Výživový doplnok na nervy Zerex Zenaden - Skúsenosti a recenzia

Zerex Zenaden
 • 60 kapsúl
 • pre duševnú rovnováhu
 • cena od 19 

Zdravý životný štýl sa stal neodmysliteľnou súčasťou života množstva ľudí. V snahe cítiť sa a vyzerať dobre veľa športujeme, hýbeme sa, zdravo sa stravujeme. Často však zabúdame na tú dôležitejšiu časť, a to psychickú stránku. A pritom fyzické a duševné zdravie spolu tak úzko súvisia.

Dnes sa preto bližšie pozrieme na výživový doplnok Zerex Zenaden, ktorý predstavuje prírodnú pomoc v boji proti strese, nervozite a úzkostiam. 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Doplnok výživy Zerex Zenaden pre vás testovala Ivana A. 

"Vyhnúť sa v dnešnej dobe stresu je hádam nemožné. Práca, povinnosti, starostlivosť o rodinu a minimum voľného času pre seba neraz stojí za mojou psychickou nepohodou. Rozhodla som preto vyskúšať prípravok prírodného charakteru Zerex Zenaden. Funguje?"

Zerex Zenaden recenzia skúsenosti

 O produkte

Výživový doplnok Zerex Zenaden je prírodný doplnok určený na podporu duševnej vyrovnanosti i emočného komfortu a lepšie zvládanie stresu. Ide o spojenie šiestich účinných prírodných látok, ktoré majú preukázateľný vplyv na psychické zdravie. 

Zerex Zenaden je voľnopredajný doplnok výživy, čo znamená, že ho dostať bez lekárskeho vyšetrenia a predpisu. Je dostupný vo forme kapsúl. 

Účinky prípravku Zerex Zenaden:

 • Pozitívne vplýva na duševnú a emočnú vyrovnanosť
 • Pomáha lepšie zvládať stres, upokojuje
 • Znižuje napätie
 • Prispieva ku kvalite spánku
Skúsenosti Zerex Zenaden

Zerex Zenaden je výživový doplnok určený na podporu duševného zdravia. 

Zerex Zenaen skúsenosti

V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl prípravku. 

  Zloženie Zerex Zenaden

Zerex Zenaden patrí k výživovým doplnkom s prírodným zložením. V jeho zložení sa nachádzajú nasledovné látky: 

Medovka lekárska

Medovka lekárska sa môže pochváliť množstvom priaznivých účinkov na ľudský organizmus. V rámci nervovej sústavy pomáha bojovať s úzkosťami, upokojuje, zmierňuje výkyvy nálad a veľmi dobre pôsobí aj na pamäť. Pomôcť dokáže aj pri tráviacich ťažkostiach, má antioxidačné schopnosti a tiež podporuje aj imunitný systém. 

Valeriána lekárska

Táto bylinka podporuje nervový systém, upokojuje, pomáha navodiť pocit relaxácie a veľmi dobre účinkuje aj pri nespavosti. Dokáže skrátiť dobu potrebnú na zaspanie a zároveň stojí za kvalitnejším spánkom. 

Okrem toho tiež znižuje krvný tlak a ovplyvňuje činnosť srdcových svalov. 

Mučenka pleťová

Aj mučenka pôsobí najmä na nervovú sústavu. Zmierňuje napätie, úzkosti, stres, upokojuje a pomôže aj pri poruchách so spánkom. Rovnako ako valeriána dokáže skrátiť zaspávanie a prehĺbiť spánok. 

Známa je ale aj svojimi upokojujucími účinkami na svalstvo, vďaka čomu pomáha aj pri menštruačných kŕčoch.

L-tryptofán

L-tryptofán je základná esenciálna aminokyselina, ktorá zvyšuje syntézu serotonínu, známeho aj pod označením hormón šťastia. Jeho optimálna hladina v ľudskom organizme je dôležitá pre psychickú pohodu.

L-tryptofán sa okrem serotonínu dokáže v tele premeniť aj na vitamín B3.  

Vitamín C

Kyselina askorbová, nazývaná i vitamín C, je dôležitým antioxidantom, ktorý ochraňuje bunky pred voľnými radikálmi, ďalej podporuje imunitný systém, prispieva k tvorbe kolagénu a zabezpečuje správnu funkčnosť a pevnosť spojivového tkaniva. Podieľa sa aj na ochrane nervového systému. 

Vitamín B6

Vitamín B6 alebo aj pyridoxin, je vitamín rozpustný vo vode a ľudské telo si ho teda nevie ukladať. Jeho význam pre ľudské telo spočíva v hneď viacerých účinkoch. Znižuje únavu a vyčerpanie a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Dôležitý je aj pre správne fungovanie nervovej sústavy, uvoľňuje a upokojuje. 

V prípravku sa okrem vyššie spomenutých zložiek nachádza i protihrudkujúca látka uhličitan horečnatý. Obal kapsúl pozostáva zo želatíny. 

Zerex Zenaden zloženie

Zloženie tvorí 6 účinných látok.

  Dávkovanie

Denná dávka prípravku Zerex Zenaden je jedna kapsula dvakrát denne, pred jedlom alebo po jedle a zapiť dostatočným množstvom vody. Zvyknúť si však treba na veľkosť kapsúl. Sú totiž pomerne dosť veľké a ich prehĺtanie nie je práve najpríjemnejšie. 

Pre koho prípravok Zerex Zenaden nie je vhodný?

 • Pre deti a mladistvých do 18 rokov
 • Pre tehotné a dojčiace ženy
 • Pre ľudí s alergiou na niektorú zo zložiek prípravku

Môže sa Zerex Zenaden užívať s antidepresívami? 

V prípade, že podstupujete neurologickú alebo psychiatrickú liečbu je potrebné konzultovať možnosť užívania doplnku Zerex Zenaden so svojím lekárom.

Zerex Zenaden dávkovanie

Denná dávka prípravku je jedna kapsula 2-krát denne. 

Zerex Zenaden veľkosť kapsúl

Kapsuly sú veľké a ťažšie sa prehĺtajú.

  Cena

Jeno balenie Zerex Zenaden obsahuje 60 kapsúl, ktoré vám v prípade odporúčaného denného dávkovania vydržia na jeden mesiac. Cena za jednu fľaštičku tohto prípravku sa pohybuje okolo sumy 19 €, čo nie je málo. 

Skúsenosti recenzia Zerex Zenaden

Vo fľaštičke sa nachádza i vata, aby sa kapsuly o seba príliš neobíjali. 

  Skúsenosti so Zerex Zenaden

Jedným z najväčších pozitív prípravku Zerex Zenaden je nepochybne jeho prírodné zloženie, bez akejkoľvek chémie. Nejde o liek v pravom zmysle slova, ale o výživový doplnok, ktorý dostať bez lekárskeho predpisu. Na rozdiel od antidepresív nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodný aj na dlhodobé užívanie, bez rizika vzniku návyku.

Na to, aby ste mohli pozorovať prvé účinky prípravku, je potrebné užívať ho dlhodobejšie. Nejde teda o žiadnu "náladovú tabletku" s okamžitým účinkom. Ja osobne som prvé účinky začala pociťovať približne po dvoch až troch týždňoch od začatia užívania. Cítila som sa uvoľnene a pokojnejšie počas celého dňa a zmeny som pociťovala aj v kvalite spánku. Po zaľahnutí do postele som mala pokojnejšiu myseľ a zaspávanie mi už netrvalo tak dlho. 

Zo začiatku som trochu bojovala s veľkosťou kapsúl a s ich prehĺtaním. Kapsuly sú na môj vkus priveľké, no po pár dňoch som si na ne jednoducho zvykla.   

Výživové doplnky od firmy Zerex

Výhody a nevýhody Zerex Zenaden

Výhody

 • obsah až 14 účinných látok
 • bez vedľajších účinkov
 • dostupný bez lekárskeho predpisu
 • jednoduché užívanie
 • možnosť dlhodobého užívania
 • výhodná cena

Nevýhody

 • veľkosť kapsúl
 • vyššia cena

Skúsenosti užívateľov

"Musím povedať, že mučenka je TOP na stavy úzkosti. Ukľudní a spolu s vitamínom C a medovkou navodí pohodu. Používam vždy, ke mam “horší deň.” Anonym

"Už pár rokov pracujem v kancelárii a stres som pociťoval tak normálne.. no v priebehu posledných mesiacov sa to o dosť zhoršilo. Zenaden používam každý deň už týždeň a cítim mierne uvoľnenie. Verím, že časom to bude ešte lepšie." Kamil

"Na upokojenie som zvykol používať čaje - nikdy som si netrúfol na “silnejšie lieky”. Tento Zenaden ma zaujal, a už po jednom použiti som cítil rozdiel. Väčší kľud, pohoda. Odporúčam." Peter

"mám celkovo lepšiu náladu, všimlo si to aj okolie, kolegovia v práci a manželka. Ďakujem!!" Ivan

Zdroj: zerex.sk

Zerex Zenaden skúsenosti recenzia

 Celkové hodnotenie

Prípravok Zerex Zenaden je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý okrem byliniek na podporu duševného zdravia obsahuje i vitamín B6 a vitamín C.

Je vhodný pre každého dospelého jedinca v období nadmerného stresu, upokojuje a pomáha navodiť pocit relaxácie. Prírodné látky ako valeriána a mučenka zas zvyšujú kvalitu spánku. Dávkovanie prípravku 2-krát denne je jednoduché, no problém môže nastať pri prehĺtaní kapsúl, ktoré sú pomerne veľké. Užívanie prípravku nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky (objaviť sa však môže alergická reakcia na niektorú zložku) a jeho užívanie je bezpečné aj z dlhodobého hľadiska, bez rizika vzniku návyku. 

Prípravok Zerex Zenaden hodnotíme ako skvelú prírodnú pomoc pri strese a úzkostiach počas náročnejšieho obdobia, ktorá však neslúži ako náhrada psychiatrických liekov. Nebojte sa vyhľadať odbornú pomoc v prípade akýchkoľvek vážných psychických problémov, ktoré ovplyvňujú váš dennodenný život. Myslite na to, že duševné zdravie máme, rovnako ako to fyzické, iba jedno a preto je potrebné venovať mu dostatočnú pozornosť. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar