Adipex Retard – recenzia, skúsenosti a náš názor

liek Adipex Retard

Dnes si priblížime liek Adipex Retard, ktorý patrí do kategórie zvanej anorektikum. Tento liek spôsobuje útlm chuti do jedla a potlačenie hladu. Bol určený pre liečbu osôb trpiacich obezitou a body mass indexom (BMI) 30 a vyšším, kde už samotná redukčná diéta nepomáhala.

POZOR! Tento liek je stiahnutý z predaja a jeho predaj je zakázanýv celej Európskej únii. Zistilo sa, že spôsobuje vážne nežiadúce účinky, ktoré môžu ohroziť život a benefity tohto liečivého prípravku neprevažujú nad jeho prínosmi.

Adipex Retard je liek!

Adipex Retard patrí medzi liečivé prípravky a tie majú byť podávané len pod dohľadom lekára, ktorý kontroluje zdravotný stav a účinok podávaného lieku. Patrí medzi anorektiká a jeho účinkom je potlačenie chuti do jedla. Tým pádom mal pomáhať chorým obéznym ľuďom pri redukčnej diéte.

Hlavnou účinnou látkou je Fentermin, ktorý patrí medzi syntetické stimulanciá, ktoré sú svojim účinkom podobné amfetamínu. Pôsobí na receptory v mozgu a „hrá sa s chémiou“ v mozgu, čoho výsledkom je, že nemáte pocit hladu. Okrem toho vedie k mobilizácii tuku, ktorý telo využíva ako prednostný zdroj energie. Slovíčko „retard“ znamená, že účinná látka sa do tela uvoľňuje postupne a má za následok neprerušovaný anorektický účinok trvajúci najmenej 8 hodín.

Keďže je to droga, môže sa na Adipex retard vyvinúť závislosť. Nesmie sa používať nepretržite viac ako 3 mesiace. Po jeho vysadení, keď na mozog prestane pôsobiť a ten sa vráti do normálu, človek veľmi rýchlo naberie to, čo stratil a veľa krát aj s úrokmi.

Adipex môže aj zabíjať…

U tohto lieku boli preukázané vážne nežiadúce účinky, ktoré mohli značnej časti obéznych a zdravých ľudí zhoršovať ich zdravotný stav. Okrem toho spôsobuje veľmi rýchle chudnutie za krátky čas, čo môže ľudský organizmus veľmi vážne ohroziť.

Práve kvôli jeho nežiadúcim účinkom bol Adipex Retard stiahnutý z predaja vo všetkých krajinách Európskej únie. Pri užívaní liečivých prípravkov s obsahom fenterminu neprevažujú prínosy z liečby nad možnými rizikami.

Nežiadúce účinky

Nežiadúce účinky na centrálný nervový systém:

  • Dlhodobá liečba týmto prípravkom je spojená s rizikom farmakologické tolerancie, závislosti a abstinenčnými príznakmi.
  • Najčastejšie nežiadúce účinky, ktoré boli uvádzané sú: psychotické reakcie alebo psychózy, depresie, nervozita, agresivita, poruchy spánku a vertigo.
  • Boli tiež hlásené veľké krče.

Nežiadúce účinky na kardio-vaskulárný systém:

  • Najčastejšie bola hlásená tachykardia, hypertenzia, prekordiálné bolesti.
  • U pacientov liečených anorektikami boli zriedka hlásené kardiovaskulárne príhody. Boli tiež hlásené cievne mozgové príhody, angina pectoris, infarkt myokardu alebo srdečná zástava.
lightbulb-o

Tip: Nehľadajte ADIPEX! Prečítajte si naše hodnotenie osvedčených a obľúbených tabletiek na chudnutie.

 

Čierny trh s Adipexom

Na čiernom trhu je množstvo obchodníkov, ktorí ponúkajú „zaručene originálne“ balenie dovezené zo zahraničia. Adipex Retard, alebo tiež nazývané „zlaté vajíčka“, sú veľmi žiadané a ilegálny obchod s nimi je veľmi rozšírený. Vo väčšine prípadoch však ide len o predaj vzhľadovo síce rovnakých ale zložením pofidérnych liekov, ktoré môžu mať pre váš organizmus fatálne následky.

Nezabudnite, že Adipex Retard je liek a lieky majú byť užívané pod dohľadom lekára, ktorí kontroluje váš zdravotný stav a posudzuje riziká.

Overené prípravky na chudnutie

Na trhu existuje veľa obľúbených a overených prípravkov na chudnutie. Prehľad tých najlepších nájdete v samostatnom článku.

Skúsenosti užívateľov

„Ja mám tiež skúsenosti s Adipexom, schudla som s nim teda hooodne... ale potom sa to vrátilo späť. Adipex vyvoláva nechutenstvo (absolútne som nič nejedla,originál anorexia) a čo najhoršie potláča aj pocit smädu (ratujte si potom obličky). Môj názor je jednoznačný - schudnúť ale vyváženou stravou a pohybom, nie tabletkami čo Vám vyvolajú anorektické stavy a po dobratí to aj tak priberiete späť, ved telo je v šoku, že po niekoľko mesačnej hladovke začína normálne jesť a všetko si uloží do zásob...!!“

Rosemader

 „Kedysi som si precitala niekde na internete, aký je Adipex skvelý. Dokonca mi ho odporučila moja kamarátka “z farmy”. Tak som si vravela, že skúsim. Keď som ho užívala 1x, super, super, asi mesiac. Potom som ho aj zabudla užívať, ani som nevedela, že ho beriem. Chudla som, jedla som len ovocie a zeleninu. Neskor som pribrala 11 kíl. Druhé kolo tejto kury nebolo také ideálne. Vydržala som celý deň v práci pod stresom, doma skladať nábytok a večer trénovať na maratón. Keď som mala 51 kg, dostavili sa neskutočné depresie. Kolapsy, hypertenzia, strata chuti na sex. Odviezla ma sanitka a bola som dva týždne PN. Takže neodporúčam, ak len s rozumom, ak naozaj bojujete s obezitou. Pre 5 - 10 kíl by som to vôbec neriskovala.“

01Chantall

 „Ja som ten liek užívala pred 16-timi rokmi spolu so susedou, ale obidve sme po 2 mesiacoch prestali. Zo začiatku sa dá pekne schudnúť, ale neskôr sa objavia nežiadúce účinky. Veľmi časté búšenie srdca až sa trasiete a časté pocity, že každú chvíľu odpadnete. Schudla som 10 kíl, ale nikdy viac by som si tie tabletky nedala. A takto reagovali aj moje kamarátky, ktoré to tiež vyskúšali.“

ZAKUSOK44

 „Ahojte aj ja som jedla Adipex ,ale už by som ho nikdy neprehltla... Je síce super, že váha išla rapídne dolu, ale nežiadúce účinky mi nestáli za to... Búšenie srdca, myslela som, že mi pukne, potom som liek obmedzila na každý druhý deň... Schudnúť som schudla, ale s tým, že som mala celé telo rožskrábané, neskutočne suchú kožu, celé noci som čítala knihy pretože som vôbec nemohla spávať. Ráno v práci brutus - nevyspatá, unavená bez energie-úsmevu. Myslím,že sa dajú kúpiť v ČR, ale naozaj to nikomu neodporúčam, som síce silnejšia, ale našla som si iné hodnoty ako byť slimka (ale na nervy). Aj moletky sú sexi!“

cverenka83

 „Známa brala ,mala hrozné depresie, musela v noci upratovať a bola nervózna, doma to s ňou nevedeli vydržať, ju večer o desiatej z ničoho nič napadlo, že ešte potrebuje upratovať, rodina spala a ona v panelákovej pivnici triedila veci... správala sa vtedy čudne, mala veľa energie a nevedela čo so sebou, zo stavu juchúúú prešla do stavu rozmýšľania o nesmrtelnosti... depky, musela ho vysadiť, schudla okolo 7 kg ,pribrala do roka 19 kg, mala jojo efekt, ďalšie kilá dávala už ťažšie dole, pod dohľadom lekára si opäť dávala dokopy najskôr metabolizmus“

barcelona94901

 „Baby, nejedzte to len v skratke - keď som to brala asi so mnou v tom čase trieskala puberta aj keď vek na ňu už nebol, ale nedokážem si predstaviť, že som sa sa zo zdravého rozumu dala na to nahovoriť, aj keď moja váha pri výške 170 cm, nebola nikdy viac ako 63 kíl, čo si myslím, že nieje veľa. Mala som počas užívania problém s dýchaním, čo už to bol varovný signál a ja som na to kašlala, pritom som zdravotník. Po čase sa dostavil diabetes - pichám si 4x za deň inzulín !!!!!!!!!!!!!!! ... podotýkam, že v našej rodine nie je dedičný a mnohí lekári po konzultácii sa dohodli, že všetky tie ochorenia spustil Adipex. Tak ak Vás ani toto nepresvedčí, tak potom hazardujete so svojim zdravím.“

daka122

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok
 
 
 
Najnovšie Najstaršie Najobľúbenejšie
Miriam
Komboš
Miriam
Hodnotenie :
     

To je hrozne ze citam iba zle skusenosti. Ale ja som s adipexom schudla za dva mesiace 12 kg pritom som jedla sice menej ako predtym ale jedla. Neziaduce ucinky som mala iba suche usta viac pila ale to je vsetko. Mala som lepsiu naladu viac energie. Ako som prestala s uzivanim nic take sa nestalo. Mesiac nato som otehotnela a preto som pribrala. Neviem ci mi akurat adipex pomohol v tom aby som mala babetko lebo predtym sa nepodarilo. Ale asi objednam zas..

Arabelka
Komboš
Arabelka
Hodnotenie :
     

Ja si to neviem vynachvalit vzdy som mala problemy s bulimiou toto mi pomohlo sa vyliecit palec hore