Ako poslať balík cez Packetu? Všetko, čo potrebujete vedieť

Ako poslať balík cez Packetu?

Hľadáte jednoduchý a rýchly spôsob, ako poslať balík? Možno vlastníte e-shop, kde túto službu budete musieť čoskoro vyriešiť, alebo chcete poslať len jednorazovú zásielku. Nech je váš dôvod akýkoľvek, povieme si o jednoduchom riešení, ktoré sa vám môže osvedčiť, ako spoľahlivá voľba pre vaše potreby.

Packeta umožňuje jednoduché a rýchle posielanie zásielok nielen v rámci Slovenska, ale aj do zahraničia. Konkrétne umožňuje posielanie zásielok do Čiech, Maďarska, Rumunska a ďalších 30 krajín. Nie je podmienkou, aby krajina patrila do Európskej únie či dokonca Európy, pretože zásielková služba posiela balíky aj mimo nej. 

Aké sú výhody posielania balíka cez Packetu? 

 1. Na vyzdvihnutie balíka nemusíte čakať v dlhých radoch na pošte ani sa dohadovať s kuriérom na presnom čase.

 2. Aplikácia vás informuje o jednotlivých krokoch prepravy balíka.

 3. Môžete nielen odosielať, ale aj posielať balíky.

 4. Posielanie zásielky je veľmi spoľahlivé a dokážete ho vybaviť v niekoľkých krokoch.

 5. Umožňuje bezkontaktný výdaj bez čakania.

Ako funguje Z-Box? 

Ak si chcete objednať tovar prostredníctvom Z-Boxu, potom postačí, ak si pri objednávke tovaru z akéhokoľvek e-shopu, ktorý umožňuje túto formu dopravy, zvolíte doručenie týmto spôsobom. Následne sa vám načíta zoznam výdajných miest Packety, kde si môžete vyzdvihnúť svoj balík. Je na vás, ktoré výdajné miesto si zvolíte. (1)

Na základe mapy sa ľahko orientujete v najbližších výdajných miestach v danej lokalite, ktoré sú pre vás ekonomickou a jasnou voľbou.

V okamihu, keď spoločnosť obdrží zásielku od predajcu, ktorý balík posiela, je tovar odovzdaný na prepravu, o čom budete informovaný prostredníctvom e-mailu alebo priamo aplikáciou. 

Aplikácia Packety

Priebeh doručovania a prepravy zásielky, môžete sledovať prostredníctvom aplikácie, ktorú je potrebné nainštalovať si do svojho mobilného zariadenia. Aplikáciu si stiahnete prostredníctvom Google Play alebo App Store.

Okrem podrobností o balíku, aplikácia zaznamenáva doručenie balíku a umožňuje zaplatiť balík, a taktiež ňou môžete otvoriť Z-Box, pokiaľ ste si zvolili doručenie do samoobslužného výdajného boxu.

Ako poslať balík cez Packetu?

Mobilná aplikácia vás bude informovať o stave zásielky prostredníctvom notifikácii.

Ako vybrať balík z Packety?

Ak vám aplikácia vykazuje, že ste obdržali balík do vami zvoleného výdajného boxu alebo miesta, môžete si ju vyzdvihnúť. Packeta nepokrýva len veľké mestá, ale aj regionálne mestá a dediny, preto je proces veľmi rýchly. Zásielku môže vyzdvihnúť priamo príjemca alebo osoba, ktorá má zverené heslo na výdaj zásielky. Spôsob, ako otvoríte Z-Box, je jednoduchý.

Stačí, ak prídete na jedno zo samoobslužných výdajných miest, ktoré ste si vybrali. Pri otváraní boxu si zapnite mobilnú aplikáciu Packety, GPS a bluetooth. Po prepojení zariadení sa schránka sama automaticky otvorí a následne si môžete vybrať zásielku. Prostredníctvom tohto spôsobu si môžete veľmi ľahko vyzdvihnúť balík prakticky nonstop, keďže výdajný Z-Box je k dispozícii 24/7. 

Ako poslať balík cez Packetu? 

Ak ste na strane doručovateľa zásielky a chcete poslať balík prostredníctvom danej spoločnosti, poradíme vám, ako zabaliť Packeta balík a poslať ho. 

Po nainštalovaní aplikácie sa prihláste do svojho účtu a vyplňte všetky potrebné informácie, o ktoré vás aplikácia žiada. Na domovej stránke nájdete ponuku pre odosielanie aj vrátenie zásielok. Vyberte si, o ktorý typ služby máte záujem. Aplikácia vás vyzve k vyplneniu potrebných údajov o zásielke, akými je číslo objednávky, kontaktné údaje o príjemcovi, výdajné miesto a podobne. Súhlasom potvrdíte akciu. 

Odoslanie zásielky prebieha prostredníctvom výdajných miest, ktoré väčšinou slúžia aj ako podacie miesta. Druhou možnosťou je použiť depo alebo si u svojho obchodného zástupcu môžete dohodnúť odvoz, pokiaľ máte minimálne 12 zásielok denne. 

Všetko, čo potrebujete vedieť o zásielke

Ak sa rozhodujete, či posielať prostredníctvom služby Packeta, je dôležité, aby ste boli informovaní o tom, že najvýhodnejšie je posielať balík do 5 kg. Maximálne rozmery zásielky sú definované na základe typu služieb.

Služby pre e-shopy

 • limit veľkosti zásielky je 70 cm pre najdlhšiu stranu 

 • súčet všetkých 3 strán nesmie presiahnuť 120 cm

 • nadrozmerné zásielky majú maximálny rozmer: 1 strany = 50 cm a súčet 3 strán = 120 cm


Služby pre fyzické osoby

 • maximálny rozmer: 1 strana = 50 cm

 • súčet 3 strán balíka by mal byť max. 120 cm

Ako posielať balík cez Packetu?

Na zabalenie zásielky budete potrebovať krabicu, na ktorej bude nalepený štítok s informáciami o príjemcovi.

Ako zabaliť balík Packeta? 

Produkt, ktorý sa chystáte poslať, zabaľte do pevného materiálu, ideálne do krabice z tvrdého kartónu, ktorý zodpovedá max rozmerom zásielky a zalepte tak, aby sa balík nemohol otvoriť.

Prispôsobte veľkosť odosielaného predmetu veľkosti krabice. Dôležité je, aby bola zásielka v jednom samostatnom balíku. Musí byť homogénna, nemôžu ju tvoriť napríklad 2 krabice zlepené páskou. 

Následne vyplňte aj prázdny priestor v krabici, aby sa tovar nepohyboval a prepravou nepoškodil. Posledným krokom je označiť zásielku prepravným štítkom a odoslať.

Proces balenia zásielky v jednotlivých krokoch:

 1. zoberte pevnú krabicu ideálne z kartónu,

 2. dajte do nej predmet, ktorých chcete poslať,

 3. vyplňte prázdne mestá v krabici napríklad novinami,

 4. zalepte krabicu lepiacou páskou,

 5. označte krabicu štítkom a môžete ju poslať.

Ako poslať balík cez Packetu?

Zásielku musíte dôkladne zalepiť, aby sa pri preprave neotvorila.

Kde zaniesť balík? 

Zásielku prinesiete na výdajné miesto Packety. Ide o kamenné prevádzky, ktoré slúžia na výdaj a príjem zásielok. Sieť výdajných miest je momentálne veľmi široká. Na Slovensku sa nachádza viac ako 1 500 výdajných miest, prostredníctvom ktorých môžete prijímať aj odosielať zásielky. 

Na záver

Packeta je spoľahlivou službou, ktorá umožňuje rýchle zasielanie balíkov, avšak proces vybavovania služby je založený na rýchlosti, preto je dôležité vedieť o tom.

Zásielku zo Z-Boxu musíte prebrať do 2 kalendárnych dní (s možnosťou predĺženia o 1 deň), inak vám z boxu zmizne a proces sa opakuje. Na výdajnom mieste môže pobudnúť maximálne 7 dní. 

Ak sa teda chystáte odcestovať a nemáte nikoho, koho by ste poverili vyzdvihnutím zásielky, môže byť táto služba pre vás limitujúca. Avšak na druhej strane, ak chcete rýchle doručenie bez nutnosti byť fyzicky prítomný na adrese, je to flexibilný spôsob, ktorý si môžete vybrať na doručenie svojho balíka. 


O autorovi

Dominika Ježová
 

Dominika je copywriterkou a začínajúcou blogerkou, ktorú inšpirujú témy týkajúce sa sebarozvoja. Bezodná milovníčka kávy, ktorá nepohrdne espressom ani cappuccinom. Nepoučiteľná zberateľka zápisníkov, ktorá bezprostredne vyhľadáva prostredia kaviarní. Absolventka masmediálnej komunikácie v Trnave. Okrem kávy zbožňuje cvičenie jogy, dlhé prechádzky prírodou, knihy a pohľad na lesy.

Pridajte komentár ku článku

avatar