TOP tipy Elišky Pichoňskej - KOMBO expertky pre krásu

Eliška Pichoňská

Eliška Pichoňská hovorí, že sa jej splnil sen. Živí ju práca, ktorá je zároveň jej najväčším hobby. Eliška je uznávanou makeupartistkou a hairstylistkou, ktorú možno poznáte z rôznych magazínov či televízie.

Spolupracovala s časopismi EVA, Nový čas, Madame Eva, EMMA, Zdravie a inými. Mohli ste ju tiež zahliadnuť v projektoch TV Markíza a STV. Pracovala aj pre niekoľko kozmetických značiek ako Shiseido, Clarins a Guerlain a dokonca líčila na Filmovom festivale Karlove Vary.

So svojím blogom Elimakeupartistblog sa stala sa víťazkou súťaže Bloger roka 2018 v kategórii Beauty. Ale čo nás teší najviac - od marca je súčasťou nášho KOMBO tímu ako expert pre kategóriu Krása!

Vyspovedali sme ju o jej obľúbených produktoch z pleťovej, telovej aj dekoratívnej kozmetiky, o ženskej kráse a... nuž, však sa dozviete nižšie 🙂

Eliška, v prvom rade by som chcela vyjadriť radosť, že ťa máme v našom KOMBO tíme, ako expertku pre kategóriu Krása. Si makeup artistkou vlastne celý život, venuješ sa aj hairstylingu a dokonca robíš posledné roky aj vlastné workshopy a školy líčenia.


Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

Je to nesmierne tvorivé, akoby ste maľovali obraz. Samozrejme nie, keď niekoho učíte, ako sa má líčiť. To je oveľa náročnejšie a vyčerpávajúce. A vnímam to ako poslanie, robíte totiž radosť a zdvíhate sebavedomie. A to je krásne na tejto práci.

„Svoju prácu vnímam ako poslanie, robíte totiž radosť a zdvíhate sebavedomie. A to je krásne na tejto práci.

Ako chápeš ženskú krásu? Kde možno mnohé robíme chybu v celkovom zmýšľaní o našom výzore?

Každá žena je podľa mňa krásna, len to možno na prvý pohľad nie je vždy vidno. Makeup je taký malý zázrak, ale tiež sa treba naučiť, čo vydzvihnúť.

lightbulb-o

Tip: Prečítajte si na Eliškinom blogu, akých 11 najčastejších chýb v líčení sa dopúšťame. 

Veľa žien alebo dievčat robí chyby v líčení, ako napríklad príliš hrubo vyzerajúci makeup a to spôsobuje neživú matnú pleť, často zvýraznené vrásky alebo dehydratáciu pokožky. Je ťažké byť sama so sebou spokojná.

Máš nejaký návod, ako sa nestratiť v dnešnom svete, kde je všetkého až až? Tisíce až milióny makeup tutoriálov, aplikácie na úpravu fotiek, finančne dostupné kozmetické a plastické kliniky. Ako sa o seba starať a ostať krásna, ale stále ''svoja''?

Najmä, keď sa cíti žena spokojne, nemusí riešiť nič navyše. A tá spokojnosť môže súvisieť s postavou, prácou i v jednoduchom makeupe, či dokonca len červenom rúže.

Medzi blogmi a tutoriálmi si treba nájsť také, ktoré vzbudia pocit, že človek je profesionál, a že sa vyzná. Možno dať na intuíciu. 

„Keď sa cíti žena spokojne, nemusí riešiť nič navyše.

PRÍRODNÁ KOZMETIKA ANNEMARIE BÖRLIND

Eliška si veľmi obľúbila prírodnú kozmetiku značky AnneMarie Börlind. Zdroj: elimakeupartistblog.sk

Ako vyzerá tvoja bežná denná beauty rutina? 

Ak beriem do úvahy beauty rutinu ako skincare (pleťovú starostlivosť), tak ráno i večer odlíčim a očistím pleť, používam kvetovú vodu v spreji, testujem stále nové séra či prípravky. 

Ružová voda bio Alteya

Eliška medzi svoje must-have produkty v starostlivosti o pleť zaraďuje aj bio ružovú vodu v spreji Alteya 

Čo sa týka makeupu, sú dni, kedy nepoužívam vôbec nič, ale je pravda, že som s deťmi. A sú dni, kedy robím pravidelné livestramy na Instagrame, alebo testujem nový makeup. A tak mám vždy makeup, alebo tónovací krém, rozjasňovač, rozjasňujúce perly ako púder, a nesmú chýbať líčka a dokonalé obočie. 

Napriek tomu, že vlastním tonu rúžov a leskov, končím pri balzame, a tých mám tiež okolo 20 🙂

Guerlain Météorites

Tónovacie pleťové perly Guerlain Météorites, ktoré Eliška rada používa

Gosh Lumidrops

má veľmi široké použitie a dá sa aplikovať rôznym spôsobom - na lícne kosti, do dekoltu, pod obočie

Líši sa starostlivosť o pleť v zime a v lete?

Určite áno. V zime priberáme do pleťovej starostlivosti viac hutnejších prípravkov. Pleť nám dá veľmi rýchlo pocítiť, či je poriadne vyživená, a na druhej strane, ozve sa, aj keď má starostlivosti nedostatok.

Keby si si mala v rámci dennej pleťovej starostlivosti vybrať - ktoré výrobky sú podľa teba TOP v roku 2019? Na čo by sme mali staviť?

V minulosti som nemala skúsenosti s prírodnou kozmetikou, no vďaka blogu som spoznala veľmi zaujímavé typy kozmetík. A dnes môžem povedať, že za rok 2019 dávam 1* práve kozmetikám, ktoré zaraďujem medzi prírodné značky.

Medzi moje obľúbené prírodné značky patria AnneMarie Börlind, U šťastnej včely. Ďalej tiež organic​​ká nórska kozmetika Marina Miracle a bulharská kozmetika Alteya cosmetics či WoodenSpoon.

Pleťový krém s extraktom z bukových výhonkov

Prírodný pleťový krém s extraktom z bukových výhonkov je vyrábaný na Slovensku v Belianskych Tatrách. Je produktom rodinnej firmy s názvom U šťastnej včely 

„Za rok 2019 dávam 1 s hviezdičkou prírodným značkám kozmetiky.

V rámci telovej kozmetiky sú pre mňa na trhu number one značky ako Nuxe, Collistar, Alma K.

Kozmetika Alma K

Alma K. je jednou z Eliškiných obľúbených značiek telových prípravkov. Prečítajte si viac v recenzii na jej blogu. Zdroj: elimakeupartistblog

lightbulb-o

Tip: Aj my v redakcii sme otestovali francúzsku značku Nuxe. Prečítajte si recenziu NUXE Nuxuriance Ultra nočného krému.

Prejdem od krémikov, sér, čistenia pleti k dekoratívnej kozmetike. Aké sú trendy líčenia v poslednej dobe?


Mali by sme trendy sledovať a riadiť sa podľa nich? Keď v časopisoch vidíme vždy niečo iné. Alebo skôr staviť na klasiku, ktorá nám svedčí, držať sa jej a neexperimentovať?

Trendy na leto sú modrá, tyrkysová, ale i smokey eyes.

No, bez ohľadu na to, líčme sa tak, aby sme v tom vyzerali príjemne a cítili sa spokojne. Riadiť sa len trendami, môže byť kontraproduktívne. Ale ak je k tomu vhodne doplnený styling, osobnosti to svedčí, prečo nie. 

Organizuješ rôzne workshopy, domáce školy líčenia. Čo chcú vedieť ženy najčastejšie?

Momentálne som obmedzila pracovné aktivity a sústreďujem sa najmä na blog a sociálne siete. Ale ak mám spomenúť práve niečo z pracovných aktivít, tak sú to skupinové domáce školy líčenia. No a najčastejšie sa chcú naučiť urobiť si tekutú očnú linku a spraviť si dokonalý podklad.

„Ženy sa najčastejšie chcú naučiť urobiť si perfektnú tekutú očnú linku a zvládnuť  dokonalý podklad.

Aké produkty z dekoratívnej kozmetiky sú tvoje ''all time favourite''?

Určite rozjasňovač či inak povedané “svetelné pero” Yves Saint Laurent, ale poznám aj vynikajúce cenovo prístupnejšie varianty.

Milujem makeupy od značky Shiseido a najnovší tónovací krém z Omoricza. Obľúbené cenovo dostupné sú napríklad Dermacol makeupy

Z dostupných značiek sa mi tiež veľmi páči Pupa, sú farební, živí, svieži... A kolekcie majú nádherné. Väčšinou je to moja šálka kávy. Dostupná cena za vynikajúcu kvalitu. Je to ho oveľa viac, v každej značke je niečo skvelé, aj niečo slabšie. Týka sa to i luxusnej kozmetiky a je to normálne. Treba si vedieť vybrať a k tomu teda slúži i môj blog.

Aký je je hlavný rozdiel v líčení, na ktorý by mali dbať staršie ročníky oproti mladším?

Jednu podľa mňa veľkú radu, ktorú môžem dať, je vyzerať sviežo a zdravo. Tomu zodpovedá výber makeupu, nepreháňať to s púdrom a vždy mať svieže líčka. 

A ešte by som sa rada opýtala na aktuálne trendy čo sa hairstylingu týka? A na aké vlasové produkty nedáš dopustiť?

Nie som kaderník, skôr sa rada hrám s výčesmi neviest. To znamená, že mojou prioritou je robiť veľmi vzdušné a trendové účesy.

Používam väčšinou ľahký a extrémne pevný lak L'oréal Infinium, ale perfektné sú Joico laky. To sú dve stálice. No a nejaký vlasový primer, ktorý chráni vlasy pred teplom a tiež má na starostli zvýraznenie štruktúry vlasu. Na záver používam lesk. Opäť buď Joico alebo L'oréal. 

Eliška Pichoňská

Nevesty, ktoré plánujú mať účes z vlnitých vlasov, si často vyberajú fotografie modeliek, ktoré majú svetlé a premelírované vlasy. Pretože takéto účesy tam vyniknú najviac. Preto mám pár obľúbených kaderníkov, kde ich posielam, aby sa o vlasy postarali.

Eliška, ďakujem krásne za rozhovor, načerpali sme množstvo tipov a trikov. Ja si idem hneď prelúskať tvoj blog a milé čitateľky, urobte tak tiež. Prečítate si množstvo užitočných recenzií, dočítate sa o overenej kozmetike aj pokocháte peknými fotkami.

Elišku tiež nájdete aj na Instagrame ako @elimakeupartistblog, na Facebooku ako Eliška Pichoňská makeup artist & hair stylist, cosmetic blogger. A jej videami sa nechajte inšpirovať a YouTube kanále elimakeupartistblog.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar