Babickarstvo.sk: Tipy na originálne darčeky, nielen pre babičku

Tipy na originálne darčeky

Patríte k tým, ktorí neradi obdarúvajú darčekovou klasikou v podobe ponožiek či parfému, ale radšej siahate po originálnom dare? Ak áno, tento článok je určený práve vám. 

Dnes vám prinášame 25 tipov na originálne darčeky z eshopu Babickarstvo.sk, ktoré rozhodne potešia každého, nielen babku. 🙂 


Kniha Babička, rozprávaj

cena od 13 €

Ak hľadáte originálny darček pre vašu babičku, kniha s názvom Babička, rozprávaj je tým pravým darom. 

Kniha je plná rozličných otázok, vďaka ktorým sa dozviete zaujímavosti zo života babičky, ako napríklad spomienky na detské časy, prvé lásky, ale aj informácie o vtedajšej dobe. Kniha obsahuje aj priestor na dopísanie odpovedí a vy tak získate rodinnú kroniku. 

Nechýbajú ani rôzne dobové fotografie a miesto na doplnenie vlastných fotiek. S touto knihou vašej babičke zaručene vyčaríte úsmev na tvári. A nielen jej. 

Spomienková kniha Dedko, rozprávaj

cena od 13 €

Ani na dedkov sa nezabudlo. Im totiž môžete venovať knihu s názvom Dedko, rozprávaj.

Rovnako ako kniha pre babičky, aj táto kniha obsahuje otázky na dedkove detstvo, prvé lásky, školu či prácu a mnoho ďalšieho. Nechajte dedka rozprávať a započúvajte sa do jedinečných príbehov. Spoločne tak vytvoríte rodinnú kroniku a poklad, ktorý môžete doplniť aj o fotografie. 

Spoločenská hra pre celú rodinu - Ako to bolo kedysi

cena od 19 €

Spoločenská hra s názvom Ako to bolo kedysi je ideálnym darom do rodiny, s ktorou si každý člen užije množstvo zábavy a zároveň sa dozvie viac i z rodinnej histórie. Súčasťou hry sú aj zaujímavé retro karty, ktoré mladšej vekovej kategórii ukazujú niekdajší život. 

V balení nájdete aj karty s otázkami, ktoré preveria to, ako pozorne ste jednotlivé príbehy počúvali. Každá správna odpoveď vás na hracom pláne posúva vopred. Víťazom je tak najlepší počúvač z rodiny.

Vďaka unikátnosti jednotlivých príbehov táto hra nikdy neomrzí a zaručene spojí vašu rodinu.

Kniha Strom života našej rodiny

cena od 17 €

Ďalším originálnym darom je aj kniha Strom života našej rodiny. Táto kniha slúži na zaznamenávanie rodinnej histórie i rodokmeňu, pričom siaha poriadne do hĺbky, konkrétne až do piateho kolena. 

Každý člen si v knihe nájde svoje miesto. Môžete do nej pridávať i fotografie a milé spomienky. Nechýba ani možnosť pridávania odkazov pre ďalšiu generáciu. Kniha má nádherný dizajn a je doplnená o krásne ilustrácie, ktoré pomáhajú zorientovať sa v jej obsahu. 

Vlastná hracia skrinka

Cena od 19 €

Retro dizajnom dýcha aj originálna hracia skrinka, ktorú si obdarovaná osoba môže sama vytvoriť. V balení sa nachádza i podrobný návod ako na to, zvuková skrinka a skrutkovač na zostavenie. 

Skrinka umožňuje prehrávanie štyroch melódií, ale pekne po jednej. Aktuálna melódia sa dá vymeniť za ďalšiu jednoducho - rozložením a vymenením valčeka. Táto originálna hracia skrinka je vhodným darom pre všetkých majstrov, ktorí vždy niečo radi zostavujú, ale aj pre všetkých milovníkov hudby.

Maľovanky šťastia

Cena od 10 €

Hitom posledného obdobia sú omaľovánky pre dospelých. Nejde však len o obyčajné maľovanie, ale o také, ktoré dokáže zbaviť stresu a navodiť pozitívnu energiu. 

Tieto omaľovánky zároveň pomáhajú rozvíjať fantáziu a kreativitu, výborne vplývajú na schopnosť koncentrácie, ale i trpezlivosti a presnosti. S týmito vlastnosťami môžu byť skvelým (a nenápadným) darom pre všetkých nervákov či menej trpezlivých ľudí. 🙂

Omaľovánka má 96 strán a obľúbia si ju nielen dospelí, ale aj deti.

3D sada na otlačovanie

cena od 30 €

Nie nadarmo sa zvykne vravievať, že deti rastú ako z vody. Pred očami nám neraz vyrastú tak rýchlo, že si to niekedy ani nestihneme uvedomiť. Aj preto si spomienky na ich detstvo snažíme zvečniť akýmkoľvek spôsobom. 

Popri fotografiách sa v poslednej dobe tešia čoraz väčšej obľube aj sadrové otlačky ručičiek či nožičiek. Tie môžete zaznamenať i prostredníctvom 3D otlačovačej sady. Jej súčasťou je krásny fotorámik, do ktorého môžete vložiť fotografiu dieťatka a druhý fotorámik pre odtlačok ručičky či nožičky. Samozrejme, nechýba ani sada pre vytvorenie samotného odtlačku. 

Chytrý náramok pre seniorov

cena od 58 €

Chytré náramky sa počas uplynulých rokov stali veľkým hitom a tešia sa čoraz väčšej obľube u každej vekovej kategórie. Výnimkou nie sú ani seniori. 

Tento chytrý náramok vyniká veľmi jednoduchým ovládaním tak, aby ho dokázal obsluhovať ktokoľvek. Umožňuje merať tepovú frekvenciu a tiež aj polohu nositeľa.

pohotovostné tlačidlo SOS, ktorým v prípade potreby možno privolať pomoc jednoducho a rýchlo. 

Bylinný sypaný čaj

Cena od 5 €

Všetkých milovníkov čaju dozaista poteší tento bylinný sypaný čaj. Ide o vydarenú kombináciu viacerých látok prírodného charakteru, ktoré dokážu pomôcť na rozličné neduhy, ako stres, problémy so zažívaním či nespavosť. 

Čaj je vyrábaný v Českej republike ako 100% prírodný produkt.

Zahrievacia papuča

cena od 42 €

Pre neustále uzimených ľudí so studenými nohami tu máme tip na darček v podobe zahrievacej papuče

Táto papuča sa rýchlo zohrieva a nohám poskytne pocit príjemného tepla už v priebehu 10 minút. Je dostatočne veľká, takže sa do nej pohodlne vmestia obe nohy. Na výber máte aj pri voľbe teploty, a to konkrétne až z troch stupňov. Papuče sú príjemné na dotyk a vyrobené z priedušných materiálov.

Obávať sa nemusíte ani nejakého nebezpečenstva. Automaticky sa vypínajú po uplynutí deväťdesiatich minút.

Mallý prenosný gril

cena od 90 €

Skutočne originálnym darom už hneď na prvý pohľad je aj tento malý univerzálny gril.

Gril sa nachádza v praktickom kufríku, ktorý si vďaka kompaktným rozmerom 31,5 cm výška, 22 cm dĺžka a 7 cm šírka a nízkej hmotnosti možno vziať so sebou kdekoľvek. Je vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele a pripravíte na ňom chutné dobroty pre dvoch ľudí. 

Kozmetický retro balíček

cena od 6 €

Ak hľadáte darček pre štýlového muža, určite zabodujete kozmetickým balíčkom v zaujímavom retro šate. Nájdete v ňom sprchový gél, penu do kúpeľa i voňavý olej a knihu tých najlepších motoristických vtipov, ktoré pobavia každého. 

Elektrická vyhrievacia deka

cena od 27 €

Len máločo je príjemnejšie ako sa počas zimných večerov zabaliť do príjemnej teplej deky a čítať obľúbenú knihu. Elekrická vyhrievacia deká vám to umožní. 

Poskytuje tri stupne intenzity tepla a v prípade, že chcete zahriať okamžite, vám dokonale poslúži funkcia rýchloohrevu. Deku je možné prať aj v pračke a s ochranou proti prehriatiu sa môžete spoľahnúť aj na jej bezpečnosť.

Deka spĺňa aj požiadavky na zdravotnú nezávadnosť. 

Sada na prípravu kávy

cena od 19 €

Všetkým nadšencom kávy, ktorí si bez nej nevedia predstaviť svoj deň, sa určite zíde darčeková sada na prípravu prekvapkávanej kávy.

Jej použitie je jednoduché a zvládne ho naozaj každý. Stačí iba na hrnček položiť prekvapkáč s filtrom, pridať mletú kávu a preliať horúcou vodou. Výbornú kávu máte na svete behom chvíle. 

Ploskačka pre poľovníka

cena od 9 €

Vo výbave každého správneho poľovníka či nadšenca prírody by nemala chýbať táto zaujímavá ploskačka s krásnym obrázkom.

Je vyrobená z kvalitných materiálov a s objemom 200 ml sa ľahko vmestí aj do vrecka.

Mydlo v tvare piva

cena od 3 €

Toto pivové mydlo zaujme hneď na prvý pohľad svojim dizajnom, vďaka ktorému je tým pravým darčekom pre každého pivára. 

Okrem dizajnu pivového pollitra mydlo láka aj zaujímavou intenzívnou vôňou, po ktorej budete mať hneď chuť skočiť na jedno. 🙂 V jeho zložení sa nadchádzajú extrakty z pivných kvasníc i chmeľu, ktoré sa šetrne postarajú o pokožku.

Mydlo je dodávané v darčekovej krabičke. 

Pohánkovo špaldový nahrievací vankúš

Cena od 7 €

O účinkoch tepla na naše zdravie ste už toho určite veľa počuli. Pokiaľ vášho blízkeho trápia bolesti kĺbov či iný zdravotný problém, darujte mu tento krásny nahrievací vankúšik.

Vankúš obsahuje špaldové a pohánkové šupky, ktoré výborne hromadia teplo a udržia ho po dlhú dobu. Navyše, pôsobia aj relaxačne. Rozmer vankúša je 30 x 20 cm. 

Časozberná kronika rodiny

Cena od 17 €

S časobernou kronikou zachytíte tie najkrajšie a najdôležitejšie okamihy života vašej rodiny. Môžete do nej lepiť spoločné fotografie a pridať aj krátke príbehy. 

Po rokoch vám táto kniha poslúži ako nádherná spomienka a taktiež je skvelým rodinným dedičstvom, ktoré môžete odovzdávať z generácie na generáciu. 

Čajová kolekcia

Cena od 11 €

Veľká čajová kolekcia poteší každého, a to nielen v chladnom období, ale kedykoľvek počas roka.

Obsahuje 9 vynikajúcich príchutí - arónia, citrón a med, zázvor, šípka a čierne ríbezle, rakytník,šípkový čaj s medom, sedemkvietok, Indiánske leto, Rooibos Malina, Memor of Tea a Gunpowder. Tieto čaje zahrejú, ale aj pomôžu z rôznymi zdravotnými problémami.

Hlavolam pre seniorov

cena od 16 €

V prípade, že hľadáte darček pre starých rodičov, vašu pozornosť si zaslúži hlavolam pre seniorov. 

Táto hra je určená pre udržiavanie duševného zdravia i samostatnosti u starších ľudí. Nemusíte sa obávať jej zložitosti. Hra má jednoduchý princíp - jej cieľom je vyplniť celú šachovnicu hracími kameňmi, pričom sa kamene tej istej farby môžu dotýkať iba rohmi. 

Hru môžu hrať starí rodičia samostatne, ale taktiež aj s vnúčatami. 

Hrnček pre dedka

Cena od 13 €

Tento jedinečný hrnček je skvelým darčekom pre každého dedka.

Hrnček je potlačený vzorcom, ktorý pozostáva z dôvodov, pre ktoré sú dedkovia tak obľúbení. Ide o originálny spôsob, ako vášmu dedkovi povedať, prečo ho máte radi.

Pražené mandličky v mliečnej čokoláde

Cena od 10 €

Všetkých maškrtníkov si zaručene získate praženými mandličkami v mliečnej čokoláde. Pre čo ešte zaujímavejšiu chuť sú obalené v čerstvej škorici. 

Nahrievacie voňavé papuče

Cena od 19 €

Nahrievacie papuče sú určené pre všetkých zimomravých. 

plnené pravým prosom a francúzskou levanduľou. Pred navlečením na nohy je potrebné vložiť ich na jednu až dve minúty do mikrovlnej rúry alebo nechať ohriať na radiátore. 

Ohriatie nôh rozprúdi krvný obeh, proso zas uvoľňuje vlhkosť, vďaka čomu dochádza k zvláčňovaniu pokožky na nohách. Levanduľa je známa predovšetkým kvôli svojim upokojujúcim účinkom. 

Originálne tričko pre pivárov

Cena od 16 €

Pre pivárov tu máme originálne tričko - energetická bilancia piva

Vďaka tomuto tričku zistíte, koľko energie je potrebné vynaložiť na vypitie pollitra piva. Výsledok vás zaručene prekvapí.  

Lienka na kľúčik

Cena od 9 €

Táto ikonická hračka bola zábavkou našich starých rodičov ešte za čias minulého storočia. 

Plechová lienka je vybavená kľúčikom - stačí iba natiahnuť a lienka začne behať. Pred pádom zo stola ju chráni špeciálni mechanizmus. 

Hračka vyčaruje úsmev na tvári babky i dedka a prenesie ich do detských čias.


O eshope Babickarstvo.sk

Všetky inšpirácie na originálne darčeky sme čerpali zo slovenského eshopu s názvom Babickarstvo.sk, ktorý je prevádzkovaný z Českej republiky, a tak v ňom môžete nájsť aj niektoré české produkty. Aj napriek názvu eshopu tu nenájdete darčeky, ktoré potešia iba staré mamy, ale aj dary pre dedkov i celú rodinu.

Ako uvádzajú tvorcovia eshopu, práve pri hľadaní toho správneho daru pre starých rodičov neraz mladšia veková kategória tápe a nevie vybrať ten správny dar, čo je pochopiteľné. Naši starí rodičia totiž vyrastali v inej dobe, a tak sa ich záľuby, koníčky či potreby značne líšia. V eshope preto nájdete inšpirácie na darčeky pre babičky i dedkov, rozdelené do viacerých prehľadných kategórií.

Množstvo darov, ktoré v eshope nájdete je však vhodných aj pre iné vekové generácie, či dokonca celé rodiny. Ide najmä o zaujímavé spoločenské hry, ktorých cieľom je zblížiť rodinu a jednotlivé generácie, dozvedieť sa pritom množstvo zaujímavostí z rodinnej histórie a užiť si kopec zábavy. 

Ak v tomto internetovom obchode zrealizujete objednávku, odoslanie tovaru prebehne do 24 hodín. Pri objednaní v sume presahujúcej 50 €, máte doručenie kuriérom bezplatne. Balík si však môžete zaslať aj na niektorú z pobočiek Zásielkovne a ušetriť tak nejaké dobré aj na poštovnom. 

Veríme, že ste si medzi jednotlivými darčekmi vybrali. V prípade, že ste predsa len nenašli to, čo ste hľadali, nahliadnite aj do nášho výberu najlepších originálnych darov pre každého.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar