TOP 7 mobilných aplikácií na chudnutie, fitness a zdravie

TOP mobilné aplikácie na chudnutie a fitness

Zdravý životný štýl je viac ako len správna výživa a dôsledné cvičenie. Dostatok spánku, starostlivosť o vaše telo a myseľ, primeraný pitný režim, či chutné recepty tiež zohrávajú dôležitú úlohu, ak sa snažíte byť zdravý a vo forme.

Dobrá mobilná aplikácia môže byť skvelým pomocníkom pri chudnutí, formovaní postavy, upevňovaní zdravia. V Kombe sme preto otestovali rôzne aplikácie pre zdravý životný štýl a vybrali sme 7 tých najlepších na základe obsahu, spoľahlivosti a používateľských recenzií.

Vďaka praktickej aplikácii Kalorické tabuľky budete mať prehľad o tom, koľko a čoho ste zjedli. Veľmi jednoducho si tak môžete strážiť príjem kalórií a všetkých makronutrientov v strave. Každý deň si zapíšete presnú gramáž jedla, môžete si vytvoriť vlastný jedálniček, analyzovať prijaté kalórie, nechať sa inšpirovať receptami.

Do appky sa prihlásite pomocou emailu či Facebookového konta, vyplníte o sebe údaje ako výška, váha, pohlavie a cieľ - či chcete schudnúť, formovať alebo naberať. A potom si už iba jednoducho zapisujete zjedené potraviny - ručne, alebo môžete naskenovať priamo čiarový kód výrobku. 

Každý deň máte na hlavnej obrazovke prehľad koľko kalórií, bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny ste prijali. Skvelým doplnkom sú recepty s už zapísanými kalorickými hodnotami, ktorými sa môžete pri tvorbe vášho jedálnička inšpirovať.

Aplikácia je v slovenčine a je dostupná pre oba operačné systémy - iOS aj Android. Základná neplatená verzia vám úplne postačí, ak si chcete rozšíriť niektoré funkcie, je dostupná verzia Premium.

Kalorické tabuľky

Hlavné menu na sledovanie kalórií

Kalorické tabuľky

Do jedálnička pridávate všetky zjedené potraviny

Kalorické tabuľky

Ak sa vám míňa inšpirácia na varenie, pozrite sa na chutné recepty

Výhody

 • appka je v slovenskom jazyku
 • jednoduché ovládanie
 • možnosť skenovania čiarových kódov potravín
 • prehľadné štatistiky
 • recepty vrátane kalorických hodnôt pre inšpiráciu
 • možnosť vytvárať si vlastné recepty
 • aplikácia je v slovenskom jazyku

Nevýhody

 • pre konkrétne nastavenie makronutrientov je potrebná Premium verzia
 • bez Premium verzie aplikácia sama vypočíta na základe vašich údajov kalórie, ktoré máte prijať, čo nemusí byť vôbec presné

Hodnotenie

Cena

zdarma

Premium verzia - rozšírené funkcie mesačne / 1,49 €

Google play
App store

Koľkokrát mnohí zabúdame na to najdôležitejšie - dostatočný príjem tekutín. A tekutinami myslíme najmä čistú vodu, neochutené bylinkové čaje, minerálne vody. Hydratácia tela je veľmi dôležitým faktorom pri chudnutí, odstraňovaní celulitídy, udržaní si mladistvého vzhľadu. 

Aplikácia Water Reminder vám v boji so zabúdaním pitia pomôže. Jej bezplatná verzia bohate postačí. Aj napriek tomu, že je dostupná len v angličtine, je veľmi jednoduchá a intuitívna a jej ovládanie zvládne aj úplny začiatočník.

Najprv vyplníte svoje údaje - pohlavie, výšku, váhu a aplikácia vám vyráta, koľko vody by ste mali za deň vypiť. A potom už iba jednoducho pridávate vypité poháriky. Na výber máte z vody, kávy, čaju, vína, mlieka a iných a následne si zapíšete objem vypitého množstva. Takto sa vám na hlavnej obrazovke zbierajú všetky tekutiny, ktoré ste počas dňa vypili a vidíte, koľko vám ešte do minimálneho limitu ostáva.

Dokonca si môžete nastaviť pravidelné pripomienky, aby ste sa napili - každú polhodinu, hodinu, 2 hodiny... výber je na vás. Aplikácia je dostupná pre oba operačné systémy.

Water reminder aplikácia

Do splnenia limitu mi ešte chýba 1556 mililitrov

Water reminder aplikácia

Vypila som 200 ml pohár vody, tak si ho jednoducho prirátam

Water reminder aplikácia

Na výber máte z rôznych typov nápojov

Výhody

 • veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie
 • pekná grafika
 • free verzia úplne stačí
 • možnosť nastaviť si pravidelné pripomienky
 • do prijatého množstva tekutín si môžete okrem vody zapísať kávu, čaj, víno a iné

Nevýhody

 • nenašli sme

Hodnotenie

Cena

zdarma

Premium verzia - rozšírené funkcie 

mesačne / 9,99 €

ročne / 59,99 €

Google play
App store

Možno sa zvyknete čudovať, prečo ste vstali z postele ''nesprávnou nohou'', či spíte dostatočne, prečo vás po obede chytajú driemoty či prečo sa neviete poriadne sústrediť. Za všetkým môže byť nedostatočný a nekvalitný spánok. Vďaka aplikácii Sleeptic sa mu môžete pozrieť na zúbok.

Sleeptic má mnoho výhod - pomáha vám napríklad zabezpečiť, aby ste každú noc dostatočne dlho spali, analyzovať, koľko času trávite v každej fáze spánku a dokonca vás upozorní na možné problémy so spánkom, ako je chrápanie. Aby appka mohla vypočítať kvalitu spánku, Sleeptic berie do úvahy pohyby tela a tiež hladinu hluku v miestnosti, v ktorej spíte. 

Na začiatku si určíte, koľko hodín chcete každú noc spať, kedy chodíte do postele, zapnete si budík iba na tie dni, ktoré chcete (cez víkend si predsa môžete poslať dlhšie). Zvolíte si tón budíka, či obľúbenú pesničku a dokonca si môžete vybrať, či si s vypnutím alarmu chcete zahrať krátku hru. To je určené najmä pre spáčov, ktorí posúvajú donekonečna budík o 2 minúty. 

Po každej noci vám Sleeptic ukáže, ako dlho ste spali, aká bola kvalita vášho spánku, na základe šumov z okolia sa dozviete, kedy ste sa prehadzovali a nahrá zvuky ako chrápanie. Ak vám teda manželka hovorí, že chrápete, a vy si to nechcete priznať, žiaľ, už má priamy dôkaz 🙂 Ak sa vám ťažko zaspáva, aplikácia vám ponúka relaxačnú hudbu, ktorá vás naladí na spánok.

Aplikácia je dostupná pre oba operačné systémy a je v anglickom jazyku.

Sleeptic app

Určíte si, kedy pôjdete do postele a kedy musíte vstávať

Sleeptic app

Ak neviete zaspať, môžete si pustiť relaxačnú hudbu či zvuky

Sleeptic app

Po zobudení si pozriete štatistiku svojho spánku.

Výhody

 • jednoduché menu
 • aplikácia zaznamenáva pohyb aj zvuky ako chrápanie
 • základná free verzia postačí
 • možnosť nastaviť si s budíkom aj hru, aby ste nezaspali naspäť
 • relaxačná hudba alebo zvuky pre tých, ktorí majú problém zaspať

Nevýhody

 • vo free verzii sú na výber iba 2 relaxačné hudby a 1 hra
 • aplikácia nedokáže zobraziť, v akých fázach spánku sa nachádzate

Hodnotenie

Cena

zdarma

Premium verzia - rozšírené funkcie -

týždenne / 9,99 €

Google play
App store

Náš tip: Pozrite si tiež, vďaka ktorým 16 mobilným aplikáciám na úpravu fotiek budete na sociálnych sieťach hviezdiť aj vy.

Seven znamená po anglicky sedem a je to dostatočne výstižný názov tejto fitness aplikácie - nájdete tu rôzne 7-minútové cvičenia, alebo po anglicky, workouty. 7 minút sa síce môže zdať málo, no riadne sa zapotíte, verte mi.

Aplikáciu Seven si stiahnete zadarmo, no vo free verzii, ktorá vám platí 1 týždeň, máte iba 12 cvičení. Na získanie vyše 200 cvičení a iných rozšírených funkcií si zaplatíte 59,99 € na rok. Čo je v prepočte 4,99 € mesačne. Alebo ak nechcete zaplatiť ročnú sumu naraz, mesačne to vychádza 9,99 €. A to je myslím veľmi fajn investícia, ak sa vám nechce chodiť do fitka a radšej cvičíte doma.

Každý workout je vždy zložený z niekoľkých cvikov. Každý cvik vykonávate 30 sekúnd, 10 sekúnd máte na oddych. Aplikácia vás sama upozorňuje výrazným písknutím na píšťalke na zmenu cviku. Všetky cvičenia sú síce primárne nastavené na 7 minút, no ak by vám nestačilo, môžete si každý workout zacvičiť v dvoch, troch či viacerých kolách. 

Cvičenia sú rôzne, rozdelené podľa telesných partií, zamerané na chudnutie, mobilitu, formovanie, strečing, silu, kardio. Každý si vyberie. V Premium verzii si dokonca môžete nastaviť 30 dňovú výzvu a dokopať sa tak k pravidelnému cvičeniu.

Aplikácia je dostupná pre oba operačné systémy a je v anglickom jazyku.

Seven aplikácia

Z ponuky si vyberiete to, na čo sa chcete pri cvičení zamerať

Seven aplikácia

Aplikácia vám ukazuje správne prevedenie cviku a odrátava čas

Seven aplikácia

Pri výbere workoutu presne vidíte, z akých cvikov sa skladá a môžete si pozrieť ich správne prevedenie 

Výhody

 • jednoduché ovládanie
 • 7 minútové cvičenie zvládne aj začiatočník
 • pekne znázornené správne prevedenie cvikov v pohybe aj slovom
 • motivačné 30 dňové výzvy
 • pomôže vám vybudovať si pravidelný návyk na cvičenie
 • Premium verzia má dobrú cenu oproti drahým členstvám v posilňovniach

Nevýhody

 • vo free verzii je na výber iba 12 cvičení

Hodnotenie

Cena

12 cvičení zdarma 

Premium verzia - vyše 200 cvičení, podpora osobného trénera, týždenné plány cvičení -

mesačne / 9,99 €

ročne / 59,99 €

Google play
App store

Jednoduchá, veľmi prehľadná a pekne graficky spracovaná aplikácia na počítanie krokov je StepsApp. V základnej free verzii si nastavíte osobné údaje ako pohlavie, výška, váha a zvolíte si počet krokov, ktorý chcete každý deň dosiahnuť. 

Ja som si nastavila 10 000 krokov. Potom už len vložíte telefón do vrecka, či tašky a o nič sa nestaráte. Na konci dňa si skontrolujete, či ste svoj cieľ splnili. Aplikácia vám ukáže tiež spálene kalórie (brala by som tento údaj s rezervou), nachodené kilometre a čas, za ktorý ste ich prešli. V appke si môžete sledovať celkovú históriu, ako ste sa popasovali so svojím cieľom a či ho dodržiavate.

Pokiaľ si doplatíte verziu StepsApp PRO (jednorázovo za 3,49 €), k dispozícii máte zmenu voľby farebnej schémy, zosynchronizovanie údajov z aplikácie Health (v iPhone), či zo svojich inteligentných hodiniek. V rozšírenej verzii si môžete okrem počtu krokov nastaviť aj ďalšie ciele ako kalórie, kilometre, čas či poschodia. 

Aplikácia je dostupná pre oba operačné systémy a je v anglickom jazyku.

Stepsapp

Nastavíte si počet krokov, ktoré chcete každý deň prejsť 

Stepsapp

Svoj pôvodný cieľ 10 000 krokov sa mi podarilo prekročiť 🙂

Stepsapp

V histórii si môžete pozrieť prehľad aktivity za uplynulý mesiac

Výhody

 • prehľadný, jednoduchý krokomer
 • appka ukazuje počet prejdených krokov, spálené kalórie, čas a kilometre
 • free verzia úplne postačí 
 • môžete si pozrieť prehľad aktivít uplynulého mesiaca
 • pomôže vám vybudovať si návyk na pravidelný pohyb 

Nevýhody

 • nenašli sme

Hodnotenie

Cena

zdarma 

PRO verzia jednorázovo za 3,49 €

Google play
App store

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá vás poriadne nakopne do cvičenia, stavte na 30-dňovú fitness výzvu. Táto appka je preložená do slovenčiny (z pôvodne 30-day fitness challenge), čo určite poteší po anglicky nehovoriacich. Už na prvý pohľad sa mi veľmi zapáčila a jej free verzia je absolútne postačujúca. Máte tak v mobile osobného trénera zdarma.

Na výber máte z rozličných typov cvičení - tréning celého tela, zadku, brucha, rúk, nôh aj rôznych typov obtiažností. Zvolíte si preferovaný tréning a level a aplikácia vám ukáže na každý deň konkrétne cviky a počet opakovaní. Počas cvičenia vás bude sprevádzať hlas trénera a ak si nie ste istý, ako cvik správne vykonávať, môžete si pozrieť video a prečítať popis cviku. Tréningy trvajú približne 7-12 minút.

Ak tréning úspešne dokončíte, zaráta sa vám do prehľadu 30 dní. Cieľom je samozrejme cvičiť každý deň po dobu 30 dní a udržať si tento návyk. Výsledky sa dostavia rýchlo, na to môžete vziať jed 🙂

Aplikácia je dostupná pre oba operačné systémy a je v slovenskom jazyku.

30-dňová fitness výzva

Vyberiete si tréning podľa zamerania

30-dňová fitness výzva

Ak si nie ste istí, ako cvik správne vykonávať, máte k dispozícii nápovedu v podobe videa aj textu

30-dňová fitness výzva

Cvičením vás sprevádza aj hlas trénera

Výhody

 • šikovná jednoduchá aplikácia
 • aplikácia je preložená do slovenčiny
 • rôzne typy tréningov aj obtiažností
 • nápoveda, aby ste cviky vykonávali správne aj vrátane videa
 • skvelý prístup, ako si vybudujete návyk na pravidelné cvičenie
 • tréningy sú krátke, ale efektívne

Nevýhody

 • nenašli sme

Hodnotenie

Cena

zdarma

Pro verzia (odstránenie reklám) jednorázovo 5,49 €

Google play
App store

Aj keď sa vám možno na prvý pohľad zdá, že na to, aby ste boli fit, treba iba zdravo jesť a cvičiť, nie je to celkom tak. Ako sme už spomínali, dôležitú úlohu hrá kvalitný spánok. A ďalšou nevyhnutnosťou k zdravému životu je tiež duševná pohoda, oddýchnutá myseľ, zrelaxované telo. A to nie je žiadna novinka.

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá by vám pomohla meditovať, zlepšiť spánok, vypnúť a zrelaxovať, stiahnite si Insight Timer. Aplikácia je zdarma a vo free verzii ponúka veľmi veľa vedených meditácií a iných vychytávok, narozdiel od iných dostupných aplikácií (ako napr. Headspace, či Calm).

Pre anglicky hovoriacich je k dispozícii veľké množstvo meditácií rozličnej dĺžky aj zamerania - ranné, na zbavenie sa stresu, úzkosti, pre vďačnosť, relax. Tí, ktorí po anglicky nerozumejú si stále môžu nájsť to svoje - môžete meditovať nastavením časomiery v tichu, gong vás upozorní na začiatku a na konci, výberom relaxačnej hudby, či zvukov. 

Pre tých, ktorí majú problém so spánkom sú tu rôzne hudby, dýchacie cvičenia, upokojujúce meditácie a zvuky. Dokonca je tu sekcia pre deti, v ktorej sú rôzne meditačné relaxačné cvičenia pre ne alebo upokojujúce rozprávky na dobrú noc (v angličtine).

Ak si zaplatíte premium verziu, môžete si stiahnuť 30 tisíc meditácii a počúvať ich offline, kedy sa vám to hodí, získate tiež prístup k 200 kurzom, ktoré sú perfektne vymyslené. Podľa zamerania si zvolíte akýkoľvek kurz, ktorý vás naučí pravidelne meditovať a odnášať si čo najlepší pocit a zmeniť tak svoje nastavenie mysle.

Aplikácia je dostupná pre oba operačné systémy a je v anglickom jazyku.

Aplikácia Insight timer

Z ponuky su vyberte časomieru bez zvukov, vedené meditácie, kurzy, hudbu a iné

Aplikácia Insight timer

Na výber máte 30 000 meditácií zdarma, výber je na vás

Aplikácia Insight timer

Takto vyzerá konkrétny výber meditačného cvičenia, konkrétne toto má 11 minút a 392 tisíc vypočutí

Výhody

 • 30 000 meditácií zdarma
 • časomiera na tiché meditovanie či dýchanie, hudba, meditácie pre lepší spánok a pre deti
 • rôzne typy meditácií, rôzne dĺžky a zamerania
 • aplikácia vás odmení odznakom za niekoľko dní meditácie za sebou, čím si budujete návyk

Nevýhody

 • kurzy sú dostupné iba v premium verzii

Hodnotenie

Cena

zdarma

Premium verzia 

mesačne / 10,49 €

ročne / 62,99 €

Google play
App store

Náš tip: Radi cestujete? Pozrite si tiež 9 aplikácií na hľadanie ubytovania, ktoré vám uľahčia život.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar