WhitePress.sk - naše skúsenosti s touto službou

WhitePress web

Viac ako 16000 webových stránok, 3000 zákazníkov a 60 žurnalistov. Na jednom mieste.

Takýmito číslami sa služba WhitePress hrdí na svojej stránke. Aké sú však reálne skúsenosti a stojí táto služba za vyskúšanie? Dozviete sa v tomto článku.

Aká je to vlastne služba?

WhitePress vám umožní objednať si publikácie z rôznych webov. Zároveň cez túto službu môžete ponúkať publikácie článkov na svojich weboch.

Funguje teda ako služba pre vydavateľov tak aj pre inzerentov.

Weby, z ktorých si môžete vyberať sú naozaj rôzne a kvalitné. Nájdete tu joj.sk, pravda.sk, zoznam.sk, topky.sk a stovky ďalších. 

Vybrať by si mal naozaj každý. V podstate záleží len na tom, koľko plánujete do článkov investovať.

Na čo sme službu využili my

Kedže náš portál je dosť navštevovaný (mesačne si k nám nájdu online cestu desaťtisíce ľudí), tak sme sa do služby zaregistrovali a hneď po pár týždňoch sme dostali postupne dopyty na 3 články. 

Cenu sme nenastavili nejako vysoko, ale je to také slušné prilepšenie. 

Pred časom nám volali zo zákazníckeho centra a ponúkli nám možnosť skúsiť si službu aj z tej druhej strany. Čiže nie z pohľadu vydavateľa, ale z pohľadu inzerenta. 

Touto cestou si môžeme objednávať publikácie článkov nielen zo slovenských webov, ale aj z českých a maďarských (aktuálne je služba dostupná v 9 krajinách).

Za veľkú výhodu služby považujeme fakt, že pri každom webe sa zobrazí cena, takže hneď viete čo si môžete dovoliť.

WhitePress administrácia

Prostredie administrácie je prehľadné a jednoduché. 

Ako je to s preplácaním faktúr

Priznám sa, že toto bola vec, ktorej sme sa báli asi najviac. Poznáte to, odvediete svoju prácu, vystavíte faktúru a čakáte. A čakáte ...  A urgujete. Urgujete.

V tomto prípade sme však boli veľmi príjemne prekvapení. 

Postup pri fakturácii je nasledovný:

 1. Po publikácii článku na vašom webe, nahráte URL článku a ďalšie detaily do administrácii.
 2. Článok následne potvrdí inzerent a vám príde email v tomto znení:
  Dobrý deň,
  inzerent potvrdil článok <názov článku> uverejnený na portáli <názov vášho webu>.
  Zarobili ste <suma v €>. Môžete rýchlo vyplatiť svoje prostriedky vo Vami zvolenom termíne kliknutím na odkaz uvedený nižšie...
 3. Po kliknutí na odkaz sa dostanete do administrácie, do ktorej nahráte faktúru podľa požadovaných údajov. Následne obdržíte takýto email:
  Dobrý deň,
  vyplatili ste si <suma v €> z pokladne WhitePress®. Naše účtovníctvo zrealizuje bankový prevod na uvedené číslo bankového účtu najneskôr do dvoch pracovných dní.
 4. Dva dni na to sme dostali tretí email:
  Dobrý deň,
  upozorňujeme Vás, že sme práve vykonanali prevod na základe odoslanej DPH faktúry/účtenky.
  Hodnota prevodu: <suma v €>
  Účtovné oddelenie WhitePress®
 5. Tak a hotovo! Celý tento proces od schválenia publikácie po vyplatenie peňazí trval 2 dni. Na tretí deň boli peniaze na našom účte. 

Odporúčame alebo nie?

Aj keď sme k tejto službe zo začiatku pristupovali trochu skepticky - za čo podľa nás môže ich zlá stratégia v začiatkoch, keď pooslovovali veľa webov, ale reálne celý biznis u nás spustili neskôr - sme so službou celkovo spokojní.

Za náš môžeme teda WhitePress odporučiť. Ak máte kvalitný, navštevovaný web, určite sa do tejto služby zaregistrujte. Za registráciu neplatíte nič.

Potom už len ponúknuť svoj mediálny priestor ostatným a čakať. Ak to bude dávať inzerentom zmysel, objednajú si u vás publikáciu článku. A práve z toho môže byť váš slušný bočný príjem.

Rovnako viete službu využiť ak pre svoj web hľadáte kvalitné spätné odkazy.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte komentár ku článku

avatar