Affial: Ak eshopu neprinesieme žiadne objednávky, má naše služby zadarmo

Affiliate sieť Affial

Viete čo je Affiliate marketing? 

Affiliate sieť Affial sa tejto forme marketingu venuje už od roku 2012. Ako vie pomôcť eshopom a ako si cez ňu môžete zarobiť aj vy?

Prečítajte si krátke predstavenie jednej z najrýchlejšie rastúcich affiliate sietí v Česku a na Slovensku.

Čo je to affiliate marketing

Affiliate marketing je jedna z najférovejších foriem marketingu. 

Áno, za túto službu platíte, až keď niečo skutočne predáte. To je obrovská výhoda oproti iným marketingovým kanálom, kde môžete minúť aj tisícky EUR, ale predaje nemusia byť žiadne. Typickým príkladom sú PPC reklamy.

Ako to celé funguje sa dozviete v tomto video:

Affial pomáha eshopom predávať viac už 8 rokov

Aktuálne v sieti Affial nájdete viac ako 100 kampaní slovenských, českých, maďarských eshopov a dokonca aj 1 rumunský. 

Eshopy, ktoré v sieti nájdete ponúkajú tovar z rôznych oblastí. Najviac eshopov je v kategóriách Zdravie a výživa, Bývanie, Móda.

Sieť, ako jedna z mála, ponúka aj kampane na digitálne produkty, ktoré sa tešia stále väčšej obľube.

Ako hovorí ich Senior manažérka Lívia Šuľová, spokojnosť klientov je u nich na prvom mieste: "Snažíme sa byť čo najviac fér. Ak niekomu neprinesieme žiadne objednávky, má naše služby zadarmo. Neúčtujeme si žiadne platby vopred, ani mesačné poplatky."

A pre aké eshopy je sieť vhodná? "V našej sieti nájdete menšie aj väčšie eshopy s obratmi v miliónoch €. Ešte pred začatím spolupráce sa snažíme objektívne posúdiť či pre daný eshop bude dávať affiliate marketing zmysel a čo mu môže priniesť. Pri dobrom eshope a dobrom nastavení kampane dokážeme zvýšiť predaje aj o viac ako 10%. Úspešnosť závisí od viacerých faktorov, ako sú brand, produkt, konkurencia a pod. Ak zo skúseností vieme, že pre daný eshop táto forma nie je vhodná, klientovi affiliate marketing neodporučíme." 

Máte web alebo dosah na sociálnych sieťach? Zarobte si tisíce EUR

Affial však funguje nie len pre eshopy. 

Ak máte web s dobrou návštevnosťou, môžete si propagovaním produktov z daných eshopov zarobiť mesačne slušnú sumu ako publisher.

"Tí najlepší publisheri, ktorí sú v našej sieti si mesačne zarobia 4 ciferné sumy a tento biznis ich dokáže nadštandardne uživiť" dodáva Lívia.

Okrem propagácii na weboch dnes veľmi dobre funguje aj propagácia cez sociálne siete ako sú Facebook, či Instagram. Ako to celé funguje opäť najlepšie pochopíte z videa:

Affiliate marketing rastie

Tento rok veľa eshopov kvôli koronavírusu zažíva ťažké časy.

A práve počas tohto obdobia si mnohé z nich uvedomili, že práve affiliate marketing môže byť pre nich zaujímavou voľbou, pretože za reklamu platia až vtedy, keď predajú a peniaze od zákazníka majú už na svojom účte.

Rovnako veľa ľudí zažilo ťažké chvíle, keď sa skomplikovala ich finančná situácia a hľadali ďalšie možnosti ako si zarobiť.

"Áno, môžem potvrdiť, že záujem o naše služby rastie. Tento rok sme oproti roku 2019 narástli viac ako 2-násobne." hovorí Lívia.

Registrácia do siete Affial je zadarmo

Ak by ste aj vy chceli vyskúšať affiliate marketing, či už ako majiteľ eshopu, ktorý chce predávať viac, alebo ako publisher, ktorý si chce zarobiť, môžete sa do affiliate siete Affial registrovať úplne zadarmo.

Každý nový publisher dokonca dostane vstupný bonus 8€. Tak prečo to neskúsiť?

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.