39 tipov na najlepší alkohol na každú príležitosť


TOP 3 tipy pre rok 2020

Russian Standard Original

Čistá vodka stvorená pre milovníka klasiky.

cena od 11 €

Koniferum borovička

Obľúbená slovenská borovička s ľahkou chuťou. 

cena od 7 €

Bošácka slivovica

Tradičná slovenská 52% Bošacká Slivovica.

cena od 14 €

Či už ide o svadbu, narodeninovú párty alebo krstiny, pravdou je, že žiadna dobrá oslava sa skrátka nezaobíde bez alkoholu. Štrngáme si ním na zdravie, vítame nový prírastok v rodine a taktiež si pohárikom uctievame hostí, ktorí k nám prídu na návštevu. 

Ak momentálne hľadáte kvalitný alkohol na vašu oslavu, inšpirujte sa naším výberom toho najlepšieho. Poradíme vám tiež, ako vybrať ten správny alkohol na konkrétnu udalosť.

Vyberte si alkohol na vašu príležitosť

Vodka

Whisky

Brandy

Gin

Rum

Absinth

Koňaky

Likéry

Enter your text here...

Tequila

Armaňak

Víno

Pivo

Ako si vybrať alkohol?

Tipy na najlepší alkohol

Či už máte svoj konkrétny obľúbený alkohol, ktorý konzumujete pri akejkoľvek príležitosti alebo vám na druhu až tak nezáleží, určite uznáte, že nie všetok alkohol je vhodný na akúkoľvek udalosť. Napríklad taká romantická večera, pri ktorej zrejme s fľašou tvrdého alkoholu neuspejete. 

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo, kde a kedy piť.

Alkohol na svadbu

Práve so svadobnou hostinou často súvisia aj dohady o tom, aký alkohol vybrať a v akom množstve. Akousi nepísanou klasikou je už roky z radu tvrdého alkoholu vodka a pre zástancov slabšieho alkoholu víno.

Čo sa týka vodky, najuniverzálnejšou voľbou je bezpochyby čistá, bez príchute. Ak by ste zvolili ochutenú vodku, mohlo by sa stať to, že nebude po chuti všetkým hosťom. Pri víne by ste mali vašim hosťom ponúknuť možnosť výberu z bieleho a červeného. 

Okrem vody či vína sa na svadbách môžete čoraz častejšie stretnúť aj s inými druhmi tvrdého alkoholu. Patrí sem napríklad whisky, destiláty v podobe rôznych domácich pálenok, rum či iné druhy tmavého alkoholu. Veľkej obľube sa teší aj pivo, a to predovšetkým na svadbách organizovaných počas letných mesiacov. 

Ak sa neviete rozhodnúť pre konkrétny druh alkoholu, skúste sa zamyslieť nad tým, čo sa najčastejšie pije vo vašej lokalite, teda tam, kde bude svadobná hostina. Množstvo regiónov má totiž svoj obľúbený druh. Napríklad na východe sa zvyčajne pije tvrdý alkohol, kým v oblasti Pezinku je to prevažne víno. 

Kombík radí

Kombík radí

Nezabúdajte aj na nealko nápoje, ktoré tvoria dôležitú súčasť osláv, a to nielen kvôli dodržiavaniu pitného režimu. Pitie dostatočného množstva vody totiž vám a vašim hosťom pomôže redukovať následky prehýrenej noci. 


Vo všeobecnosti platí, že by ste mali vypiť dvakrát toľko vody ako drinku. Veľmi dobrou voľbou je čistá voda s citrónom alebo minerálka. 

Alkohol na narodeninovú oslavu

Ak usporiadúvate neformálnu narodeninovú oslavu s vašimi priateľmi, výber alkoholu je jasný. Stavte na to, čo máte vy a vaši priatelia najradšej. 

Pri formálnej oslave životného jubilea často platí to, čo pri svadbe. Na stole by nemalo chýbať biele a červené víno, vodka či iný tvrdý alkohol.

V prípade, že sa na oslavu chystáte vy a oslávencovi chcete darovať alkohol, môžete zvoliť luxusnejšiu darčekovú kazetu či limitovanú edíciu. Nezabúdajte na to, že pri darovaní by nemalo ísť o žiaden lacný alkohol, ktorý dostať na každom rohu za pár €. 

Ako vybrať alkohol

Alkohol na krstiny

Veľmi častým darom na krstiny býva i fľaša kvalitného alkoholu. Tá sa, samozrejme, nedaruje priamo malému oslávencovi, ale jeho rodičom. Takýto alkohol sa zvykne odkladať a darovať dieťaťu až po dovŕšení jeho dospelosti či pri iných dôležitých životných udalostiach, ako napríklad svadba.

Voľte preto rozhodne fľašu drahšieho kvalitného alkoholu - rum, whisky či vodka.

Ak organizujete krstiny, voľba alkoholu závisí od toho, čo vaši hostia obľubujú. Akýmsi nepísaným pravidlom je výber z bieleho a červeného vína a tvrdý alkohol, väčšinou vodka. 

Koľko alkoholu kúpiť?

Množstvo alkoholu na svadbu, krstiny či narodeninovú oslavu závisí v prvom rade od počtu hostí. 

Existuje i všeobecne zaužívané pravidlo, podľa ktorého na jedného dospelého hosťa pripadá 0,5 litra tvrdého alkoholu, 1 liter vína a 2 litre nealka nápoja. Toto pravidlo platí prevažne na svadobnú hostinu, ktorá zvykne trvať do rána. 

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek alkohol, nezabúdajte na staré známe - "Všetko s mierou". V opačnom prípade sa ľahko môže stať to, že vám nasledujúci deň bude robiť spoločnosť nepríjemná opica. 

Pridajte vašu recenziu

avatar