Kĺbová výživa Zerex Arthrex - Recenzia a skúsenosti

Prírpravok Zerex Arthrex
 • 120 kapsúl
 • pre zdravé kosti, kĺby a chrupavky
 • cena od 15 

Bolesť kĺbov patrí medzi najčastejšie zdravotné problémy. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že postihuje predovšetkým starších ľudí, nevyhýba sa ani mladšej vekovej kategórii. Práve naopak. Čoraz viac mladých ľudí trpí nepríjemnými bolesťami kĺbov. Výnimkou dokonca nie sú ani deti. 

A prečo vôbec kĺby bolia? Najprirodzenejším dôvodom bolesti kĺbov je ich opotrebovanie, ktoré prichádza vekom, ale aj nadmernou fyzickou aktivitou. Kĺby môžu bolieť i kvôli nadváhe či sedavému zamestnaniu. Za bolesťami ale môže stáť i vážne ochorenie, ako napríklad artróza. 

Dobrou správou však je, že aj kĺbom sa dá pomôcť. Určite ste už počuli pojem kĺbová výživa. Práve tá slúži na starostlivosť o kĺby, chrupavky a v neposlednom rade i kosti. Medzi produkty kĺbovej výživy možno zaradiť aj Zerex Arthrex, ktorý sme uplynulé týždne testovali, aby sme vám dnes mohli priniesť naše osobné skúsenosti s týmto prípravkom. 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Prípravok Zerex Arthrex pre vás testovali Drahoslava a Lenka R. 

"Veľa športujem a hýbem sa. Našťastie netrpím žiadnymi bolesťami pohybového aparátu, avšak veľmi dobre si uvedomujem, aká dôležitá je prevencia. Čo sa týka maminy, tú už celkom výrazne trápia a obmedzujú bolesti kĺbov. Obe sme sa preto rozhodli pre užívanie prípravku Zerex Arthrex."

Zerex Arthrex skúsenosti

Kedy je čas na kĺbovú výživu?

Možnože patríte k tým, ktorí si povedia, že na kĺbovú výživu je ešte priskoro. Predsa netrpíte žiadnymi bolesťami. Veru, množstvo z nás na prevenciu zabúda a problém začne riešiť až vtedy, keď sa objavia nepríjemné príznaky. A kedy je teda správny čas začať s užívaním výživy pre kĺby?

Kĺby by ste mali začať vyživovať v období, keď ešte nepociťujete ich bolesti. Bolesť totiž znamená už poškodené kĺby, ktoré si môžu vyžiadať komplikovanejšiu liečbu. Ak sa bavíme o veku, výživou kĺbov by ste sa mali začať zaoberať približne po dovŕšení 30. roku života. Vek v rozmedzí od 25. - 30. rokov je totiž považovaný za dosiahnutie hormonálneho a fyzického vrcholu.

Zvýšenú pozornosť kĺbom by ste mali venovať aj v prípade, že: 

 • trpíte nadváhou,
 • aktívne športujete,
 • manuálne pracujete,
 • alebo máte vrodenú vadu. 

Kĺbová výživa je dostupná v rôznych formách - cez kapsuly, prášky až po injekcie. My sme vyskúšali kapsulovú formu - Zerex Arthrex.

 O produkte

Výživový doplnok Zerex Arthrex prírodného charakteru je určený na podporu kĺbov, kostí a chrupaviek. Ide o produkt, ktorý nesie značku Zerex, známu svojimi prípravkami na erekciu predovšetkým mužskému pohlaviu. Ponúka toho však ďaleko viac - od prípravkov na duševné zdravie, kvalitný spánok, cez doplnky na reguláciu hmotnosti až po afrodiziakálne parfumy či šampón na rast vlasov. 

Zerex Arthrex je vhodný tak, ako pre starších, tak aj pre mladých ľudí, pre športovcov, aktívne žijúcich jedincov, skrátka pre každého, kto chce mať zdravé kosti a kĺby. Výrobca sľubuje tieto účinky:

 • Výživa chrupaviek, šliach a väzív
 • Ochrana pohybového aparátu
 • Zlepšenie pružnosti a pohyblivosti kĺbov
 • Zmiernenie bolestí pohybového ústrojenstva
 • Pôsobí aj ako prevencia

Doplnok sa predáva v priesvitnej plastovej fľaštičke s obsahom 120 kapsúl. A čo sa v nich nachádza? 

Recenzia a skúsenosti Zerex Arthrex

Jedno balenie Zerex Arthrex obsahuje 120 kapsúl. 

Zerex Arthrex balenie

Vo fľaštičke sa nachádza i kúsok vaty, ktorý zamedzuje prílišnému pohybu kapsúl a teda aj ich poškodeniu.

  Zloženie

Doplnok výživy Zerex Arthrex obsahuje tie najvýznamnejšie látky pre zdravé kosti a kĺby. V jednej kapsule sa nachádza zmes účinných látok - Glukozamín sulfát, Chondroitín sulfát, Metylsulfonylmetán, vitamín C a vitamín D. 

Glukozamín sulfát (450 mg)

Glukozamín sulfát je látka, ktorá sa prirodzene vytvára a nachádza v ľudskom organizme. Koncentruje sa práve v kĺbnych chrupavkách a zabezpečuje ich obnovu. Okrem toho tiež zlepšuje celkovú hybnosť, pôsobí protizápalovo a zmierňuje bolesti. Dokáže pomôcť aj pri prejavoch osteoartritídy.

Chondroitín sulfát (115 mg)

Ďalšou dôležitou látkou, ktorá sa prirodzene vyskytuje v chrupavke je aj Chondroitín sulfát. Obnovuje funkcie kĺbov, pomáha znižovať bolesti a má výborné protizápalové účinky. Túto látku možno často nájsť aj v prípravkoch pre športovcov, keďže znižuje bolesti svalov po cvičení. 

Metylsulfonylmetán (200 mg)

Metylsulfonylmetán, známy aj pod skratkou MSM, sa taktiež nachádza v živých organizmoch a predstavuje organickú formu síry. Jej nedostatok je často sprevádzaný poruchami pohyblivosti, ale aj zhoršením kvality vlasov, nechtov i pokožky. Aj táto látka urýchľuje regeneráciu po športových aktivitách.

Vitamín C (40 mg)

Jeden z najznámejších vitamínov vôbec nechýba ani v prípravku Zerex Arthrex. "Céčko" je populárne predovšetkým kvôli svojmu pozitívnemu pôsobeniu na imunitný systém, no dôležitú úlohu zohráva aj pri tvorbe kolagénu. Ten je totiž základná hmota spojivových tkanív, ochraňuje chrupavky a zamedzuje ich poškodeniu.

Kolagén sa v tele dokáže tvoriť sám, no s pribúdajúcimi rokmi je jeho tvorba čoraz viac obmedzovaná.

Vitamín D (10 µg)

Vitamín D je dôležitý pre správne vstrebávanie fosforu a vápnika, ale aj zdravie svalov a kostí. Ďalej podporuje aj imunitný systém, produkciu inzulínu a reguluje rast buniek. 

V prípravku sa taktiež nachádzajú i horečnaté soli mastných kyselín, teda protihrudkujúce látky, neškodné pre ľudské zdravie, ktoré sú povolené EÚ. 

Zerex Arthrex recenzia skúsenosti

Prípravok obsahuje 5 účinných látok. 

  Dávkovanie

Zerex Arthrex sa užíva v množstve jedna kapsula dva až trikrát denne, čo nemusí vyhovovať úplne každému. Kapsuly sú i o niečo väčšie a pokiaľ teda máte problémy s prehĺtaním, veľkosť kapsúl môže byť pre vás mínusom. Ak sa vás to týka, skúste sa pred samotným prehĺtaním najprv napiť, potom vložte do úst kapsulu, opäť sa napite a prehĺtnite. 

Dodržujte odporúčanú dennú dávku a neužívajte viac ako tri kapsuly. Prípravok možno užívať i dlhodobo. Výrobca medzi odporúčaniami uvádza i dodržiavanie zdravého životného štýlu. 

A pre koho je Zerex Arthrex nevhodný? 

 • Deti a mladiství
 • Tehotné a dojčiace ženy
Zerex Arthrex dávkovanie

Prípravok Zerex Arthrex sa užíva dva až trikrát denne, po jednej kapsule. 

Recenzia Zerex Arthrex

Kapsuly sú o niečo väčšie a ich prehĺtanie nemusí byť pohodlné pre každého. 

  Cena

Prípravok Zerex Arthrex aktuálne dostanete s výhodnou zľavou za sumu 16 €. Bežná cena je 25 €. V porovnaní s ostatnými prípravkami podobného typu ide o veľmi dobrý pomer kvalita/cena. 

Jedno balenie obsahuje 120 kapsúl a pri dávkovaní 3 kapsuly denne vám vydrží viac ako mesiac. Ak sa rozhodnete pre preventívne užívanie 2 kapsuly denne, balenie vám vydrží až na dva mesiace. 

Zerex Arthrex kapsuly

  Naše skúsenosti so Zerex Arthrex

Do testovania prípravku Zerex Arthrex sme sa pustili spolu s mojou mamou. Ja ako aktívne cvičiaci človek, (zatiaľ) bez bolestí, som prípravok začala užívať preventívne. Mamina začala užívať Zerex Arthrex ako pomoc na boľavé kĺby. A ako si prípravok v našom testovaní viedol? 

Preventívne užívanie

Prípravok som denne užívala v množstve dve kapsuly, keďže ma netrápili žiadne akútne bolesti kĺbov, ktorých by som sa chcela zbaviť čo najskôr. Aj preto nemôžem objektívne zhodnotiť, či Zerex Arthrex zaberá alebo nezaberá na boľavé kĺby. Po mojom vyskúšaní však môžem povedať, že prípravok celkom dobre vplýva na regeneráciu svalov po cvičení. Počas užívania som nezaznamenala žiadne vedľajšie účinky, jedinou nevýhodou bola pre mňa veľkosť kapsúl.

Užívanie pri bolestiach kĺbov 

Mamina ako človek trpiaci bolesťami kĺbov užívala prípravok trikrát denne po jednu kapsulu. Spočiatku nespozorovala vôbec žiadne účinky - ani vedľajšie, ale ani tie, ktoré výrobca sľuboval. Prvé účinky sa dostavili až po mesiaci užívania. Pohyblivosť bola lepšia a bolesti kĺbov pri rannom vstávaní postupne mizli. Mamina pociťovala i viac energie a celkovo sa začala cítiť lepšie. Nezaznamenala žiadne vedľajšie účinky, dokonca nemala problém ani s veľkosťou kapsúl, prekážala jej však ich vôňa. 

Výhody a nevýhody Zerex Arthrex

Výhody

 • účinné zloženie
 • aj ako prevencia
 • ochrana kĺbov, šliach a kostí
 • zmiernenie bolestí kĺbov
 • urýchlenie regenerácie
 • pomer kvalita/cena

Nevýhody

 • veľkosť kapsúl
 • zápach kapsúl

Skúsenosti užívateľov

"Už pár rokov mám problém s bolesťami kĺbov, hlavne keď sa mení počasie, vtedy je to úplne zlé. Povedal som si, že vyskúšam niečo prírodne a objednal som si tento doplnok. Kĺby ma bolia menej, ale účinky sa dostavili až po mesiaci. Ďakujem" Hugo

"Používam už skoro mesiac a som spokojný." František

"Super, odporúčam." A.

Zdroj: zerex.sk

Skúsenosti Zerex Arthtrex

 Celkové hodnotenie

Výživový doplnok Zerex Arthrex na nás urobil naozaj veľmi dobrý dojem. Základom je kvalitné zloženie pozostávajúce z tých najznámejších účinných látok pre zdravé kosti a kĺby, ako vitamíny B5 a B6, Chondroitín sulfát, Glukozamín sulfát a MSM. Skrátka, čisté, prírodné zloženie, vhodné pre každého, kto preferuje pomoc z prírody pred konzumáciou tabletiek na lekársky predpis. 

Prípravok dokáže pomôcť s bolesťami kĺbov, pohyblivosťou i regeneráciou po fyzickej aktivite. Pôsobí aj ako ochrana pohybového aparátu a tak ho možno užívať aj preventívne. Na prvé účinky si však treba počkať, a to aspoň jeden mesiac od začatia užívania. Nevýhodu však vidíme vo veľkosti kapsúl a ani ich vôňa nie je práve najpríjemnejšia.

Prihliadnuc na účinky, kvalitné zloženie i prijateľnú cenu si od nás prípravok Zerex Arthrex vyslúžil 4 a pol hviezdičky z maximálnych piatich a odporúčame ho každému, kto hľadá kvalitnú kĺbovú výživu.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar