Prípravky proti vypadávaniu vlasov


Autori: Lenka Riganová | Aktualizované: 24. 09. 2019

Tieto prípravky proti vypadávaniu vlasov odporúčame

Donna Hair prípravok proti vypadávaniu vlasov

Pre zdravé vlasy a nechty

Prípravok pozitívne vplýva nielen na vlasy, ale aj stav nechtov.

cena od 23 €

Renovix na vlasy recenzia

Vhodný na dlhodobé užívanie

Doplnok stravy s prírodným zložením, ktorý možno užívať aj dhodobo. 

cena od 13 €

Revalid na rast vlasov recenzia

Aj pre ťažko poškodené vlasy

Pre skvalitnenie vlasov a  riešenie následkov chorobných prípadov.

cena od 24 €

Recenzie prípravkov proti vypadávaniu vlasov

40 hodín sme hľadali, porovnávali a hodnotili voľnopredajné prípravky proti vypadávaniu vlasov. Z množstva prípravkov sme po dôkladnej analýze vybrali 6 najlepších, ktorých recenzie vám dnes prinášame. 

KOMBO expert testuje pre vás

Kombo expert Eva Badíková

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková absolvovala vysokoškolské štúdium na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a v súčasnosti pracuje ako zodpovedný farmaceut v lekárni REGIA v Lučenci.

Ako sme hodnotili

Pri hodnotení voľnopredajných liekov proti vypadávaniu vlasov sme vychádzali predovšetkým zo skúseností používateľov, ktorí dané produkty už vyskúšali. Pozreli sme sa však aj na samotné zloženie, účinky, ale aj spôsob užívania, balenie či cenu.

Na základe nášho hodnotenia sme následne zostavili rebríček 6 najlepších prípravkov spolu s ich výhodami i nevýhodami. Prípravok, ktorý nás počas hodnotenia oslovil najviac od nás získal odznak Náš tip.


Porovnanie prípravkov proti vypadávaniu vlasov

Donna Hair prípravok proti vypadávaniu vlasov

#1

Renovix na vlasy recenzia

#2

Revalid na rast vlasov recenzia

#3

Forcapil na rast vlasov recenzia

#4

Bio lopúchový olej recenzia

#5

Alpecin šampón proti vypadávaniu vlasov

#6

Balenie

120 toboliek

60 kapsúl

120 toboliek

180 kapsúl

250 ml

250 ml

Hodnotenie

Plusy

+ aj na nechty

+ viditeľné výsledky

+ jednoduché použitie

+ aj na dlhodobé užívanie

+ rastlinné zložky

+ cena

+ aj na ťažko poškodené vlasy

+ aj na nechty


+ aj na nechty

+ celková výživa vlasov

+ prírodné BIO zloženie

+ vhodný pre vegánov a celiatikov


+ aj na dlhodobé užívanie

+ vôňa

+ cena

Mínusy

- nezistené


- individuálny účinok


- vysoká denná dávka

- individuálny účinok


- pomalší nástup účinkov

- pomalší nástup účinkov

Cena

23 €

13 €

24 €

24 €

26 €

6 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Recenzie prípravkov proti vypadávaniu vlasov

1. Simply You Donna Hair - Pre zdravé vlasy a nechty

• 1 balenie = 120 toboliek, 4-mesačná kúra

Donna Hair prípravok proti vypadávaniu vlasov

Prípravok Simply You Donna Hair svojím zložením poskytuje starostlivosť riedkym vlasom bez lesku. Obsahuje účinné látky napomáhajúce obnove a posilneniu vlasových folikúl.

Požitím jednej tablety prijmete doslova koktejl účinných látok. Jediná pilulka sa skladá až zo štyroch komplexov účinných látok zabezpečujúcich pevnosť, rast, lesk a zdravú pokožku hlavy.

V zložení možno nájsť zdraviu prospešné látky, ako napríklad kyselina listová, ktorej priaznivé účinky na rast vlasov a nechtov sú už notoricky známe. Pevnosti napomáhajú hlavne látky podporujúce tvorbu keratínu. Vitamíny, ktoré sa starajú o zdravie pokožky hlavy, okrem regulácie tvorby kožného mazu dodávajú aj objem. Látky obsiahnuté v štvrtom komplexe zabezpečujú sýtejšiu farbu a lesk.

Prípravok možno užívať vo forme tabliet. Odporúčanou dávkou je jedna tableta na deň. Pri výrazných problémoch možno dávku zvýšiť, avšak treba dávať pozor, aby prípravok nespôsobil vedľajšie účinky. Cena je vzhľadom k obsahu látok a celkovej kvalite úmerná. Tablety sú na trhu voľne dostupné.

Naše skúsenosti

Po dlhodobom používaní tabliet možno pozorovať skutočné zlepšenie. Vlasy sú určite pevnejšie, lesklejšie, kvalitnejšie a časom vlasy dokonca hustnú. Či už je to len celkovým posilnením a zhrubnutím vlasu, alebo sa počet vlasov ozaj zvyšuje, vizuálny výsledok prekonáva očakávania. 

Výhody

 • smile-o
  okrem vlasov pôsobí priaznivo aj na nechty
 • smile-o
  jednoduché použitie 
 • smile-o
  viditeľné výsledky 

Nevýhody

 • frown-o
  bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

23 €

Hodnotenie

2. Renovix - Vhodný na dlhodobé užívanie

• 1 balenie = 60 kapsúl, 2-mesačná kúra

Renovix na vlasy recenzia

Výživový doplnok je určený hlavne pre osoby s problémom riedkych vlasov, čiže nadmerného vypadávania. Okrem toho samozrejme prispieva aj k celkovému zdraviu a kvalite vlasu. Účinne pôsobí napríklad po pôrode, či častom farbení.

V prípravku Renovix sú obsiahnuté synergické látky rôzneho druhu. Veľa z nich má rastlinný pôvod. Napríklad ošetrujúca praslička, či aloe vera ozdravujúca pokožku hlavy. Látky spoločným účinkom spevňujú každý vlas a zabraňujú vypadávaniu. Požitím tablety je do tela doručený kompletný balík živín.

Odporúčaná dávka je 1 alebo 2 tablety na deň. Doplnok je pre preukázanie účinkov potrebné užívať aspoň po dobu jedného mesiaca, no tablety sú vhodné aj na dlhodobé užívanie. Tablety možno na trhu dostať za skutočne sympatickú cenu.

Naše skúsenosti

Účinok prípravku do vysokej miery závisí od vášho organizmu, čo znamená, že zriedkavo možno dôjsť k nulovému výsledku. U jedincov patriacich k šťastnej väčšine dôjde vo vypadávaní vlasov k veľkému posunu. Prípravok zastavuje problémy riedkych vlasov a skvalitňuje ich od korienkov po končeky. Kvôli niektorým látkam obsiahnutým v tabletách môže užívanie tohto prípravku spôsobiť žalúdočné ťažkosti.

Výhody

 • smile-o
  vhodný na dlhodobé užívanie
 • smile-o
  prítomnosť rastlinných zložiek
 • smile-o
  cena

Nevýhody

 • frown-o
  nemusí zaúčinkovať u každého, keďže každý organizmus je iný

Orientačná cena

13 €

Hodnotenie

3. Revalid - Aj pre ťažko poškodené vlasy

• 1 balenie = 120 toboliek, 40-denná kúra

Revalid na rast vlasov recenzia

Revalid bol pôvodne vyvinutý vo Švajčiarsku. Vysoko účinne napomáha skvalitňovaniu vlasov. Prípravok je odporúčaný aj osobám, ktorých vlasy boli vystavené vonkajšiemu poškodeniu, napríklad ťažkej liečbe.

Možno ním účinne bojovať aj proti pretrvávajúcim problémom s vlasmi a nechtami následkom choroby. Pomocou účinných látok možno prípravkom pomaly obnoviť aj silne poškodené vlasy.

Prípravok obsahuje súbor minerálnych látok a vitamínov poskytujúcich spoľahlivú a intenzívnu výživu pre každý vlas. Pomocou týchto látok dokáže prípravok pomaly, ale účinne obnovovať predtým poškodené vlasy. Pôsobí tiež priaznivo na nechty, ktoré spevňuje a vyživuje. Vlasy zostávajú po vstrebaní látok pevnejšie, hrubšie, hustejšie a časom je ich kvalita viditeľne vyššia.

Výživový doplnok Revalid je pre dosiahnutie želaných výsledkov potrebné užívať po dobu 3 mesiacov. Dávkuje sa denne po 3 kapsuly vždy po jedle. Jeho cena na našom trhu je skutočne dostupná.

Naše skúsenosti

Prípravok je cenený hlavne vďaka schopnosti liečiť ťažko poškodené vlasy. Neposkytuje len skvalitnenie vlasov, ale aj riešenie následkov chorobných prípadov. Tablety sú skutočne do istej miery účinné. Možno ich použiť pri akýchkoľvek problémoch, menších či väčších, avšak hlavné odporúčanie smeruje primárne k prípadom ťažšieho poškodenia.

Výhody

 • smile-o
  obnovuje aj ťažko poškodené vlasy
 • smile-o
  pomáha tiež pri poruchách rastu nechtov

Nevýhody

 • frown-o
  vysoká denná dávka

Orientačná cena

24 €

Hodnotenie

4. Forcapil - Komplexná výživa vlasov 

• 1 balenie = 180 kapsúl, 3-mesačná kúra

Forcapil na rast vlasov recenzia

Prípravok Forcapil nie je prípravkom špecifikovaným presne pre jeden vybraný problém. Známy je hlavne pre svoje komplexne priaznivé účinky na vlasy. Poskytuje celkovú výživu vlasu, čo vedie k zvyšovaniu celkovej kvality.

Každá tableta obsahuje látky zamerané v prvom rade na podporu tvorby keratínu. Bielkovina keratín je hlavnou stavebnou jednotkou vlasu. Tableta preto obsahuje súbor aminokyselín s potenciálom pre tvorbu hlavnej bielkoviny. Ďalej možno v zložení nájsť niekoľko ďalších podporných látok a vitamínov. Ostatné látky zabezpečujú vlasu výživu.

Forcapil je výživový doplnok vo forme tabliet. Užívať sa má jeden krát denne z rána po dve tablety. Kompletná kúra trvá od 2 do 4 mesiacov, kedy by sa mali dostaviť viditeľné výsledky.

Naše skúsenosti

Prípravok pôsobí vcelku účinne a počas jeho užívania sa neobjavujú žiadne vedľajšie účinky. Okrem vlasov prispieva aj k posilneniu nechtov.Účinky sú viditeľné už po dvoch mesiacov. Každý organizmus je jedinečný, a preto prípravok v malom počte prípadov nemusí mať požadovaný efekt.

Výhody

 • smile-o
  pôsobí priaznivo aj na nechty
 • smile-o
  jednoznačne časovo vymedzená kúra
 • smile-o
  celková výživa vlasu

Nevýhody

 • frown-o
  riziko neprejavenia sa účinku (v závislosti od organizmu)

Orientačná cena

24 €

Hodnotenie

5. BIO Lopúchový olej - Prírodné BIO zloženie

• 1 balenie = 100 ml

Bio lopúchový olej recenzia

BIO Lopúchový olej obsahuje prírodné látky napomáhajú prekrveniu hlavy, výžive, skvalitneniu a rastu nových vlasov. Príjemné výsledky dosahuje u žien po pôrode. Vďaka čisto prírodným zložkám sa netreba obávať škodlivých účinkov.

Olej obsahuje vitamíny A, B a E vyživujúce vlasový folikul. V oleji je obsiahnuté taktiež železo, zinok a iné minerálne látky spevňujúce a posilňujúce vlas. Hlavnou zložkou oleja je lopúch. Táto rastlinka je známa svojimi všestranne pozitívnymi účinkami na organizmus. Zloženie oleja je absolútne BIO. Všetky jeho zložky možno nájsť v prírode, a preto je priateľský a jemný k celému telu.

Prípravok sa užíva 2-krát denne po jednu čajovú lyžičku ráno a večer. Výsledky sa dostavia až po niekoľkých mesiacoch používania. BIO olej možno zakúpiť za zodpovedajúcu, priateľskú cenu. Olej možno užívať aj po dlhšiu dobu.

Naše skúsenosti

Daňou za prírodné zloženie tohto prípravku je dlhé čakanie na prvé výsledky. Výsledky možno badať po niekoľkých mesiacoch, no v každom prípade ich trochu vidieť. Na oleji tvorí skutočne pozitívum jeho zdravý charakter. Nepoškodzuje naše telo prísunom umelých látok. Olej ma celkovo všestranné využitie a pôsobí zdravo na celý organizmus.

Výhody

 • smile-o
  prírodné zloženie BIO
 • smile-o
  vhodné pre vegánov a celiatikov
 • smile-o
  priaznivé účinky na celé telo

Nevýhody

 • frown-o
  potrebná dlhá doba na prvé účinky

Orientačná cena

26 €

Hodnotenie

• 1 balenie = 250 ml

Alpecin šampón proti vypadávaniu vlasov

Šampón Alpecin Energizer Coffein je primárne určený pre mužov. Nesie mužskú vôňu a zmierňuje vypadávanie vlasov vedúce k známym plešinám, či kútom. Používaním šampónu je možné predchádzať problémom s nedostatkom vlasov.

Zloženie šampónu nesie súbor látok napomáhajúci rastu vlasov. Účinná látka vlasy vyživuje a spevňuje. V šampóne sú obsiahnuté klasické látky zamedzujúce strate vlasov, ošetrujúce vlasovú pokožku, prispievajúce k výžive vlasov a látky dodávajúce lesk, pevnosť a hustotu.

Prípravok možno aplikovať na vlasy denne, používa sa ako klasický šampón. Pri umytí sa vmasíruje do vlasov, nechá pôsobiť a následne spláchne. Šampón je potrebné používať dlhodobo. Jeho cena je vzhľadom k pekným výsledkom veľmi vyhovujúca.

Naše skúsenosti

Výsledky z používania šampónu Alpecin Energizer coffein sú skutočne viditeľné až po dlhšom používaní. Je potrebné používať ho intenzívne a dlhodobo. Nesie príjemnú vôňu a, hoci neskoršie, výsledky sú pekne viditeľné. Šampón pôsobí dobre na vlasy, vyživuje ich, dodáva pevnosť a lesk. Nie je veľmi vhodný pre farbené vlasy.

Výhody

 • smile-o
  vhodný na dlhodobé užívanie
 • smile-o
  príjemná vôňa
 • smile-o
  cena

Nevýhody

 • frown-o
  potrebná dlhšia doba na prvé účinky

Orientačná cena

6 €

Hodnotenie

Ako si vybrať prípravok proti vypadávaniu vlasov

Prípravky proti vypadávaniu vlasov

Príčiny vypadávania vlasov môžu byť rôzne - od nevhodnej stravy, zdravotných problémov až po genetické vplyvy či poruchy. Ako najúčinnejšia cesta, ako sa tohto problému zbaviť sa tak javí poznanie samotnej príčiny vypadávania vlasov. 

Pokiaľ je vypadávanie vlasov spôsobené nevhodnou stravou či nezdravým životným štýlom, veľmi dobre vám dokážu pomôcť rôzne prípravky či šampóny určené proti vypadávaniu vlasov. V prípade genetických porúch môže byť odstránenie tohto problému už o niečo zložitejšie. 

Tak či onak platí, že prípravky určené proti vypadávaniu vlasov by mali obsahovať isté účinné látky. A o ktoré ide? 

 • Výživné látky a aktivátory - dokážu vlasy aktivovať k ich rastu a zároveň im dodať potrebné vitamíny.
 • Látky na očistenie pokožky od mazu a zlepšenie stavu pokožky
 • Látky zlepšujúce cirkuláciu krvi v pokožke

Ak sa pozrieme detailnejšie na zloženie prípravkov proti vypadávaniu vlasov, kvalitné produkty by mali obsahovať tieto zložky: 

DHT blokátory 

DHT býva označovaný za najčastejšiu príčinu vypadávania vlasov. No čo to vlastne je?

DHT vzniká z testosterónu. Problémy s vypadávaním vlasov však začne spôsobovať až vtedy, keď sa premení na dihydrotestosterón, ktorý následne ničí vlasové folikuly. Úlohou DHT blokátorov je, ako napovedá už aj samotný názov, blokovať DHT. 

Ketokonazol

Táto látka patrí v prípravkoch proti vypadávaniu vlasov medzi tie najbežnejšie. Jej najväčšou výhodou je, že pozitívne vplýva na prerušovanie cyklu DHT. 

Kyselina salicylová

Táto kyselina má dôležitú úlohu, pretože účinne znižuje tvorbu mazu vo vlasovej pokožke a tak zabraňuje hromadeniu DHT. 

Látky na podporu rastu vlasov

Ďalšie látky, ktoré by nemali chýbať v kvalitnom prípravku proti vypádavaniu vlasov sú tie, ktoré podporujú ich rast. Patria medzi ne napríklad: niacín, biotín, kofeín, výtažky zo zeleného čaju, praslička, ...

Tip od experta

"Vypadávanie vlasov sa dá korigovať potravinovými doplnkami – doplnením zinku, železa, selénu, vitamínu E a‑D. Pomôcť môžu aj šampóny a vlasové vody s obsahom kofeínu, rastlinných inhibítorov 5 – alfa- reduktázy a pod."


Katarína Moricová, koloristka a školiteľka kaderníčok

Ako spomaliť padanie vlasov?  

Bežný človek stratí každý deň okolo 60 - 100 vlasov, čo je úplne normálne. Problém začína, ak pravidelne vyberáte z kefy chumáče vlasov a viditeľne ubudlo z hustoty.

Padanie vlasov ovplyvňuje do určitej miery genetika, no veľkú úlohu zohráva nesprávna starostlivosť a nadmerné zaťažovanie vlasov.

Okrem nešetrného česania, kedy vlasy doslova vytrhávate, je oslabujúci faktor časté farbenie, ktoré oslabuje štruktúru vlasu.

Zvýšené padanie vlasov môžete spozorovať pri strese, infekčných ochoreniach, problémoch s trávením alebo štítnou žľazou. Našťastie, vďaka niekoľkým zmenám dokáže vlasov dodať chýbajúce živiny.

Pestrá strava plná vitamínov a minerálov 

K pevným vlasov je potrebný dostatok bielkovín, ktoré sú základnou stavebnou zložkou vlasov. Určite ste si všimli, že súčasťou prípravkov na posilnenie vlasového vlákna je keratín. Je to stavebná bielkovina, vďaka ktorej získavajú vlasy silu a pevnosť. Do svojej stravy preto zaraďte potraviny bohaté na bielkoviny - kvalitné mäso, ryby, vajíčka a pod.

Ako ste si mohli všimnúť, niektoré z prípravkov v našej recenzii obsahujú kyselinu listovú. Tú telo získava z listovej zeleniny, brokolice alebo sóje.

Správna starostlivosť 

Z vlasov treba dôkladne umyť všetky stylingové prípravky, ktoré používate. Pri sušení vlasy nešúchajte agresívne uterákom, ale ich nechajte voľne vysušiť. Vyhnite sa tiež fénu, prípadne dodržujte dostatočnú vzdialenosť, aby sa nepoškodilo vlasové vlákno vplyvom tepla.

Prospešné sú aj masáže špeciálnymi prípravkami, ktoré vyživujú korienky a podporujú prekrvenie pokožky hlavy.

Kombík radí

Kombík radí

Viete, že by ste nikdy nemali chodiť spať s mokrými vlasmi? Ak tak robíte, vaše vlasy môžu byť náchylnejšie k lámaniu, vypadávaniu a spomalený je aj ich rast. 


Najčastejšie kladené otázky pri výbere prípravku proti vypadávaniu vlasov

1. Dá sa vypadávanie vlasov zastaviť?

Vypadávanie vlasov je možné zastaviť za pomoci prípravkov určených proti vypadávaniu vlasov, ktorých úlohou je ochrániť vlasy na hlave a zároveň naštartovať rast nových.

2. Čo je lepšie, šampón proti vypadávaniu vlasov alebo výživový doplnok?

Kým šampón pôsobí na vlasy ako aj na pokožku hlavy predovšetkým zvonku, výživové doplnky pôsobia zvnútra, a preto môžu byť často účinnejšie. Veľmi dobrým riešením však býva i kombinácia oboch typov prípravkov. 

3. Môžem používať prípravky proti vypadávaniu vlasov dlhodobo?

Áno, môžete, a to najmä šampóny. Pri výživových doplnkoch sa vždy riaďte informáciami uvedenými v príbalovom letáku.

4. Ako dlho trvá, kým mi začnú rásť nové vlasy?

Každý z nás sme individuálny a to platí aj o našich vlasoch.

Kým niekomu za mesiac narastú vlasy približne o 1 cm, iný sa zas môže radovať z vlasov dlhších až o 1,5 či 2 cm. Rast vlasov pozostáva z troch fáz, pričom ich nástup a vôbec dĺžka celkovo závisí od množstva faktorov.

Zaujímavým faktom je bezpochyby aj to, že každý jeden vlas prechádza vlastnou fázou, a to nezávisle od ostatných vlasov na hlave. 

5. Môže stáť za vypadávaním vlasov i pravidelné žehlenie či kulmovanie?

Áno. A to najmä v prípade, že si žehlíte či kulmujete vlasy príliš často a nešetrným spôsobom. 


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok
 
 
 
Najnovšie Najstaršie Najobľúbenejšie
Eva
Komboš
Eva
Hodnotenie :
     

cislo 2 pomohlo mne (: a dovtedy som si dala urobit bujnejsiu hrivu v clipinhair s ludskymi remy vlasmi a je to senzacne – uplne prirodzene na pohlad aj na dotyk