Doplnky na kosti a kĺby Cemio Kamzík a GS Condro Diamant - Recenzia

Najlepšie výživové doplnky na kosti a kĺby recenzie a skúsenosti

Bolesť kĺbov je najčastejšie spájaná s ľuďmi v pokročilom veku. A pritom sa vonkoncom netýka len ich. Nepríjemnými bolesťami kĺbov totiž môžu trpieť aj mladí ľudia, dospievajúci tínedžeri či dokonca i deti. 

Bolesť kĺbov je zvyčajne odpoveďou na ich opotrebovanie, ktoré prichádza ruka v ruke s pokročilým vekom, ale napríklad aj s nadmernou fyzickou aktivitou, športovaním či so sedavým zamestnaním. Bolesti kĺbov veľmi často pociťujú aj ľudia s nadváhou alebo s ochorením pohybového aparátu. 

Tieto bolesti sú často také neznesiteľné, že neraz vedú k návšteve lekára a k následnému užívaniu kĺbovej výživy. Odborníci však varujú, že netreba čakať na bolesť, ale kĺby vyživovať ešte pred tým, než sa ohlásia.

Dnes vám prinášame naše skúsenosti a recenzie s populárnymi a často vyhľadávanými výživovými doplnkami na kosti a kĺby Cemio Kamzík a GS Condro Diamant. Aké sú ich účinky, ako ich užívať a pre koho sú vhodné?

Prečo je výživa kĺbov dôležitá? Ako vyživiť kĺby?

Za to, že sa dokážeme pohybovať, športovať a vôbec, premiestňovať z miesta na miesto, vďačíme našim kĺbom. Tie však pod vplyvom pribúdajúceho veku, ale i nadmernej záťaže postupne prichádzajú o svoju pružnosť a silu - opotrebúvajú sa. 

Existuje viacero spôsobov, ako zabezpečiť správne fungovanie kĺbov, pomôcť im a vyživiť ich. Tým najprirodzenejším spôsobom je dostatočný pohyb a primeraná záťaž.

Nasleduje strava, ktorá by mala obsahovať predovšetkým potraviny s obsahom vitamínu D, ako napríklad nízkotučné mliečne výrobky, orechy, ovocie, zeleninu a potraviny bohaté na vápnik. Veľmi vhodné sú aj vnútornosti, najmä pečienka či mastné ryby.

A potom sú tu výživové doplnky na kosti a kĺby, ktorých úlohou je regenerácia a podpora chrupaviek a ďalších spojivových tkanív - šliach, väzív a kostí.

Najčastejšie pozostávajú z účinných látok, ako kolagén, chondroitín sulfát, glukozamín sulfát, kyselina hyalurónová, omega-3 mastné kyseliny či vitamín C.

Najlepšie výživové doplnky na kĺby

Naše skúsenosti s výživovými doplnkami na kosti a kĺby Cemio Kamzík a GS Condro Diamant

1. Cemio Kamzík - Vhodný aj pre deti už o 3 rokov

Cemio Kamzík
Cemio Kamzík účinky

Prípravok je určený na podporu kĺbov, väzív a šliach. 

Cemio Kamzík zloženie

Cemio Kamzík je kombináciou natívneho kolagénu NCI, natívneho kolagénu NCII a vitamínu C. 

Cemio Kamzík recenzia skúsenosti

Ide o výživový doplnok švajčiarskej kvality. 

Cemio Kamzík skúsenosti

V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl. 

Cemio Kamzík veľkosť kapsúl

Kapsuly sú malé a ľahko sa prehĺtajú. 

Cemio Kamzík je jeden z najvyhľadávanejších voľnopredajných prípravkov na kĺby, šľachy, väzivá a chrupavky.

Čo všetko ponúka? 

Zloženie Cemio Kamzík

Výživový doplnok vyniká unikátnym zložením - pozostáva z kombinácie troch dôležitých látok, a to:

 • natívneho kolagénu NCI,
 • natívneho kolagénu NCII,
 • z vitamínu C.

Okrem nich neobsahuje žiadne pridané látky, ako farbivá, laktózu, lepok či cukor. 

Natívny kolagén NCI je najrozšírenejší kolagén v ľudskom tele. Nachádza sa v kostiach, v chrupavkách, v šľachách a v zuboch, ale aj v pokožke. 

Je dôležitý pre pevné kosti, elastickú pokožku, ale aj rýchle hojenie rán. 

Natívny kolagén NCII, alebo aj kolagén typu I, je hlavnou kolagénovou zložkou chrupavky. Tvoria ho voľnejšie vlákna, ktoré majú na starosti tlmenie nárazov v kĺboch. Drží chrupavky pokope a zároveň podporuje ich odolnosť a pružnosť.

Súčasťou prípravku je aj vitamín C, ktorý sám o sebe vyniká množstvom priaznivých účinkov na zdravie, no v kolagénových prípravkoch sa nachádza kvôli svojej schopnosti zabezpečiť správne vstrebanie kolagénu. Telu napomáha taktiež aj k tvorbe vlastného kolagénu.

Účinky Cemio Kamzík

Výživový doplnok Cemio Kamzík je najčastejšie vyhľadávaný najmä kvôli vplyvu na pohybový aparát a s tým súvisia aj jeho účinky. 

 • Udržuje zdravé kosti, kĺby, šľachy, väzivá a chrupavky
 • Podporuje pohyblivosť kĺbov
 • Spevňuje chrupavky
 • Podporuje tvorbu prirodzeného kolagénu v tele

Pre koho je Cemio Kamzík vhodný?

Doplnok Cemio Kamzík je obzvlášť vhodný pre ľudí so zaťaženými kĺbmi, ako napríklad športovci, ale aj ľudia s nadváhou. 


Pomôcť môže aj ľudom vo vyššom veku či osobám trpiacim  ochorením kĺbov alebo deťom v období rastu. 

Prípravok môžu užívať dospelé osoby, a je dokonca vhodný aj pre deti už od 3 rokov.

Ako užívať Cemio Kamzík? 

Odporúčaná denná dávka výživového doplnku Cemio Kamzík je jedna kapsula denne. Kapsuly sú maličké a veľmi ľahko sa prehĺtajú. Možno ich užívať kedykoľvek počas dňa. 

Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov je potrebné prípravok užívať dlhodobejšie, aspoň 2 mesiace a kúru absolvovať viackrát do roka.  

Cemio Kamzík - skúsenosti a recenzie

"Kamzíka som si objednala už po druhýkrát, pretože mi prvýkrát veľmi pomohol. Je to jeden z mála výživových doplnkov, ktorý ozaj pomáha na kĺby." Overený zákazník, Heureka.sk

"Odkedy užívam pravidelne Cemio Kamzík nemám bolesti v kolene. Je to proste zázrak, akonáhle si dám pauzu pociťujem bolesti. Takže bez Kamzíka ani na krok." Overený zákazník, Heureka.sk

"Ja mám len dobré skúsenosti, používam ho asi 3 roky na bolesť kolien. Vďaka Kamzíku si dokážem čupnúť aj pri dlhom chodení ma kolená nebolia a som v pohode. Ja môžem len odporúčať." Overený zákazník, Heureka.sk

"Lepšie výsledky oproti konkurencii odporúčam na strnulosť kĺbov." Overený zákazník, Heureka.sk

Výhody

 • pozitívny vplyv na pohybový aparát
 • s obsahom vitamínu C
 • jednoduché dávkovanie
 • malé kapsuly
 • vhodné aj pre deti už od 3 rokov
 • cenovo dostupný

Nevýhody

 • nutné užívať dlhodobejšie

Orientačná cena

12 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: 30 hodín sme hľadali, analyzovali a hodnotili výživové doplnky na kosti a kĺby. Pozrite sa, ako v našom teste dopadli. 

2. GS Condro® Diamant - S unikátnym komplexom DIAMANT FORTESCIN

GS Condro Diamant
GS Condro Diamant účinky

Základ tvorí unikátny komplex DIAMANT FORTESCIN. 

GS Condro Diamant zloženie

Ani v tomto prípravku nechýba vitamín C, ktorý okrem iného podporuje i tvorbu prirodzeného kolagénu v tele. 

GS Condro Diamant dávkovanie

Odporúčaná denná dávka sú dve tablety. 

GS Condro Diamant veľkosť tabliet

Tablety sú dosť veľké, no možno ich ľahko rozdeliť na polovicu. 

Rovnako obľúbeným a populárnym prípravkom ako Cemio Kamzík je aj doplnok GS Condro Diamant. Aj tento výživový doplnok je určený na starostlivosť o kĺby. 

Zloženie GS Condro Diamant

Základ tohto prípravku tvorí glukozamín sulfát - jeden zo stavebných prvkov chrupaviek. Zabezpečuje pružnosť a výživu pre kĺbové chrupavky, prináša úľavu od bolesti kĺbov a zároveň dokáže pomôcť aj pri liečbe osteoartritídy. 

Jeho plusom je, že sa rýchlo vstrebáva a nezaťažuje pritom žalúdok. V jednej tablete doplnku sa nachádza až 800 mg glukozamín sulfátu, teda pri dennej dávke dve tablety ide o množstvo 1600 mg. A to z GS Condro Diamant robí jeden z najlepších prípravkov, s najväčším obsahom tejto účinnej látky na trhu. 

V GS Condro Diamant sa ďalej nachádza komplex FORTESCIN, ktorý predstavuje kombináciu látky s názvom aescin a vitamínu C.

Aescin - extrakt z plodu Aesculus hippocastanum, má na starosti zásobovanie väzov, šliach a kĺbových puzdier krvou. Pozitívne vplýva aj na obeh telesných tekutín. 

Vitamín C možno veľmi často nájsť v zložení výživových doplnkov na kĺby, pretože prispieva k tvorbe prirodzeného kolagénu. 

Účinky GS Condro Diamant

K účinkom GS Condro Diamant možno zaradiť:

 • Podpora zdravia kĺbov, šliach a väzív
 • Podpora pohyblivosti kĺbov
 • Výživa pre kĺby
 • Podpora správnej funkcie spojivového aparátu

Pre koho je určený prípravok GS Condro Diamant?

Užívanie kĺbových prípravok sa vo všeobecnosti odporúča športovcom, fyzicky pracujúcim ľuďom, ale aj starším ľuďom či osobám s ochoreniami pohybového aparátu. 

Prípravok GS Condro Diamant môžu užívať mladiství od 12 rokov a dospelé osoby. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. 

GS Condro Diamant - dávkovanie

Dospelí užívajú jedenkrát denne dve tablety. Dávku je tiež možné rozdeliť na dvakrát, teda dvakrát počas dňa užiť po jednu tabletu. 

Mladiství od 12 rokov a vyššie, užívajú jednu tabletu denne. 

Tablety sú dosť veľké a dostať do seba dve naraz môže byť pre niekoho problém. 

Aké sú skúsenosti ľudí s prípravkom GS Condro Diamant? 

"Tento produkt mi zakúpil môj syn ako darček a som s ním nadmieru spokojný. Už po mesačnom užívaní mi ustúpili bolesti kolena, samozrejme, že len čiastočne, nie úplne." Overený zákazník, Heureka.sk

"Som veľmi spokojná s prípravkom, cítim sa vynikajúco. Už po krátkom užívaní sa mi citeľne uľavilo od bolestí kĺbov aj kostí. Odporúčam." Overený zákazník, Heureka.sk

"Pociťujem zlepšenie ohybnosti kĺbov kolien." Overený zákazník, Heureka.sk

Výhody

 • unikátny komplex DIAMANT FORTESCIN 
 • vysoký obsah glukozamínu sulfátu
 • priaznivý vplyv na kĺbový i spojivový aparát
 • bez cukru, bez lepku a bez laktózy

Nevýhody

 • nutné užívať dlhodobejšie
 • vhodný až od 12 rokov

Orientačná cena

21 €

Hodnotenie


Naše celkové hodnotenie

Výživové doplnky Cemio Kamzík a GS Condro Diamant patria k obľúbeným voľnopredajným doplnkom na kosti a kĺby, po ktorých ľudia siahajú najčastejšie. Dôvodov je hneď viacero. 

V prvom rade i o kvalitné, účinné zloženie, ktoré pozostáva z tých najdôležitejších látok pre zdravé kosti, kĺby, väzivá i šľachy. Tieto látky sú v prípravkoch obsiahnuté vo vysokých dávkach, vďaka čomu sú výživové doplnky maximálne účinné. 

Môžu ich užívať nielen dospelé osoby, ale dokonca aj deti a mladiství. Kým prípravok GS Condro Diamant je vhodný pre deti od 12 rokov, doplnok Cemio Kamzík môžu užívať deti už od 3 rokov (odporúčame najprv konzultovať s pediatrom). 

Argumentom za je aj množstvo spokojných zákazníkov a ich pozitívne recenzie, ktoré hovoria za všetko. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar