Tipy na 5 čarovných chát so skvelými recenziami

Hájovňa na samote v Nízkych Tatrách

Máte chuť na dovolenku na chate s jedinečnou atmosférou? V súkromí, obklopení čarovnou prírodou, no pritom so všetkým, čo potrebujete?

Chaty, chalupy a drevenice sú tou správnou voľbou. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vás dostanú a vy zatúžite práve po lete na chate.

Chata na Horehroní

Chata na Horehroní

Chata na Horehroní, Hauzi.sk

Predstavte si jednu z najkrajších častí na Horehroní. Navštívte Čierny Balog a stavte na Chaty Urbanove sestry s kompletne vybavenou kuchyňou, obývacou miestnosťou zariadenou v nádhernom drevenom štýle, s kožušinami a krbom. Zažite čarovné letné rána na terase s výhľadom na okolitú prírodu, či večery v altánku plné zábavy.

Využite v okolí bohaté možnosti turistiky a cyklistiky. Vydajte sa na Poľanu, Muránsku planinu, do Dobročského pralesa, k vodopádu Bystrá, zdolajte náučný chodník Medvedia cestička. 

Tradičná kopaničiarska chalúpka

Tradičná kopaničiarska chalúpka

Tradičná kopaničiarska chalúpka, Hauzi.sk

Túžite zažiť leto na kopaniaciach? Vyberte sa na západ Slovenska do obce Podbranč. V osade U Durgalov tu na vás čaká tradičná Kopaničiarska chalupa. Na polosamote, pre menšiu skupinu ľudí. Vnútri nájdete tradičné vyvýšené postele, kachle, dobový nábytok. Vyskúšajte si, ako sa kedysi žilo na Myjavských kopaniciach. 

Cez deň sa vyberte na výlet na blízky hrad Branč, Mohylu Milana Rastislava Štefánika, choďte sa okúpať na vodnú nádrž Stará Myjava, prípadne si spravte cyklo trip po okolí. No a večer si pogrilujte, poseďte pri ohnisku pokojne aj do hlbokej noci. Nasávajte atmosféru týchto končín naplno. 

Chaty v nádhernom prostredí Pienin a Zamaguria

Chaty v nádhernom prostredí Pienin a Zamaguria

Chaty v prostredí Pienin a Zamaguria, Hauzi.sk

A čo tak leto na východe Slovenska? Zažiť pár dní v Pieninách a Zamagurí? Zavítajte do malebnej obce Reľov, ubytovanie vám tu ponúkne štýlová Chata Reľov a Chata Stromodomček.

Môžete sa tešiť na príjemnú rodinnú atmosféru, kuchyňu s kachľovou pecou, ale aj výdobytky modernej doby. Napríklad fínsku saunu (zadarmo pri pobyte na 3 noci a viac), šikovne zakomponovanú do historickej drevenice, štýlový kanadský krb, či vykurovanie infrapanelmi. Dokonale zrelaxujete na terase s hojdacou sieťou, posedení s pieckou.

Odreagujete sa pri varení guláša, deti zase na ihrisku. V okolí odporúčame spraviť si výlet na neďaleký hrad Niedzica, do Pieninského národného parku, naplánovať si splav na rieke Dunajec. 

Zrubové chaty priamo na brehu Liptovskej Mary

Zrubové chaty priamo na brehu Liptovskej Mary

Zrubové chaty na brehu Liptovskej Mary, Hauzi.sk

Čo môže byť lepšie ako bývať v lete priamo na brehu jazera? Strávte tohtoročnú dovolenku pri Liptovskej Mare. V obci Bobrovník na vás čakajú dve krásne Zrubové chaty na brehu Liptovskej Mary. Priamo z ich terás a záhrad sa vám naskytne nádherný výhľad na priehradu a kopce Nízkych Tatier za ňou. Romantiku hviezdnych letných nocí si môžete naplno vychutnať aj vďaka ďalekohľadu, ktorý je hosťom k dispozícii. Vybavenie je tradičné – krbová piecka, kachle, drevené obloženie, i moderné – mikrovlnka, umývačka riadu, WiFi. 

Dovolenka pri Liptovskej Mare bude pestrá vďaka možnostiam vodných športov, rybolovu, turistiky či cykloturistiky. Vyberte sa zdolať Veľký Choč, Chopok alebo Ďumbier. Navštívte s deťmi mini zoo v Liptovskej Sielnici, či kontaktnú zoo v Liptovskom Mikuláši. Okúpte sa v Bešeňovej.

Hájovňa na samote v Nízkych Tatrách

Hájovňa na samote v Nízkych Tatrách

Hájovňa Liptovské Kľačany, Hauzi.sk

Snívate o romantickom letnom oddychu niekde na chate úplne mimo civilizácie? V prostredí Nízkych Tatier na vás taká jedna čaká. Krásna Hájovňa Liptovské Kľačany, učupená v blízkosti Demänovskej doliny, vám zaručí dovolenku plnú pokoja. Je vybavená modernou kuchyňou, jedálňou, štýlovou spoločenskou miestnosťou s televízorom a krbom. Vonku vás očarí malebné posedenie na krytej terase, na opekačky zláka gril a otvorené ohnisko. 

Už keď tu budete, určite si spravte výlet do tunajších jaskýň – Demänovskej ľadovej a Demänovskej jaskyne slobody. Navštíviť tiež môžete archeoskanzen Havránok, alebo sa len tak potulovať po okolitej prírode a nechať sa zlákať turistickými chodníčkami na Brestovec, Ostredok, či Holý vrch.


O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte komentár ku článku

avatar