Kristína Jurčová: „Vždy som vedela, že moje kroky budú smerovať k moderovaniu“

Kristína Jurčová

Pre Kombo som už robila množstvo rozhovorov so zaujímavými ľuďmi. Make-up artistky, profesionálni športovci a tréneri, food blogeri, travel blogeri, experti na rozličné oblasti...

Tentokrát sa mi ale podarilo presvedčiť šikovnú mladú moderátorku Kristínu Jurčovú, čomu sa nesmierne teším. Kristínu po hlase poznáte z rádia VIVA, mohli ste ju stretnúť moderovať plesy, dni otvorených dverí, hudobné podujatia, auto-moto eventy... A od februára 2019 má dokonca vlastnú talk show plnú inšpiratívnych ľudí s názvom Rebel Live Show

Vždy ma zaujímalo, ako vyzerá život moderátorky, čomu všetkému sa venuje, ako sa pripravuje na podujatia. Vyspovedala som ju do detailu, neostala na nej ani nitka suchá 🙂 

Prezradila mi, prečo takmer moderovala v kostýme škriatka, koľkokrát bola na jej ceste za snom odmietnutá, ako sa zrodila jej vlastná talk show a mnoho iného. Čítajte MOJE NAJ Kristíny Jurčovej.

Ahoj Kika, som veľmi rada, že si prijala ponuku na rozhovor, moderátorku sme tu ešte nemali. Ako si sa dostala ku svojej profesii?

Ahoj, ja sa teším, že si ma kontaktovala. Už ako malá, keď som mala asi 7 rokov, som chcela byť hlásateľkou večerníčkov, ako v tej dobe Hanka Rapantová 🙂

Takže moje kroky z gymnázia išli automaticky na Fakultu masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Už na škole som ako jediná “nebojácne” pred davom ľudí a študentov moderovala školské akcie, beánie, dni otvorených dverí a podobne. No a tu som začala riešiť, že chcem byť určite na obraze televízie alebo v rádiu, aby ma bolo vidno a počuť.

„Nenenechala som sa odbiť ani za nič… Po neúspechoch to zrazu začalo vychádzať, dostala som šance, tréning a začala som v médiách.

Potom nastúpila vlna konkurzov, castingov a nenechala som sa odbiť ani za nič… Išla som za tým, že som presne vedela čo chcem robiť! A po XY neúspechoch to zrazu začalo vychádzať, dostala som šance, tréning a začala som v médiách.

Tvoj záber je naozaj veľmi široký. Moderuješ v rádiu, moderuješ plesy, rôzne podujatia na školách, motocyklistické akcie, výstavy, koncerty… Čo z toho ti je srdcu najbližšie?

Profesia “moderátor” je taký balíček.

Musíš byť  univerzálna, aby bol dopyt, a aby tej roboty bolo veľa a uživila ťa. Ja doteraz troška ľutujem, že som nešla cestou VŠMU, lebo k moderovaniu v rádiu, eventov a všetko to, čo spomínaš, by bolo dokonalé ešte pridať divadlo, muzikály, herectvo či dabing. To by ma naozaj bavilo, a keďže viem aj trošku spievať, aj trošku tancovať, bolo by to dokonalé kombo. 

Len, žiaľ, niesom z umeleckej rodiny, môj otec ani mama neboli herci, a tak im v podstate nikdy nenapadlo, tlačiť ma a motivovať týmto smerom. Či už stredná umelecká, a následne VŠMU. Keby som šla od detstva touto cestou, bola by som vyformovaná k svoje absolútnej spokojnosti. Ale teraz už je neskoro začať v hereckej brandži, v ktorej je to ťažký boj. 

Srdcu najbližšie sú mi asi eventy, kde sa cítim “ako doma”. Pre overených klientov, firmy a agentúry, s ktorými spolupracujem už pár rokov. A určite sú to eventy s témou šport, auto-moto, alebo hudba. Užívam si ale aj plesy, rôzne tématické večierky, najmä vianočné bývajú skvelé.

Aký najzvláštnejší event si moderovala? Alebo ktorý ti utkvel v pamäti?

Vyslovene zvláštny event som ešte asi nemoderovala.

Ale stávajú sa “srandovné požiadavky” – napríklad v decembri som dostala otázku, či by som mohla vianočný večierok moderovať v kostýme škriatka. Nakoniec sa to ale nekonalo, a škriatok bola len hosteska 🙂

„V decembri som dostala otázku, či by som mohla vianočný večierok moderovať v kostýme škriatka.

Super bola napríklad moderovačka s megafónom miesto mikrofónu. Všetko sa to dialo túto zimu na Hrebienku, v Tatranskom ľadovom dóme a na Bilíkovej chate. Takže naozaj kosa, všade sneh a brutálna atmosféra.

Moderátorka Kristína Jurčová

Kristína si na Bilíkovej chate v Tatrách odmoderovala netradične - s megafónom.

Zajímavé bývajú súkromné oslavy narodenín, 40-ky, 50-ky, sú v podstate ako svadby, len bez ženícha a nevesty v svadobnom… A zväčša tieto akcie začínajú vo všetkej slušnosti a príhovormi rodičov / starých rodičov a končia sodoma-gomora štýlom.

Odkedy pracuješ v rádiu? Kde a kedy si ťa môžeme na Vive naladiť a akú show v moderuješ?

V rádiu VIVA som od októbra 2017, takže 2 a pol roka takmer. Som primárne víkendový moderator a moja show sa volá: “Víkend na VIVE žije s Kristínou”. Počuť ma v sobotu a v nedeľu od 9.00-15.00. 

Okrem toho na VIVE počas každého dňa (pondelok-nedeľa) môžete niekoľko krát počuť moju filmovú rubriku – ktorú nahrávam každý týždeň. Sú to recenzie a odporúčania na úplne nové filmy, ktoré idú do kín.

Cez týždeň robím 1-3 krát (podľa dohody a eventov) sidekick popoludní Binďovi v jeho show. Pripravujem a čítam mu správy, počasie, dopravu, a dávame spoločné vstupy – ktoré vymýšľa a vedie on a ja ich dopĺňam.

K tomu, keď treba, tak sa v rádiu aj zaskakujeme, keď je niekto chorý, alebo dovolenkuje, takže sem tam ma počuť aj ráno. Je toho dosť.

No a kde si ma môžete naladiť – RÁDIO VIVA má 3 frekvencie na západnom Slovensku a to 93.3, 94.9 a 101.1, ak bývaš mimo západ, alebo si kdekoľvek vo svete, môžeš nás počúvať cez stream – online na www.radioviva.sk. Alebo cez mobilnú aplikáciu Rádiá.sk.

Kristína a Binďo v rádiu Viva

Kristína dopĺňa aj Binďovu popoludňajšiu show na VIVE. 

Zvykneš mávať pred publikom trému?

Voľakedy som mala, vedeli sa mi triasť ruky, alebo som mala v bruchu motýle, ako pred prvým rande. Teraz už som si sebou úplne istá, takže rešpekt pred eventami mávam, ale trému nie.

Nedá mi nespomenúť aj tvoju talk show - Rebel live show. Kde sa zrodila táto myšlienka? Povedz nám o show niečo viac, ako často sa koná, kto sú tvoji hostia, kde sa na ňu môžeme prísť pozrieť?

Myšlienka talkshow vznikla v hlave môjho kamaráta Matesa v septembri 2018 a on ma s týmto nápadom oslovil. Keďže ja sama sledujem talkshow-ky ktoré u nás aj v Čechách fičia, vyhľadávam si ich na internete, zaujímajú ma a mám ich rada, hneď som prikývla.

Od septembra minulého roka sa celú jeseň všetko kreovalo. Názov showky – REBEL LIVE SHOW, fotky, koncept, výber hostí, čím sa odlíšiť, čo priniesť nové, čím zaujať... Strašne veľa myšlienok a v podstate sme to skúsili. Bol to hop alebo trop, ale verili sme, že to bude skvelé. Dali sme do toho nápady, čas a srdce… No a vyšlo to.

Bol to hop alebo trop, ale verili sme, že to bude skvelé. Dali sme do toho nápady, čas a srdce… No a vyšlo to.

Naša REBEL LIVE SHOW vám má urobiť zo stredy alebo štvrtku (v tieto dni sa bude konať) príjemný večer. Máte si oddýchnuť, zabaviť sa, dať si vínko, pivko, čaj, dozvedieť sa niečo nové a zasmiať sa. Každá RLS má hudobného hosťa, ktorý prezentuje svoju tvorbu. Známe, aj menej známe, tváre z TV obrazoviek, médií, divadla. Niekoho, kto prežil niečo, čo je zaujímavé, čo bolo možno ťažké, čo jeho a vás môže niečo naučiť, inšpirovať, motivovať. No a na každej RLS nebude chýbať kvalitný stand-up.

