Kompava sa postará nielen o zdravie športovcov

Kompava

Zakladateľkou úspešnej slovenskej firmy s výživovými doplnkami je Ing. Želmíra Komorechová. Zdroj: Facebook

V roku 2002 sa Ing. Želmíra Komorechová, zanietená biochemička, zavrela v laboratóriu a začala si plniť svoj sen. Na podnet svojho synovca, vrcholového triatlonistu, začala vyrábať a vyvíjať prírodné výživové doplnky

Keď mu ich dala vyskúšať, jeho výkony sa výrazne zlepšili a telo sa rýchlejšie regenerovalo. To jej dodalo odvahu a odhodlanie založiť si vlastnú značku výživových doplnkov vyrábaných na Slovensku. 

Spočiatku sa firma rozbiehala výrobou 6 základných produktov určených na dodržiavanie pitného režimu, dodanie energie a regeneráciu. Zákazníci však spočiatku firme neverili. Bolo vtedy zaužívané, že iba čo je zahraničné, je dobré. Kompava však dokázala na trhu preraziť a minulý rok úspešne oslávila 16. výročie svojho pôsobenia v oblasti vývoja, výroby a distribúcie výživových doplnkov.

Ako sa jej to podarilo? Ktoré jej výživové doplnky sú tak úspešné, že už 17 rokov nezmenili receptúru ani zloženie? A aké kategórie doplnkov Kompava vlastne ponúka? Dozviete sa v rozhovore s marketingovou riaditeľkou Kompavy, Mgr. Luciou Komorechovou.

Bodybuilding / Fitness

Kompava primárne začala vyrábať výživové doplnky pre športovcov všetkých športových disciplín. Zahŕňa nielen dospelých, ale aj deti a seniorov. Zloženia produktov sú tomu prispôsobené.

V sekcii pre bodybuilding a fitness nájdete proteíny, gainery a kreatíny, aminokyseliny, BCAA, spaľovače tukov, predtréningové stimulanty a zdroje energie.

Vytrvalostné športy

Medzi vytrvalostné športy zaraďujeme beh, cyklistiku, veslovanie, plávanie. Vyznačujú sa najmä udržaním čo najvyššej rýchlosti po čo najdlhšiu dobu. Ak sa venujete vytrvalostnému športu, určite je pre vás dôležité zvýšiť a predĺžiť svoj výkon.

V ponuke nájdete doplnky pre pitný režim, podporu výkonu, vytrvalosti a pre regeneráciu.

Zdravý životný štýl

Či už športovec, alebo nie, každý sa snaží pre svoje zdravie urobiť maximum. Často nás trápia problémy s imunitou či trávením, ktoré sú spôsobené nesprávnou stravou, prílišným stresom a inými vplyvmi okolia. Kompava ponúka komplexné doplnky výživy, ktoré ochránia vaše zdravie. Novinkou je napríklad beauty koktejl SkinBooster pre krásnu mladú pleť, zdravé nechty, vlasy.

V ponuke zdravého životného štýlu nájdete produkty na krásu a mladosť, detoxikáciu, chudnutie, doplnkový sortiment a tyčinky.

Skin booster

Beauty koktejl SkinBooster

Thermofit

Spaľovač tukov Thermofit

K2 Anti Age Day & Night

Výživový doplnok K2 Anti Age Day & Night

Podpora zdravia

Pokiaľ máte problémy s trávením, so správnou funkciou kĺbov a svalov, či s imunitou, skúste siahnuť po doplnkoch určených na podporu zdravia. Nájdete tu výrobky na imunitu, trávenie, kĺby, kosti a svaly, mozog a nervy, srdce a cievy.

Serrapeptase Plus

Prírodný enzým Serrapeptase Plus

Omega-3

Výživový doplnok Omega-3

Kompava na sociálnych sieťach

  • Kompava má na Facebooku 12.700 fanúšikov (údaj platný k 25.3.2019)  
  • Kompavu nájdete na Instagrame ako @kompava.sk 
  • Kompava má na Youtube aktuálne 58 pridaných videí

Rozhovor s marketingovou riaditeľkou Kompavy, Mgr. Luciou Komorechovou

Lucia Komorechová

Mgr. Lucia Komorechová, marketingová riaditeľka firmy Kompava

Ako vznikol nápad priniesť na trh vlastnú značku výživových doplnkov?

Majiteľka firmy Ing. Želmíra Komorechová je biochemička a vývoj a výroba doplnkov bol jej sen. Na podnet svojho synovca, vrcholového triatlonistu si našla čas, zavrela sa v laboratóriu a svoje nadobudnuté poznatky pretvorila do prvých nástrelov prírodných výživových doplnkov.

Tie mu dala vyskúšať a zrazu boli výkony výrazne lepšie a telo sa rýchlejšie regenerovalo. Tu vznikol nápad vytvoriť firmu na výrobu vlastných výživových doplnkov.

Kedy ste sa pustili do projektu a aké boli začiatky?

Výroba bola spustená v roku 2002 a prvotne mala Kompava v portfóliu 6 základných produktov, ktoré pokrývali pitný režim, dodanie energie, regeneráciu a stimulačné doplnkové látky. Zákazníci spočiatku firme neverili, bola predsa slovenská a u nás bol vtedy rozmach zahraničných firiem a filozofia, čo je zahraničné je dobré. 

Slovenskí výrobcovia sa radili do sekcie, ktorým ľudia neverili. Ľady sa však prelomili keď zákazníci dostali vzorkové balenia a mohli si výrobky sami na sebe vyskúšať. Zistili, že produkty sú kvalitné a naozaj účinkujú.

Želmíra Komorechová

Ing. Želmíra Komorechová, na fotke, je biochemičkou a majiteľkou firmy Kompava

Ako vznikol názov Kompava?

Tento názov a teda celá firma bola veľmi dávno kúpená. Zozačiatku sa venovala spoločnosť Kompava potravinárskym ingredientom ako arómam, sladidlám a pod. Po vytvorení firmy na výrobu výživových doplnkov sa už meno firmy nezmenilo.

„Zákazníci spočiatku firme neverili, bola predsa slovenská a u nás bol vtedy rozmach zahraničných firiem a filozofia, čo je zahraničné je dobré.“

S akými doplnkami výživy ste začínali? Máte stále v ponuke tie prvotné?

Ako prvé produkty boli vytvorené športové. Základ pre každého športovca: pitný režim (HypoFit), doplnenie energie (EnergoFit), proteíny na regeneráciu (ProteinFit 50, ProteinFit 70, Gainer koktejl) a kĺbová výživa na prevenciu a regeneráciu kĺbov (Gelo-3 complex). 

Všetky tieto produkty máme stále v portfóliu, účinnosť je aj po toľkých rokoch taká perfektná, že sa nemusela zatiaľ receptúra ani zloženie meniť. Hovoríme o produktoch, ktoré majú už viac ako 17 rokov.

Koľko vlastných produktov dnes vyrábate?

Dnes je to už 72 výrobkov, ktoré naša spoločnosť vyrába a púšťa do sveta.

Sú Kompava produkty vhodné skôr pre športovcov alebo bežných ľudí?

Naše portfólio rozdeľujeme do 2 častí : športovú a pharma.

Športová časť je pre všetky športové disciplíny, všetkých športovcov, či už deti, dospelých i seniorov. Snažíme sa aby mohli doplnky užívať i športujúce deti a preto tomu prispôsobujeme aj zloženie. 

Pharma sekcia sa vytvorila síce kvôli športovcom, ale uchytila sa aj samostatne na trhu hlavne v lekárňach. Veď každý, či už je športovec alebo nie, chce pre svoje zdravie spraviť maximum. Občas nás všetkých potrápi znížená imunita, problémy s trávením, či zlý spánok a stres. 

Či už v bežnom, ale i športovom živote a preto sa to snažíme brať všetko komplexne. Bez dobrého zdravia nemôže športovec ani nešportovec vykonávať svoju činnosť na maximum.

Ktorý produkt je váš najúspešnejší a nedáte na neho dopustiť?

Je to rôzne. Máme vybrané top produkty vo viacerých sekciách. Za vývojom každého produktu je vytvoriť niečo, čo na trhu nie je, čo si ľudia vyžadujú a hľadajú a hlavne následne vidia na sebe výsledok.

Medzi naše topky patrí z pharma sekcie Serrapeptase Plus – prírodný enzým, ktorý pomohol mnohým ľuďom so zdravotnými komplikáciami. 

„Účinnosť pôvodných produktov je aj po toľkých rokoch taká perfektná, že sa nemusela zatiaľ receptúra ani zloženie meniť. Hovoríme o produktoch, ktoré majú už viac ako 17 rokov.“

Zo športovej sekcie napr. HypoFit – iontový nápoj, ktorý za 17 rokov na trhu nepotrebuje vylepšiť zloženie ani chute, ľudia sú s ním veľmi spokojní. 

V novej sekcii Anti Age sa zameriavame na spomalenie starnutia a tu by som vyzdvihla produkty ako SkinBooster a K2 Anti Age.

Kde sa Kompava produkty vyrábajú?

Naše doplnky vyrábame v Novom Meste nad Váhom, kde máme aj sídlo firmy.

Bez dobrého zdravia nemôže športovec ani nešportovec vykonávať svoju činnosť na maximum.

Aký veľký tím ľudí v Kompave pracuje?

V našej spoločnosti pracuje cez 20 ľudí. Každý má svoju dôležitú úlohu v tíme, aby sme vedeli poskytovať našim zákazníkom výživové doplnky s maximálnou zárukou bezpečnosti, kvality a účinnosti.

Spolupracujete so známymi slovenskými či zahraničnými športovcami?

Spolupracuje skôr so slovenskými športovcami. Snažíme sa zastrešiť všetky športové disciplíny. Niektoré však nie sú na Slovensku také spopularizované a zmedializované, a preto sa o týchto športovcoch nevie. Je to veľká škoda, pretože máme na Slovensku naozaj veľké talenty.

Doplnky vyvíjame na podnety našich zákazníkov, nie čo by sme chceli my, ale čo potrebujú ľudia, to čo im prinesie úsmev na tvárach a lepší a kvalitnejší život.

Čo vám prináša najväčšiu radosť?

Pozitívna referencia. Keď nám zákazník napíše ako mu náš výživový doplnok pomohol, či už pri odstránení nejakých zdravotných problémov, alebo pri dosiahnutí vysnívaných cieľov. Veľmi sa tešíme spätnej väzbe, posúva nás to dopredu.

Doplnky vyvíjame na podnety našich zákazníkov, nie čo by sme chceli my, ale čo potrebujú ľudia, to čo im prinesie úsmev na tvárach a lepší a kvalitnejší život.

Na ktorý váš konkrétny úspech ste najviac hrdí a najviac si ho vážite?

Každý rok vytvoríme a dosiahneme niečo nové. Nové produkty, nová inovatívna technológia vo výrobe, nové stroje, dobrý tím ľudí. Pre nás je úspech vždy keď niekomu naše doplnky pomôžu a ešte viac sa tešíme, keď dajú nám a svojmu okoliu o tom vedieť.

Odhodlanie, vytrvalosť a nevzdanie sa svojho sna priniesli Kompave zaslúžené ovocie. Slovenská firma vyrábajúca prírodné výživové doplnky je na trhu už vyše 16 rokov. Dnes vyrába a predáva 72 svojich produktov. 

Ďakujeme p. Lucii Komorechovej za úprimný rozhovor a predstavenie firmy a jej vízie. Želáme mnoho ďalších úspechov a nových úspešných produktov.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar