Najlepšie prípravky na imunitu pre deti i dospelých


Autori: Lenka Riganová, PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková| Aktualizované: 02. 03. 2020

Tieto prípravky na imunitu odporúčame

Imunax

Prírodné zloženie

Prípravok s prírodným zložením, pozostávajúci z 11 účinných látok. 

cena od 12 €

prípravok na imunitu Imunoglukan P4H 100 mg

Ochrana pred oxidačným stresom

Obsahuje látku imunoglukan, ktorá chráni pred oxidačným stresom. 

cena od 18 €

prípravok na imunitu pre deti Imunoglukan P4H

Pre deti už od 3 rokov

Prípravok je vhodný pre deti od 3 rokov, aj na dlhodobé užívanie. 

cena od 13 €

Recenzie prípravkov na posilnenie imunity

Ubehlo 42 hodín, odkedy sme u nás v redakcii pustili do hodnotenia prípravkov na posilnenie imunity. Za ten čas sme hľadali a porovnávali desiatky prípravkov, aby sme vám dnes mohli priniesť výber tých najlepších z nich. 

KOMBO expert testuje pre vás

Kombo expert Eva Badíková

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková absolvovala vysokoškolské štúdium na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a v súčasnosti pracuje ako zodpovedný farmaceut v lekárni REGIA v Lučenci.

V dnešnom teste radí s výberom vhodného prípravku na posilnenie imunity.

Ako sme hodnotili

Skôr ako zamierite k lekárovi a siahnete po predpísaných tabletkách, by ste sa v prvom rade mali zamerať na posilnenie obranyschopnosti nášho organizmu. Spôsobov je viacero - prípravky vo forme tabletiek, sirupov či kvapiek, pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. A ako si vybrať?

Do nášho hodnotenia sme na základe detailnej analýzy z hľadiska zloženia prípravkov, ich účinkov, spôsobu užívania, ale i používateľských skúseností pre vás vybrali 5 najlepších prípravkov pre dospelých a 5 prípravkov pre deti. Nechýbajú ani tipy, ako si vybrať ten správny produkt na posilnenie imunity.

Recenzie prípravkov na podporu imunity

Prípravky na imunitu pre dospelých

Imunax - Prírodné zloženie

Imunax

Prípravok Imunax vyniká svojím prírodným zložením a pomáha v boji s oslabenou imunitou. 

Pozostáva z 11 účinných látok - hliva, echinacea, ženšen, reishi, vitamín C a vitamín B6, zinok, kyselina listová, šišiak, laktobacily a rakytník (1, 2). 

Tieto látky v spoločnej kombinácii zabezpečujú maximálny synergický efekt. 

Látky v obsiahnuté v tomto prípravku pôsobia ako podpora imunitného systému a prirodzenej obranyschopnosti ľudského tela. Prípravok však pozitívne pôsobí aj na zdravie horných dýchacích ciest. Vitamín C a B6 v kombinácii so ženšenom a kyselinou listovou znižujú únavu a pocit vyčerpania. Okrem toho Garsin tiež prispieva ako ochrana pred čoraz viac rozšíreným oxidačným stresom. 

Skúsenosti užívateľov

„Mám slabú imunitu, odkedy ho beriem ma choroba obchádza. za mňa áno.“ Nikola

„Chce to brát v začátku, když na Vás něco leze. Nemá chybu.“ Jarmila

Náš názor

Pri prípravku Imunax oceňujeme jeho bohaté prírodné zloženie, ktoré komplexne pôsobí na ľudské telo. Pozitívom je vzhľadom na veľkosť balenia i výhodná cena. 

Výhody

 • prírodné zloženie
 • 11 účinných látok
 • pozitívny vplyv na celkové zdravie
 • výhodné balenie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

12 €

Hodnotenie

Imunoglukan P4H 100 mg - Aj ako ochrana pred oxidačným stresom

prípravok na imunitu Imunoglukan P4H 100 mg

Cena od 18 €

Výživový doplnok Imunoglukan P4H 100 mg je kombináciou účinných látok, ktoré pomôžu zlepšiť váš zdravotný stav a cítiť sa fit. A čo všetko účinné zloženie obsahuje?

Okrem osvedčenej klasiky v podobe vitamínu C v prípravku nájdete i prírodnú látku Imounoglukan. Táto dvojica priaznivo pôsobí na imunitný systém, chráni pred oxidačným stresom, ktorý stojí aj za závažnými chorobami a pomáha i pri tvorbe dôležitého kolagénu. 

Zaujíma vás bližší pôvod látky Imunoglukan? Ide o prírodnú látku - komplex biologicky aktívnych polysacharadiov, ktoré sú získavané izoláciou zo známej hlivy ustricovej. Tá vyniká skvelými účinkami na imunitný systém človeka. 

Skúsenosti užívateľov

„Pri pravidelnom užívaní sa zlepšila alergia, dcéra nebola tak často chorá.“ Overený zákazník

„Najlepší produkt na imunitu, obzvlášť pre alergikov“ Overený zákazník

Náš názor

Ak sa rozhodnete pre tento prípravok, na to, aby sa začali objavovať prvé účinky, je potrebné jeho dlhodobejšie užívanie, aspoň 2 až 3 mesiace. 

Prípravok je však naozaj výborným liekom. O jeho kvalite svedčí aj množstvo hodnotení pochádzajúcich od spokojných zákazníkov. 

Výhody

 • obsahuje vitamín C
 • pôsobí aj pred oxidačným stresom
 • pomáha pri tvorbe kolagénu
 • pozitívne recenzie používateľov

Nevýhody

 • nutnosť dlhodobého užívania

Orientačná cena

18 €

Hodnotenie

Tip: Oslovil vás práve prípravok Imunoglukan? Prečítajte si aj jeho podrobnú recenziu. 

EnzyMAX R - Aj pre vegánov a vegetariánov

prípravok na imunitu EnzyMAX R

Dôležitým prvkom pre fungovanie nášho imunitného systému sú enzýmy. Ich hlavným zdrojom pre ľudské telo býva potrava, preto by nami konzumovaná strava mala byť vyvážená. Najviac enzýmov obsahuje surová strava, ako ovocie a zelenina. V prípade, že tejto strave neholdujete, siahnuť môžete aj po prípravku EnzyMAX R

Prípravok funguje na princípe fermetačnej technológie získavania enzýmov. Výsledkom tejto technológie sú enzýmy odolné voči žalúdočným kyselinám. Okrem nich v prípravku nájdete aj rastlinné enzýmy papaín a bromelain vitamín B6, ktorý vám pomôže v boji s únavou a pocitom vyčerpanosti.

O podporu imunitného systému a zvýšenie fyzickej aktivity sa zas postará ženšen, ktorá je v prípravku taktiež obsiahnutá (3).

Skúsenosti užívateľov

„Dodanie energie.“ Agenka

„Prípravok užívam pravidelne a som spokojný. Moja imunita je na tom omnoho lepšie ako kedysi.“ Peter

Náš názor

Tento prípravok nielenže pozitívne vplýva na prirodzenú obranyschopnosť organizmu, ale nesie so sebou rad ďalších skvelých účinkov. Pomáha stimulovať fyzickú aktivitu a dodá telu i chýbajúcu energiu. 

V zložení nenájdete žiadne zbytočné vedľajšie látky a prípravok je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. 

Výhody

 • aj pre vegánov a vegetariánov
 • obsah rastlinných enzýmov
 • bojuje s únavou a pocitom vyčerpanosti
 • zvyšuje fyzickú aktivitu

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

28 €

Hodnotenie

Dr.Max Hliva Forte s rakytníkom a echinaceou - Pozitívne účinky na zdravie

prípravok na imunitu Dr.Max Hliva Forte s rakytníkom a echinaceou

O výbornej sile hlivy a echinacei ste už určite neraz počuli. Prípravok Dr. Max hliva Forte s rakytníkom a echinaceou je ich spojením a navyše, prináša aj ďalšiu účinnú látku - rakytník. Pre čo najlepšie účinky nechýba selén a zinok.

Okrem podpory imunitného systému, prípravok pozitívne vplýva aj na kvalitu nechtov a vlasov, prináša správne fungovanie štítnej žľazy, ochraňuje bunky pred oxidačným stresom, udržuje zdravý zrak, prispieva k správnej spermatogenéze a k plodnosti i reprodukčnej funkčnosti.

Skúsenosti užívateľov

„Na posilnenie imunity užívam Dr.max hliva s rakytníkom a echinaceou. Vždy som zvykla bývať v tomto období chorá a zatiaľ sa držím.“ Overený zákazník

„Nepoznám, ale bolo mi to doporučené.“ Overený zákazník

Náš názor

Pri tomto prípravku považujeme za plus nielen obsah účinných látok, ale aj jednoduché užívanie. Denne stačí užiť 1 tabletu. Podobne ako ostatné prípravky určené na imunitu, aj tento by sa mal užívať pre čo najlepšie výsledky pravidelne a dlhodobejšie.

Výhody

 • podpora imunitného systému
 • zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov
 • udržuje zdravý zrak
 • nenáročné užívanie

Nevýhody

 • potreba dlhodobého užívania

Orientačná cena

11 €

Hodnotenie

Dr.Max Cesnak ULTRA - Aj na udržanie hladiny cholesterolu

prípravok na imunitu Dr.Max CESNAK ULTRA

O tom, že cesnak je prírodným antibiotikom a lieči, niet pochýb. Nie každému však chutí a dokáže ho užívať. Preto výrobcovia prišli na trh s prípravkom Dr. Max CESNAK ULTRA

V jednej kapsule tohto prípravku nájdete 10 mg garlicínu, čo je vysokokoncentrovaný extrakt z cesnaku.

Užívanie doplnku napomáha k správnej činnosti srdca a pomôže aj s udržaním hladiny cholesterolu v tele. Je aj skvelým antioxidantom, ktorý napomáha k obranyschopnosti nášho organizmu.

Skúsenosti užívateľov

„Nezapácha.“ Milka

„Dobrá cena.“ Linda

Náš názor

Doplnok je vhodný pre všetkých tých, ktorý cesnak nemôžu ani cítiť, a to doslova. Doplnok totiž nemá charakteristický zápach a žiadnu chuť.

Denne sa užívajú 2 - 3 kapsuly denne, pričom výrobok nesmú užívať deti mladšie ako tri roky. 

Výhody

 • vysokokoncentrovaný extrakt z cesnaku
 • bez zápachu a chuti
 • antioxidant
 • podporuje správnu činnosť srdca

Nevýhody

 • výrobok zo sóje/riziko alergickej reakcie

Orientačná cena

5 €

Hodnotenie


Prípravky na imunitu pre deti

Imunoglukan P4H - Pre deti od 3 rokov

prípravok na imunitu pre deti Imunoglukan P4H

Výživový doplnok Imunoglukan je vďaka svojim účinkom obľúbeným prípravkom u dospelých a rovnako aj u detí. 

Pre jednoduché užívanie dostal formu sirupu a v jeho zložení nájdete prírodný imunoglukán a vitamín C. Obe tieto látky v prípravku pôsobia synergicky, čo znamená, že sa navzájom podporujú. 

Doplnok podporuje imunitný systém, čím mu pomáha účinne sa vyrovnať so všetkým, čo ho postretne. Ako plus vnímame aj to, že prípravok je vhodný na dlhodobé užívanie.

Skúsenosti užívateľov

„Veľká spokojnosť so sirupom! Synovi veľmi pomáha, posilňuje imunitu, hlavne keď syn nastúpil do škôlky. Užívame ho už dlhšie (cca 8 mesiacov) a za toto obdobie mal syn len 1x ATB. Dcérke ho budem tiež určite dávať“ Ivana

"Tento sirup podávam svojim deťom pravidelne od cca septembra do cca marca a môžem povedať, že nám super zaberá. Moje deti nebrali antibiotiká rok a dva mesiace. Vrelo odporúčam." Overený zákazník

Náš názor

Prípravok Imunoglukan je bezpochyby jedným z tých najlepších, ktoré na trhu nájdete. Za všetko hovorí i množstvo pozitívnych skúseností užívateľov.

Prípravok je vhodný aj na dlhodobé užívanie, no pokiaľ patríte k tým, ktorý dlhodobý spôsob užívania nepreferujú, odporúčame pre čo najlepšie výsledky podávať prípravok v období od jesene do apríla.

Výhody

 • vo forme sirupu
 • prírodné zloženie
 • vhodný na dlhodobé užívanie
 • množstvo pozitívnych recenzií

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

13 €

Hodnotenie

Dr.Max Vitamín D3 Junior - V tvare rybičiek

prípravok na imunitu pre deti Dr.Max Vitamín D3 Junior

Deti sú všeobecne známe tým, že nerady užívajú akékoľvek lieky, preto je naozaj dôležité podať im ich v tej správnej forme. 

Prípravok Dr. Max Vitamín D3 Junior to vie a preto dostal atraktívny tvar rybičiek. Nájdete v ňom vitamín D3, ktorý je u detí nevyhnutný pre vývin kostí a ich normálny rast. Navyše, prispieva i k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Tento vitamín sa zvykne často označovať aj ako slnečný vitamín. Najlepším spôsobom ako ho získať je pobyt na slnku. Nie vždy však svieti slniečko, preto počas obdobia zimy či jesene ho vašim deťom môžete dopriať v podobe prípravku Dr. Max Vitamín D3.

Skúsenosti užívateľov

„Dobre sa prehĺta.“ Overený zákazník

"Tvar rybičiek sa deťom páči." Miri

Náš názor

Prípravok sa užíva v množstve 1 kapsula denne. Veľmi jednoducho sa prehĺta, no ak by s ním vaše dieťa aj napriek tomu malo problém, stačí odstrániť užší koniec kapsuly a tekutinu vytlačiť priamo do úst alebo na lyžičku.

Skúsenosti však poukazujú na to, že užívanie prípravku je pre deti bezproblémové, čomu napomáha práve tvar rybiček. 

Výhody

 • tvar rybičiek
 • jednoduché užívanie
 • podporuje i vývin kostí a normálny rast

Nevýhody

 • individuálny účinok

Orientačná cena

3 €

Hodnotenie

FYTO Bylinná zmes - Účinná podpora imunity

FYTO Bylinná zmes na podporu imunity pre deti dr.max

Prípravok FYTO bylinná zmes na podporu imunity je ďalším výborným prípravkom, s ktorým deti pri užívaní nemajú žiaden problém, keďže sa neprehĺta. 

Bylinná zmes obsahuje rooibos, šípky, lipový kvet, sladovkový a echinaceový koreň, ktorých kombinácia si účinne poradí s podporou obranyschopnosti organizmu vášho dieťaťa.

Skúsenosti užívateľov

„Spokojná som ja, aj môj drobec. 🙂 Určite odporúčam.“ Michaela

Náš názor

Aj napriek čajovej forme sa prípravok nesmie podávať deťom mladším ako 12 mesiacov. Deti od 12 mesiacov do 3 rokov by mali piť jednu šálku denne, pre staršie deti je denná dávka 2 až 3 šálky tejto časovej zmesi. 

Výhody

 • bezproblémové užívanie
 • jednoduchá príprava
 • bylinná zmes

Nevýhody

 • nevhodný pre deti do jedného roka

Orientačná cena

2 €

Hodnotenie

Apotheke BIO detský bylinný čaj - Aj na podporu trávenia

APOTHEKE BIO DETSKÝ BYLINNÝ ČAJ NA IMUNITU

Detský čaj APOTHEKE BIO je výborným prípravkom, ktorý v sebe skrýva účinný rakytník, medovku, zlatobyľ a aromatickú mätu.

Práve toto silné zloženie pomáha posilňovať imunitu a nielen to. Podporuje i trávenie a taktiež čistí krv. Čaj sa vyznačuje príjemnou chuťou, ktorú si vaše deti nepochybne obľúbia. 

Skúsenosti užívateľov

„Synčekovi veľmi chutí, chutný čaj aj pre dospelých, čisto bylinkový. Navyše pekný dizajn a každý lístok na vrecku je s nejakým pekným obrázkom. Pomáha nám dodržiavať pitný režim :-)“ Katka

"Je to kvalitný detský čaj, a čo je hlavné je velmi zdravý. Odporúčam aj známym aj neznámym, ktorí majú malé detičky." Overený zákazník

Náš názor

Čaj je vhodný pre malé deti, už od 9 mesiacov. Pije sa dva až trikrát denne, pričom má naozaj výbornú chuť.

Výhody

 • výborná chuť
 • pre deti už od 9. mesiaca
 • podpora trávenia
 • jednoduché užívanie

Nevýhody

 • individuálny účinok

Orientačná cena

1,50 €

Hodnotenie

PargaVit Vitamin C - S náhradným sladidlom

Vitamín C pre deti

Nielen pre nás dospelých, ale aj pre deti je vitamín C efektívnym pomocníkom. Je výborným antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá, ale i ostatné vitamíny v tele. Napomáha k správnemu fungovaniu imunitného systému a podporuje i jeho činnosť.

Okrem toho je podstatný pre reguláciu normálneho telesného rastu, čo je obzvlášť dôležité pri deťoch, ktoré sa vyvíjajú zo dna na deň. Vitamín C napomáha aj k hojeniu rán, tvorbe kolagénu, stará sa o fungovanie kostí, chrupaviek, zubov i ďasien.

Skúsenosti užívateľov

„Vitamín C je jednoducho skvelý. Ja sama ho užívam, s menšími prestávkami, už roky. A teraz, keď mám deti, ho dávam aj im.“ Ivana

Náš názor

Tento prípravok má veľmi príjemnú melónovú chuť a necháva sa voľne rozplynúť v ústach. Deti od 3 do 12 rokov by mali denne užiť 1-2 tablety. Pre staršie osoby je odporúčaná denná dávka 2-4 tablety. 

Výhody

 • pôsobí aj ako antioxidant
 • melónová chuť
 • rozplýva sa v ústach

Nevýhody

 • balenie a rýchlo minie

Orientačná cena

2,50 €

Hodnotenie

Ako si vybrať prípravok na podporu imunity?

Chronický zápal

Ak začnete s hľadaním prípravku na podporu imunity, zrejme vás prekvapí to množstvo produktov, ktoré v súčasnosti na trhu môžete nájsť. Jednotlivé prípravky sa od seba odlišujú nielen formou, balením či cenou, ale predovšetkým svojím zložením, ktoré hrá kľúčovú rolu. 

A ako si teda spomedzi všetkých prípravkov vybrať ten najúčinnejší? Zamerajte sa na zloženie. Kvalitný prípravok na podporu imunity by určite mal obsahovať niektoré z nasledujúcich látok:

Echinacea purpurová

Táto rastlina má vysoký antibakteriálny a antivírusový účinok a dokáže pomôcť pri infekciách dýchacích ciest, chrípke, prechladnutí či zápaloch močových ciest. 

Cesnak, chren, cibuľa

Tieto prostriedky na podporu imunitného systému poznali už naše prastaré mamy. Okrem podpory imunity však so sebou nesú celý rad priaznivých účinkov na celkové zdravie človeka, ako napríklad znižovanie vysokého krvného tlaku či cholesterolu. 

Liečivé huby

Jednou z najznámejších zdraviu prospešných húb vôbec je Hliva ustricová. Tá podporuje imunitu, pôsobí proti baktériám a vírusom, ochraňuje srdce a cievy a taktiež pôsobí aj ako prevencia proti rakovine. 

Vitamín C

Vitamín C možno pokojne zaradiť k najdôležitejším látkam v našom organizme. Je dôležitý pre reguláciu rastu, ochraňuje telesné tkanivá, podporuje hojenie rán, podieľa sa aj na tvorbe bielych krviniek a v neposlednom rade pozitívne vplýva na podporu imunitného systému. 

Kombík radí

Kombík radí

Vitamín C nemusíte prijímať len vo forme výživových doplnkov, ale napríklad aj z ovocia či zeleniny. Pre zvýšenie dávky vitamínu C vo vašom organizme odporúčame konzumovať citrusové plody, čierne ríbezle, šípky, papriku či petržlen.

Rakytník

Veľmi častou súčasťou prípravkov určených na podporu imunity býva aj rakytník, ktorý je bohatý na dôležitý vitamín C, ale i A a E. 

Stimuluje imunitný systém, pôsobí antioxidačne a podporuje tvorbu tráviacich enzýmov. Užívať ho možno aj ako prevenciu v chrípkovom období.  

Čo všetko vplýva na imunitu?

Imunitu možno pokojne označiť za základ zdravia. Je akousi hlavnou obrannou líniou tela proti vírusom, baktériám, ale aj závažným ochoreniam, akým je napríklad i strašiak zvaný rakovina. Jej nesprávne fungovanie či oslabenie si tak môže vypýtať naozaj krutú daň. Aby k tomu nedošlo, je obzvlášť dôležité podporovať ju priebežne, po celý rok. 

A ako na to?

S najväčšou pravdepodobnosťou by drvivá väčšina z nás za spôsob budovania imunity automaticky označila zdravú stravu a vitamíny. Áno, aj to je nepochybne dôležité. Na tanier by sme si denne mali servírovať zelenú stravu, dostatok ovocia a množstvo antioxidantov. Vášmu telu by ste mali tiež dopriať vitamín C, betaglukány, ktoré nájdete v hlive ustricovej, kolostrum či omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Avšak, nejde len o zdravú stravu a dostatok vitamínov. Na správne fungovanie obranyschopnosti organizmu majú podstatný vplyv aj iné faktory. A na čo si teda dať pozor?


1. Psychická pohoda

O negatívnych vplyvoch zlej psychiky na ľudské zdravie ste už určite počuli. Aj samotná imunita je pôsobením psychickej nepohody znižovaná. Vyhýbať by ste sa preto mali stresu i negatívnemu mysleniu.

2. Športovanie

V zdravom tele zdravý duch. Veľa sa hýbte, športujte, otužujte sa a rovnako sa odporúča aj saunovanie, ktoré robí s ľudskou imunitou doslova zázraky.

3. Kvalitný spánok

Pravidelne si dožičte kvalitný spánok. Ten totiž slúži na regeneráciu a podporuje imunitné dráhy.

4. Pitný režim

Pite dostatok tekutín nielen počas horúcich letných dní, ale každý deň. A aký nápoj voliť? Tušíte správne - vodu. Čistá voda totiž napomáha k detoxikácii nášho organizmu. Siahnuť však môžete aj po bylinných čajoch. 

5. Hygiena

Dôkladná hygiena rúk by mala byť samozrejmosťou, ktorú netreba pripomínať. Práve na rukách si neraz nosíme milióny baktérií, ktoré následne napádajú náš imunitný systém. 

Tip od experta

"Keď už musíte, vyberte si skôr prípravky vyrobené z prírodných zdrojov. Výborným prostriedkom na podporu imunity je aj zázvor a med. Ale len strava nestačí. Aby ste mali silnú imunitu, je potrebné pridať aj primeraný pohyb, kvalitný a dostatočne dlhý spánok, radosť zo života a potrebné je tiež odbúravať nežiaduci stres."


MUDr. M. Lešťan, alergológ

Najčastejšie kladené otázky pri výbere prípravku na imunitu

1. Ako fungujú prípravky na podporu imunity? 

Voľnopredajné lieky na podporu imunity sú založené na obsahu prírodných látok a vitamínov, ktorých úlohou je stimulácia imunitného systému. Medzi najznámejšie patrí vitamín C, Hliva ustricová, Echinacea či cesnak. 

2. Sú prípravky na podporu imunity účinnejšie v sirupovej alebo tabletovej forme? 

V podstate závisí od toho, ktorá forma prípravku vám vyhovuje viac. Sirupy sú ideálnou voľbou pre každého, kto má problém s prehĺtaním tabletiek či pre deti. 

3. Môžem prípravok na podporu imunitného systému užívať i dlhodobo?

Áno, tieto prípravky možno zvyčajne užívať aj dlhodobo, pokiaľ teda výrobca pri konkrétnom produkte neuvádza inak. 

4. Môžem prípravky na imunitu i kombinovať? 

Keďže ide o voľnopredajné doplnky stravy na prírodnej báze, ich kombinácia by vám nemala spôsobiť žiadne ťažkosti. Odporúčame však užívanie iba jedného prípravku, aby ste mohli odpozorovať jeho vplyv na váš imunitný systém. 


3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Radka
Komboš
Radka

Na odporucanie viacerych ludi som zacala uzivat Imunglukan. Beriem ho uz 4 mesiace a aj ked leto bolo bez akejkolvek choroby, teraz na jesen som uz stihla prechladnut. Tak neviem, skusim este trochu pobrat a uvidim. Ktory iny pripravok by ste mi odporucili vy?

Lucia
Komboš
Lucia

Ja si sirup Imunoglukan pre deti neviem vynachváliť. Užívame ho doma v pohode už asi od 1 roka. Odvtedy žiadne antibiotiká, žiadne choroby, maximálne tak soplík, ktorý po 2 dňoch prejde… Super

Sara
Komboš
Sara

Ja som začala na radu kamošky s pastilkami tenoros pharmaselect – u a rannym behom a minulu zimu a ani jar som chorá nebola 😉 cena, chuť, účinok, kvalita