Prémiové zmesi superpotravín Blendea - Recenzia a skúsenosti

Blendea mega balíček recenzia a skúsenosti

V spojitosti so zdravou výživou sa v poslednej dobe čoraz viac hovorí o tzv. superpotravinách, ako spirulina či chlorella. Exotické názvy prezrádzajú, že tieto superpotraviny zrejme nebudú pochádzať z našich končín, čo je aj pravda. 

Spirulina a chlorella totiž predstavujú formy rias. Kým spirulina sa prirodzene vyvinula v Andských jazerách už tisícky rokov dozadu, pôvod chlorelly siaha rovnako ďaleko do vôd Ázie a Austrálie. 

Dopyt po týchto zázračných zelených rastlinách je však v súčasnosti taký veľký, že sa spolu s inými superpotravinami, ako jačmenná či pšeničná tráva pestujú v umelo vytvorených a kontrolovaných podmienkach po celom svete. Aj vďaka tomu sú rôzne výživové doplnky a prípravky s obsahom superpotravín dnes dostupné už takmer pre každého. 

Aj my sme sa rozhodli pozrieť na silu superpotravín a vyskúšať produkty od značky, ktorá ako jedna z prvých spojila viacero superpotravín do jedného produktu a priniesla tak na trh superpotravinovú zmes. Reč je o Blendei. 

Mega balík Blendea balenie

Balík z eshopu Blendea.sk. 

Pod značkou Blendea možno nájsť viacero produktov, ktoré v sebe kombinujú silu superpotravín, ako aj ďalších zdraviu prospešných látok. 

Ako prvá sa na trhu objavila Blendea SUPERGREENS a k nej sa neskôr pridala Blendea SUPERPROTEIN, Blendea SUPERCOFFEE, Blendea SUPERBEAUTY, Blendea SUPERBOOST a Blendea SUPERCHILL. Všetky tieto produkty sú dostupné i v jednom výhodnom MEGA balíku a práve ten sme uplynulé dni testovali. Miešali sme, ochutnávali, porovnávali a dnes vám prinášame naše dojmy z testovania. 

Ako na nás tieto zdravím nabité zmesi zapôsobili?

Blendea mega balík skúsenosti

MEGA balíček Blendea obsahuje 6 produktov a praktický MINI shaker. 

Videorecenzia


Recenzie prémiových zmesí superpotravín Blendea

1. Blendea SUPERGREENS - Zmes 4 superpotravín

Recenzia Blendea SUPERGREENS
Zmes superpotravín Blendea Supergreens recenzia

Blendea SUPERGREENS je obohatená o mätu pre zlepšenie chuti. 

Blendea SUPERGREENS výživové údaje

Zloženie tvoria 4 superpotraviny.

Blendea SUPERGREENS zloženie

Je vhodná aj pre vegánov. 

Príprava Blendea SUPERGREENS

Prášok možno pridať do studenej vody, džúsu, smoothie alebo aj do kaše, jogurtu či palacinkového cesta. 

Blendea SUPERGREENS príprava

Pripravený nápoj má zelenú farbu, výraznú vôňu a špecifickú chuť. 

Blendea SUPERGREENS predstavuje najznámejší produkt značky Blendea, ktorý je na trhu od roku 2016. Ide o čistý produkt bez akýchkoľvek pridaných látok navyše - je bez cukru, bez konzervačných látok a navyše aj bez lepku, laktózy a sóje.

Jeho unikátnosť tkvie v tom, že v sebe spája až 4 superpotraviny, a to spirulinu pôvodom až z Taiwanu (20% podiel), chlorellu taktiež z Taiwanu (15% podiel), zelený jačmeň (30% podiel) a mladú pšenicu (30% podiel). Súčasťou Blendei SUPERGREENS je aj mäta (5% podiel).

Všetky tieto superpotraviny majú preukázateľné pozitívne účinky na ľudský organizmus, a to hneď vo viacerých oblastiach, ako trávenie, imunita, udržiavanie telesnej hmotnosti, energia či očista tela.

Spirulina upravuje činnosť tráviaceho traktu a pomáha udržiavať zdravé trávenie. To zabezpečuje aj silica obsiahnutá v mäte. K úprave hladiny cukru v krvi zas prispieva chlorella. 

Všetky tri vyššie spomenuté zložky, teda spirulina, chlorella a mäta prispievajú k posilneniu imunitného systému.

S kontrolou telesnej hmotnosti pomáha vláknina, ktorou sú mladá pšenica i spirulina doslova nabité. Vláknina totiž dodáva pocit sýtosti a znižuje tak chuť do jedla. 

Chlorella i vitamíny a minerály nachádzajúce sa v mladej pšenici a zelenom jačmeni dodávajú telu dôležité látky a zásobujú ho energiou. 

Zelený jačmeň, chlorella a spirulina sú tiež veľmi dobrými antioxidantmi, ktoré chránia telo pred pôsobením voľných radikálov. 


Užívanie Blendea SUPERGREENS

Na to, aby bolo možné pocítiť účinky Blendei, potrebujete denne užiť jednu čajovú lyžičku 3 g (v začiatkoch) a neskôr prejsť na dve lyžičky denne. Blendea prášok možno rozrobiť v studenej vode a vypiť alebo pridať do džúsu či smoothie. 

Plusom je aj to, že Blendeu možno pridať napríklad do palacinkového cesta, do kaše a podobne, bez toho, aby tým boli nejak ovplyvnené jej pozitívne účinky. Netreba ju však kombinovať s teplou vodou, ktorá by mohla znehodnotiť dôležité látky.


Ako Blendea SUPERGREENS chutí?

Pokiaľ sa rozhodnete pre užívanie Blendei SUPERGREENS, je dosť možné, že sa budete musieť popasovať s jej chuťou. Aj keď je v prípravku pre zlepšenie chuti pridaná mäta, u mňa osobne príliš nezabrala. Blendea chutí trochu trávovo a ani jej vôňa nie je najpríjemnejšia, avšak na druhej strane nejde o nič neobvyklé a toto je bežná záležitosť pri drvivej väčšine zelených superpotravín. 

Našťastie, však Blendeu možno pridávať napríklad aj do džúsu či smoothie, čím sa jej celková chuť vyladí. Chuť je ale často individuálna záležitosť a tak je to aj v tomto prípade. Medzi skúsenosťami zákazníkov s týmto produktom totiž nájdete aj také recenzie, ktoré chuť Blendei vyzdvihujú. 


Má Blendea SUPERGREENS aj vedľajšie účinky?

Môže, ale aj nemusí. Keďže pôsobí detoxikačne a ovplyvňuje trávenie, počas užívania sa môžu objaviť tráviace ťažkosti, ako hnačka či naopak zápcha. Veľmi často sa objavujú aj symptómy podobajúce sa prechladeniu. 

Výhody

 • zmes 4 superpotravín
 • bez pridaných látok
 • podpora trávenia
 • podpora imunitného systému
 • očista organizmu
 • možnosti využitia

Nevýhody

 • chuť

Orientačná cena

od 18 €

Hodnotenie

Každá miska je jedinečný a originálny unikát.

NÁŠ TIP: Prečítajte si tiež našu podrobnú recenziu produktu Blendea SUPERGREENS

2. Blendea SUPERCHILL - Bez rafinovaného cukru

Blendea SUPERCHILL
Blendea SUPERCHILL skúsenosti

Zmes je obohatená o banán. 

Blendea SUPERCHILL zloženie

Prípravok pozostáva zo superpotravín, byliniek a kakaa.

Blendea SUPERCHILL dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je 10 g. 

Blendea SUPERCHILL recenzia skúsenosti

Prášok možno rozpustiť v horúcej vode, mlieku či pridať do smoothie alebo rôznych zdravých maškŕt. 

Blendea SUPERCHILL chuť

Pripravený nápoj pripomína kakao nielen vzhľadom, ale aj chuťou. 

Ďalší produkt, ktorý sa nachádza v Blendea MEGA balíku je Blendea SUPERCHILL

Ako prezrádza už aj samotný názov, Blendea SUPERCHILL pomáha navodiť pocit relaxácie, upokojuje, zlepšuje zaspávanie, ako aj samotnú kvalitu spánku. Podporuje duševné zdravie i mozgové funkcie. Svojím zložením Blendea SUPERCHILL pozitívne vplýva aj na srdce a cievy. 

Tvorí ju kakao, banán, ašvaganda, valeriána alebo aj kozlík lekársky, medovka a vanilka Bourbon. 

Valeriána, medovka a ašvaganda upokojujú a pomáhajú navodiť pocit relaxácie. Priaznivo pôsobia na duševné zdravie a dôležité mozgové funkcie, akými sú aj pamäť, učenie a myslenie. 

Valeriána reguluje krvný tlak a spolu s ašvagandou podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému. Úlohu antioxidantov plní ašvaganda a medovka. 

Kakao a vanilka sú do zmesi pridané na zlepšenie chuti. Okrem týchto látok Blendea SUPERCHILL neobsahuje nič navyše, žiadne konzervačné látky, cukor a je vhodná aj pre vegánov.

 

Užívanie Blendea SUPERCHILL

Zmes sa užíva raz až dvakrát denne, pričom denná dávka predstavuje 1,5 čajovej lyžičky. Toto množstvo prášku sa rozmiešava v 150 ml horúcej nie vriacej) vody alebo v mlieku. Čo sa týka rozpustnosti, tá je o niečo horšia, preto odporúčam dávku najprv rozmiešať  v malom množstve vody na kašu a potom doliať zvyšnú vodu. 

Nápoj je najlepšie vypiť pred spaním, prípadne počas dňa, keď sa chystáte relaxovať. 

Nápoj je vhodný aj pre deti už od 3 rokov, no užívať ho nemôžu tehotné a dojčiace ženy. 


Ako chutí Blendea SUPERCHILL?

Zo všetkých testovaných produktov mi Blendea SUPERCHILL chutila najviac. 

Má výraznú kakaovú, príjemnú vôňu i chuť s nádychom vanilky a banánu. Nie je sladká, keďže neobsahuje cukor. Na jej zjemnenie do nej možno pridať mlieko a pokojne napríklad aj niektorú zo zdravých náhrad klasického cukru, napríklad med, tekutú stéviu a podobne. 

Výhody

 • vynikajúca chuť
 • bez rafinovaného cukru
 • aj pre deti už od 3 rokov
 • upokojuje
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • podporuje duševné zdravie

Nevýhody

 • horšia rozpustnosť

Orientačná cena

od 17 €

Hodnotenie

3. Blendea SUPERBEAUTY - Krásne vlasy, nechty a pleť

Blendea SUPERBEAUTY
Blendea SUPERBEAUTY recenzia

Blendea SUPERBEAUTY je bez lepku, cukru a iných pridaných látok, vhodná aj pre vegánov. 

Blendea SUPERBEAUTY zloženie

Zloženie je bohaté na superpotraviny, antioxidanty a adaptogény. 

Blendea SUPERBEAUTY dávkovanie

Denná dávka je 12 g prášku. 

Blendea SUPERBEAUTY recenzia skúsenosti

Blendeu SUPERBEAUTY možno pridať do studenej vody, smoothie alebo RAW koláčikov.

Blendea SUPERBEAUTY chuť

Nápoj má sviežu chuť, v ktorej dominuje berry príchuť. Zaujme aj ružová farba. 

Blendea SUPERBEAUTY predstavuje zmes superpotravín, antioxidantov a dôležitých adaptogénov, ktoré blahodárne pôsobia na telo zvonku, ale i zvnútra. 

Najväčší podiel, konkrétne 30% tvorí zmes červených plodov, ktorá je bohatým zdrojom vitamínu C - ochranca buniek pred oxidačným stresom, pomoc pri únave a vyčerpaní. Čučoriedky pozitívne ovplyvňujú tvorbu kolagénu, ktorý je dôležitý pre pevné a zdravé nechty, vlasy a pleť. 

V zmesi sa nachádza i čakanka, ktorá zlepšuje stav pleti, no pôsobí aj zvnútra - zlepšuje funkciu pečene, povzbudzuje trávenie, pôsobí protizápalovo. 

Hornina kremelina má vynikajúce protizápalové účinky, posilňuje imunitu, dodáva pevnosť vlasom a nechtom. 

Exotická huba tremella je známa ako silný adaptogén, ktorý je hojne využívaný v kozmetickom priemysle, a to vďaka svojmu pôsobeniu na pleť, hydratuje ju, revitalizuje a rozjasňuje.

Poslednou zložkou je arónia, ktorá je skvelým antioxidantom.

Na to, aby bolo možné účinky Blendea SUPERBEAUTY pozorovať, je potrebná pravidelná a dlhodobá konzumácia aspoň 3 mesiace, podobne ako pri drvivej väčšine výživových doplnkov. 


Užívanie Blendea SUPERBEAUTY

Dennú dávku tvoria dve lyžičky prášku. Prášok je možné rozmiešať v 250 ml studenej vody, v džúse či smoothie alebo ho pridať do kokteilov, kaší a podobne. Prášok sa veľmi dobre rozpúšťa. 


Ako chutí Blendea SUPERBEAUTY?

Chuť pripraveného nápoja je svieža a za mňa ako stvorená na letné dni. Nápoj je trochu kyslastý a má krásnu ružovú farbu, ktorou ozvláštni každý kokteil. 

Výhody

 • bohatý zdroj vitamínu C
 • podpora tvorby kolagénu
 • zlepšenie stavu nechtov, vlasov a pleti
 • bez pridaných látok
 • svieža chuť

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

21,50 €

Hodnotenie

4. Blendea SUPERBOOST - Netradičné spojenie chutí

Blendea SUPERBOOST
Blendea SUPERBOOST skúsenosti

Produkt bez chémie, lepku, 100% BIO, vhodný aj pre vegánov. 

Blendea SUPERBOOST zloženie

SUPERBOOST tvoria superpotraviny a korene rastlín. 

Blendea SUPERBOOST dávkovanie

Užíva sa dvakrát denne v množstve 5 g. 

Blendea SUPERBOOST recenzia skúsenosti

Najlepšie chutí rozpustený v horúcej vode, no možno ho použiť aj do smoothie či pri príprave zdravých jedál. 

Blendea SUPERBOOST chuť

Nápoj má zeleno-oranžovú farbu a pikantnú chuť. 

Ďalším zaujímavým produktom je Blendea SUPERBOOST

Tá v sebe kombinuje zázvor (30%), maracuju (20%), moringu (13%), lucumu (13%), kurkumu (10%), baobab (10%), ženšen (2%) a pippali dlhé korenie (2%). 

Táto silná zmes je skvelým spôsobom, ako posilniť imunitu, dýchanie, trávenie, duševnú pohodu i činnosť kardiovaskulárneho systému. Je bohatá aj na antioxidanty, ktoré chránia organizmus pred pôsobením voľných radikálov. 

Na normálnu činnosť dýchacej sústavy pôsobia superpotraviny zázvor, ženšen, kurkuma i korenie pippali. Tieto látky zároveň posilňujú imunitný systém. 

Činnosť tráviaceho systému podporuje zázvor a kurkuma. Okrem toho tiež podporujú aj kardiovaskulárny systém. 

Duševné zdravie, pamäť a mozgové činnosti má na starosti kurkuma, ale i ženšen. Tie sú spolu so zázvorom považované za výborne antioxidanty, ktoré zohrávajú v ľudskom tele viacero dôležitých funkcií. 

Táto zmes je ideálna na konzumáciu počas náročnejších období, kedy sú kladené vyššie nároky na imunitu, ale napríklad aj na duševné zdravie a psychickú pohodu. 


Ako užívať Blendeu SUPERBOOST

Aj tento doplnok je dostupný vo forme prášku, ktorý možno rozrobiť v studenej alebo horúcej vode, alebo pridať do smoothie, kaše či rôznych iných zdravých pokrmov. 

Denná dávka je 1,5 čajovej lyžičky. Odporúčané dávkovanie sú tri lyžičky denne (teda dve dávky).


Ako chutí Blendea SUPERBOOST?

Blendea SUPERBOOST je pre mňa prijemným prekvapením. Musím priznať, že vzhľadom na zloženie som sa dosť obávala samotnej chuti, no tá nesklamala. 

Chuť je výrazná, pikantná a pokiaľ si zvyknete pripravovať zázvorový čaj priamo z čerstvého zázvoru, Blendea SUPERBOOST vám zachutí. Na zlepšenie, resp. zjemnenie chuti do nej možno pokojne pridať aj med či citrón. Takto pripravený nápoj vynikajúco zahreje.

Výhody

 • čisté zloženie 8 superpotravín
 • podpora imunitného systému
 • podpora zdravia dýchacích ciest
 • obsah antioxidantov

Nevýhody

 • chuť nemusí vyhovovať každému

Orientačná cena

od 17 €

Hodnotenie

 5. Blendea SUPERCOFFEE - Zdravá káva

Blendea SUPERCOFFEE
Blendea SUPERCOFFE skúsenosti

Aj tento vydarený Blendea produkt je bez pridaných látok a vhodný aj pre vegánov. 

Blendea SUPERCOFFEE zloženie

Zloženie Blendea SUPERCOFFEE. 

Blendea SUPERCOFFE dávkovanie

Túto kávu by ste nemali konzumovať viac ako dvakrát denne. 

SUPERCCOFFEE Blendea recenzia skúsenosti

Blendea SUPERCOFFEE sa pripravuje ako klasická instantná káva - zalieva sa horúcou vodou s teplotou cca 80°C. 

Blendea SUPERCOFFE chuť

Chuť tejto kávy určite poteší všetkých milovníkov dobrej, kvalitnej kávy. 

Názory na kávu sa zvyknú často líšiť. Kým niektorí odborníci sú za pitie kávy a podľa nich má pre telo viacero pozitívnych účinkov, iní zas odporúčajú piť kávu striedmo alebo vôbec. Aj napriek tomu má tento nápoj množstvo priaznivcov, ktorí si bez neho nevedia predstaviť ani jeden svoj deň. 

Aj preto sa v súčasnosti na trhu objavuje čoraz viac tzv. zdravých káv, ktoré telu okrem kofeínu prinášajú aj zdraviu prospešné látky. Jednou z takýchto zdravých káv je aj Blendea SUPERCOFFEE. A v čom spočíva jej výnimočnosť? 

V prvom rade ide o unikátne zloženie, ktoré ponúka ľudskému telu viacero benefitov. V zložení tejto kávy sa nachádza instantná káva, koreň čakanky, reishi, chaga, hericium a cejlónska škorica. 

Hlavnú zložku tvorí najmä zmes instantnej kávy Arabica a Robusta, ktoré sú bohaté na kofeín. Ten nielenže postaví na nohy, ale dodáva aj energiu, podporuje vytrvalosť, bdelosť a sústredenosť. 

V SUPERCOFFE sa ďalej nachádza huba čaga v BIO kvalite, ktorá pôsobí ako silný antioxidant, podporuje imunitný systém a prispieva k podpore trávenia a k očiste organizmu. 

Koreň čakanky je bohatý na vlákninu, pozitívne ovplyvňuje trávenie a uľahčuje vyprázdňovanie. 

Huba Reishi je vyhľadávaná a využívaná predovšetkým kvôli svojmu vplyvu na posilnenie obranyschopnosti organizmu. 

Ďalšou hubou nachádzajúcou sa v SUPERCOFFEE je hericium. Táto huba veľmi dobre pôsobí na pamäť a mozgové funkcie. Dokáže pomôcť aj pri úzkostiach a depresiách. 

Aby Blendea SUPERCOFFE dobre chutila, bola do nej pridaná štipka cejlónskej škorice. 


Blendea SUPERCOOFEE: Odporúčané dávkovanie

Denná dávka predstavuje 3,3 g zmesi (1 kopcovitá lyžička), pričom denne možno užiť dve dávky. Nápoj sa pripravuje ako klasická instantná káva, teda jednu dávku zalejte 150 ml horúcej vody (s teplotou cca 80°C). Na dosladenie možno pridať vami preferovaný cukor a na zjemnenie nápoja mlieko alebo orieškové maslo či kvalitný MCT olej.

Tehotné a dojčiace ženy by sa o užívaní tejto kávy mali vopred poradiť so svojím lekárom. Superpotraviny totiž môžu obsahovať také látky, ktoré vo zvýšenej miere nemusia byť vhodné pre tehotnú či dojčiacu ženu. 


Ako chutí Blendea SUPERCOFFE?

Blendea SUPERCOFFEE chutí ako jedna skvelá, kvalitná káva. Vôbec sa netreba obávať pridaných húb, pretože ich chuť síce jemne cítiť, no je nevýrazná a za mňa výborne dopĺňa celé zloženie. 

Výhody

 • káva doplnená o funkčné huby a vlákninu
 • dodáva energiu
 • podporuje trávenie
 • podporuje imunitný systém
 • vynikajúca chuť
 • zdravá káva

Nevýhody

 • v porovnaní s inými kávami vyššia cena

Orientačná cena

16,50 €

Hodnotenie

6. Blendea SUPERPROTEIN - Vhodný aj pre vegánov a vegetariánov

Recenzia SUPERPROTEIN Blendea
Blendea SUPERPOTEIN skúsenosti

Blendea SUPERPROTEIN je rastlinný proteín s obsahom superpotravín. 

Blendea SUPERPROTEIN zloženie

Základnou zložkou je ryžový proteín.

Blendea SUPERPROTEIN dávkovanie

Jedna dávka predstavuje 25 g  prášku.

SUPERPROTEIN Blendea recenzia skúsenosti

Proteín možno rozrobiť vo vode alebo v mlieku.

Blendea SUPERPROTEIN chuť

Blendea SUPERPROTEIN sa horšie rozpúšťa.

V portfóliu značky Blendea nechýba niečo aj pre (ne) športovcov, a to SUPERPOTEIN Blendea

Tento produkt je zmesou bielkovín a potravín pochádzajúcich až z Južnej Ameriky. Vyniká čistým zložením, ktoré je bez akýchkoľvek farbív či konzervačných látok. Neobsahuje ani rafinovaný cukor či laktózu a lepok, a preto je vhodnou voľbou aj pre vegánov a vegetariánov. 

Medzi jeho účinky patrí rast svalovej hmoty, podpora vytrvalosti a energie i vplyv na libido a plodnosť. A z čoho pozostáva? 

Najväčšie zastúpenie má ryžový proteín, a to až v pomere 70%. Ryžový proteín je bohatý na bielkoviny, ktoré sú nevyhnutné pre budovanie a rast svalov. 

Súčasťou proteínu je aj maca žltá, ktorá obsahuje dôležité vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, vlákninu i proteíny a sacharidy. Týmto zložením pozitívne vplýva na libido a sexualitu, ako aj vitalitu a energiu. 

Na dochutenie bola do proteínu pridaná lucuma, ktorá je považovaná za zdravú náhradu klasického cukru a okrem toho je tiež veľmi dobrým antioxidantom. Pre lepšiu chuť obsahuje proteín aj kokosový cukor s nízkym glykemickým indexom. 

Poslednou zložkou je kakaový prášok, ktorý je známy ako antioxidant. 


Ako užívať SUPERPROTEIN od Blendei?

Jedna dávka predstavuje 25 g proteínu a užíva sa raz až dvakrát denne. Pripravuje sa ako klasický proteín, teda rozmiešaním vo vode (250 až 300 ml), prípadne v mlieku. Môžete použiť šejker alebo mixér. Osobne radšej odporúčam mixér, keďže proteín sa horšie rozpúšťa. 

Aj tento proteín možno okrem prípravy nápoja použiť aj pri príprave jedál, napríklad palaciniek, ktoré vďaka tejto prísade výborne zasýtia. 


Chuť SUPERPROTEINU Blendea

Chuťovo ide o veľmi vydarený produkt, čo pri proteínoch vôbec nebýva zvykom. Kakao sa stará o príjemnú kakaovú chuť, ktorú zjemňuje a osladzuje prídavok lucumy a kokosového cukru. 

Výhody

 • čisté zloženie bez obsahu konzervantov a farbív
 • vhodný pre vegánov i vegetariánov
 • podpora rastu svalovej hmoty
 • podpora plodnosti a libida
 • chuť

Nevýhody

 • horšia rozpustnosť

Orientačná cena

17 €

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Zaujal vás Blendea SUPERPOTEIN vhodný aj pre vegánov a vegetariánov? Viac sa o ňom dočítate v našej podrobnej recenzii

Moje celkové hodnotenie

Za značkou Blendea stojí skupina zanietených mladých ľudí, nadšencov pre zdravý životný štýl, čo cítiť z každého ich jedného produktu.

Všetky produkty s etiketou Blendea sú originálnymi zmesami superpotravín, ktoré telu prinášajú viacero benefitov. Podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu, zlepšujú trávenie, zvyšujú energiu a vitalitu, prispievajú k psychickej pohode.

Majú čisté zloženie, sú bez pridaných farbív, konzervantov a bez rafinovaného cukru. Neobsahujú ani laktózu či lepok a sú vhodné pre vegánov i vegetariánov. 

Sú cestou, ako z konzumácie jedla či nápojov vyťažiť viac, ako len dobrý pocit z plného brucha. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar