Prípravok na prostatu Prostanax - Skúsenosti a recenzia

Recenzia Prostanax
 • 60 kapsúl
 • prípravok  na prírodnej báze
 • cena od 19 

Prostata je orgán, ktorý pri správnom fungovaní väčšina mužov obvykle ani nevníma a nezaujíma sa o neho. Až keď sa objavia prvé problémy spojené s jeho ochorením, začne budiť pozornosť. 

Problémy s prostatou sa u mužov zvyčajne ohlasujú s pribúdajúcim vekom, pričom neraz kráčajú ruka v ruke s poruchami erektilnej dysfunkcie, a to aj napriek tomu, že v princípe ide o dva samostatné problémy. Štúdie však dokazujú, že akékoľvek poruchy močového traktu, ktoré má na svedomí zväčšená prostata, môžu do veľkej miery súvisieť s poruchami erektilnej dysfunkcie. 

Existuje množstvo spôsobov, ako podporiť zdravie prostaty. Jedným z nich je aj výživový doplnok na prírodnej báze Zerex Prostanax.

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Doplnok výživy Zerex Prostanax pre vás testoval Adam Kováč. 

"Zerex Prostanax užívam už dva mesiace. Ako za ten čas u mňa účinkoval?"

Zerex Prostanax recenzia

 O produkte

Doplnok výživy Prostanax je určený primárne na starostlivosť o zdravie prostaty. Ide o produkt prírodného charakteru, ktorý je k dostatiu bez lekárskeho predpisu. Prípravok je riadne schválený Úradom verejného zdravotníctva a samozrejmosťou je aj príslušný certifikát o kvalite. 

Za prípravkom stojí overená slovenská spoločnosť Active life, ktorá u nás pôsobí už niekoľko rokov a v jej portfóliu sa nachádza viacero obľúbených prípravkov špeciálne určených pre mužské pohlavie. 

Zerex Prostanax je dostupný vo forme kapsúl s bylinným obsahom. V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl. 

Výrobca pri tomto produkte uvádza nasledovné účinky:

 • Podpora správneho fungovania prostaty
 • Podpora činnosti močového ústrojenstva
 • Správne fungovanie reprodukčnej činnosti
 • Pozitívny vplyv na rast vlasov
Prostanax balenie

Prostanax je určený na starostlivosť o zdravie prostaty. 

Zerex Prostanax recenzia skúsenosti

V balení sa nachádza 60 kapsúl. 

  Zloženie Zerex Prostanax

Zloženie prípravku Zerex Prostanax je prírodné a pozostáva z kombinácie troch účinných látok - prírodných extraktov z rastlín Saw Palmetto, žihľavy a z minerálu zinok.

Poďme sa bližšie pozrieť na konkrétne účinky jednotlivých zložiek:

Saw Palmetto - extrakt z plodov (4:1) 320 mg

Saw Palmetto alebo aj Serenoa plazivá, pôvodom z Floridy, je využívaná ako okrasná rastlina, ale obľúbená je predovšetkým vďaka svojim priaznivým účinkom na močové ústrojenstvo. Je bohatá na látky antioxidačného charakteru, polysacharidy, fytosteroly a flavonoidy. 

Účinky na prostatu

Pozitívne pôsobí na zdravie prostaty a dokáže pomôcť aj pri jej benígnom zväčšení.

Účinky na močové cesty a močové ústrojenstvo 

Veľmi dobre vplýva aj na močové cesty, prečisťuje ich a pomáha upravovať intenzitu a priebeh močenia a regulovať časté močenie.

Účinky na pohlavné zdravie

Serenoa plazivá pôsobí aj ako prírodné afrodiziakum a to u oboch pohlaví. Zvyšuje libido a zlepšuje sexuálnu aktivitu. U žien navyše pomáha tíšiť aj menštruačné bolesti. 

Ďalšie účinky

Okrem vyššie spomenutých účinkov Saw Palmetto napríklad podporuje aj rast vlasov, vplýva na duševné zdravie i podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu. 

Žihľava - extrakt z koreňa 250 mg

Aj žihľava sa môže pochváliť viacerými účinkami, a to hneď v niekoľkých oblastiach. 

V prípravku Zerex Prostanax sa nachádza predovšetkým kvôli tomu, že pomáha pri benígnom zväčšení prostaty. Na tento účel by však mali byť používané korene tejto rastliny, tak ako v doplnku Prostanax.

Žihľava ďalej veľmi dobre pôsobí aj na močové cesty, je močopudná a pôsobí protizapálovo. 

Zinok 10 mg

Význam zinku v doplnku Prostanax spočíva najmä v jeho schopnosti blokovať transformáciu testosterónu dihydrotestosterón, čoho výsledkom je spomalenie rastu buniek prostaty. 

V prípravku sa tiež nachádza i protihrudkujúca látka uhličitan horečnatý, želatína, ktorá tvorí obal kapsúl a prírodné farbivo oxid titaničitý.

Prostanax zloženie

V prípravku sa nachádzajú tri účinné látky. 

  Dávkovanie

Zerex Prostanax sa užíva v množstve jedna kapsula denne, teda jeho dávkovanie je naozaj jednoduché a počas dňa vás nebude nijako obmedzovať. 

Prípravok je veľmi dobre znášaný a nemá žiadne vedľajšie účinky. Objaviť sa môže iba alergická reakcia, v prípade citlivosti na niektorú z obsiahnutých zložiek. 

Pre koho prípravok Zerex Prostanax nie je vhodný?

 • Pre ženy
 • Pre deti a maldistvých do 18 rokov
 • Pre ľudí s alergiou na niektorú zložku prípravku
Zerex Prostanax dávkovanie

Dávkovanie prípravku je jednoduché - jedna kapsula jedenkrát denne. 

Prostanax dávkovanie

Kapsuly sú dosť veľké a ťažko sa prehĺtajú.

  Cena

Aktuálna cena prípravku sa pohybuje okolo sumy 19 €, čo je vzhľadom na fakt, že Prostanax vydrží pri odporúčanom dávkovaní dva mesiace, prijateľná cena. 

Prostanax skúsenosti

Vo vnútri balenia je aj kúsok vaty, ktorý zamedzuje prílišnému pohybu kapsúl a ich poškodeniu.

  Skúsenosti so Zerex Prostanax

Keď som mal o pár rokov menej, svet bol pre mňa gombička. Užíval som si život i všetko to, čo prinášal plnými dúškami a z každého dňa som sa snažil vyťažiť maximum. Netrápili ma zdravotné problémy, cítil som sa plný energie a vitality. S pribúdajúcimi rokmi však z mojej vitálnosti začalo ubúdať, objavovala sa únava, pocit vyčerpania i prvé zdravotné problémy, z ktorých po komplexných vyšetreniach vzišiel ortieľ - benígne zväčšenie prostaty. 

Problém bol podchytený v začiatkoch a tak sa hneď začalo s liečbou. V prvom rade som sa rozhodol zmeniť životný štýl, veľa sa hýbať a zdravo stravovať. Stavil som aj na podpornú liečbu a začal sa obzerať po rastlinných extraktoch, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie prostaty. Tak som natrafil na výživový doplnok Zerex Prostanax.

Podľa odporúčaní výrobcov som užíval jednu kapsulu denne. Prvé týždne som nespozoroval žiadne účinky. Približne po mesiaci užívania sa upravil priebeh močenia, ako aj jeho intenzita. Produkt užívam už dva mesiace, celkovo sa cítim omnoho lepšie a pozitívne hodnotím tiež to, že sa u mňa neobjavili žiadne vedľajšie účinky. Jediné s čím som bojoval boli kapsuly, ktoré sú na môj vkus až príliš veľké a ich prehĺtanie nepríjemné.

Výživové doplnky od firmy Zerex

Výhody a nevýhody Zerex Prostanax

Výhody

 • prírodné zloženie
 • bez lekárskeho predpisu
 • žiadne vedľajšie účinky
 • blahodárny vplyv na zdravie prostaty
 • vplyv na močové ústrojestvo
 • aj na dlhodobé užívanie

Nevýhody

 • veľkosť kapsúl
Prostanax dávkovanie

 Celkové hodnotenie

Zerex Prostanax je výživový doplnok vytvorený špeciálne pre mužov, ako starostlivosť o dôležitý mužský orgán - prostatu.

Ide o prírodný produkt, ktorý pozostáva z bylinných extraktov Saw Palmetto a žihľavy, v kombinácii s minerálom zinok. Prípravok je dostupný vo forme bielych kapsúl, pričom odporúčaná denná dávka je jedna kapsula denne. Medzi účinky produktu výrobca uvádza normalizovanie funkcií prostaty, podporu reprodukčnej schopnosti, ako aj podporu fungovania močového ústrojenstva.

Tak ako to už býva pri výživových doplnkoch zvykom, ani pri tomto prípravku netreba očakávať okamžité účinky, ale vybaviť sa trpezlivosťou a dôslednosťou v užívaní. Iba tak totiž dosiahnete požadované účinky, ktoré v tomto prípade naozaj stoja za to. 

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte vašu recenziu

avatar