Prípravok na spanie Zerex Pillow - Recenzia a skúsenosti

Prípravok Zerex Pillow
 • 60 kapsúl
 • pre kvalitný a plnohodnotný spánok
 • cena od 18 

Spánok je neodmysliteľnou, no najmä nevyhnutnou súčasťou života každého jedného z nás. Počas spánku sa naše telo regeneruje, obnovujú sa svalové tkanivá, naberáme sily. Nie vždy sa nám však spí ako vo vatičke. Niekedy sa objavia problémy so spánkom a my sa cítime unavení, podráždení a vyčerpaní. 

Keďže nespavosť nie je vonkoncom ojedinelá, ale práve naopak, postihuje čoraz viac populácie, objavuje sa zároveň aj čoraz viac spôsobov, ako na ňu. Najobľúbenejšiu a najdostupnejšiu alternatívu predstavujú výživové doplnky na prírodnej báze, ktoré dostať bez lekárskeho predpisu. My sme jeden takýto prípravok s názvom Zerex Pillow otestovali, aby sme vám dnes mohli priniesť naše osobné skúsenosti. 

Zerex Pillow recenzia

 O produkte

Zerex Pillow je výživový doplnok určený na liečbu porúch spánku. Ide o doplnok stravy vo forme želatínových kapsúl s bylinným obsahom. Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl.

Pri užívaní tohto prípravku výrobca uvádza nasledovné účinky:

 • Urýchlenie zaspávania
 • Zdravý a plnohodnotný spánok
 • Upokojenie, navodenie pocitu relaxácie
 • Emočný komfort
 • Podpora prirodzených funkcií nervovej sústavy
Zerex Pillow

Jedna fľaštička Zerex Pillow obsahuje 60 kapsúl. 

Zerex skúsenosti

Prípravok pochádza od overeného výrobcu Zerex. 

  Zloženie

Prípravok Zerex Pillow láka predovšetkým svojím prírodným zložením, vďaka ktorému je vhodnou voľbou pre každého, kto preferuje prírodnú pomoc pred liekmi na predpis. Zloženie výživového doplnku Zerex Pillow pozostáva z nasledujúcich látok:

Valeriána lekárska (100 mg)

Valeriána lekárska je obľúbená predovšetkým vďaka svojim schopnostiam zmierňovať úzkosti a prejavy stresu a pozitívne vplývať na kvalitu spánku.  

Medovka lekárska (100 mg)

Táto bylinka má všestranné využitie a bohaté liečivé účinky. Dokáže pomôcť pri menštruačných ťažkostiach, vysokom krvnom tlaku či búšení srdca. V prípravku Zerex Pillow je obsiahnutá najmä kvôli upokojujúcim účinkom, zmierňuje výkyvy nálad a pomáha rýchlejšie zaspať.

Mučenka pleťová (100 mg)

Mučenka býva označovaná aj za silné sedatívum, avšak prírodného charakteru. Tlmí, upokojuje, pomáha pri nervozite, strese a úzkostiach, prehlbuje spánok. Okrem toho je tiež užitočná aj pri problémoch v klimaktériu.

Chmeľ otáčavý (200 mg)

Silu a účinky chmeľu poznali už naše prastaré mamy. Chmeľ upokojuje a pomáha navodzovať spánok. Pozitívne pôsobí aj na tráviaci systém a pomáha tíšiť i symptómy spojené s menopauzou.  

Ľubovník bodkovaný (20 mg)

Ľubovník je známy vďaka svojim upokojujúcim účinkom na psychiku, prispieva k duševnej rovnováhe a pozitívnej nálade. 

Vo výživovom doplnku Zerex Pillow sa tiež nachádza i protihrudkujúca, zdraviu neškodná, látka - uhličitan horečnatý.

Zerex Pillow zloženie

Zloženie pozostáva z 5 prírodných látok. 

  Dávkovanie

Zerex Pillow sa užíva v množstve dve kapsuly denne. Výrobca pritom neuvádza, kedy konkrétne by sa prípravok mal užívať, resp. či jeho užitie počas dňa spôsobuje útlm. Ja som prípravok pre istotu užívala v neskorších poobedňajších hodinách.

Aj napriek svojmu prírodnému zloženiu prípravok nie je vhodný pre každého a vyhýbať by sa mu mali: 

 • Deti a mladiství pod 18 rokov
 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Osoby s alergiou na niektorú zložku

 Prípravok je potrebné skladovať na tmavom a suchom mieste, s teplotou do 25 °C.

Zerex Pillow dávkovanie

Denná dávka predstavuje jednu kapsulu dvakrát denne. 

Zerex Pillow kapsuly

Kapsuly majú primeranú veľkosť a jednoducho sa prehĺtajú. 

  Cena

Zerex Pillow v balení s obsahom 60 kapsúl sa aktuálne predáva za sumu 18 €, čo je pomerne dosť. Pri dávkovaní dve kapsuly denne vydrží jedno balenie na jeden mesiac. Cenu teda pri tomto prípravku vnímame ako veľké negatívum.

Zerex Pillow balenie

Pod uzáverom sa vo fľaštičke nachádza i vata, aby sa kapsuly príliš nepohybovali a nepoškodili sa. 

  Skúsenosti so Zerex Pillow

Našťastie, nepatrím k ľuďom, ktorí trpia častými problémami so spánkom, prípadne chronickou nespavosťou. Moje spánkové problémy sú skôr krátkodobé, občasné a objavujú sa najmä v náročnejšom období. 

Aj vzhľadom na občasný výskyt nespavosti som prípravok neužívala pravidelne a dlhodobo, skôr som po ňom siahala v prípade núdze, keď som pred sebou mala náročný deň a vedela som, že by som večer mohla mať problém zaspať. Možno aj preto u mňa Zerex Pillow nefungoval vždy na 100 %. 

Niekedy som zaspala rýchlo, inokedy mi zaspávanie trvalo o niečo dlhšie. Počas užívania som sa však cítila celkovo omnoho pokojnejšie a vyrovnanejšie. Pokiaľ teda uvažujete nad týmto prípravkom, určite treba vedieť, že nejde o nejakú okamžitú pomoc, ale jeho užívanie má význam skôr z dlhodobejšieho hľadiska. 

Počas užívania prípravku som nezaznamenala žiadne vedľajšie účinky. Tu však treba byť opatrní, keďže sa môže objaviť alergická reakcia na niektorú zo zložiek. Prípravok sa vďaka primerane veľkým kapsulám prehĺtal jednoducho a bezproblémové je aj jeho dávkovanie dvakrát denne. 

Výživové doplnky od firmy Zerex

Výhody a nevýhody Zerex Pillow

Výhody

 • produkt prírodného charakteru
 • bez vedľajších účinkov
 • dostupný bez lekárskeho vyšetrenia či receptu
 • jednoduché užívanie
 • veľkosť kapsúl
 • možnosť dlhodobého užívania
 • upokojujúci účinok

Nevýhody

 • potreba pravidelného a dlhodobého užívania
 • vyššia cena

Skúsenosti užívateľov

"V minulosti som mal problém s tým, že som sa často budil cez noc, proste som nemal 8hod spánok. Neviem, v čom bola chyba. Objednal som si “pillow” a po prvom užití som po dlhom čase spal 8 hod vkuse. Som spokojný." Dominik

"Dal som na odporúčanie kamaráta a musím povedať, že sa mi ozaj zaspáva jednoduchšie." Andrej

"Začal som to užívať celkom nedávno, ale pozorujem malé zmeny. Som kľudnejší a celkovo sa mi ľahšie zaspáva." Michal

Zdroj: zerex.sk

Zerex Pillow recenzia skúsenosti

 Celkové hodnotenie

Prípravok Zerex Pillow zaujme predovšetkým svojím prírodným zložením. Na rozdiel od iných alternatívnych liekov, ktoré vyžadujú lekárske vyšetrenie a často so sebou prinášajú i nežiadúce účinky, je Zerex Pillow nenávykový a možno ho užívať i dlhodobo. Práve dlhodobejšie a pravidelné užívanie je to, čo by ste mali dodržať v prípade, že chcete dosiahnuť čo najlepšie účinky.  

Prípravok v sebe kombinuje tie najznámejšie a najúčinnejšie prírodné látky využívané na boj s nespavosťou, pričom najväčšie zastúpenie má chmeľ otáčavý. Pri užívaní doplnku možno pozorovať celkové upokojenie i lepšie zvládanie stresu a pri pravidelnom užívaní i zlepšenie kvality spánku a urýchlenie zaspávania. Pozitívne hodnotíme i to, že prípravok nemá žiadne vedľajšie účinky a jednoducho sa užíva. 

Ak sa rozhodnete pre Zerex Pillow, počítať by ste mali s jeho vyššou cenou, ktorá vás ale odbremení od počítania ovečiek. A to za pocit dobrého vyspatia stojí.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar