Najlepšie prípravky na imunitu pre deti i dospelých


Autori: Lenka Riganová, PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková| Aktualizované: 05. 03. 2024

Tieto prípravky na imunitu odporúčame

Imunax

Prírodné zloženie

Prípravok s prírodným zložením, pozostávajúci z 11 účinných látok. 

cena od 12 €

prípravok na imunitu Imunoglukan P4H 100 mg

Ochrana pred oxidačným stresom

Obsahuje látku imunoglukan, ktorá chráni pred oxidačným stresom. 

cena od 18 €

prípravok na imunitu pre deti Imunoglukan P4H

Pre deti už od 3 rokov

Prípravok je vhodný pre deti od 3 rokov, aj na dlhodobé užívanie. 

cena od 13 €

Recenzie prípravkov na posilnenie imunity

Ubehlo 42 hodín, odkedy sme u nás v redakcii pustili do hodnotenia prípravkov na posilnenie imunity. Za ten čas sme hľadali a porovnávali desiatky prípravkov, aby sme vám dnes mohli priniesť výber tých najlepších z nich. 

KOMBO expert testuje pre vás

Kombo expert Eva Badíková

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková absolvovala vysokoškolské štúdium na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a v súčasnosti pracuje ako zodpovedný farmaceut v lekárni REGIA v Lučenci.

V dnešnom teste radí s výberom vhodného prípravku na posilnenie imunity.

Ako sme hodnotili

Skôr ako zamierite k lekárovi a siahnete po predpísaných tabletkách, by ste sa v prvom rade mali zamerať na posilnenie obranyschopnosti nášho organizmu. Spôsobov je viacero - prípravky vo forme tabletiek, sirupov či kvapiek, pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. A ako si vybrať?

Do nášho hodnotenia sme na základe detailnej analýzy z hľadiska zloženia prípravkov, ich účinkov, spôsobu užívania, ale i používateľských skúseností pre vás vybrali 10 najlepších prípravkov pre dospelých a 5 prípravkov pre deti. Nechýbajú ani tipy, ako si vybrať ten správny produkt na posilnenie imunity.

Recenzie prípravkov na podporu imunity

Prípravky na imunitu pre dospelých

Imunax - Prírodné zloženie

Imunax

Prípravok Imunax vyniká svojím prírodným zložením a pomáha v boji s oslabenou imunitou. 

Pozostáva z 11 účinných látok - hliva, echinacea, ženšen, reishi, vitamín C a vitamín B6, zinok, kyselina listová, šišiak, laktobacily a rakytník (1, 2). 

Tieto látky v spoločnej kombinácii zabezpečujú maximálny synergický efekt. 

Látky v obsiahnuté v tomto prípravku pôsobia ako podpora imunitného systému a prirodzenej obranyschopnosti ľudského tela. Prípravok však pozitívne pôsobí aj na zdravie horných dýchacích ciest. Vitamín C a B6 v kombinácii so ženšenom a kyselinou listovou znižujú únavu a pocit vyčerpania. Okrem toho Garsin tiež prispieva ako ochrana pred čoraz viac rozšíreným oxidačným stresom. 

Náš názor

Pri prípravku Imunax oceňujeme jeho bohaté prírodné zloženie, ktoré komplexne pôsobí na ľudské telo. Pozitívom je vzhľadom na veľkosť balenia i výhodná cena.

Výhody

 • prírodné zloženie
 • 11 účinných látok
 • pozitívny vplyv na celkové zdravie
 • výhodné balenie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

12 €

Hodnotenie

Imunoglukan P4H 100 mg - Aj ako ochrana pred oxidačným stresom

prípravok na imunitu Imunoglukan P4H 100 mg

Cena od 18 €

Výživový doplnok Imunoglukan P4H 100 mg je kombináciou účinných látok, ktoré pomôžu zlepšiť váš zdravotný stav a cítiť sa fit. A čo všetko účinné zloženie obsahuje?

Okrem osvedčenej klasiky v podobe vitamínu C v prípravku nájdete i prírodnú látku Imounoglukan. Táto dvojica priaznivo pôsobí na imunitný systém, chráni pred oxidačným stresom, ktorý stojí aj za závažnými chorobami a pomáha i pri tvorbe dôležitého kolagénu. 

Zaujíma vás bližší pôvod látky Imunoglukan? Ide o prírodnú látku - komplex biologicky aktívnych polysacharadiov, ktoré sú získavané izoláciou zo známej hlivy ustricovej. Tá vyniká skvelými účinkami na imunitný systém človeka. 

Náš názor

Ak sa rozhodnete pre tento prípravok, na to, aby sa začali objavovať prvé účinky, je potrebné jeho dlhodobejšie užívanie, aspoň 2 až 3 mesiace. Prípravok je však naozaj výborným doplnkom stravy. O jeho kvalite svedčí aj množstvo hodnotení pochádzajúcich od spokojných zákazníkov. 

Výhody

 • obsahuje vitamín C
 • pôsobí aj pred oxidačným stresom
 • pomáha pri tvorbe kolagénu
 • pozitívne recenzie používateľov

Nevýhody

 • nutnosť dlhodobého užívania

Orientačná cena

18 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Oslovil vás práve prípravok Imunoglukan? Prečítajte si aj jeho podrobnú recenziu. 

Blendea Superboost - Zmes superpotravín

Blendea Superboost

Cena od 14 €

Zázvor, kurkuma, moringa, marakuja, lucuma, baobab, sibírsky ženšen a pippali dlhé korenie - to je 8 superpotravín v BIO kvalite, ktoré sa spojili do práškovej zmesi Blendea Superboost

Hoci každá zo zložiek má svoje unikátne vlastnosti, ich tvorí zmes plnú antioxidantov, ktoré chránia organizmus pred voľnými radikálmi, podporujú imunitný systém a normálnu funkciu dýchacích ciest.

Značka Blendea je známa starostlivým výberom surovín do svojich zmesí. Aj v prípade Superboost sú všetky suroviny pestované bez použitia pesticídov a genetických modifikácií. Plodiny sa sušia a melú do formy jemného prášku, z ktorého pripravíte chutný nápoj.

Najjednoduchšie je rozmiešať za lyžičku prášku s vodou alebo džúsom, a vypiť. V zime Blendea Superboost oceníte aj ako horúci nápoj. Prášok si tiež môžete pridať do kaše alebo smoothie.

Náš názor

Zaujímavý produkt, ktorý môžete počas obdobia chorôb na jeseň a v zime užívať aj viackrát denne. Vďaka obsahu zázvoru má pikantnú chuť a príjemne zahreje.

Výhody

 • dá sa pripraviť chutný nápoj
 • koncentrovaná zmes plodín vhodných na imunitu
 • bez pridaného cukru, vhodné aj pre vegánov
 • dá sa pridať aj do smoothie alebo kaší
 • primeraná cena

Nevýhody

 • nie je vhodný na užívanie kdekoľvek, príprava zaberie čas
 • pre niektorých môže byť príliš pikantný

Orientačná cena

14 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Ak sa chcete o produkte Blendea Superboost dozvedieť viac, prečítajte si túto recenziu. 

GS Probio Glukan - Na trávenie a imunitu

GS Probio Glukan

Cena od 13 €

Výživový doplnok GS Probio Glukan obsahuje kombináciu laktobacilov, bifidobaktérií a betaglukánu. Môže poslúžiť celej rodine na podporu imunity v chladných obdobiach so zvýšeným výskytom chorôb.

V tomto prípravku sa nachádza 9 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia. Kvasničný betaglukán pochádza z kvasinky pivnej s potenciálne imunostimulačným účinkom (1). Okrem živých mikroorganizmov sa v kapsuliach nachádza aj denná dávka vitamínu D3 a selén. Táto kombinácia zložiek tvorí ideálny doplnok na podporu imunity a trávenia počas celého roka, aj počas obdobia zvýšenej záťaže pre organizmus.

Náš názor

Prípravok sa hodí počas liečby antibiotikami na podporu normálneho trávenia a imunity. Kapsuly sa užívajú jednoducho, ale nemusia vyhovovať každému, preto si ich pred užívaním môžete otvoriť a nasypať do úst alebo do nápoja. Dostupné sú aj v dvojbalení, kde cena vychádza ešte výhodnejšie.

Výhody

 • neobsahuje sladidlá, konzervanty ani umelé farbivá
 • jednoducho sa užíva
 • je vhodný aj pre deti od 3 rokov
 • neobsahuje lepok
 • primeraná cena

Nevýhody

 • forma kapsúl môže byť zložitá na trávenie

Orientačná cena

13 €

Hodnotenie

FLORALIV - expresná podpora imunity

prípravok na imunitu Floraliv

Cena od 8 €

Ampulky s komplexom vitamínov skupiny B, zinkom a živými baktériami Floraliv sú určené na podporu správneho fungovania imunity a ochranu buniek pred oxidačným stresom. Vitamíny skupiny B prispievajú k správnej látkovej premene pri tvorbe energie a zníženiu vyčerpania a únavy.

V tomto prípravku sa nachádzajú 3 kmene živých bakteriálnych kultúr - Bifidobacterium lactis, Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus paracasei. Sú gastrorezistentné, znamená to, že odolávajú žalúdočným šťavám a dostávajú sa do čriev, kde plnia rôzne funkcie. Zinok v prípravku môže tiež vplývať na podporu imunitného systému.

Ampulky stačí otvoriť a ich obsah užiť, výrobca odporúča maximálne dve denne. Ide o prípravok vhodný na záťažové obdobia, kedy telo vyžaduje väčšiu podporu obranyschopnosti a trávenia. Optimálny účinok výrobca sľubuje pri aspoň 30-dňovom užívaní.

Náš názor

Fľaštičky obsahujú výbornú kombináciu vitamínov, zinku a probiotík, ktoré účinkujú pri ochoreniach na podporu imunity. Probiotiká sú chutné a jednoducho sa užívajú, fľaštičky si so sebou môžete prakticky zbaliť na krátke cesty kamkoľvek.

Výhody

 • probiotiká sú chutné
 • jednoducho sa užívajú
 • dajú sa zbaliť v jednotlivých dávkach na cesty
 • vhodné aj pre deti od 3 rokov

Nevýhody

 • vysoká cena za jednu dávku
 • malé balenie maximálne na 7 dní

Orientačná cena

8 €

Hodnotenie

Zerex Daily Complex - Multivitamín na podporu imunity

prípravok na imunitu Zerex Daily Complex

Ďalšími zo série kapsulových prípravkov na imunitu, ktoré sme testovali, je Zerex Daily Complex. Je to multivitamín s bohatým zložením, obsahuje 14 vitamínov a minerálov, ktoré sú namiešané tak, aby v dennej dávke pokryli nároky tela.

Hoci vitamíny a minerály získavame predovšetkým z pestrej stravy, často to nestačí. A to najmä v obdobiach ako je jeseň a zima, kedy je málo slnka, kolujú vírusy a imunita dostáva zabrať. V Zerex Daily Complex nájdete všetko, čo telo potrebuje. Komplex vitamínov skupiny B, vysoký obsah vitamínov C, D a E, ďalej horčík, železo, selén, zinok a chróm.

Všetky tieto vitamíny a minerály majú nielen preventívny význam pre imunitu, ale aj prospešné účinky pre udržanie dobrého stavu kostí a zubov, podporu správnej funkcie srdca a nervového systému. Môžu pomôcť pri najrôznejších procesoch v tele vrátane tvorby energie a prevencii únavy.

Náš názor

Tento prípravok je skôr multivitamín, ktorý môže mať okrem vplyvu na imunitu množstvo ďalších benefitov pre telo. Balenie 100 + 20 kapsúl je dostatočne veľké a pri odporúčanom dávkovaní vystačí na 60 dní. Užíva sa jednoducho, oplatí sa kúpiť pre celú rodinu, ale deťom sa neodporúča.

Výhody

 • vysoký obsah vitamínov a minerálov v jednej dávke
 • kapsule sú vhodné pre vegánov

Nevýhody

 • kapsulová forma môže byť ťažšia na strávenie
 • nie sú vhodné pre deti

Orientačná cena

19 €

Hodnotenie

TEREZIA Hliva ustricová s rakytníkovým olejom - Pozitívne účinky na zdravie

TEREZIA Hliva ustricová s rakytníkovým olejom

O výbornej sile hlivy ste už určite neraz počuli. Obsahuje účinné látky v ideálnom množstve a pomere pre priaznivé účinky na ľudský organizmus. Správnu funkciu imunity podporuje betaglukán, ktorý priaznivo pôsobí v črevách, kde sa nachádza väčšina imunitných buniek.

Prípravok Hliva ustricová s rakytníkovým olejom navyše prináša aj ďalšiu účinnú látku - rakytník, ktorý podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, pomáha znižovať únavu, zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, prispieva k dobrému fyzickému stavu, pomáha udržiavať zdravú pokožku. Predáva sa ako výhodné balenie 100 + 100 kapsúl. 

Náš názor

Pri tomto prípravku považujeme za plus nielen obsah účinných látok, ale aj jednoduché užívanie. Denne stačí užiť 2 kapsuly. Podobne ako ostatné prípravky určené na imunitu, aj tento by sa mal užívať pre čo najlepšie výsledky pravidelne a dlhodobejšie.

Výhody

 • podpora imunitného systému
 • zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov
 • udržuje zdravý zrak
 • nenáročné užívanie

Nevýhody

 • potreba dlhodobého užívania

Orientačná cena

20 €

Hodnotenie

BrainMax IMMUNIZER! - rastlinné extrakty

prípravok na imunitu Brainmax Immunizer

Ak sa pri podpore imunity radi spoliehate na silu prírody, BrainMax IMMUNIZER! vás zaujme. Popri vitamínoch a stopových prvkoch obsahuje aj množstvo známych či menej známych botanických výťažkov s vedecky overenými účinkami na podporu imunity.

Dokopy 17 účinných látok vytvára synergický efekt pre posilnenie obranyschopnosti tela. Funguje nielen ako prevencia, ale aj pri nástupe akútnej fázy prechladnutia či ochorení dýchacích ciest. Obsahuje acetylovanú verziu glutatiónu, antioxidantu, ktorý pri prechladnutí telo stráca.

Obsahuje tiež extrakty z echinacey, olivových listov, oregana, bazy, šípky, sladkého drievka a zázvoru, ako aj kurkumu. Dôležitou zložkou s účinkami pre podporu imunity je beta-1,3/1,6-D-glukán z hlivy ustricovej. Lipozomálny vitamín C, bioflavonoidy, fosfolipidy, vysoký obsah vitamínu D, zinok, molybdén, vitamín K2 (v patentovanej forme) a vitamín A tvoria spolu skutočne výnimočný celok.

Náš názor

Prípravok má veľmi bohaté zloženie s účinkami nielen na podporu obranyschopnosti, ale tiež zaistenie normálnej funkcie dýchacích ciest a ochranu buniek pred oxidatívnym stresom. Je v praktickej kapsulovej forme a vystačí na 30 dní.

Výhody

 • bohatý obsah rastlinných výťažkov na podporu imunity
 • obsahuje aj lipozomálny vitamín C a antioxidant glutatión
 • kapsule sú vhodné pre vegánov

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

24 €

Hodnotenie

GS Echinacea FORTE - v jednoduchosti je sila

prípravok na imunitu GS Echinacea Forte

Extrakt z koreňa echinacey je základnou účinnou látkou v doplnku GS Echinacea FORTE, tento doplnok je tak vhodný pre všetkých, ktorí chcú prípravok s jednoduchým zložením na podporu imunity. Okrem echinacey obsahujú tablety vitamín C a zinok.

Echinaceu používali severoamerické indiánske kmene od nepamäti na podporu obranyschopnosti tela v čase vysokej záťaže. Imunomodulačné vlastnosti bylinky echinacea sú všeobecne známe, aj keď výskum v tejto oblasti ešte pokračuje (1).

V tomto prípravku sa sila echinacey snúbi s účinkami vitamínu C a zinku, ktoré majú tiež dôležitú úlohu pri udržiavaní normálnej funkcie imunitného systému. Každá tableta obsahuje 600 mg sušeného koreňa echinacey, čo je ekvivalent 150 mg extraktu.

Náš názor

Jednoduché zloženie za skvelú cenu. Poteší každého, komu sa nechce skúmať zloženie komplexnejších prípravkov a má dobré skúsenosti s echinaceou. Tu je podporená len vitamínom C a zinkom, navyše ide o tablety s jednoduchým užívaním. Balenie vystačí na 30 dní.

Výhody

 • jednoduché zloženie len s tromi účinnými látkami
 • vysoký obsah extraktu z echinacey
 • bez cukru, lepku a laktózy
 • pohodlné užívanie vo forme tabliet

Nevýhody

 • nie sú vhodné pre deti do 12 rokov

Orientačná cena

4 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Od GS a Cemio sme testovali niekoľko ďalších produktov na podporu imunity. Prečítajte si kompletnú recenziu

Vilgain Immunity Booster - overené botanické extrakty

prípravok na imunitu Vilgain Immunity Booster

Ďalším prípravkom s bohatším zložením účinných látok vrátane overených rastlinných výťažkov je Vilgain Immunity Booster vo forme kapsúl. Obsahuje až 12 prírodných látok na podporu obranyschopnosti organizmu.

Základ zloženia tvoria betaglukány a antioxidanty. Konkrétne sú to výťažky z hlivy ustricovej, echinacey, z rakytníka rešetliakového, bazy čiernej, cesnaku, zázvoru a kurkumy, ktorej vstrebateľnosť ešte výrobca posilnil pridaním výťažku z čierneho korenia obsahujúceho piperín. 

Vilgain Immunity Booster obsahuje všetky bežne používané botanické extrakty s potenciálom na zlepšenie funkcie imunitného systému. Nechýba ani vitamín C, D, selén a zinok. Je to 90 kapsúl, majú sa užívať 3-krát denne.

Náš názor

Ďalší nadupaný produkt plný overených extraktov a základných vitamínov a minerálov s funkciou podpory imunity. Oplatí sa na jeseň a v zime, jednému človeku vystačí na mesiac a ľahko sa užíva. Cena je primeraná zloženiu.

Výhody

 • komplex 12 účinných látok na podporu imunity
 • pohodlné užívanie vo forme kapsúl
 • bez cukru, lepku, laktózy a sladidiel
 • vhodné pre vegánov

Nevýhody

 • kapsuly môžu byť ťažšie na strávenie

Orientačná cena

15 €

Hodnotenie


Prípravky na imunitu pre deti

Imunoglukan P4H - Pre deti od 3 rokov

prípravok na imunitu pre deti Imunoglukan P4H

Výživový doplnok Imunoglukan je vďaka svojim účinkom obľúbeným prípravkom u dospelých a rovnako aj u detí. 

Pre jednoduché užívanie dostal formu sirupu a v jeho zložení nájdete prírodný imunoglukán a vitamín C. Obe tieto látky v prípravku pôsobia synergicky, čo znamená, že sa navzájom podporujú. 

Doplnok podporuje imunitný systém, čím mu pomáha účinne sa vyrovnať so všetkým, čo ho postretne. Ako plus vnímame aj to, že prípravok je vhodný na dlhodobé užívanie.

Náš názor

Prípravok Imunoglukan je bezpochyby jedným z tých najlepších, ktoré na trhu nájdete. Za všetko hovorí i množstvo pozitívnych skúseností užívateľov.

Prípravok je vhodný aj na dlhodobé užívanie, no pokiaľ patríte k tým, ktorý dlhodobý spôsob užívania nepreferujú, odporúčame pre čo najlepšie výsledky podávať prípravok v období od jesene do apríla.

Výhody

 • vo forme sirupu
 • prírodné zloženie
 • vhodný na dlhodobé užívanie
 • množstvo pozitívnych recenzií

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

13 €

Hodnotenie

GS Imunostim JUNIOR, 20 tabliet - jahodová príchuť

prípravok na imunitu pre deti GS Imunostim Junior

Ak chceme do detí dostať potrebnú dávku vitamínov a výťažkov na podporu imunity, ľahšie to ide s príjemne ochuteným produktom. GS Imunostim JUNIORjahodové pastilky pre deti od 3 rokov, ktoré sú chutné a deti sa na ne každý deň budú tešiť.

Účinnou látkou sú v tomto produkte bakteriálne lyzáty, čo sú neškodné čiastočky získavané z najčastejšie sa vyskytujúcich baktérií spôsobujúcich infekcie dýchacích ciest. Hoci si zachovávajú znaky pôvodných baktérií, samotné nedokážu infekciu vyvolať.

Užívaním týchto lyzátov môže postupne u dieťaťa dochádzať k podpore imunitného systému, a tým pádom k zvyšovaniu odolnosti voči infekciám dýchacích ciest. Nápomocný je aj vitamín C, ktorý je obzvlášť v období zvýšenej záťaže dôležitý pre správnu funkciu imunitného systému.

Náš názor

Pre deti sú tieto pastilky ako odmena. Majú jednoduché zloženie a skvelú chuť. Sú vhodné aj pre detičky s alergiou na lepok a laktózu, neobsahujú zbytočné farbivá. Cenovo sú veľmi dostupné.

Výhody

 • jednoduché zloženie
 • príjemná jahodová chuť
 • s obsahom vitamínu C
 • primeraná cena

Nevýhody

 • nenašli sme

Orientačná cena

5 - 8 €

Hodnotenie

FYTO Bylinná zmes - Účinná podpora imunity

FYTO Bylinná zmes na podporu imunity pre deti dr.max

Prípravok FYTO bylinná zmes na podporu imunity je ďalším výborným prípravkom, s ktorým deti pri užívaní nemajú žiaden problém, keďže sa neprehĺta. 

Bylinná zmes obsahuje rooibos, šípky, lipový kvet, sladovkový a echinaceový koreň, ktorých kombinácia si účinne poradí s podporou obranyschopnosti organizmu vášho dieťaťa.


Náš názor

Aj napriek čajovej forme sa prípravok nesmie podávať deťom mladším ako 12 mesiacov. Deti od 12 mesiacov do 3 rokov by mali piť jednu šálku denne, pre staršie deti je denná dávka 2 až 3 šálky tejto časovej zmesi.

Výhody

 • bezproblémové užívanie
 • jednoduchá príprava
 • bylinná zmes

Nevýhody

 • nevhodný pre deti do jedného roka

Orientačná cena

2 €

Hodnotenie

GS Céčko želatínky, 50 ks - Vitamín C v chutnej forme

prípravok na imunitu pre deti GS Céčko želatínky

Tieto žiarivé želatínové cukríky sú pre deti ako stvorené. Je to vitamín C v želatínovej forme. GS Céčko želatínky obsahujú extrakt zo šípok, v ktorých sa nachádza niekoľkonásobne viac vitamínu C než v pomarančoch a zároveň obsahujú flavonoidy - známe antioxidanty. Tento vitamín C so šípkami je na trhu ako jediný vo forme želatínok. 

V tejto kombinácii môžu želatínky prispieť k podpore imunity dieťaťa počas choroby alebo náročného obdobia, ako je jeseň a zima. Vitamín C slúži okrem toho na ochranu buniek pred oxidačným stresom a podporuje prevenciu pred šírením chorôb u detí vo veľkých kolektívoch škôlok a škôl. 

Výrobca odporúča podávať deťom jednu až dve želatínky denne. Prípravok je vhodný aj pre dospelých, tí by mali užívať 1 až 4 želatínky denne, aby si doplnili adekvátne množstvo vitamínu C. Tieto želatínky môžu aj tehotné a dojčiace ženy.

Náš názor

Želatínky budú deti milovať. Treba povedať, že obsahujú z účinných látok prakticky len vitamín C. Zároveň obsahujú prírodné sladidlá, prírodnú príchuť a farbivo betakarotén. Je to pochopiteľné, ak má byť produkt pre deti atraktívny. V tejto cenovej hladine by sa však dali nájsť aj produkty s bohatším obsahom účinných látok.

Výhody

 • jednoduché zloženie so šípkami a vitamínom C
 • lákavá forma želatínok s príchuťou
 • neobsahuje cukor a umelé sladidlá
 • neobsahuje lepok, laktózu, vhodný aj pre vegánov

Nevýhody

 • vyššia cena vzhľadom na zloženie

Orientačná cena

7 €

Hodnotenie

Dr.Max ProbioMaxik Sticks - Pre deti už od 1. roka

prípravok na imunitu pre deti Dr.Max ProbioMaxik Sticks

Laktobacily Dr.Max ProbioMaxik Sticks kombinujú probiotiká, prebiotiká a vitamín D3. Sú určené špeciálne pre najmenších od 1. roka.

Probiotiká tvoria 3 špecifické kmene mikrobiálnej kultúry v silnej koncentrácii, doplnené o fruktooligosacharidy s potenciálne protizápalovým a antioxidačným účinkom (1). Spolu s vitamínom D3 fungujú ako kombo účinné na podporu funkcie imunitného systému u detí.

Malým deťom môžete ProbioMaxik Sticks nasypať do jedla a podávať lyžičkou, deti nad 3 roky ho môžu užívať priamo nasypaním do úst. Uistite sa však, aby dieťa prípravok nevdýchlo.

Náš názor

Účinné probiotiká a prebiotiká s obsahom vitamínu D pre deti, najväčšou výhodou je možnosť podávania aj tým najmenším deťom. Nie je problém ich dávkovať, stačí sáčok nasypať do kaše. Neovplyvnia chuť podávaného jedla, preto je táto forma vhodná aj pre staršie deti, ktorým možno ProbioMaxik Sticks zamiešať napríklad do jogurtu či smoothie.

Výhody

 • obsah probiotík a prebiotík
 • dá sa pridať deťom do jedla
 • môže sa podávať deťom od 1. roka veku

Nevýhody

 • môže obsahovať stopy mlieka a sóje
 • pri podávaní starším deťom treba narábať s práškom opatrne

Orientačná cena

9 €

Hodnotenie

Ako si vybrať prípravok na podporu imunity?

Chronický zápal

Ak začnete s hľadaním prípravku na podporu imunity, zrejme vás prekvapí to množstvo produktov, ktoré v súčasnosti na trhu môžete nájsť. Jednotlivé prípravky sa od seba odlišujú nielen formou, balením či cenou, ale predovšetkým svojím zložením, ktoré hrá kľúčovú rolu. 

A ako si teda spomedzi všetkých prípravkov vybrať ten najúčinnejší? Zamerajte sa na zloženie. Kvalitný prípravok na podporu imunity by určite mal obsahovať niektoré z nasledujúcich látok:

Echinacea purpurová

Táto rastlina má vysoký antibakteriálny a antivírusový účinok a dokáže pomôcť pri infekciách dýchacích ciest, chrípke, prechladnutí či zápaloch močových ciest. 

Cesnak, chren, cibuľa

Tieto prostriedky na podporu imunitného systému poznali už naše prastaré mamy. Okrem podpory imunity však so sebou nesú celý rad priaznivých účinkov na celkové zdravie človeka, ako napríklad znižovanie vysokého krvného tlaku či cholesterolu. 

Liečivé huby

Jednou z najznámejších zdraviu prospešných húb vôbec je Hliva ustricová. Tá podporuje imunitu, pôsobí proti baktériám a vírusom, ochraňuje srdce a cievy a taktiež pôsobí aj ako prevencia proti rakovine. 

Vitamín C

Vitamín C možno pokojne zaradiť k najdôležitejším látkam v našom organizme. Je dôležitý pre reguláciu rastu, ochraňuje telesné tkanivá, podporuje hojenie rán, podieľa sa aj na tvorbe bielych krviniek a v neposlednom rade pozitívne vplýva na podporu imunitného systému. 

Kombík radí

Kombík radí

Vitamín C nemusíte prijímať len vo forme výživových doplnkov, ale napríklad aj z ovocia či zeleniny. Pre zvýšenie dávky vitamínu C vo vašom organizme odporúčame konzumovať citrusové plody, čierne ríbezle, šípky, papriku či petržlen.

Rakytník

Veľmi častou súčasťou prípravkov určených na podporu imunity býva aj rakytník, ktorý je bohatý na dôležitý vitamín C, ale i A a E. 

Podporuje imunitný systém, pôsobí antioxidačne a podporuje tvorbu tráviacich enzýmov. Užívať ho možno aj ako prevenciu v chrípkovom období.  

Čo všetko vplýva na imunitu?

Imunitu možno pokojne označiť za základ zdravia. Je akousi hlavnou obrannou líniou tela proti vírusom, baktériám, ale aj závažným ochoreniam, akým je napríklad i strašiak zvaný rakovina. Jej nesprávne fungovanie či oslabenie si tak môže vypýtať naozaj krutú daň. Aby k tomu nedošlo, je obzvlášť dôležité podporovať ju priebežne, po celý rok. 

A ako na to?

S najväčšou pravdepodobnosťou by drvivá väčšina z nás za spôsob budovania imunity automaticky označila zdravú stravu a vitamíny. Áno, aj to je nepochybne dôležité. Na tanier by sme si denne mali servírovať zelenú stravu, dostatok ovocia a množstvo antioxidantov. Vášmu telu by ste mali tiež dopriať vitamín C, betaglukány, ktoré nájdete v hlive ustricovej, kolostrum či omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Avšak, nejde len o zdravú stravu a dostatok vitamínov. Na správne fungovanie obranyschopnosti organizmu majú podstatný vplyv aj iné faktory. A na čo si teda dať pozor?


1. Psychická pohoda

O negatívnych vplyvoch zlej psychiky na ľudské zdravie ste už určite počuli. Aj samotná imunita je pôsobením psychickej nepohody znižovaná. Vyhýbať by ste sa preto mali stresu i negatívnemu mysleniu.

2. Športovanie

V zdravom tele zdravý duch. Veľa sa hýbte, športujte, otužujte sa a rovnako sa odporúča aj saunovanie, ktoré robí s ľudskou imunitou doslova zázraky.

3. Kvalitný spánok

Pravidelne si dožičte kvalitný spánok. Ten totiž slúži na regeneráciu a podporuje imunitné dráhy.

4. Pitný režim

Pite dostatok tekutín nielen počas horúcich letných dní, ale každý deň. A aký nápoj voliť? Tušíte správne - vodu. Čistá voda totiž napomáha k detoxikácii nášho organizmu. Siahnuť však môžete aj po bylinných čajoch. 

5. Hygiena

Dôkladná hygiena rúk by mala byť samozrejmosťou, ktorú netreba pripomínať. Práve na rukách si neraz nosíme milióny baktérií, ktoré následne napádajú náš imunitný systém. 

Tip od experta

"Keď už musíte, vyberte si skôr prípravky vyrobené z prírodných zdrojov. Výborným prostriedkom na podporu imunity je aj zázvor a med. Ale len strava nestačí. Aby ste mali silnú imunitu, je potrebné pridať aj primeraný pohyb, kvalitný a dostatočne dlhý spánok, radosť zo života a potrebné je tiež odbúravať nežiaduci stres."


MUDr. M. Lešťan, alergológ

Najčastejšie kladené otázky pri výbere prípravku na imunitu

1. Ako fungujú prípravky na podporu imunity? 

Voľnopredajné lieky na podporu imunity sú založené na obsahu prírodných látok a vitamínov, ktorých úlohou je podpora imunitného systému. Medzi najznámejšie patrí vitamín C, Hliva ustricová, Echinacea či cesnak. 

2. Sú prípravky na podporu imunity účinnejšie v sirupovej alebo tabletovej forme? 

V podstate závisí od toho, ktorá forma prípravku vám vyhovuje viac. Sirupy sú ideálnou voľbou pre každého, kto má problém s prehĺtaním tabletiek či pre deti. 

3. Môžem prípravok na podporu imunitného systému užívať i dlhodobo?

Áno, tieto prípravky možno zvyčajne užívať aj dlhodobo, pokiaľ teda výrobca pri konkrétnom produkte neuvádza inak. 

4. Môžem prípravky na imunitu i kombinovať? 

Keďže ide o voľnopredajné doplnky stravy na prírodnej báze, ich kombinácia by vám nemala spôsobiť žiadne ťažkosti. Odporúčame však užívanie iba jedného prípravku, aby ste mohli odpozorovať jeho vplyv na váš imunitný systém. 


3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Radka
Komboš
Radka

Na odporucanie viacerych ludi som zacala uzivat Imunglukan. Beriem ho uz 4 mesiace a aj ked leto bolo bez akejkolvek choroby, teraz na jesen som uz stihla prechladnut. Tak neviem, skusim este trochu pobrat a uvidim. Ktory iny pripravok by ste mi odporucili vy?

Lucia
Komboš
Lucia

Ja si sirup Imunoglukan pre deti neviem vynachváliť. Užívame ho doma v pohode už asi od 1 roka. Odvtedy žiadne antibiotiká, žiadne choroby, maximálne tak soplík, ktorý po 2 dňoch prejde… Super

Sara
Komboš
Sara

Ja som začala na radu kamošky s pastilkami tenoros pharmaselect – u a rannym behom a minulu zimu a ani jar som chorá nebola 😉 cena, chuť, účinok, kvalita