Prípravok na podporu trávenia Zerex Enzemax - Recenzia

Zerex Enzemax
 • prírodné zloženie
 • 60 kapsúl
 • cena od 14 

Vedeli ste, že náš tráviaci systém spracuje za život približne až 30 000 kilogramov potravy? Kým niektoré potraviny je schopný spracovať už do hodiny, na strávenie iných ťažších jedál potrebuje aj niekoľko hodín. Áno, nášmu tráviacemu traktu dávame občas poriadne zabrať, a tak sa niet čomu čudovať, keď sa ohlási tráviacimi ťažkosťami. 

Našťastie existuje viacero spôsobov, ako si s nimi poradiť. Či už siahnete po prírodnej pomoci v podobe byliniek alebo radšej dáte prednosť vysokokoncentrovaným bylinným extraktom vo forme kapsúl či tabletiek. My sme uplynulé dni testovali voľnopredajný doplnok stravy na podporu trávenia Zerex Enzemax a dnes vám prinášame naše osobné skúsenosti. 

Zerex Enzemax recenzia

 O produkte

Keď sa povie Zerex, s najväčšou pravdepodobnosťou si hneď automaticky každý vybaví prípravky určené na mužskú potenciu. To však nie je ani zďaleka všetko, čo značka ponúka a v jej portfóliu možno nájsť množstvo výživových doplnkov na rôzne problémy, ale tiež aj napríklad afrodiziakálne parfumy či šampón na rast vlasov. 

Prípravok Zerex Enzemax patrí k výživovým doplnkom určeným na podporu trávenia. Ide o prírodný produkt, ktorý v sebe kombinuje bylinky pre správne fungovanie tráviaceho traktu, činnosť čriev, ale aj pečene. 

Medzi hlavné účinky prípravku Zerex Enzemax možno zaradiť:

 • Podpora správnej činnosti tráviaceho traktu
 • Podpora peristaltiky čriev
 • Pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru
 • Zmiernenie plynatosti a nadúvania
 • Podpora fungovania pečene

Pre koho je Zerex Enzemax určený?

Zerex Enzemax je doplnok stravy určený pre dospelých ľudí (18+), ktorí chcú podporiť trávenie i správnu funkčnosť pečenie, alebo ich trápia zažívacie problémy v podobe nadúvania, zvýšenej plynatosti, pocitu plnosti. 

Recenzia Zerex Enzemax

Enzemax je produkt patriaci pod známu, overenú značku Zerex. 

 Zloženie

Zerex Enzemax je prípravok na prírodnej báze s obsahom viacerých účinných byliniek a bylinných extraktov. 

Púpava lekárska 

Púpava lekárska patrí medzi najznámejšie bylinky v súvislosti s trávením. Podporuje tvorbu žalúdočných štiav a žlče, urýchľuje trávenie a reguluje ho. Okrem toho tiež zlepšuje činnosť pankreasu, ale taktiež pôsobí močopudne a priaznivo vplýva aj na činnosť obličiek a močových ciest.  

Skorocel indický

Táto rastlina pomáha čistiť črevá, spriechodňuje ich a upravuje tiež stolicu.  

Chlorella pyrenoidosa

Známa superpotravina, ktorá priaznivo pôsobí na detoxikáciu organizmu, má schopnosť viazať na seba toxíny i ťažké kovy a prečisťuje organizmus. Posilňuje imunitný systém a je výborným podporným doplnkom pri chemoterapii či rádioterapii. 

Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky býva hojne využívaný pri ochoreniach pečene i žlčníka. Ovplyvňuje tvorbu žlče, čím sa podieľa aj na udržiavaní normálnej hladiny cholesterolu a cukru v krvi. Pôsobí zároveň aj ako antioxidant, pomáha pri detoxikácii a podporuje prirodzenú obranyschopnosť ľudského organizmu.

Aloe vera

Táto rastlina je známa svojími očisťujúcimi účinkami pri detoxikácii organizmu. Podporuje imunitný systém, udržiava zdravé črevá a tráviaci trakt, pomáha bojovať s únavou, ale aj rôznymi kožnými problémami.  

Rakytník rešetliakový

Rastlina s bohatými účinkami na trávenie podporuje produkciu tráviacich enzýmov, žlče a zlepšuje aj celkové trávenie a vyprázďňovanie. 

Čierne korenie

Čierne korenie býva označované aj za kráľa medzi všetkými koreninami. Neslúži však len na zlepšenie chuti či vône jedla, ale pozitívne pôsobí aj na trávenie. Zvyšuje vylučovanie tráviacich štiav, čistí črevá a uľahčuje trávenie. 

Zerex Enzemax zloženie

Zloženie Enzemaxu tvorí 7 prírodných, účinných látok. 

 Dávkovanie a uskladnenie

Prípravok Enzemax má jednoduché užívanie. Dennú dávku predstavujú dve kapsuly, ktoré je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody. Keďže ide o výživový doplnok, pre čo najlepšie účinky sa odporúča dlhodobejšie užívanie. 

Prípravok sa celkovo dobre znáša a nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Objaviť sa môže iba alergická reakcia, v prípade precitlivenosti na niektorú zložku. 

Zerex Enzemax nie je vhodný pre: 

 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Deti a dospievajúcich (do 18 rokov)
 • Ľudí s alergiou na niektorú zložku

Pre zachovanie kvality skladujte prípravok v tme a suchu pri teplote nepresahujúcej 25 °C. 

Zerex Enzemax balenie

Vo fľaštičke sa nachádza aj vata, ktorá bráni poškodeniu kapsúl.

Zerex Enzemax skúsenosti

Kapsuly sú z priesvitnej želatíny a majú zelený obsah. 

Zerex Enzemax kapsuly

Kapsule sú dosť veľké a ťažšie sa prehĺtajú.

 Moje skúsenosti s prípravkom   Zerex Enzemax

Zerex Enzemax je voľnopredajný prípravok, ktorý je k dostatiu bez lekárskeho predpisu, čo znamená, že si ušetríte cestu k lekárovi. Je dostupný vo forme kapsúl, ktoré sú pomerne veľké a o niečo horšie sa prehĺtajú. Okrem toho som však počas celého testovania tohto doplnku nespozoroval žiadnu inú nevýhodu.

Prípravok som začal užívať po tom, čo sa u mňa objavili tráviace ťažkosti, ktorým predchádzala bujará oslava. Keďže trvali už pár dní a bez zmeny, hľadal som niečo prírodné a zároveň účinné. Zerex Enzemax som užíval v množstve dve kapsuly dvakrát denne a moje problémy s trávením odzneli už v priebehu pár dní. Pociťoval som zlepšenie trávenia, ako aj jeho urýchlenie. 

Pozitívne hodnotím aj to, že počas užívania tohto prípravku ma netrápili žiadne vedľajšie účinky. 

Enzemax skúsenosti

Okrem trávenia prípravok podporuje aj funkcie pečene.

 Cena

Cena za prípravok Zerex Enzemax sa pohybuje okolo sumy 14 €. Doplnok vám pri odporúčanom dávkovaní 2 kapsuly denne vydrží približne mesiac, a aj preto cenu vnímam ako dobrý kompromis.

Výživové doplnky od firmy Zerex

Výhody a nevýhody prípravku Zerex Enzemax

Výhody

 • prírodné zloženie
 • overená značka
 • množstvo účinných látok
 • úprava trávenia
 • pozitívny vplyv aj na funkčnosť pečene
 • prijateľná cena

Nevýhody

 • veľkosť kapsúl

Skúsenosti užívateľov

„Mám 50 rokov a od cca 45tky sa mi objavili žalúdočné problémy, hlavne keď som zjedol niečo vyprážané. Posledný mesiac si dávam enzemax a vidím zlepšenie, nebýva mi až tak zle.“ Šimon

„Občas mávam problémy s trávením, mám citlivé črevá, a teda to užívam hlavne preventívne. Páči sa mi kombinácia byliniek v zložení, a mne osobne to veľmi pomohlo. ďakujem.“ Zdeno

„Tráviace ťažkosti, napríklad keď som zjedol niečo príliš ťažké, prestali. Odporúčam!.“ Tomáš

„Super, užívam často, hlavne po ťažkom víkende na obnovu pečene.“ Anonymný zákazník

Zdroj: Zerex.sk


Zerex Enzemax recenzia skúsenosti

 Moje celkové hodnotenie

Zerex Enzemax vnímam ako jeden kvalitný prírodný doplnok na podporu trávenia, ktorý si dokáže účinne poradiť s bežnými tráviacimi ťažkosťami, ako nadúvanie, plynatosť, pomalé trávenie či pocit plnosti. Ide o podporný produkt na prírodnej báze, teda nejde o liek v pravom zmysle slova. Aj preto odporúčam akékoľvek vážnejšie či dlhodobejšie tráviace ťažkosti riešiť v prvom rade s lekárom. 

Zerex Enzemax môže tiež okrem riešenia akútnych tráviacich ťažkostí poslúžiť aj ako spoľahlivá prevencia pre zdravý tráviaci trakt. Veľmi dobre sa znáša, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Hrozí iba alergická reakcia v prípade citlivosti na niekto zložku v prípravku. S čím však môžete mať počas užívania problém, je veľkosť kapsúl, ktoré sú na môj vkus trochu priveľké, avšak dá sa na to zvyknúť. 

Ak by som to mal zhrnúť, prípravok Zerex Enzemax môžem odporučiť každému, kto chce spraviť niečo pre svoje trávenie. Mňa presvedčil natoľko, že si odo mňa vyslúžil 4,5 hviezdičky z maximálnych 5. 

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte vašu recenziu

avatar