Recenzia: Hairburst vlasová kozmetika - zázrak či reklamný ťah?

Hairbust šampón kondicióner
 • šampón a kondicionér pre dlhšie a silnejšie vlasy
 • vegánske zloženie
 • 2x350 ml
 • cena od 29 

Neustále fénovanie, farbenie, žehlenie, natáčanie či česanie. Toto všetko dáva našim vlasom poriadne zabrať. A preto niet divu, že v dôsledku pravidelných úprav strácajú svoj lesk a hebkosť, lámu sa, krepovatejú a majú čoraz viac rozštiepené končeky.

Za zhoršenou kvalitou vlasov však nemusí stáť iba ich úprava a teda vonkajšie vplyvy, ale tiež aj starnutie. Veru, s pribúdajúcim vekom nestarnú len naše kĺby, pokožka či zuby, ale aj naša koruna krásy. Prirodzený proces starnutia vlasov začína už okolo 30. roku života.

Starnutie pritom vonkoncom neznamená len šedivenie vlasov, ale aj ich stenšovanie, strácanie objemu, zmena v ich štruktúre, poddajnosti či pružnosti. 

Či už stárnutím zasiahnuté vlasy alebo vlasy namáhané dennodennými úpravami si vyžadujú dôslednú starostlivosť. Čo si však z tej záplavy najrozličnejších produktov na starostlivosť o vlasy vybrať? 

Ja som sa rozhodla vyskúšať prípravky značky Hairburst, konkrétne šampón a kondicionér, ktoré môžete poznať z Instagramu. Práve tam sa to totiž hemží pozitívnymi recenziami slovenských influenceriek na Hairburst produkty.

Ako som bola s Hairburst šampónom a kondicionérom spokojná a čo na toto kombo hovorím po niekoľko týždňovom testovaní?

Hairburst recenzia skúsenosti

V krátkosti o Hairburst

Skôr než sa dostaneme k mojim skúsenostiam s Hairburst šampónom a kondicionérom, povedzme si najprv čo to aj o samotnej značke i o ostatných produktoch. 

O Hairburst ste už pravdepodobne počuli. Produkty tejto značky totiž môžete poznať zo sociálnych sietí, kde ich vo veľkom propagujú osobnosti nášho šoubiznisu, ako Alexandra Orivská, sestry zo známeho dua TWINS či obľúbená makeup artistka Lucid. 

K tým najpopulárnejším patrí práve nami testovaný šampón a kondicionér pre dlhšie a silnejšie vlasy, ale taktiež i žuvacie vlasové vitamíny.

Okrem týchto prípravkov však pod značku Hairburst neustále pribúdajú nové a nové produkty, ako napríklad elixír na objem a rast vlasov, suchý šampón, tehotenské vitamíny či rôzne pomôcky, ako valček na pokožku hlavy alebo masážna kefa. 

Okrem toho má však Hairburst v ponuke aj šampóny podľa konkrétneho typu vlasov. K dostatiu je šampón na suché a poškodené vlasy, šampón určený pre ľudí s mastnou pokožkou hlavy či šampón na vlnité a kučeravé vlasy.

Ani na pánov sa nezabudlo. Pre nich je v ponuke šampón a kondicionér 2v1 pre silnejšie a hustejšie vlasy. 

Všetky produkty Hairburst sú vegánske, teda neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu. Nie sú testované na zvieratách, čo je ďalším argumentom za. Sú vyrábané vo Veľkej Británii v 100% zelených výrobných závodoch, s ohľadom na životné prostredie. 

Hairburst balenie

Balenie Hairburst setu šampón a kondicionér. 

Skúsenosti Hairburst

Hariburst produkty neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu, sú teda vhodné aj pre vegánov. 

 Pre koho je Hairburst určený? Balenie, dizajn, prvé dojmy

Hairburst set pozostáva z dvoch produktov - šampónu a kondicionéru, ktoré ku mne domov dorazili v malej krabici. Balenie celkovo hodnotím veľmi dobre, ružovo-tyrkysové farebné prevedenie ulahodí najmä ženskému oku. 

Šampón a rovnako aj kondicionér sú balené v menších plastových fľašiach s objemom 350 ml. S malou dušičkou som dúfala, že pôjde aspoň o nejaké recyklovateľné plasty a teda ekologickejší variant, ale na stránkach predajcu som o tom nenašla žiadnu zmienku. Škoda. Poďme ale k samotným produktom.

Oba prípravky sú určené pre akýkoľvek typ vlasov (suché, mastné či normálne). Ich pravidelné používanie má podporiť rast, ako aj kvalitu vlasov, zvýšiť ich pevnosť a obmedziť lámavosť. 

Výrobca ďalej sľubuje zlepšenie hustoty vlasov, ich hebkosti a mäkkosti, jednoduchšiu úpravu i zvýšenie lesku. 

Šampón je vhodný tak ako pre mužov, tak aj pre ženy (i pre tehotné).

Set šampón a kondicionér Hairburst

Set tvorí šampón a kondicionér. 

Recenzia set šampón a kondicionér

Prípravky sú balené v plastových fľaštičkách s objemom 350 ml. 

Hairburst šampón a kondicionér balenie

Šampón a kondicionér sú farebne odlíšené, pre jednoduché rozoznanie. 

Hairburst set šampón kondicionér obsah balenia

Obsah balenia Hairburst setu. 

 Hairburst šampón a kondicionér - zloženie

Značka Hairburst si zakladá na prírodnom zložení - produkty obsahujú viac ako 95% prírodných zložiek. 

Kľúčovými zložkami v šampóne a kondicionéri sú hydrolizované pšeničné bielkoviny, dôležité aminokyseliny i panthenol. Okrem toho však produkty obsahujú aj iné látky, ako prírodné konzervanty (sodium benzoate) či sulfáty. 

Hydrolizované pšeničné bielkoviny sú získavané zo pšeničných klíčkov. Ich plusom je, že dokážu zadržiavať vo vlasoch vlhkosť a tým im dodávať potrebný objem. Pšeničné klíčky sú bohaté na dôležité vitamíny, ako napríklad vitamín A, B, E, D, antioxidanty či minerály, ako draslík, zinok, fosfor, vápnik či meď. 

Podobné účinky má aj panthenol, ktorý prispieva k zadržiavaniu vody vo vlasoch, vďaka čomu sú objemnejšie. Panthenol vlasy zároveň aj hydratuje a robí ich na dotyk jemnejšie. 

Z aminokyselín tu má svoje zastúpenie prolín, valín, arginín, glycín, serín, izoleucín, treonín či napríklad aj histidín.

Aminokyseliny ako také sú pre vlasy veľmi dôležité. Sú to totiž stavebné bloky všetkých proteínov v tele, pričom vlasy sú do veľkej miery zložené práve aj z proteínov a keratínu. Ak bunky vlasových folikulov nemajú dostatočné množstvo aminokyselín, klesá produkcia keratínu. Keratín je však pre vlasy nesmierne významný, keďže im dodáva silu. 

Diskutovanou zložkou sú ale sulfáty, ktoré sa veľmi často nachádzajú v kozmetických produktoch. Zabezpečujú vynikajúce penivé vlastnosti a tým v používateľovi vzbudzujú presvedčenie, že dané produkty skutočne fungujú. Predsa čím viac peny, tým lepšie. Na druhej strane však sulfáty môžu narúšať ochrannú bariéru pokožky a vysušovať ju.

V Haiburst šampóne a kondicionéri sa však pre zachovanie penivosti nachádza ALS, ktorý predstavuje miernejšiu povrchovo aktívnu látku, nie najčastejšie, bežne používané sulfáty, ako laurylsulfát sodný (SLS) .

Zloženie je teda v poriadku, až na vyššie spomínane sulfáty, ktoré nemusia každému vyhovovať a nadšencov prírodnej kozmetiky môžu odradiť.

Hariburst šampón skúsenosti

Hairburst šampón je vhodný pre všetky typy vlasov. 

Hairburst šampón zloženie

Posilňuje vlasy a z lepšuje ich kvalitu. 

Hairburst kondicionér skúsenosti

Kondicionér je určený na starostlivosť o vlasy po umytí. 

Hairburst kondicionér zloženie

Pravidelné používanie prináša na dotyk hebkejšie vlasy. 

 Ako používať Hairburst šampón a kondicionér?

Možnože ste si práve povedali, že umývanie vlasov nie je žiadna veda a že každý predsa vie, ako na to. Ste si ale skutočne istá/ý, že si vlasy umývate správne?

Pred každým umytím je dôležité si vlasy najprv dôkladne rozčesať. Nielenže z nich uvoľníte nečistoty, ale zároveň predídete ich lámaniu a zamotávaniu počas umývania. 

Keď už máte vlasy rozčesané, opláchnite ich teplou vodou. Následne na vlasy aplikujte šampón a masírujte do pokožky hlavy po dobu približne 2 až 3 minúty. Pri umývaní vlasov je omnoho dôležitejšie šampón vmasírovať do pokožky vlasov, ako po ich dĺžke.

Čo sa týka množstva šampónu, nepreháňajte to. Postačí množstvo vo veľkosti čajovej lyžičky.

Vlasy dôkladne opláchnite. Zvyšky neumytého šampónu by totiž mohli narobiť poriadnu neplechu. 

Hneď po umytí vlasov šampónom použite Hairburst kondicionér. Ten je treba nanášať rovnomerne od končekov vlasov smerom nahor. Ak nemáte vlasy nejak intenzívne poškodené, mali by ste sa vyhýbať korienkom vlasov a vrchnej časti, pretože vás môže prekvapiť pocit mastných vlasov už deň po ich umytí. Kondicionér teda nanášajte na vlasy maximálne v rovine uší. 

Kondicionér nechajte na vlasoch pôsobiť cca 3 až 5 minút a potom opláchnite. 

Úplne nakoniec odporúčame vlasy rýchlo "spláchnuť" studenou vodou, ktorá im dodá lesk. 

Hairburst šampón recenzia

Pri umývaní vlasov je dôležité použiť vhodné množstvo šampónu, vmasírovať do pokožky hlavy a dôkladne opláchnuť. 

Hairburst kondicionér skúsenosti

Kondicionér nechajte na vlasoch pôsobiť niekoľko minút a opláchnite, ideálne vlažnou až studenou vodou. 

 Moje skúsenosti s Hairburst

O Hairburst produktoch som už toho počula, čítala a videla na sociálnych sieťach naozaj dosť. Neraz som po nich pokukovala, no až teraz som sa odhodlala vyskúšať ich. Čo na nich po testovaní hovorím? 

Som nositeľkou dlhých, vlnitých, suchých vlasov so sklonom ku krepovateniu a k lámavosti. Samozrejmosťou sú aj rozštiepené končeky. Pravidelne si cca 2 až 3 cm nechávam podstrihnúť, no na väčšiu zmenu sa neviem odhodlať, a to aj napriek tomu, že by mojim vlasom určite prospela. Poctivo sa však zameriavam na to, aby som svoje vlasy posilnila a zlepšila ich kvalitu. A tak stále skúšam nové a nové prípravky. 

Hairburst šampón a kondicionér ma hneď po prvom umývaní vlasov očarili svojou vôňou, z ktorej výrazne cítiť kokos. Vôňa vo vlasoch ostáva aj po umytí a nevyprchá z nich ani po usušení. 

Šampón pení veľmi dobre a teda je potrebné dať si pozor na jeho dôkladné opláchnutie. Kondicionér má príjemnú vôňu a na mokré vlasy sa jednoducho aplikuje. A čo moje pocity po vyskúšaní?

Budem úprimná. Po prvom umytí a usušení vlasov som nespozorovala žiadnu zmenu. Dokonca som bola trochu zaskočená tým, že moje vlasy nie sú po aplikácii kondicionéru hebké (tak ako pri iných produktoch). Testovala som však ďalej. 

Prvé zmeny som začala pozorovať až po niekoľkých týždňoch. Vlasy sa mi nezdajú už také suché, ani zrkrepovatené a na dotyk sú tiež citeľne hebkejšie. Malý rozdiel pozorujem aj v dĺžke, ale nemôžem hovoriť o nejakom výraznom náraste, nejaké 2-3 cm to však určite sú. 

Skúsenosti Hairbust

Moje vlasy pred začatím používania Hairburst vlasovej kozmetiky - suché, krepovité a ťažko upraviteľné. 

Hairburst skúsenosti

Po niekoľkotýždňovom používaní sú vlasy poddajnejšie, lesklejšie, príjemnejšie na dotyk a jednoduchšie sa upravujú. 

  Cena

Cena Hairburst setu šampón a kondicionér sa aktuálne pohybuje okolo sumy 29 €, čo je v prepočte 14,50 € na jeden produkt. A to veruže nie je najmenej. 

Na stránke však pomerne často prebiehajú rôzne zľavy a výpredaje, s ktorými môžete nakúpiť výhodnejšie. Obľúbenou je najmä akcia  "1+1 produkt zadarmo".

Výhody a nevýhody Hairburst setu

Výhody

 • príjemná vôňa/krásne prevonia vlasy
 • šampón dobre pení
 • bez parabénu
 • bez silikónu
 • vegánske zloženie
 • vhodné pre všetky typy vlasov
 • pravidelné používanie zlepšuje kvalitu vlasov

Nevýhody

 • vyššia cena
 • balenie v plaste
 • obsahuje aj sulfáty
Hairburst šampón a kondicionér

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Vlasová kozmetika Hairburst nie je zázrak, ktorý vaše vlasy predĺži zo dňa na deň. To určite nie. Každý vlas má totiž svoj prirodzený cyklus, ktorý istý čas trvá. Rast vlasov však možno účinne podporiť kvalitnou starostlivosťou zvonku, ale aj zvnútra. 

Práve na starostlivosť o vlasy zvonku vám môže veľmi dobre poslúžiť Hairburst šampón a kondicionér. Pravidelným, dôkladným používaním docielite silnejšie, lesklejšie a hebkejšie vlasy. Očakávať môžete aj nejaký ten nárast na dĺžke.

Plusom vlasovej kozmetiky Hairburst je aj krásna vôňa, ktorá vo vlasoch zostáva aj po ich vysušení. 

Ako negatívum však vnímam cenu. Takmer 15 € za jednu 350 ml fľaštičku šampónu či kondicionéru mi príde pomerne dosť. Ani z balenia v plaste nie som nadšená.

Podobne je to aj so zložením, ktoré síce pozostáva z viac ako 95% prírodných zložiek, no obsahuje tiež aj sulfáty. Aj keď ja osobne som počas celej doby používania šampónu nezaznamenala žiadne problémy s pokožkou, žiadne svrbenie, ani nič podobné, u ľudí s citlivejšou pokožkou to tak nemusí byť.

Celkovo sa však Hariburst vlasová kozmetika teší veľkej obľube nielen u nás, ale aj v zahraničí, o čom svedčí množstvo spokojných recenzií zákazníkov.  

Ak by som to teda mala zhrnúť, z môjho pohľadu Hairburst šampón a kondicionér určite stoja za vyskúšanie, pretože vlasy dokážu viditeľne posilniť a zlepšiť ich kvalitu. Chce to však ale nejaký čas. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

3
Pridajte vašu recenziu

avatar
Erika
Komboš
Erika

Toto je najlepsia recenzia aku som citala, klobuk dole pred tebou! Som perfekcionistka a velmi som si to citanie uzila, boli tam vsetky informacie a vobec nic som nemusela dohladavat. Navyse ma to presvecilo. Vdaka, skvela praca dievca! :))

Michaela Struhárová
Admin

Ďakujeme, Erika 🙂

Veronika
Komboš
Veronika

Perfektná,cielená a nezaujata recenzia aj obsahovo kvalitná,popísaná z vlastnej skusenosti