Prípravky proti vypadávaniu vlasov


Muži, či ženy - vypadávanie vlasov z času na čas potrápi každého. Za padanie vlasov môže niekoľko faktorov, u mužov je to najčastejšie úbytok testosterónu s pribúdajúcimi rokmi.

Okrem toho môže telo týmto spôsobom signalizovať nedostatok minerálov alebo inú chorobu. Doplnky výživy so špeciálnym zložením dokážu pomôcť zlepšiť kvalitu a pevnosť vlasov. Z dlhodobého hľadiska sú výsledky príjemným prekvapením.

6 obľúbených prípravkov proti vypadávaniu vlasov


1 balenie = 120 toboliek, 4-mesačná kúra

Donna hair na rast vlastov recenzia

Prípravok Simply You Donna Hair svojím zložením poskytuje starostlivosť riedkym vlasom bez lesku. Celkove obsahuje účinné látky napomáhajúce obnove a posilneniu vlasových folikúl.

Požitím jednej tablety prijmete doslova koktejl účinných látok. Jediná pilulka sa skladá až zo štyroch komplexov účinných látok zabezpečujúcich pevnosť, rast, lesk a zdravú pokožku hlavy.

V zložení možno nájsť zdraviu prospešné látky, ako napríklad kyselina listová, ktorej priaznivé účinky na rast vlasov a nechtov sú už notoricky známe. Pevnosti napomáhajú hlavne látky podporujúce tvorbu keratínu. Vitamíny, ktoré sa starajú o zdravie pokožky hlavy, okrem regulácie tvorby kožného mazu dodávajú aj objem. Látky obsiahnuté v štvrtom komplexe zabezpečujú sýtejšiu farbu a lesk.

Prípravok možno užívať vo forme tabliet. Odporúčanou dávkou je jedna tableta na deň. Pri výrazných problémoch možno dávku zvýšiť, avšak treba dávať pozor, aby prípravok nespôsobil vedľajšie účinky. Cena je vzhľadom k obsahu látok a celkovej kvalite úmerná. Tablety sú na trhu voľne dostupné.

Naše skúsenosti

Po dlhodobom používaní tabliet možno pozorovať skutočné zlepšenie. Vlasy sú určite pevnejšie, lesklejšie, kvalitnejšie a časom vlasy dokonca hustnú. Či už je to len celkovým posilnením a zhrubnutím vlasu, alebo sa počet vlasov ozaj zvyšuje, vizuálny výsledok prekonáva očakávania. 

Výhody

 • smile-o
  okrem vlasov pôsobí priaznivo aj na nechty
 • smile-o
  jednoduché použitie
 • smile-o
  viditeľné výsledky

Nevýhody

 • frown-o
  potreba kontroly obsiahnutých látok (alergií, interakcií s inými užívanými liekmi)
 • frown-o
  nutnosť dlhodobého užívania

Naše hodnotenie

Orientačná cena

20€

Forcapil      

1 balenie = 180 kapsúl, 3-mesačná kúra

Forcapil na rast vlasov recenzia

Prípravok Forcapil nie je prípravkom špecifikovaným presne pre jeden vybraný problém. Známy je hlavne pre svoje komplexne priaznivé účinky na vlasy. Poskytuje celkovú výživu vlasu, čo vedie k zvyšovaniu celkovej kvality.

Každá tableta obsahuje látky zamerané v prvom rade na podporu tvorby keratínu. Bielkovina keratín je hlavnou stavebnou jednotkou vlasu. Tableta preto obsahuje súbor aminokyselín s potenciálom pre tvorbu hlavnej bielkoviny. Ďalej možno v zložení nájsť niekoľko ďalších podporných látok a vitamínov. Ostatné látky zabezpečujú vlasu výživu.

Forcapil je výživový doplnok vo forme tabliet. Užívať sa má jeden krát denne z rána po dve tablety. Kompletná kúra trvá od 2 do 4 mesiacov, kedy by sa mali dostaviť viditeľné výsledky.

Naše skúsenosti

Prípravok pôsobí vcelku účinne a počas jeho užívania sa neobjavujú žiadne vedľajšie účinky. Okrem vlasov prispieva aj k posilneniu nechtov.Účinky sú viditeľné už po dvoch mesiacov. Každý organizmus je jedinečný, a preto prípravok v malom počte prípadov nemusí mať požadovaný efekt.

Výhody

 • smile-o
  pôsobí priaznivo aj na nechty
 • smile-o
  jednoznačne časovo vymedzená kúra
 • smile-o
  celková výživa vlasu

Nevýhody

 • frown-o
  riziko neprejavenia sa účinku (v závislosti od organizmu)
 • frown-o
  vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

24€

1 balenie = 120 toboliek, 40-denná kúra

Revalid na rast vlasov recenzia

Revalid bol pôvodne vyvinutý vo Švajčiarsku. Vysoko účinne napomáha skvalitňovaniu vlasov. Prípravok je odporúčaný aj osobám, ktorých vlasy boli vystavené vonkajšiemu poškodeniu, napríklad ťažkej liečbe.

Možno ním účinne bojovať aj proti pretrvávajúcim problémom s vlasmi a nechtami následkom choroby. Pomocou účinných látok možno prípravkom pomaly obnoviť aj silne poškodené vlasy.

Prípravok obsahuje súbor minerálnych látok a vitamínov poskytujúcich spoľahlivú a intenzívnu výživu pre každý vlas. Pomocou týchto látok dokáže prípravok pomaly, ale účinne obnovovať predtým poškodené vlasy. Pôsobí tiež priaznivo na nechty, ktoré spevňuje a vyživuje. Vlasy zostávajú po vstrebaní látok pevnejšie, hrubšie, hustejšie a časom je ich kvalita viditeľne vyššia.

Výživový doplnok Revalid je pre dosiahnutie želaných výsledkov potrebné užívať po dobu 3 mesiacov. Dávkuje sa denne po 3 kapsuly vždy po jedle. Jeho cena na našom trhu je skutočne dostupná.

Naše skúsenosti

Prípravok je cenený hlavne vďaka schopnosti liečiť ťažko poškodené vlasy. Neposkytuje len skvalitnenie vlasov, ale aj riešenie následkov chorobných prípadov. Tablety sú skutočne do istej miery účinné. Možno ich použiť pri akýchkoľvek problémoch, menších či väčších, avšak hlavné odporúčanie smeruje primárne k prípadom ťažšieho poškodenia.

Výhody

 • smile-o
  obnovuje aj ťažko poškodené vlasy
 • smile-o
  pomáha tiež pri poruchách rastu nechtov

Nevýhody

 • frown-o
  vysoká denná dávka

Naše hodnotenie

Orientačná cena

23€

Renovix   

1 balenie = 60 kapsúl, 2-mesačná kúra

Renovix na vlasy recenzia

Výživový doplnok je určený hlavne pre osoby s problémom riedkych vlasov, čiže nadmerného vypadávania. Okrem toho samozrejme prispieva aj k celkovému zdraviu a kvalite vlasu. Účinne pôsobí napríklad po pôrode, či častom farbení.

V prípravku Renovix sú obsiahnuté synergické látky rôzneho druhu. Veľa z nich má rastlinný pôvod. Napríklad ošetrujúca praslička, či aloe vera ozdravujúca pokožku hlavy. Látky spoločným účinkom spevňujú každý vlas a zabraňujú vypadávaniu. Požitím tablety je do tela doručený kompletný balík živín.

Odporúčaná dávka je 1 alebo 2 tablety na deň. Doplnok je pre preukázanie účinkov potrebné užívať aspoň po dobu jedného mesiaca, no tablety sú vhodné aj na dlhodobé užívanie. Tablety možno na trhu dostať za skutočne sympatickú cenu.

Naše skúsenosti

Účinok prípravku do vysokej miery závisí od vášho organizmu, čo znamená, že zriedkavo možno dôjsť k nulovému výsledku. U jedincov patriacich k šťastnej väčšine dôjde vo vypadávaní vlasov k veľkému posunu. Prípravok zastavuje problémy riedkych vlasov a skvalitňuje ich od korienkov po končeky. Kvôli niektorým látkam obsiahnutým v tabletách môže užívanie tohto prípravku spôsobiť žalúdočné ťažkosti.

Výhody

 • smile-o
  vhodný na dlhodobé užívanie
 • smile-o
  prítomnosť rastlinných zložiek
 • smile-o
  cena

Nevýhody

 • frown-o
  riziko žalúdočných ťažkostí
 • frown-o
  nemusí zaúčinkovať u každého, keďže každý organizmus je iný

Naše hodnotenie

Orientačná cena

13€

1 balenie = 100 ml

Bio lopúchový olej recenzia

BIO Lopúchový olej obsahuje prírodné látky napomáhajú prekrveniu hlavy, výžive, skvalitneniu a rastu nových vlasov. Príjemné výsledky dosahuje u žien po pôrode. Vďaka čisto prírodným zložkám sa netreba obávať škodlivých účinkov.

Olej obsahuje vitamíny A, B a E vyživujúce vlasový folikul. V oleji je obsiahnuté taktiež železo, zinok a iné minerálne látky spevňujúce a posilňujúce vlas. Hlavnou zložkou oleja je lopúch. Táto rastlinka je známa svojimi všestranne pozitívnymi účinkami na organizmus. Zloženie oleja je absolútne BIO. Všetky jeho zložky možno nájsť v prírode, a preto je priateľský a jemný k celému telu.

Prípravok sa užíva 2-krát denne po jednu čajovú lyžičku ráno a večer. Výsledky sa dostavia až po niekoľkých mesiacoch používania. BIO olej možno zakúpiť za zodpovedajúcu, priateľskú cenu. Olej možno užívať aj po dlhšiu dobu.

Naše skúsenosti

Daňou za prírodné zloženie tohto prípravku je dlhé čakanie na prvé výsledky. Výsledky možno badať po niekoľkých mesiacoch, no v každom prípade ich trochu vidieť. Na oleji tvorí skutočne pozitívum jeho zdravý charakter. Nepoškodzuje naše telo prísunom umelých látok. Olej ma celkovo všestranné využitie a pôsobí zdravo na celý organizmus.

Výhody

 • smile-o
  prírodné zloženie BIO
 • smile-o
  vhodné pre vegánov a celiatikov
 • smile-o
  priaznivé účinky na celé telo

Nevýhody

 • frown-o
  potrebná dlhá doba na prvé účinky

Naše hodnotenie

Orientačná cena

12€

1 balenie = 250 ml

Alpecin šampón proti vypadávaniu vlasov

Šampón Alpecin Energizer Coffein je primárne určený pre mužov. Nesie mužskú vôňu a zmierňuje vypadávanie vlasov vedúce k známym plešinám, či kútom. Používaním šampónu je možné predchádzať problémom s nedostatkom vlasov.

Zloženie šampónu nesie súbor látok napomáhajúci rastu vlasov. Účinná látka vlasy vyživuje a spevňuje. V šampóne sú obsiahnuté klasické látky zamedzujúce strate vlasov, ošetrujúce vlasovú pokožku, prispievajúce k výžive vlasov a látky dodávajúce lesk, pevnosť a hustotu.

Prípravok možno aplikovať na vlasy denne, používa sa ako klasický šampón. Pri umytí sa vmasíruje do vlasov, nechá pôsobiť a následne spláchne. Šampón je potrebné používať dlhodobo. Jeho cena je vzhľadom k pekným výsledkom veľmi vyhovujúca.

Naše skúsenosti

Výsledky z používania šampónu Alpecin Energizer coffein sú skutočne viditeľné až po dlhšom používaní. Je potrebné používať ho intenzívne a dlhodobo. Nesie príjemnú vôňu a, hoci neskoršie, výsledky sú pekne viditeľné. Šampón pôsobí dobre na vlasy, vyživuje ich, dodáva pevnosť a lesk. Nie je veľmi vhodný pre farbené vlasy.

Výhody

 • smile-o
  vhodný na dlhodobé užívanie
 • smile-o
  príjemná vôňa
 • smile-o
  cena

Nevýhody

 • frown-o
  potrebná dlhšia doba na prvé účinky

Naše hodnotenie

Orientačná cena

6€


Ako spomaliť padanie vlasov?  

Bežný človek stratí každý deň okolo 60 - 100 vlasov, čo je úplne normálne. Problém začína, ak pravidelne vyberáte z kefy chumáče vlasov a viditeľne ubudlo z hustoty.

Padanie vlasov ovplyvňuje do určitej miery genetika, no veľkú úlohu zohráva nesprávna starostlivosť a nadmerné zaťažovanie vlasov.

Okrem nešetrného česania, kedy vlasy doslova vytrhávate, je oslabujúci faktor časté farbenie, ktoré oslabuje štruktúru vlasu.

Zvýšené padanie vlasov môžete spozorovať pri strese, infekčných ochoreniach, problémoch s trávením alebo štítnou žľazou. Našťastie, vďaka niekoľkým zmenám dokáže vlasov dodať chýbajúce živiny.

vypadávanie vlasov

Pestrá strava plná vitamínov a minerálov 

K pevným vlasov je potrebný dostatok bielkovín, ktoré sú základnou stavebnou zložkou vlasov. Určite ste si všimli, že súčasťou prípravkov na posilnenie vlasového vlákna je keratín. Je to stavebná bielkovina, vďaka ktorej získavajú vlasy silu a pevnosť. Do svojej stravy preto zaraďte potraviny bohaté na bielkoviny - kvalitné mäso, ryby, vajíčka a pod.

Ako ste si mohli všimnúť, niektoré z prípravkov v našej recenzii obsahujú kyselinu listovú. Tú telo získava z listovej zeleniny, brokolice alebo sóje.

Správna starostlivosť 

Z vlasov treba dôkladne umyť všetky stylingové prípravky, ktoré používate. Pri sušení vlasy nešúchajte agresívne uterákom, ale ich nechajte voľne vysušiť. Vyhnite sa tiež fénu, prípadne dodržujte dostatočnú vzdialenosť, aby sa nepoškodilo vlasové vlákno vplyvom tepla.

Prospešné sú aj masáže špeciálnymi prípravkami, ktoré vyživujú korienky a podporujú prekrvenie pokožky hlavy.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

pilulka.sk logo
drmax.sk logo
lieky24.sk logo
prezdravie logo
Prípravky proti vypadávaniu vlasov
5 (100%) 6 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok