Vitamíny pre mužov Zerex Vitality Complex - Recenzia a skúsenosti

Zere Vitality Complex
 • 120 kapsúl
 • vitamíny pre mužov
 • cena od 12 

Svet mužov a svet žien sa už odpradávna líši vo viacerých oblastiach. Či už ide o správanie, názory, postoje či city, alebo aj telesnú schránku. Kým ženy majú už od prírody dané slabšie fyzické dispozície, muži sú tí silnejší, zdatnejší. Aj napriek tomu, že dnes z každej strany počúvame o rodovej rovnosti, skutočnosť je taká, že príroda sa skrátka oklamať nedá. 

Okrem stavby postavy sa muži od žien líšia napríklad aj väčším množstvom červených krviniek, srdcom väčším až o tretinu, rýchlejším tráviacim systémom či odlišnou hormonálnou sústavou. Muži majú viac kostnej a svalovej hmoty, vyžadujú tak viac "stavebného materiálu", dôležitých živín, mikroživín, ale aj iné vitamíny či minerály ako ženské telo. Tentokrát sme sa preto pozreli práve na vitamínový prípravok Zerex Vitality Complex, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre potreby mužského tela. 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Výživový doplnok Zerex Vitality Complex pre vás testoval Adam Kováč. 

"Prípravok Zerex Vitality Complex určený špeciálne pre mužov užívam už vyše dvoch mesiacov a dnes sa s vami podelím o moje skúsenosti."

Zerex Vitality Complex

 O produkte

Zerex Vitality Complex je vitamínový doplnok špeciálne navrhnutý pre mužov. Obsahuje viacero vitamínov a minerálov, dôležitých pre správne fungovanie mužského tela, zdravú kondíciu, energiu, vitalitu i silný imunitný systém. 

Všetky účinné zložky sú namiešané do "vitamínového koktailu", ktorý je dostupný v kapsulách. Jedno balenie tohto výživového doplnku obsahuje 120 kapsúl. Prípravok patrí pod značku Zerex, ktorá je známa práve produktmi určenými pre mužské pohlavie. 

Účinky Zerex Vitality Complex:

 • Doplnenie vitamínov a minerálov potrebných pre mužské telo
 • Zachovanie zdravej kondície
 • Zvýšenie vitality i energie
 • Zníženie pocitu vyčerpania a únavy
 • Podpora imunitného systému
 • Pôsobí ako antioxidant
 • Podpora prirodzenej činnosti nervovej sústavy
Zerex Vitality Complex skúsenosti

Vitality Complex patrí pod značku Zerex, ktorá je známa najmä produktmi určenými pre mužov. 

Prípravok Zerex Vitality Complex recenzia

Jedno balenie obsahuje 120 kapsúl. 

  Zloženie Zerex Vitality Complex

Výživový doplnok Zerex Vitality Complex je doslova multivitamínovou bombou. V jeho zložení sa nachádza viacero dôležitých látok, vrátane:

Vitamíny skupiny B

Najväčšie zastúpenie v tomto prípravku majú vitamíny skupiny B - vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B12.

Tieto vitamíny sú dôležité predovšetkým kvôli svojej schopnosti zlepšovať metabolizmus, zásobovať telo energiou a podporovať fyzickú kondíciu. Ich prítomnosť v ľudskom tele je dôležitá aj pre správne fungovanie nervovej sústavy. 

Keďže ide o vitamíny rozpustné vo vode, telo si ich nevie ukladať a preto je potrebné dbať na ich pravidelný príjem, či už vo forme potravy alebo výživového doplnku.

Vitamín C

Jeden z najznámejších vitamínov, ktorý dokáže nakopnúť imunitný systém, pôsobí ako antioxidant a zároveň tiež ako prevencia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami.

Horčík

V prípravku Zerex Vitality Complex sa nachádza i horčík, a to vo forme citrátu horečnatého, ktorý sa veľmi dobre vstrebáva. Horčík pomáha bojovať s pocitom vyčerpania, únavou a zmierňuje napätie.

Zinok

Zinok pozitívne vplýva na nervovú sústavu i funkcie pohlavnej sústavy a podporuje imunitný systém. Pôsobí aj na rast nechtov a vlasov, a stará sa aj o stav pokožky. 

Železo

Železo zohráva dôležitú úlohu pri psychickej a fyzickej rovnováhe, pomáha bojovať s únavou, spevňuje kosti. Je dôležité aj pri krvotvorbe a podieľa sa na správnom odkysličení organizmu. 

Vápnik

Vápnik je dôležitý pre kosti, zuby, nechty, vlasy i pokožku. Vplýva aj na zdravú činnosť srdca. 

Chróm

Tento minerál je známy najmä všetkým chudnutiachtivým. Pozitívne vplýva na metabolizmus a reguluje tzv. dobrý a zlý cholesterol. Navyše, zaberá aj pri únave a podporuje vitálnosť.

Selén

Má vplyv na plodnosť, štítnu žľazu, ale tiež aj trávenie a žalúdok i dýchaciu sústavu. 

Obal kapsuly tvorí želatína a v prípravku sa nachádza i protihrudkujúca látka - horečnaté soli mastných kyselín. 

Zerex Vitality Complex zloženie

Zloženie tvorí až 14 vitamínov a minerálov. 

Vitality Complex Zerex zloženie

Najväčšie zastúpenie v doplnku majú vitamíny skupiny B.

  Dávkovanie

Prípravok sa užíva dvakrát denne po jednej kapsule. Aj napriek tomu, že nemá žiadne vedľajšie účinky, odporúčanú dennú dávku nikdy neprekračujte. Problém môže nastať v prípade, že máte problém s prehĺtaním. Kapsuly sú totiž dosť veľké, čo hodnotíme ako negatívum.  

Prípravok uchovávajte mimo dosahu detí, na tmavom a suchom mieste. Tu mi tiež nedá nepodotknúť, že výrobca mohol namiesto priesvitného balenia doplnku zvoliť tmavú fľaštičku. 

Zerex Vitality Complex dávkovanie

Denná dávka je jedna kapsula dvakrát denne. 

Zerex Vitality Complex veľkosť kapsúl

Kapsuly sú veľké a pomerne ťažko sa prehĺtajú.

  Cena

Cena 12 € za balenie, ktoré pri odporúčanom dávkovaní vydrží až 2 mesiace je, myslím si, veľmi výhodná. A to aj prihliadnuc na fakt, že telu v jednej kapsule dodáte spolu až 14 vitamínov a minerálov.

Recenzia Zerex Vitality Complex

Obal kapsuly tvorí želatína a v prípravku sa nachádza i protihrudkujúca látka.

  Skúsenosti so Zerex Vitality Complex

Na prípravku Zerex Vitality Complex ma zaujalo predovšetkým jeho určenie a teda to, že ide o produkt výlučne pre nás mužov, čomu zodpovedá aj jeho zloženie. Pozitívne tiež hodnotím, že v jednej kapsule prijmem naraz až 14 vitamínov a minerálov. 

S čím som však mal hneď od začiatku problém, boli samotné kapsule. Tie sú totiž dosť veľké a ich prehĺtanie nie je práve najpohodlnejšie. Neodporúčam kapsulu otvoriť a vyspať jej zmes, keďže výrobca neuvádza, či sa jednotlivé minerály a vitamíny neuvoľňujú postupne, čo by mohlo túto ich vlastnosť zničiť. Mne vždy pomáha mierne predkloniť hlavu a zapiť dostatočným množstvom vody. Ani vôňa kapsúl pre mňa nie je úplne najpríjemnejšia, no dá sa na ňu zvyknúť. 

A čo účinky prípravku Zerex Vitality Complex? Výrobca pri tomto produkte na svojej stránke uvádza, že dostavenie prvých účinkov prichádza približne po dvoch až troch mesiacoch. Ak teda začnete s užívaním tohto prípravku, treba sa zároveň vybaviť aj trpezlivosťou. Ja osobne som začal vnímať prvé účinky cca po mesiaci a pol. Pociťoval som viacej energie a cítil som sa menej unavený. Pri cvičení som vydržal viac, začala sa zlepšovať aj moja kondička. Celkovo som sa cítil lepšie a spokojnejšie aj po duševnej stránke. 

Prípravok užívam momentálne už niečo cez dva mesiace. Za celý ten čas som nespozoroval žiadne vedľajšie účinky, len príval energie a väčšiu psychickú pohodu a vyrovnanosť.

Výživové doplnky od firmy Zerex

Výhody a nevýhody Zerex Vitality Complex

Výhody

 • obsah až 14 účinných látok
 • bez vedľajších účinkov
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • jednoduché užívanie
 • možnosť dlhodobého užívania
 • výhodná cena

Nevýhody

 • veľkosť kapsúl

Skúsenosti užívateľov

"Cvičím pravidelne a mával som problém s častými chorobami - kvôli imunite. Odkedy si dávam Vitality, nemám takýto problém." Jakub

"Dlho som hľadal doplnok, ktorý by obsahoval presne tieto vitamíny aj minerály v jednej tabletke. Cením hlavne B6tku, D a horčík. Ďakujem" Andrej

"Fakt poriadna dávka horčíka a vit. C,odporúčam." Roman

"Dobrý deň, namiesto 3-4 piluliek denne zoberiem iba jednu a mám to z krku. Záleží mi na tom, aby som v strave prijímal všetky potrebné vitamíny a zložky, ale občas sa to fakt nedá.. preto som rád, že mám možnosť dať si tabletku a prijať všetko, čo práve potrebujem.." Ján

Zdroj: zerex.sk

Zerex Vitality Complex kapsuly

 Celkové hodnotenie

Vonkajšie fyzické rozdiely mezi mužským a ženským telom sú jasné hneď na prvý pohľad hádam každému. Mužské a ženské telo sa však líši nielen zvonku, ale aj zvnútra. Iná veľkosť orgánov či iný podiel hormónov. To je len zlomok toho, čím sa my muži odlišujeme od žien. 

Vzhľadom na odlišnú stavbu tela sa líšia aj naše nároky na výživu. Voľnopredajný doplnok výživy Zerex Vitality Complex v plnej miere zohľadňuje tieto nároky a v jednej kapsule poskytuje tie najúčinnejšie a najpotrebnejšie vitamíny a minerály špeciálne pre mužské telo. Pravidelné a dlhodobé užívanie prípravku zlepšuje fyzickú i duševnú kondíciu, prináša energiu a vitalitu. 

Túto vitamínovú bombu vrelo odporúčam každému dospelému mužovi, ktorému záleží na zdraví i psychickej pohode. 

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte vašu recenziu

avatar