Blendea SUPERPROTEIN - Recenzia a skúsenosti

SUPERPROTEIN Blendea
 • prírodné zloženie
 • 500 gramov (20 porcií)
 • cena od 22 

Keď sa povie proteín, drvivá väčšina z nás si automaticky vybaví nabúchaných kulturistov a svalnaté ženy. Len málokto si pritom uvedomuje alebo vie, že proteíny či bielkoviny sú základnou stavebnou zložkou v tele človeka a teda sú nevyhnuté pre správne fungovanie organizmu.  

Nájsť v súčasnosti medzi tým množstvom dostupných výživových doplnkov kvalitný proteín a ešte tomu aj vhodný pre vegánov, nemusí byť vôbec jednoduché. My sme sa tentokrát rozhodli pozrieť na Blendea SUPERPROTEIN.

Patrí mu právom nálepka kvalitného proteínu vhodného aj pre vegánov a vegetariánov?

Blendea SUPERPROTEIN recenzia

 O produkte

Blendea SUPERPROTEIN predstavuje unikátnu zmes bielkovín a potravín pôvodom až z Južnej Ameriky. Všetky použité suroviny sú prírodného charakteru a v proteíne sa nenachádzajú žiadne konzervačné látky ani syntetické farbivá, a dokonca ani rafinovaný cukor. Ten nahradila obľúbená zdravšia alternatíva v podobe kokosového cukru. 

Ďalším veľkým plusom je prítomnosť výlučne rastlinných bielkovín, vďaka čomu je Blendea SUPERPROTEIN vhodný aj pre vegánov a vegetriánov. Neobsahuje taktiež ani laktózu a sóju. 

Čo možno očakávať od Blendea SUPERPROTEÍNU?

 • Rast svalovej hmoty
 • Podpora energie a vytrvalosti
 • Podpora plodnosti a libida

Za týmto proteínom stojí česká firma eMarkest, s.r.o. V jej portfóliu nájdete produkty na podporu zdravia, pozostávajúce z čoraz viac obľúbených superpotravín. Výživové doplnky sú riadne evidované Ministerstvom zdravotníctva ČR a majú i príslušný certifikát o zdravotnej bezpečnosti. 

Blendea SUPERPROTEIN príchuť kakao

Proteín má kakaovú príchuť. 

SUPERPROTEIN Blendea recenzia

Ide o 100%-ný prírodný proteín. 

 Zloženie

Blendea SUPERPROTEIN pozostáva z nasledujúcich zložiek: 

 • ryžový proteín 70%,
 • kakaový prášok 16%,
 • kokosový cukor 5%,
 • lucuma 5%,
 • maca žltá 4%.

Ryžový proteín

Základným zdrojom bielkovín v tomto proteíne je ryžový proteín. Ten sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín pre budovanie svalov. Je hypoalergénny a neobsahuje lepok, ani laktózu. Je vhodnou voľbou srvátkových a sójových proteínových doplnkov. Bielkoviny udržujú svalovú hmotu, ale zároveň vplývajú aj na jej rast a navyše, prospievajú aj kostiam. 

V Blendea SUPERPROTEINE je obsiahnutý ryžový proteín pôvodom až z Číny.

Kakaový prášok

V proteíne sa nachádza aj prírodný, nealkalizovaný kakaový prášok, ktorý je výborným antioxidantom a proteínu dodáva skvelú chuť. Prášok je získavaný z kolumbijských bôbov Fino de Aroma. 

Kokosový cukor

Kokosový cukor je obľúbený predovšetkým vďaka nízkemu glykemickému indexu. Má široké využitie a plnohodnotne nahrádza biely rafinovaný cukor. 

Lucuma

Ovocie pochádzajúce z Peru, ktoré sa vyznačuje výbornou sladkou chuťou a preto je taktiež vhodnou zdravou náhradou klasického cukru. Okrem sladkej chuti je však aj bohatým zdrojom antioxidantov, obsahuje minerály, vitamíny i vlákninu. 

Maca žltá

Maca v sebe ukrýva vitamíny, stopové prvky, vlákninu, aminokyseliny, sacharidy a proteíny. Podporuje vitalitu, dodáva energiu a pozitívne pôsobí aj na sexualitu a plodnosť.

Blendea SUPERPROTEIN výživové hodnoty

Na obale sa nachádzajú informácie o výživových hodnotách na 100 g proteínu. 

 Užívanie

Odporúčané užívanie je jedna dávka, t. j. 25 gramov proteínu 1 až 2-krát denne. Na vytvorenie proteínového nápoja túto dávku nasypte do 250 až 300 ml vody a rozmiešajte - buď v šejkri alebo v mixéri.

Blendea SUPERPROTEIN má však všestranné využitie a môžete ho využiť napríklad aj pri pečení, do palaciniek či rôznych kaší. Pridať ho môžete aj do smoothies. Vytvárané pokrmy ním nielen zahustíte, ale zároveň získate aj skvelý zdroj bielkovín, ktorý vás rýchlo zasýti.

Pre všetkých cvičiacich výrobca odporúča užívanie proteínu pred a po cvičení. 

Pre koho Blendea SUPERPROTEIN nie je vhodný? Pre:

 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Deti do 3 rokov
 • Ľudí s alergiou na niektorú zložku proteínu 
Blendea SUPERPROTEIN dávkovanie

Ide o český produkt, ktorý vám výrobca pošle aj na Slovensko a navyše i za prijateľnú cenu za dopravu. 

Blendea SUPERPROTEIN použitie

Použitie je jednoduché, no pre dokonalé rozmixovanie odporúčam siahnuť po mixéri.

 Moje skúsenosti so   SUPERPROTEÍNOM Blendea

Už keď som prvýkrát zazrela zloženie tohto proteínu, bolo mi jasné, že pôjde o kvalitu. Prírodné suroviny v BIO kvalite presvedčia každého vyznávača zdravého životného štýlu. Navyše, proteín je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov, čo mu ešte viac pridáva na kvalite. 

Okrem prvotriedneho zloženia proteín vyniká aj skvelou chuťou, ktorá pri doplnkoch tohto typu nie je samozrejmá. Proteín obsahuje kakaový prášok, ktorý je viditeľný voľným okom vo forme malých hnedých hrčiek a stará sa o príjemnú kakaovú chuť. Prídavok kokosového cukru a lucumy zas zabezpečuje to, že proteín nie je horký, ale jemne sladkastý.

Rozrábanie proteínu je úplne jednoduché a pohodlné. Problém ale vidím v jeho horšej rozpustnosti. Spomínané kakaové hrčky totiž v šejkri trasením ruky nerozmixujete. Pokiaľ teda chcete dosiahnuť hladkú konzistenciu, budete musieť použiť mixér. 

V prípade, že nie ste fanúšikom proteinových nápojov a kdesi na ich pozadí jednoducho stále cítite práškovú chuť, podobne ako ja, odporúčam začať pridávať tento proteín do pokrmov. Ja ho zvyknem pridávať do lievancov, ktoré tak majú nielen lahodnejšiu chuť, ale aj lepšie zasýtia na dlhšiu dobu. Môžete však zaexperimentovať a proteín pridať všade tam, kde uznáte za vhodné. 

Čo sa týka dávkovania, to mi maximálne vyhovovalo a sadol mi aj samotný proteín. Je ľahko vstrebateľný, nezaťažuje, nenafukuje a nespôsobuje žiadne tráviace ťažkosti. Samozrejme, netreba ho užívať v nadmerných dávkach, pretože by mohol nadúvať alebo mať laxatívne účinky. 

recenzia SUPERPROTEIN Blendea

Proteín má svetlú farbu a nachádzajú sa v ňom kakaové hrčky. 

Blendea SUPERPROTEIN

Rozrába sa jednoducho - pridaním 25 g proteínu do 250 až 300 ml vody. 

Skúsenosti Blendea SUPERPROTEIN

Proteín sa pri mixovaní v šejkri ťažšie rozpúšťa. 

 Cena

Blendea SUPERPROTEIN je dostupný v českom eshope blendea.cz, ktorý však bez problémov doručuje aj na Slovensko. Cena za dózu s objemom 500 g proteínu sa pohybuje okolo sumy 22 €, čo je v porovnaní s ostatnými proteínovými prípravkami o niečo viac. Cena je však primeraná kvalite. 

Doručenie kuriérom na Slovensko vás bude stáť iba 4 € a na balík si počkáte cca 2 dni. 

Video

Výhody a nevýhody Blendea SUPERPROTEIN

Výhody

 • rastlinné bielkoviny
 • vhodný pre vegánov i vegetariánov
 • bez obsahu konzervantov a syntetických látok
 • príjemná chuť
 • využitie aj pri príprave pokrmov
 • udržiavanie a rast svalovej hmoty
 • podporuje plodnosť, dodáva energiu,  vitalitu 

Nevýhody

 • horšia rozpustnosť


Blendea SUPERPROTEIN príchuť kakao

 Moje celkové hodnotenie

Blendea SUPERPROTEIN si ma získal svojim zložením, chuťou i účinkami. Za seba ho môžem odporučiť každému športovcovi, bez ohľadu na cieľ, či už ide o redukciu hmotnosti alebo naberanie. Je vhodný aj pre všetkých aktívne žijúcich ľudí a milovníkov zdravého životného štýlu, ale aj pre ľudí so zvýšenou potrebou bielkovín, ako napríklad vegáni. 

Proteín ma čisté rastlinné, prírodné zloženie. Neobsahuje žiadne konzervanty, ani pridané cukry a dokonca ani biely rafinovaný cukor, či niektorú z jeho rovnako nezdravých náhrad, ako aspartam a podobne. Je výborným zdrojom bielkovín, skvele zasýti, dodá potrebnú energiu a nakopne tým správnym smerom. Veľmi dobre sa vstrebáva a nespôsobuje žiadne tráviace ťažkosti. Počítať však treba s horšou rozpustnosťou, ktorá sa ale dá vyriešiť rozrábaním v mixéri.

Cena za 500 gramové balenie je síce o niečo vyššia, no je odrazom prvotriednej kvality. Za seba môžem tento proteín len a len odporučiť. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar