Recenzia: Najlepšie hračky pre bábätká z eshopu Babalác

Eshop Babalac hračky skúsenosti

Prvé dni života na tomto svete dokáže bábätko prespať pokojne aj 20 hodín denne. Bdelé vydrží približne 2 až 3 hodiny, ktoré možno okrem kŕmenia, prebaľovania či kúpania využiť napríklad aj na hru. 

Áno, veru, už aj to najmenšie bábätko sa môže hrať. A nielenže môže, ale dokonca by sa i malo.

Vďaka hre totiž dieťatko spoznáva okolitý svet, komunikuje s ním a rozvíja svoje schopnosti i zručnosti. 

Ak sa teda momentálne obzeráte po výbavičke pre vaše bábätko, nezabudnite zaobstarať aj nejakú tú hračku. V dnešnej recenzii vám prinášame tipy na najlepšie hračky pre najmenších z eshopu Babalác.

Video

Prečo a ako sa hrať s bábätkom?

Hra je pre dieťatko nesmierne dôležitá. Spolu s potrebou lásky, istoty i bezpečia predstavuje jednu zo základných potrieb každého dieťaťa. 

Neslúži len ako zábavka na krátenie voľných chvíľ, ale pomáha rozvíjať dieťatko po všetkých stránkach a je akýmsi spojivom medzi ním a okolitým svetom.

V prvých mesiacoch života je dôležitá pre rozvoj sociálnych a emocionálnych schopností dieťaťa, jemnej i hrubej motoriky, kognitívnych schopností a v neposlednom rade i pre podporu jazykových a komunikačných zručností. 

Predovšetkým v prvých dňoch však nemusíte siahať po žiadnych špeciálnych hračkách, pretože pre malé batoľa ste práve vy tým najzaujímavejším objektom. Zamerajte sa na podporu jeho motoriky.

Postačí vám vaša ruka a prsty, ktorými hýbte pred tváričkou bábätka a pozorujte, ako sa drobček bude načahovať za vašou rukou. 

S dieťatkom sa tiež nezabudnite veľa a často rozprávať. Odmenou vám bude jeho veselý bľabot a koktavé zvuky. Vzájomným kontaktom a interakciou tiež podporujete sociálny a emocionálny vývin dieťatka.

Ak teda máte doma malé, čerstvo narodené batoľa, venujte čas bdenia aktivitám priaznivo vplývajúcim na jeho vývin. Dieťatko umiestňujte do rôznych polôh, ktoré mu umožnia vidieť svet z nových perspektív a zároveň podporovať jeho pohybové schopnosti. Nezabúdajte tiež na otáčanie na bruško. 

Na dieťatko reagujte úsmevom. Nepotrvá dlho a bude sa snažiť opätovať vám ho. 

Aké hračky pre najmenších?

Na spoločnú hru s bábätkom môžete využiť i hračky. Avšak opatrne. Nezahrňte vaše dieťatko všetkými možnými hračkami od výmyslu sveta.

Každá hračka je totiž inej farby, má inú funkciu, môže vydávať zvuk, blikať a na malé bábätko zbytočne pôsobiť stresujúco. Môže ho prestimulovať a spôsobiť mu zlosť, nervozitu i problémy so spánkom

Pokiaľ teda začínate s hračkami, vždy radšej vyberte jednu, dve kvalitné hračky, s ktorými budete dieťatko postupne zoznamovať. Vhodné sú rôzne textilné knihy, kontrastné kartičky, hrkálky. 

Pri výbere hračky majte na pamäti, že tie najmenšie detičky sa s hračkami zoznamujú najčastejšie prostredníctvom úst. Je preto dôležité voliť kvalitné hračky z nezávadných materiálov.

A kde ich nájsť?


Hračky eshop Babalac recenzie

Zásielka z eshopu Babalác obsahovala i milé poďakovanie za nákup. 

Eshop Babalac recenzie

Vyskúšali sme 4 hračky vhodné pre tie najmenšie deti. 

Babalác - Desiatky edukačných hračiek na jednom mieste

Eshopov s detskými hračkami je v súčasnosti na trhu viac ako dosť. Lenže, nie je eshop ako eshop. Nie všade natrafíte na kvalitné hračky pre deti. Niekde si totiž iba priplatíte za to, čo by ste mohli mať z čínskeho eshopu za pár eur. 

Vyberajte preto dôsledne. Eshop s kvalitnými hračkami spoznáte vďaka bohatej ponuke hračiek pre deti rôznych vekových kategórií, ktorých úlohou je dieťatko nielen zabaviť, ale aj niečo nové naučiť a rozvíjať nadobudnuté schopnosti a zručnosti.

Takýmto eshopom je aj Babalác - internetový obchod s edukačnými hračkami pre tých najdôležitejších ľudí na svete - pre naše deti.

Všetky hračky v tomto eshope nájdete prehľadne rozdelené do viacerých kategórií, ako napríklad edukačné hračky, hračky do vody, montessori hračky, magnetické hračky, drevené hračky či hračky podľa veku dieťatka - hračky pre deti - 1 rok, hračky pre deti - 2 roky, hračky pre deti - 3 roky.

Nechýba ani blog plný praktických rád, ako vybrať hračku, ale aj zaujímavých informácií zo sveta detí.

My sme z tohto eshopu vyskúšali hračky určené pre tých najmenších - kontrastné kartičky, leporelo, textilnú manipulačnú knižku a skladaciu pyramídu.

Poďte sa spoločne s nami pozrieť, ako sme s hračkami, ale i s celkovým nákupom v eshope Babalác boli spokojní. 

Naše skúsenosti s hračkami z eshopu Babalác

Kontrastné kartičky Mláďatká
Kontrastné kartičky Mláďatká skúsenosti

Kontrastné kartičky môžu byť vďaka anglickým pomenovaniam zvieratiek nápomocné aj pre staršie deti pri zoznamovaní sa s jazykom. 

Ak hľadáte hračku vhodnú už pre to najmenšie bábätko, rozhodne odporúčame kontrastné kartičky. Z eshopu Babalác sme vybrali kontrastné kartičky s obrázkami mláďat

V čom môžu byť pre vaše dieťatko prospešné?

Na akom princípe fungujú kontrastné kartičky?

Výnimočnosť kontrastných kartičiek spočíva práve v ich pútavom, kontrastnom, najčastejšie čiernobielom, farebnom prevedení.

Práve čierna a biela predstavujú pre bábätko tie najlepšie farby, ktoré pútajú pozornosť dieťatka, pomáhajú mu rozoznávať tvary a stimulujú vizuálne vnímanie.

Okrem čiernej a bielej však na niektorých kartičkách môžete nájsť i ďalšie kontrastné farby, ako žltú či červenú.

Práve červená farba je podľa viacerých odborníkov pre dieťatko mimoriadne vhodná, keďže túto farbu deti vnímajú ako prvú ešte počas pobytu v maminom brušku. 

Výhody kontrastných kartičiek

Kontrastné kartičky sú pre bábätko prospešné hneď vo viacerých smeroch. 

Ich veľkým plusom je, že podporujú zrakové vnímanie dieťatka, ktoré je v prvých týždňoch ešte pomerne slabé a nejasné, a preto je nesmierne dôležité rozvíjať ho. 

Okrem podpory zraku hra s kontrastnými kartičkami priaznivo ovplyvňuje i kognitívny vývoj dieťaťa, podporuje jeho sústredenie a koncentráciu. 

Pri snahe uchopiť kartičky do rúčky či pri načahovaní sa za nimi je rozvíjaná i jemná a hrubá motorika.

Kontrastné kartičky eshop Babalac skúsenosti

Sada obsahuje 6 obojstranných kartičiek, teda  k dispozícii je 12 obrázkov. 

Kontrastné kartičky Mláďatká nielen pre malých

Nami testované kartičky Mláďatká pozostávajú zo šiestych kusov obojstranných kartičiek. Nájdete na nich ilustrácie zvieracích mláďatiek - kačičky, jahniatka, srnky, diviaka, tučniaka a lamy. 

Kartičky sú vyhotovené v čiernobielych farbách. Kým na jednej strane kartičky sa nachádza čiernobiele mláďatko na bielom podklade, druhá strana zobrazuje mláďatko v opačnom kontraste, teda bieločierne na bielom podklade. 

Každá kartička obsahuje i pomenovanie zvieratka v anglickom jazyku, teda tieto kontrastné kartičky môžu byť nápomocné aj pre staršie deti pri zoznamovaní sa s cudzím jazykom.

Každá kartička má rozmer 13 x 18 cm, matnú lamináciu a nechýbajú ani zaoblené rohy pre maximálnu bezpečnosť počas hry.

Kartičky sú vyrobené z pevného doskového materiálu a teda zvládnu i občasné nešetrné zaobchádzanie detských ručičiek i nejaké to ocmúľanie. 

Kontrastné kartičky pre bábätká skúsenosti

Kartičky majú pevné vyhotovenie na doskovom materiáli.

Čo hovoríme na kontrastné kartičky z eshopu Babalác? 

Mnoho rodičov si láme hlavu nad tým, akú hračku zaobstarať svojmu dieťatku tak, aby priaznivo vplývala na jeho vývin.

Za nás vrelo odporúčame práve kontrastné kartičky, ktoré môžu byť ideálnou prvou hračkou pre každého bábätko. 

Kontrastné kartičky majú potenciál upútať pozornosť už aj niekoľko týždňového bábätka, zaujať ho a prebudiť v ňom zvedavosť. Kontrastné čiernobiele prevedenie tiež podporuje rozvoj zraku, ktorý je u tých najmenších detí najmenej rozvinutým zmyslom. 

Kartičky z eshopu Babalác nesklamú ani svojou kvalitou, tvrdým a pevným prevedením, ktoré čo to vydrží aj v detských rúčkach. 

Dostupné sú za cenu pohybujúcu sa okolo 15 €, čo je tiež fajn. 

Výhody

 • podpora zrakového vnímania
 • rozvíjanie jemnej i hrubej motoriky
 • podpora pozornosti
 • pevný doskový materiál
 • zaoblené hrany
 • doplnené o anglické pomenovania
 • cena

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

15 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Zaujali vás kontrastné kartičky? Pozrite sa, v čom všetkom môžu byť pre dieťatko prospešné, odkedy je vhodné používať ich a ako na to.  

Leporelo Ahoj drobček, ideme
Kontrastné leporelo Ahoj drobček, ideme

Kontrastné leporelo je plné pekných, jednoduchých ilustrácií dopravných prostriedkov.

Pre malé bábätko môže byť vhodnou hračkou i kniha. Avšak nie taká hocijaká, ale nestarnúca klasika v podobe legendárneho leporela. 

Prečo práve leporelo?

Leporelá predstavujú skvelú prvú literatúru pre tých najmenších.

Aby z nich mali osoh aj tie najmenšie bábätká, mali by mať kontrastné farebné prevedenie, ktoré podobne, ako pri kontrastných kartičkách, priaznivo ovplyvňuje zrakové vnímanie, podporuje sústredenie a prebúdza zvedavosť. 

S leporelom môžete podporiť i jemnú motoriku dieťatka. Ukážte vášmu drobčekovi, že jednotlivé stránky môže obracať i sám a trénujte tak jeho úchop. 

Nielen biela a čierna

Kontrastné leporelo Ahoj drobček, ideme! je postavené na kontraste farieb. Okrem štandardnej bielej a čiernej je však doplnené aj o ďalšie kontrastné farby, ako červená, žltá, modrá či zelená. 

Leporelo preto nemusí byť vhodné len pre tých najmenších, ale pohrajú sa s ním i staršie deti, ktorým môže skvele poslúžiť aj pri spoznávaní a učení sa farieb. 

Leporelo je plné pekných, jednoduchých ilustrácií viacerých dopravných prostriedkov - auto, ponorka, vlak, nákladné auto či formula, ktoré dieťatko zoznámia so svetom dopravy.

Na každej stránke je okrem ilustrácie i pomenovanie konkrétneho dopravného prostriedku.

Pri tomto leporele je samozrejmosťou i kvalitné, pevné prevedenie, ktoré odolá aj menej šetrnému zaobchádzaniu.

Svojou veľkosťou je leporelo prispôsobené malým detským ručičkám tak, aby sa držalo čo najpohodlnejšie. 

Leporelo pochádza od slovenského vydavateľstva Svojtka, ktoré na našom trhu pôsobí už od roku 2005. 

Skúsenosti Babalac kontrastné leporelo

Na každej stránke je okrem ilustrácie i pomenovanie konkrétneho dopravného prostriedku.

Naše skúsenosti s leporelom

Aj keď je leporelo primárne určené pre tie najmenšie bábätká, naše bábätko ešte zatiaľ býva v brušku, a tak sa na testovanie podujal starší bratranec. Leporelo zaujalo aj jeho. 

Keďže už pozná farby, leporelo bolo skvelým prostriedkom na ich precvičenie. Písmenká zatiaľ neovláda a tak sme si precvičili i jednotlivé dopravné prostriedky. 

Toto šikovné leporelo odporúčame všetkými desiatimi.

Výhody

 • kontrastné prevedenie
 • rozvíjanie jemnej motoriky
 • podpora zraku
 • pevné vyhotovenie

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

6 €

Hodnotenie

Vedeli ste, že....

Kombík radí

... kúpou v eshope Babalác pomáhate? Eshop je totiž hrdým partnerom organizácie Dobrý anjel


Každý mesiac časť peňazí z nákupov putuje na pomoc tým najzraniteľnejším - deťom v núdzi.

Skladacia pyramída Čísla a zvieratká
Skladacia pyramída Čísla a zvieratká eshop Babalac skúsenosti

Skladacia pyramída pozostáva z desiatich štvorcových dielov postupných veľkostí.

Deti jednoducho milujú rôzne skladačky a stavebnice. A my rodičia by sme im mali dopriať hru s nimi. 

Stavebnice totiž podporujú aktívne myslenie i tvorenie, trpezlivosť, predstavivosť, ale i jemnú motoriku dieťaťa.

Z eshopu Babalác sme vybrali skladaciu pyramídu Zvieratká a čísla

Skladacia pyramída - hra na množstvo spôsobov

Skladacia pyramída ponúka množstvo spôsobov, ako sa dieťatko môže hrať. 

Pozostáva z desiatich štvorcových dielov postupných veľkostí, ktoré možno do seba, ale aj na seba či vedľa seba jednoducho poukladať, naukladať. Dieliky tiež možno usporiadať podľa čísel.

Skrátka, fantázii sa medze nekladú. 

Skladacia pyramída Čísla a zvieratká skúsenosti

Na kockách sa nachádzajú čísla a ilustrácie zvieratiek.

Aké výhody má pre deti hranie sa so stavebnicou?

Stavebnice patria k obľúbeným a navyše i veľmi prospešným hračkám. 

Ich veľkým plusom je, že rozvíjajú jemnú motoriku a grafomotoriku dieťaťa, ktorá je dôležitá pre každodenné fungovanie a má okrem iného vplyv aj na to, ako zručné dieťatko bude, ako sa mu bude vodiť v škole a podobne. 

Hranie sa so stavebnicou tiež rozvíja kreativitu a predstavivosť dieťaťa. Podporované je i priestorové, matematické a logické myslenie.

V neposlednom rade hra so stavebnicou podporuje i trpezlivosť a vytrvalosť, čo je taktiež prospešné pre celkový vývin.

Skúsenosti Skladacia pyramída Čísla a zvieratká

Skladacia pyramída ponúka množstvo spôsobov, ako sa dieťatko môže hrať. 

Náš názor na skladaciu pyramídu

Skladacia pyramída Čísla a zvieratká je vhodná už pre trošku staršie deti okolo 6. mesiacov a, samozrejme, aj pre tých väčších, ktorí sa zoznamujú s číslami.

Na každom dieliku je jedno číslo - na tej najmenšej kocke 1 a postupne, so zväčšujúcou sa veľkou kocky sa zvyšuje i číslo. Táto skladačka teda môže dieťatku pomôcť aj pri učení sa a pochopení čísel. 

Tie menšie deti zas nepochybne zaujmú krásne lesné zvieratká, ktoré sa taktiež nachádzajú na dielikoch stavebnice. 

Ako mínus vnímame iba to, že jednotlivé dieliky sú vyrobené z tvrdšieho kartónu, ktorý sa môže ohnúť.

Výhody

 • podpora logického a matematického myslenia
 • podpora motoriky
 • možnosť skladania na mnoho spôsobov
 • nápomocná pri učení čísel

Nevýhody

 • vyrobené z kartónu

Orientačná cena

18 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Nahliadnite aj do internetového magazínu Babalác, v ktorom nájdete množstvo praktických a užitočných tipov a rád z oblasti výchovy detí, ale tiež nápady na hry, recenzie a mnoho ďalšieho. 

Textilná manipulačná knižka pre najmenších skúsenosti
Skúsenosti Textilná manipulačná knižka pre najmenších

Textilná manipulačná knižka so sloníkom je vhodná aj pre tých najmenších. 

Poslednou hračkou, ktorú sme z eshopu Babalác vyskúšali je textilná manipulačná knižka, vhodná už pre tie najmenšie bábätká. 

Pre podporu jemnej motoriky

Kniha ma zaujímavé prevedenie, ktoré umožňuje dieťatku manipulovať s ňou. Jej súčasťou je sloník Egon, ktorého možno prevliekať cez diery nachádzajúce sa v stránkach knihy. 

Celá kniha je textilná, teda mäkká a príjemná na dotyk. Veľmi ľahko sa s ňou manipuluje a čo je dôležité, pri hre si s ňou dieťatko nijako nemôže ublížiť.

Vďaka knižke môže dieťatko spoznať divoké zvieratká žijúce v Afrike. 

Prevliekanie sloníka cez diery v knihe ako aj manipulácia s knihou priaznivo vplýva na podporu jemnej motoriky dieťaťa. 

Textilná manipulačná knižka pre najmenších skúsenosti eshop Babalac

Knižka má diery, cez ktoré možno prevliekať sloníka. 

Textilná manipulačná knižka pre najmenších

Vďaka knižke môže dieťatko spoznať divoké zvieratká žijúce v Afrike. 

Naše skúsenosti s manipulačnou knižkou

S manipulačnou knižkou si dieťatko môže užiť pri prevliekaní sloníka cez diery stránok kopec zábavy. Navyše, takáto zábavka priaznivo ovplyvňuje aj jeho jemnú motoriku, podporuje koordináciu práce rúk s pohybom očí.

Knižka je mäkučká a tak sa veľmi dobre drží v rúčkach. Dieťatku tiež pomáha trénovať úchop. 

Hneď na prvej strane sa nachádza malá kapsička vydávajúca šuštiaci zvuk, do ktorej možno schovať sloníka Egona. 

Knižka neobsahuje žiadne malé prvky a je bezpečná a vhodná aj pre najmenšie bábätká. 

Výhody

 • podpora motorických schopností
 • textilné vyhotovenie
 • bezpečná pri hraní

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

20 €

Hodnotenie

Eshop Babalác - možnosti platby a doručenie

Za tovar, ktorý si v eshope Babalác objednáte, môžete zaplatiť online platobnou kartou, bankovým prevodom alebo dobierkou. Pri dobierke je ale potrebné rátať s manipulačným poplatkom 1,90 €.

Čo sa týka možností dopravy, využiť môžete doručenie kuriérom Slovenskej pošty, kuriérom DPD, GLS či 123 kuriérom. Doručenie je možné aj cez Packetu do balíkoboxov. 

Využiť môžete i osobný odber v Nitre. 

Ak sa rozhodnete pre doručenie kuriérom, objednávku môžete mať doma už do jedného pracovného dňa. Možnosti doručenia, ako aj rýchlosť dodania teda hodnotíme veľmi dobre. 

Pozitívne vnímame i milú a priateľskú komunikáciu eshopu. Celým nákupom vás sprevádza škriatok Babalác a o každom kroku, ktorý sa s vašou objednávkou deje, ste informovaný prostredníctvom emailu. 

NÁŠ TIP: Neviete si dať rady s výberom hračky? Využite praktického sprievodcu svetom hračiek

Naše celkové hodnotenie eshopu Babalác

V eshope Babalác nájdete na jednom mieste desiatky hračiek, ktoré dieťatku okrem zábavy poskytnú i pridanú hodnotu a podporia jeho schopnosti a zručnosti.

Vyberať môžete z motorických hračiek, ktoré rozvíjajú jemnú i hrubú motoriku dieťatka alebo sa rozhodnúť pre montessori hračky, ktoré rešpektujú prirodzený vývoj vašej ratolesti. 

V ponuke sú i hračky do vody, ktoré pomáhajú dieťatku prekonať strach z kúpania či knihy určené tým najmenším "čitateľom" a mnoho, mnoho ďalších kvalitných, edukačných hračiek. 

Samozrejmosťou je aj bezpečnosť hračiek a nezávadnosť použitých materiálov tak, aby sa vášmu drobčekovi dostala do rúk vždy iba kvalitná a spoľahlivá hračka. 

Navyše, nákupom v eshope Babalác urobíte radosť nielen vašej ratolesti, ale aj detičkám, ktoré v živote nemali toľko šťastia. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar