Správne zariadená recepcia môže klienta nakloniť k možnej spolupráci

Recepcia predstavuje prvý kontakt s klientom. Ak podceníte jej zariadenie, prvotný dojem potenciálneho záujemcu nemusí byť zrovna pozitívny.

Čo všetko treba pri vybavení recepcie teda zvážiť, aby nielenže spĺňala svoj účel, ale hneď pri vstupe aj každého nadchla?

Zariadenie kancelárie

Zdroj obrázku: ImageFlow / Shutterstock.com

Recepcia je kľúčovým interiérom každej veľkej firmy alebo spoločnosti. Je to miesto prvotného stretnutia s klientom, obchodným partnerom ale aj záujemcom o prácu. Ak nechcete návštevu odradiť pri vstupe, nestačí mať len vysoko profesionálneho pracovníka na recepcii, nutné je zvážiť aj jej zariadenie, nakoľko aj to sa výrazne podieľa na prvom dojme.

Zachovanie vizuálu firmy

Recepcia má o samotnej firme vypovedať aj jej vizuálom. Okrem vhodne zakompovaného loga by mala byť prispôsobená aj celkovému zariadeniu kancelárií a tvoriť s nimi akýsi jednotný súlad.

Tento priestor vám dokonale poslúži ako prvotné priblíženie spoločnosti, podceniť to by bolo totiž výraznou chybou, ktorá by mohla mať na svedomí stratu záujmu zo strany klienta.

Kľúčový prvok recepcie

Každá miestnosť prvého stretu s klientom by mala disponovať recepčným pultom. Ten by mal byť nielen funkčným typom nábytku, mal by sa vyznačovať najmä vkusom a hneď upútať pozornosť každého, kto do priestorov firmy vstúpi.

Zabúdať by sa nemalo ale ani na dostatočnú priestrannú plochu pre zamestnanca recepcie a hľadať spojenie praktického využitia s dizajnovým spracovaním.

Pohodlie nadovšetko

Pamätajte, že chcete daného klienta osloviť s ponukou. Ak mu neposkytnete dostatočné pohodlie, môže sa cítiť diskomfortne, čo sa postupne odrazí aj na jeho nálade. A tá dokáže taktiež výrazne ovplyvniť chod samotnej diskusie.

Pokiaľ mu ale umožníte pohodlie už v uvítacej miestnosti, zväčšíte svoje šance. Nezabúdajte preto na komfortné miesto na sedenie, kým hosť čaká.

Náš tip:

Dôležité budú aj malé praktické ale aj dizajnové doplnky, nakoľko tie taktiež zohrávajú významnú rolu. Napríklad taký držiak na dáždniky ocení rozhodne každý a pri čakaní sa vám bude určite lepšie sledovať na estetické stvárnenie uvítacej miestnosti pomocou vhodne skombinovaných dizajnových doplnkov.

Netreba to však preháňať, preplnená recepcia by nepôsobila dobrým dojmom.

Ak si neviete s priestorom recepcie úspešne poradiť, nechajte jej zariadenie do rúk odborníkov. Kvalitná výroba nábytku priamo na mieru prispôsobená vašim preferenciám. 

Aj taká môže byť vaša nová útulná recepcia, ktorá bude stelesnením samotnej filozofie spoločnosti.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)