Naše “doupě” je zatiaľ Kulturák klub na Bazovej ulici v Bratislave, ktorý má hviezdnu oblohu a je to mega priestor. Najbližšie showky sa konajú 24.4.2019 a 12.6.2019 – určite príďte, radi vás uvidíme.

Lístky sú na predpredaj.sk, ticketportal.sk alebo na našom webe, či priamo cezo mňa keď mi ktokoľvek napíše na mojom Instagrame, rada odovzdám lístky osobne 🙂 

Od septembra by sme chceli ísť už v mesačných intervaloch. A od roku 2020 snáď už aj do iných miest, mimo Bratislavy.

Aké máte zatiaľ ohlasy na premiéru a ako si spokojná ty?

Ohlasy boli skvelé. Z posledného potlesku a z toľkej chvály sa mi normálne točila hlava. Nečakala som to, priznám sa. Ale krásne slová mi adresoval nielej môj brat (ktorý vie byť riadny hejter), ale aj úplne cudzí a neznámi ľudia. Takže spokojnosť MAXIMÁLNA! 

Veríme, že to tak bude aj naďalej, a vkladáme do toho všetku energiu.

Kika, ako vyzerá taký bežný deň moderátorky?

Uff to závisí… Lebo ja nemám bežný deň. Úplne každý môj deň je iný. Fungujem podobne ako speváci, kapely či iní umelci.

Keďže je bežné, že v sobotu-nedeľu vysielam na VIVE dennú, víkend mám tým pádom v pondelok. V utorok zaskakujem rannú show, kedy vstávam 4:40. Lebo 5:30 musím byť už v rádiu a od 6.00 vysielame. O 10-tej mám tým pádom dopracované.

V stredu idem moderovať večerný event, kedy som hore do 3-tej v noci, a vo štvrtok mám voľno – a teda “nedeľu” ako to volám. Príde piatok a vysielam popoludní, a cez víkend ma čaká 2-dňová konferencia, ktorú moderujem. 

Kristína Jurčová

Kike sú auto-moto moderovacie eventy veľmi blízke.

Mne sa preto veľmi ťažko niečo fixne plánuje a dohaduje dopredu. Fungujem skôr operatívne. Som vďačná za dni, kedy mi nezvoní budík a môžem si pospať pokojne aj do 11-tej. Ale je ich málo.

Snažím sa chodiť cvičiť, lebo to je moja psychohygiena. V pondelky a piatky doobeda mám silové tréningy s trénerom. V stredu doobeda chodím na thajský box, a štvrtky o 19-tej na jógu. Sem tam vyjde všetko, sem tam len 2 cvičenia za týždeň podľa harmonogramu.

Okrem rádia a moderovačiek sa musím na vysielanie pripravovať, vymýšľať témy, tvoriť si vstupy, tiež rubriku si volím a kreujem úplne sama. Takže pozbierať všetky info o filmoch, pozrieť si recenzie, trailery, alebo aj celé filmy. Do toho administratívne veci, faktúry, práca s mojim webom www.kristinajurcova.sk. Dopĺňať eventy, ktoré ma čakajú, fotky z eventov ktoré sú za mnou, aktívne hľadanie nových spoluprác, veľa času aj keď som doma a mám “voľno” trávim za počítačom.

Moje dni bývajú poriadne akčné, a sem tam je to chaos, ale mám to rada.

Niektorí ľudia majú možno predstavu, že dostaneš do rúk priamo všetky texty, prečítaš ich vybavená vec. Ako je to naozaj? Ako sa pripravuješ na rôzne podujatia?

No to je ďalšia kapitola veru. Áno sú eventy, kedy dostanem do rúk texty, dokonca niekedy aj také, kedy mám od slova do slova napísaný scenár. A ja musím klientovi vysvetľovať, že si to musím upraviť tak, aby to mne “sedelo do úst” a bolo to pre mňa prirodzené.

No a potom sú take eventy, kde prídem 2 hodiny pred veľkou akciou, ktorá by mala byť na millión percent a mám so sebou papier a pero, lebo nemám absolútne žiadne informácie... Keďže všetky telefonáty a emaily zneli: Máme toho veľa, doladíme na mieste. Viackrát sa stalo, že polnočná tombola sa písala 5 minút pred polnocou na papier.

Ale na mne, ako moderátorovi, to je najmä o tom, aby sa to všetko nejako zvládlo a zladilo, aby to znelo pripravene, a najmä pohodovo a uvoľnene. Aby sa ľudia bavili a usmievali.

Mám pocit, že ťa tvoja práca naozaj veľmi baví a napĺňa. Čomu sa ešte rada venuješ? Táto rubrika sa volá ''Moje naj''. Čo je ''naj Kristíny Jurčovej''?

Ja si neviem predstaviť, že by som vo svojom živote robila niečo iné, ako moderátorku. Vždy to bol môj sen, mám rada ľudí, nehanbím sa, je mi to prirodzené. Pozornosť publika, emócie, zbožňujem to.

Vyskúšala som si popri škole množstvo brigád, bola som hosteska, tanečníčka, barmanka, pracovala som vo finančnom sektore, aj vo farmaceutickom priemysle, ale vždy som vedela, že moje kroky budú smerovať sem.

„Neviem predstaviť, že by som vo svojom živote robila niečo iné, ako moderátorku. Vždy to bol môj sen, mám rada ľudí, nehanbím sa, je mi to prirodzené. Pozornosť publika, emócie, zbožňujem to.

''Moje naj'' je čas strávený s ľuďmi, ktorých mám rada, strávený aktivitami, ktoré ma bavia.

Milujem dni so svojou rodinou, ísť si posedeť na letnú terasku so svojimi kamoškami, alebo s partiou stráviť deň na motorke. Vziať po nedeľnom vysielaní bicykel a ísť sa previezť na zmrzlinu, alebo zbaliť psa a na 2 dni vypnúť do našich nádherných Tatier. 

Milujem cestovať, spoznávať krajiny, potápať, čítať knihu na pláži. Ale aj čas kedy som len sama so sebou doma, pustím si na Netflixe ďalšiu časť obľúbeného serial a mám pohodičku. Ja milujem život ako taký! 

Čo považuješ za svoj najväčší doterajší úspech a aké sú tvoje plány a ciele do budúcna?

Že som sa nenechala odradiť!

Keďže nie som z umeleckej rodiny, moji rodičia by ma voľakedy radšej videli ako zubárku, právničku či ekonómku. Na mojej ceste bolo veľakrát povedané slovo nie. “Nie, nepotrebujeme nových moderátorov. Nemáš to, čo hľadáme. Ozveme sa, keď budeme potrebovať….”

Stále vládne nedôvera aj voči Rebel Live Show, ľudia vedia byť skeptickí. Boja sa nových vecí.

A ja som typ, ktorý skúša, ktorý sa nebojí. Som akčná, cieľavedomá, a verím v seba. Niesom namyslená, nosím v sebe pokoru, úctu k ľuďom, som dobrosrdečná a priateľská. A veľakrát ma mrzí, keď sa ľudia správajú pohŕdavo, nadradene, keď závidia, šíria nenávisť…

Do budúcna – určite by som chcela ostať aj naďalej v rádiu. Možno vymeniť víkendovú show za dopoludňajšiu alebo večernú… Aby môj hlavný pracovný čas bol pondelok-piatok.

Viem si seba predstaviť aj na obraze a túžim dostať šancu na väčšom projekte, či už by to bola reality show alebo spevácka/ talentová súťaž ako moderátorka. To je asi to moderovanie o ktorom snívam, a kam by som to chcela dotiahnuť.

Verím, že sa nám rozbehne Rebel Live Show a precestujeme s ňou, a so skvelými ľuďmi a mojim tímom, Slovensko.

A že sa hlavne tejto práci budem venovať NAVŽDY, lebo ma robí šťastnou, a to je pre mňa zmysel života.

Kristína Jurčová

Aj napriek množstvu odmietnutí to Kristína nevzdala a dnes je z nej úspešná moderátorka.

Kristína, ďakujem ti veľmi pekne za perfektný rozhovor. Som rada, že sme mohli čitateľom ukázať zákulisie rádia aj rôznych podujatí, ktoré moderuješ.  

Ak si chcete pozrieť prehľad akcií, ktoré Kika moderuje, alebo si ju priamo rezervovať na podujatie, navštívte jej stránku kristinajurcova.sk. Dúfame, že sme vás nalákali na jej Rebel Live Show, všetky infotrmácie sa dozviete na stránke talk show

Kristínu môžete začať sledovať na jej Instagrame, kde ju nájdete ako @kikashenka, alebo na Facebooku Kristína Jurčová.

Držíme palce a za celý tím Kombo ti želáme veľa úspechov!

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar