Najlepšie prípravky na imunitu pre deti i dospelých


Keď nás bolí hlava, siahame po tabletkách od bolesti. Keď kašleme, užívame lieky proti kašľu. Len málokto z nás si pritom uvedomuje, že za väčšinou chorôb stojí oslabená imunita.

Najpredávanejšie prípravky na imunitu


Recenzie prípravkov na posilnenie imunity

Skôr ako zamierime k lekárovi a siahneme po predpísaných tabletkách, by sa každý z nás mal zamerať na posilnenie obranyschopnosti nášho organizmu. Spôsobov je viacero. Jedným z tých najúčinnejších sú rozličné vitamíny určené na posilnenie imunity.

Na trhu ich nájdete v naozaj veľkom množstve. My sme pre vás vybrali 5 najlepších prípravkov pre dospelých a 5 prípravkov pre deti.  

Prípravky na imunitu pre dospelých

prípravok na imunitu Dr.Max Vitamín C 500 mg long effect

Cena od 7 €

V rebríčku vitamínov určených na posilnenie imunity už dlhé roky bez pochyby kraľuje vitamín C. Siahame po ňom v chrípkovom období, vždy keď sme chorí alebo ho užívame len tak, na prevenciu. 

Prípravok Dr. Max Vitamin C 500 zabezpečuje správne fungovanie imunitného systému. A k čomu všetkému ešte prispieva?

Vitamín C vám pomôže vysporiadať sa s únavou a vyčerpaním, ktoré z času na čas potrápi každého z nás. Rovnako prispieva aj k psychickej rovnováhe. Ako plus vnímame aj pozitívny vplyv na tvorbu kolagénu či správne fungovanie chrupaviek, kostí, ale i zubov, ďasien a pokožky.

Skúsenosti užívateľov

„Dobrý výrobok za rozumnú cenu.“ Overený zákazník

„Kvalitný výrobok.“ Overený zákazník

Náš názor

Pri prípravku Dr. Max Vitamín C 500 mg oceňujeme jeho postupné uvoľňovanie, vďaka ktorému stačí užívať jednu kapsulu, iba jedenkrát denne. Vitamín môžete podávať i deťom starším ako 3 roky. 

prípravok na imunitu Imunoglukan P4H 100 mg

Cena od 21 €

Výživový doplnok Imunoglukan P4H 100 mg je kombináciou účinných látok, ktoré pomôžu zlepšiť váš zdravotný stav a cítiť sa fit. A čo všetko účinné zloženie obsahuje?

Okrem osvedčenej klasiky v podobe vitamínu C v prípravku nájdete i prírodnú látku Imounoglukan. Táto dvojica priaznivo pôsobí na imunitný systém, chráni pred oxidačným stresom, ktorý stojí aj za závažnými chorobami a pomáha i pri tvorbe dôležitého kolagénu. 

Zaujíma vás bližší pôvod látky Imunoglukan? Ide o prírodnú látku - komplex biologicky aktívnych polysacharadiov, ktoré sú získavané izoláciou zo známej hlivy ustricovej. Tá vyniká skvelými účinkami na imunitný systém človeka.

Skúsenosti užívateľov

„Pri pravidelnom užívaní sa zlepšila alergia, dcéra nebola tak často chorá.“ Overený zákazník

„Najlepší produkt na imunitu, obzvlášť pre alergikov“ Overený zákazník

Náš názor

Ak sa rozhodnete pre tento prípravok, na to, aby sa začali objavovať prvé účinky, je potrebné jeho dlhodobejšie užívanie, aspoň 2 až 3 mesiace. 

Prípravok je však naozaj výborným liekom. O jeho kvalite svedčí aj množstvo hodnotení pochádzajúcich od spokojných zákazníkov. 

prípravok na imunitu ​EnzyMAX R

Cena od 28 € 

Dôležitým prvkom pre fungovanie nášho imunitného systému sú enzýmy. Ich hlavným zdrojom pre ľudské telo býva potrava, preto by nami konzumovaná strava mala byť vyvážená. Najviac enzýmov obsahuje surová strava, ako ovocie a zelenina. V prípade, že tejto strave neholdujete, siahnuť môžete aj po prípravku EnzyMAX R

Prípravok funguje na princípe fermetačnej technológie získavania enzýmov. Výsledkom tejto technológie sú enzýmy odolné voči žalúdočným kyselinám. Okrem nich v prípravku nájdete aj rastlinné enzýmy papaín a bromelain vitamín B6, ktorý vám pomôže v boji s únavou a pocitom vyčerpanosti.

O podporu imunitného systému a zvýšenie fyzickej aktivity sa zas postará ženšen, ktorá je v prípravku taktiež obsiahnutá. 

Skúsenosti užívateľov

„Dodanie energie.“ Agenka

„Prípravok užívam pravidelne a som spokojný. Moja imunita je na tom omnoho lepšie ako kedysi.“ Peter

Náš názor

Tento prípravok nielenže pozitívne vplýva na prirodzenú obranyschopnosť organizmu, ale nesie so sebou rad ďalších skvelých účinkov. Pomáha stimulovať fyzickú aktivitu a dodá telu i chýbajúcu energiu. 

V zložení nenájdete žiadne zbytočné vedľajšie látky a prípravok je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. 

prípravok na imunitu Dr.Max Hliva Forte s rakytníkom a echinaceou

Cena od 11 €

O výbornej sile hlivy a echinacei ste už určite neraz počuli. Prípravok Dr. Max hliva Forte s rakytníkom a echinaceou je ich spojením a navyše, prináša aj ďalšiu účinnú látku - rakytník. Pre čo najlepšie účinky nechýba selén a zinok.

Okrem podpory imunitného systému, prípravok pozitívne vplýva aj na kvalitu nechtov a vlasov, prináša správne fungovanie štítnej žľazy, ochraňuje bunky pred oxidačným stresom, udržuje zdravý zrak, prispieva k správnej spermatogenéze a k plodnosti i reprodukčnej funkčnosti. 

Skúsenosti užívateľov

„Na posilnenie imunity užívam Dr.max hliva s rakytníkom a echinaceou. Vždy som zvykla bývať v tomto období chorá a zatiaľ sa držím.“ Overený zákazník

„Nepoznám, ale bolo mi to doporučené.“ Overený zákazník

Náš názor

Pri tomto prípravku považujeme za plus nielen obsah účinných látok, ale aj jednoduché užívanie. Denne stačí užiť 1 tabletu. Podobne ako ostatné prípravky určené na imunitu, aj tento by sa mal užívať pre čo najlepšie výsledky pravidelne a dlhodobejšie.

prípravok na imunitu Dr.Max CESNAK ULTRA

Cena od 5 €

O tom, že cesnak je prírodným antibiotikom a lieči, niet pochýb. Nie každému však chutí a dokáže ho užívať. Preto výrobcovia prišli na trh s prípravkom Dr. Max CESNAK ULTRA

V jednej kapsule tohto prípravku nájdete 10 mg garlicínu, čo je vysokokoncentrovaný extrakt z cesnaku.

Užívanie doplnku napomáha k správnej činnosti srdca a pomôže aj s udržaním hladiny cholesterolu v tele. Je aj skvelým antioxidantom, ktorý napomáha k obranyschopnosti nášho organizmu.

Skúsenosti užívateľov

„Nezapácha.“ Milka

„Dobrá cena.“ Linda

Náš názor

Doplnok je vhodný pre všetkých tých, ktorý cesnak nemôžu ani cítiť, a to doslova. Doplnok totiž nemá charakteristický zápach a žiadnu chuť.

Denne sa užívajú 2 - 3 kapsuly denne, pričom výrobok nesmú užívať deti mladšie ako tri roky. 


Prípravky na imunitu pre deti

prípravok na imunitu pre deti Imunoglukan P4H

Cena od 12 €

Výživový doplnok Imunoglukan je vďaka svojim účinkom obľúbeným prípravkom u dospelých a rovnako aj u detí. 

Pre jednoduché užívanie dostal formu sirupu a v jeho zložení nájdete prírodný imunoglukán a vitamín C. Obe tieto látky v prípravku pôsobia synergicky, čo znamená, že sa navzájom podporujú. 

Doplnok podporuje imunitný systém, čím mu pomáha účinne sa vyrovnať so všetkým, čo ho postretne. Ako plus vnímame aj to, že prípravok je vhodný na dlhodobé užívanie.

Skúsenosti užívateľov

„Veľká spokojnosť so sirupom! Synovi veľmi pomáha, posilňuje imunitu, hlavne keď syn nastúpil do škôlky. Užívame ho už dlhšie (cca 8 mesiacov) a za toto obdobie mal syn len 1x ATB. Dcérke ho budem tiež určite dávať“ Ivana

"Tento sirup podávam svojim deťom pravidelne od cca septembra do cca marca a môžem povedať, že nám super zaberá. Moje deti nebrali antibiotiká rok a dva mesiace. Vrelo odporúčam." Overený zákazník

Náš názor

Prípravok Imunoglukan je bezpochyby jedným z tých najlepších, ktoré na trhu nájdete. Za všetko hovorí i množstvo pozitívnych skúseností užívateľov.

Prípravok je vhodný aj na dlhodobé užívanie, no pokiaľ patríte k tým, ktorý dlhodobý spôsob užívania nepreferujú, odporúčame pre čo najlepšie výsledky podávať prípravok v období od jesene do apríla.

prípravok na imunitu pre deti Dr.Max Vitamín D3 Junior

Cena od 3€

Deti sú všeobecne známe tým, že nerady užívajú akékoľvek lieky, preto je naozaj dôležité podať im ich v tej správnej forme. 

Prípravok Dr. Max Vitamín D3 Junior to vie a preto dostal atraktívny tvar rybičiek. Nájdete v ňom vitamín D3, ktorý je u detí nevyhnutný pre vývin kostí a ich normálny rast. Navyše, prispieva i k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Tento vitamín sa zvykne často označovať aj ako slnečný vitamín. Najlepším spôsobom ako ho získať je pobyt na slnku. Nie vždy však svieti slniečko, preto počas obdobia zimy či jesene ho vašim deťom môžete dopriať v podobe prípravku Dr. Max Vitamín D3. 

Skúsenosti užívateľov

„Dobre sa prehĺta.“ Overený zákazník

"Tvar rybičiek sa deťom páči." Miri

Náš názor

Prípravok sa užíva v množstve 1 kapsula denne. Veľmi jednoducho sa prehĺta, no ak by s ním vaše dieťa aj napriek tomu malo problém, stačí odstrániť užší koniec kapsuly a tekutinu vytlačiť priamo do úst alebo na lyžičku.

Skúsenosti však poukazujú na to, že užívanie prípravku je pre deti bezproblémové, čomu napomáha práve tvar rybiček. 

FYTO Bylinná zmes na podporu imunity pre deti dr.max

Cena od 2€

Prípravok FYTO bylinná zmes na podporu imunity je ďalším výborným prípravkom, s ktorým deti pri užívaní nemajú žiaden problém, keďže sa neprehĺta. 

Bylinná zmes obsahuje rooibos, šípky, lipový kvet, sladovkový a echinaceový koreň, ktorých kombinácia si účinne poradí s podporou obranyschopnosti organizmu vášho dieťaťa. 

Skúsenosti užívateľov

„Spokojná som ja, aj môj drobec. 🙂 Určite odporúčam.“ Michaela

Náš názor

Aj napriek čajovej forme sa prípravok nesmie podávať deťom mladším ako 12 mesiacov. Deti od 12 mesiacov do 3 rokov by mali piť jednu šálku denne, pre staršie deti je denná dávka 2 až 3 šálky tejto časovej zmesi. 

APOTHEKE BIO DETSKÝ BYLINNÝ ČAJ NA IMUNITU

Cena od 2€

Detský čaj APOTHEKE BIO je výborným prípravkom, ktorý v sebe skrýva účinný rakytník, medovku, zlatobyľ a aromatickú mätu.

Práve toto silné zloženie pomáha posilňovať imunitu a nielen to. Podporuje i trávenie a taktiež čistí krv. Čaj sa vyznačuje príjemnou chuťou, ktorú si vaše deti nepochybne obľúbia. 

Skúsenosti užívateľov

„Synčekovi veľmi chutí, chutný čaj aj pre dospelých, čisto bylinkový. Navyše pekný dizajn a každý lístok na vrecku je s nejakým pekným obrázkom. Pomáha nám dodržiavať pitný režim :-)“ Katka

"Je to kvalitný detský čaj, a čo je hlavné je velmi zdravý. Odporúčam aj známym aj neznámym, ktorí majú malé detičky." Overený zákazník

Náš názor

Čaj je vhodný pre malé deti, už od 9 mesiacov. Pije sa dva až trikrát denne, pričom má naozaj výbornú chuť.

prípravok na imunitu pre deti Dr.Max Vitamin C Baby

Cena od 4€

Nielen pre nás dospelých, ale aj pre deti je vitamín C efektívnym pomocníkom. Je výborným antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá, ale i ostatné vitamíny v tele. Napomáha k správnemu fungovaniu imunitného systému a podporuje i jeho činnosť.

Okrem toho je podstatný pre reguláciu normálneho telesného rastu, čo je obzvlášť dôležité pri deťoch, ktoré sa vyvíjajú zo dna na deň. Vitamín C napomáha aj k hojeniu rán, tvorbe kolagénu, stará sa o fungovanie kostí, chrupaviek, zubov i ďasien.

Skúsenosti užívateľov

„Vitamín C je jednoducho skvelý. Ja sama ho užívam, s menšími prestávkami, už roky. A teraz, keď mám deti, ho dávam aj im. Na tomto prípravku sa mi páči, že je vo forme kvapiek.“ Ivana

Náš názor

Tento prípravok sa podáva vo forme kvapiek, pričom ho môžu užívať aj dospelí ľudia, ktorí majú problém s prehĺtaním tabletiek. Môžete ich podávať neriedené alebo ich primiešať do vody, ovocného nápoja či teplého čaju. 


​Čo všetko vplýva na imunitu?

Chronický zápal

Imunitu možno pokojne označiť za základ zdravia. Je akousi hlavnou obrannou líniou tela proti vírusom, baktériám, ale aj závažným ochoreniam, akým je napríklad i ​strašiak zvaný rakovina. Jej nesprávne fungovanie či oslabenie si tak môže vypýtať naozaj krutú daň. Aby k tomu nedošlo, je obzvlášť dôležité podporovať ju priebežne, po celý rok. 

A ako na to?

​S najväčšou pravdepodobnosťou by drvivá väčšina z nás za spôsob budovania imunity automaticky označila zdravú stravu a vitamíny. Áno, aj to je nepochybne dôležité. Na tanier by sme si denne mali servírovať zelenú stravu, dostatok ovocia a množstvo antioxidantov. Vášmu telu by ste mali tiež dopriať vitamín C, betaglukány, ktoré nájdete v hlive ustricovej, kolostrum či omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Avšak, nejde len o zdravú stravu a dostatok vitamínov. Na správne fungovanie obranyschopnosti organizmu majú podstatný vplyv aj iné faktory. A na čo si teda dať pozor?


1. Psychická pohoda

O negatívnych vplyvoch zlej psychiky na ľudské zdravie ste už určite počuli. Aj samotná imunita je pôsobením psychickej nepohody znižovaná. Vyhýbať by ste sa preto mali stresu i negatívnemu mysleniu.


2. Športovanie

V zdravom tele zdravý duch. Veľa sa hýbte, športujte, otužujte sa a rovnako sa odporúča aj saunovanie, ktoré robí s ľudskou imunitou doslova zázraky.


3. Kvalitný spánok

​Pravidelne si dožičte kvalitný spánok. Ten totiž slúži na regeneráciu a podporuje imunitné dráhy.


4. Pitný režim

Pite dostatok tekutín nielen počas horúcich letných dní, ale každý deň. A aký nápoj voliť? Tušíte správne - vodu. Čistá voda totiž napomáha k detoxikácii nášho organizmu. Siahnuť však môžete aj po bylinných čajoch. 


5. Hygiena

Dôkladná hygiena rúk by mala byť samozrejmosťou, ktorú netreba pripomínať. Práve na rukách si neraz nosíme milióny baktérií, ktoré následne napádajú náš imunitný systém. 

​Majte na pamäti, že len silný imunitný systém sa dokáže popasovať so všetkými vírusmi a baktériami, ktoré na neho číhajú z každej strany. Doprajte mu preto to najlepšie a odmenou vám bude pevné zdravie. 🙂


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo
Prípravky na imunitu
5 (100%) 10 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok