Recenzia: KolagenDrink výživové doplnky pre zdravie a krásu

KolagenDrink výživové doplnky recenzie a skúsenosti

Byť zdravý aj s pribúdajúcimi rokmi, žiť aktívne, nepoznať bolesť, cítiť sa a vyzerať mlado. To si praje nejeden z nás. Avšak, nie každému bola do vienka nadelená špičková genetická výbava a vôbec, spoliehať sa iba na gény, sa v konečnom dôsledku nemusí vyplatiť.

Čo tak radšej priložiť ruku k dielu?

Zdravá a vyvážená strava, pravidelný pohyb, naplnené vzťahy, ale tiež dopriať telu to, čo potrebuje, zvonku i zvnútra, môže byť kľúčom k dobrému, pevnému zdraviu, ale aj k mladistvému vzhľadu. 

V duchu tohto hesla sme sa tentokrát rozhodli spraviť niečo pre naše kĺby a zásobiť ich dávkou kolagénu a kyseliny hyalurónovej, ktorým sú v súčasnosti pripisované priam až zázračné účinky. Vybrali sme si kĺbovú výživu KolagenDrink FlexiRep a k tomu prihodili i KolagenDrink lipozomálnu kyselinu hyalurónovú.

Ako toto kombo pre zdravé kĺby, väzivá a šľachy, ale i peknú pokožku hodnotíme po niekoľkotýždňovom testovaní?

Video

V krátkosti o KolagenDrink

KolagenDrink predstavuje populárnu značku, pod ktorou nájdete kolagénové výživové doplnky tej najvyššej kvality i rôzne vitamínové doplnky. 

Jednotlivé produkty pochádzajú od popredných certifikovaných výrobcov z viacerých kútov sveta - zo Slovenska, Švédska či Nemecka.

Gro ponuky tvoria kolagény - v práškovej, ale i v tekutej forme, ochutené i neochutené. Vybrať si môžete z kolagénov na krásu, ktoré sú zamerané na zvýšenie elasticity pokožky, potláčanie tvorby vrások, ale aj na zdravé a silné vlasy, nechty a v neposlednom rade i kĺby a kosti. 

V ponuke sú tiež kolagény určené predovšetkým na kĺby a podporu celkového zdravia pohybového aparátu. Nechýba ani kolagén špeciálne navrhnutý pre vegánov. 

Veľký úspech majú i vitamíny, minerály a doplnky výživy v lipozomálnej forme, ktorá sa vyznačuje vysokou vstrebateľnosťou. Patrí sem napríklad kyselina hyalurónová, zinok s vitamínom C či B-komplex. 

Všetky zložky KolagenDrink produktov sú v súlade ISO-GMP a schvaľované EÚ/EFSA. Samozrejmosťou je aj certifikát analýzy (CoA).

A teraz už poďme k našim skúsenostiam s KolagenDrink kĺbovou výživou a kyselinou hyalurónovou. 

KolagenDrink balenie

Doplnky prišli dôkladne zabalené v bublinkovej fólii. 

Recenzie a skúsenosti výživové doplnky KolagenDrink

Oba testované prípravky patria pod obľúbenú značku KolagenDrink. 


Recenzie výživových doplnkov od KolagenDrink

Aké zloženie majú prípravky KolagenDrink FlexiRep kĺbová výživa a lipozomálna kyselina hyalurónová? Aké sú ich účinky, dávkovanie a kto každý ich môže užívať?   

KolagenDrink FlexiRep kĺbová výživa recenzia

KolgenDrink FlexiRep kĺbová výživa je doplnok stravy určený na podporu pohybového aparátu, ktorý priaznivo vplýva na zdravie kĺbov, kostí, väzív a šliach. 

Je dostupný v tekutej forme, ktorá sa stáva čoraz viac obľúbenejšou, a to hneď z viacerých dôvodov.

V prvom rade ide o praktickosť. Tekutý kolagén je totiž hotový výrobok, ktorý na rozdiel od kolagénov v prášku už netreba rozrábať. Stačí si iba odliať požadované množstvo do priloženej odmerky a následne užiť. Zároveň si môžete byť istí, že takto vždy užijete správnu dávku kolagénu. 

Objavujú sa tiež tvrdenia, podľa ktorých je tekutý kolagén biologicky dostupnejší, lepšie a rýchlejšie vstrebateľný i stráviteľný, tie však zatiaľ nie sú dostatočne potvrdené. 

KolagenDrink FlexiRep sa predáva vo fľaši s objemom 500 ml a okrem iného tiež láka príchuťou lesného ovocia. A čo jeho zloženie?

Zloženie

KolagenDrink FlexiRep kĺbová výživa obsahuje vysoké dávky hydrolizovaného hovädzieho kolagénu typu I, II a III, tiež chondroitín sulfát, MSM, glukozamín sulfát, extrakt z kurkumovníka i vitamíny B12, C (dôležitý pre správne vstrebávanie kolagénu) a D3.

Okrem vyššie spomenutých látok v ňom nájdete i vodu, regulátor kyslosti, prírodnú arómu ovocia, konzervačné látky, emulgátor, prírodné farbivo, sladidlo (glykozidy steviolu, sukralóza) i výťažok z listov čajovníka čínskeho. 

Veľmi významná je práve prítomnosť troch druhov kolagénov, keďže každý z nich má pre telo obrovský význam.

Kolagén typu I sa v ľudskom tele nachádza v najväčšej miere, je súčasťou kostí, šliach, zubov, pokožky i chrupavky. Pozitívne tak vplýva na kosti, ale i elasticitu pokožky a urýchľuje aj hojenie rán. 

Kolagén typu II tvorí dôležitú zložku chrupavky a podieľa sa na tlmení nárazov v kĺboch. 

Kolagén typu III sa vyskytuje v kombinácii s kolagénom typu I a priaznivo vplýva na srdce a cievy, ale aj pružnosť pokožky. 

Za zmienku rozhodne stojí aj MSM s vynikajúcimi protizápalovými a antioxidačnými účinkami, či chondroitín sulfát nevyhnutný pre regeneráciu chrupaviek. Glukozamín sulfát zas prispieva k ukladaniu vápnika do kostí.

KolagenDrink kĺbová výživa zloženie

Základ kĺbovej výživy FlexiRep je hydrolizovaný hovädzí kolagén typu I, II a III. 

Zloženie KolagenDrink FlexiRep kĺbová výživa

Doplnok má príchuť lesného ovocia. 

Kĺbová výživa KolagenDrink FlexiRep a jej účinky

Čo všetko možno očakávať od prípravku KolagenDrink FlexiRep?

KolagenDrink FlexiRep kĺbová výživa účinky

Pravidelné užívanie doplnku zlepšuje zdravie kĺbov, kostí, šliach a väzív. 

Ako chutí KolagenDrink FlexiRep? Dávkovanie

Vyskúšala som už viacero kolagénových prípravkov a s nie jedným som musela seknúť, pretože som sa skrátka nedokázala preniesť cez chuť. Aj preto som bola veľmi zvedavá, ako bude chutiť KolagenDrink FlexiRep s príchuťou lesného ovocia. 

Keďže ide o hovädzí kolagén, predpokladala som, že  jeho chuť a vôňa budú prijateľnejšie ako u rybieho kolagénu, čo bola aj pravda.

Hneď po prvom ochutnaní som bola milo prekvapená. Kĺbová výživa chutí po ovocí, je mierne kyslastá, necítila som v nej však žiadnu nepríjemnú pachuť, ani nič podobné. Navyše, jej chuť výrazne zlepšuje aj obsiahnuté sladidlo pozostávajúce z glykozidy steviolu a sukralózy. 

Chuť tejto kĺbovej výživy tak hodnotím na jednotku. 

Čo sa týka vône, tá nie je nejako výrazne ovocná, skôr by som povedala, že je špecifická práve pre hovädzie kolagény. Určite však nejde o žiadnu nepríjemnú arómu, ktorá by predstavovala problém pri užívaní tejto výživy. 

A teraz sa pozrime na dávkovanie. Denne je potrebné užiť 15 ml doplnku, t. j. tri čajové lyžičky. Odporúčam ale používať priloženú odmerku, na ktorej je dané množstvo pekne vyznačené. Pred každým použitím fľašu dôkladne pretrepte. 

KolagenDrink Flexirep kĺbová výživa chuť

Denka dávka prípravku FlexiRep je 15 ml.  V jednom balení sa nachádza 33 dávok kĺbovej výživy. 

Pre koho (nie)je kĺbová výživa vhodná?

Kĺbová výživa nie je vonkoncom určená iba pre starších ľudí, aj keď, samozrejme, práve pre túto skupinu ľudí môže byť veľmi prospešná. 

Po kĺbovej výžive by sa však mali obzerať aj mladšie osoby, predovšetkým športovci i aktívni ľudia, či dokonca aj tí, ktorí vykonávajú fyzicky náročnú prácu.

Kĺbová výživa je však dôležitá aj pre ľudí s nadváhou, keďže práve oni majú mnohonásobne vyššie riziko, že sa u nich prejavia problémy s kolenami. 

KolagenDrink FlexiRep je vhodný pre ľudí od 15 rokov. Tehotné ženy by sa o prípadnom užívaní mali vopred poradiť s lekárom. 

Naše skúsenosti

Bolesti kĺbov, žiaľ, veľmi dobre poznám, a to ešte nemám ani po tridsiatke. Musím tiež povedať, že nie som nejaká športovkyňa - športu sa venujem skôr rekreačne, no pod moje bolesti kolena sa zrejme podpísal dávnejší úraz. 

Tak či onak, bolesti sú tu, dokonca sa v uplynulom roku hlásili intenzívnejšie, ako kedykoľvek predtým, a tak som sa rozhodla riešiť ich práve za pomoci kĺbovej výživy od KolagenDrink.

Prípravok som užívala niekoľko týždňov v množstve 15 ml denne. S užívaním som nemala absolútne žiadne problémy. Vyhovovala mi chuť, konzistencia i jednoduchosť užívania. Počas celej doby užívania som nespozorovala žiadne vedľajšie účinky.

Práve naopak. Moje bolesti sa zmiernili, aj keď, samozrejme nevymizli úplne. To som však ale ani vzhľadom na dobu užívania neočakávala. Pri užívaní je totiž veľmi dôležité vybaviť sa dávkou trpezlivosti a výrazné zlepšenie očakávať približne až po troch mesiacoch dôsledného, pravidelného užívania (rovnako ako pri iných výživových doplnkoch). 

Každopádne v užívaní kĺbovej výživy KolagenDrink FlexiRep hodlám pokračovať aj naďalej a za seba ju môžem iba odporúčať. 

Výhody

 • hydrolizovaný hovädzí kolagén
 • v tekutej forme
 • obsah kolagén typu I, II a III
 • obsahuje vitamín C
 • veľmi dobrá chuť
 • jednoduché dávkovanie
 • priaznivý vplyv na pohybový aparát

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

27 €

Hodnotenie

KolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónová recenzia

Rovnako ako kolagén, tak aj kyselina hyalurónová sú v poslednej dobe pomerne často skloňované a počuť o nich z každej strany. 

Kým kolagén je spájaný predovšetkým so svojím priaznivým vplyvom na pohybový aparát, a do istej miery i s pozitívnymi účinkami na pokožku, nechty či vlasy (závisí od konkrétneho druhu kolagénu - teda, či ide o rybí alebo hovädzí kolagén), kyselina hyalurónová je vyzdvihovaná pre svoj blahodárny vplyv na krásu. 

Aj kyselina hyalurónová sa podobne ako kolagén nachádza na viacerých miestach v ľudskom organizme, no najviac je zastúpená práve v pokožke. Aj preto sa hojne využíva v kozmetickom priemysle a je neodmysliteľnou súčasťou prípravkov určených na zachovanie mladistvého vzhľadu pleti, vlasov i nechtov.

Takýmto prípravkom je aj kyselina hyalurónová od KolagenDrink. Vyniká svojou lipozomálnou formou, ktorá je považovaná za tú najlepšiu a najúčinnejšiu, a to vďaka svojej najvyššej vstrebateľnosti.  

Tekutá KolagenDrink kyselina haylurónová je dostupná vo fľaši s objemom 250 ml, čo je v prepočte  25 dávok.

Zloženie 

Zloženie kyseliny hyalurónovej od KolagenDrink je 100% prírodné. 

V prípravku sa nachádza kyselina hyalurónová, filtrovaná voda, kyselina jablčná, fosfolipidy, extrakt z rakytníka, glykozidy steviolu a prírodná príchuť vanilka. 

Práve extrakt z rakytníka plní v prípravku úlohu konzervantu, vďaka čomu sa môže kyselina hyalurónová od KolagenDrink pochváliť prívlastkom prírodná.

Neobsahuje tiež laktózu, sóju, lepok, vajcia, orechy ani žiadne GMO. Svojím zložením je vhodná aj pre vegánov.

KolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónová zloženie

V jednej dennej dávke výživového doplnku sa nachádza až 100 mg kyseliny hyalurónovej.

KolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónová dávkovanie

Prípravok neobsahuje vajcia, sóju, glutén ani GMO. Je vhodný aj pre vegánov. 

Účinky

Aké účinky má lipozomálna kyselina hyalurónová od KolagenDrink?

recenzia KolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónováKolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónová

Lipozomálna kyselina hyalurónová od KolagenDrink je vyrábaná v Nemecku. 

Čo na kyselinu hyalurónovú hovorí odborník?

"Kyselina hyalurónová sa nachádza v medzibunkovom priestore, v podkoží a v kĺbovej tekutine v chrupavkách. Hydratuje chrupavkové a spojivové tkanivo, dá sa tiež povedať, že funguje ako "mazivo", aby sme kĺbmi dokázali hýbať jednoducho, bez bolestí, zadrhávania a naplno.“


MUDr. Vladimír Holoubek, ortopéd

Ako sa užíva KolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónová a ako chutí?

Denná dávka predstavuje 10 ml prípravku, t. j. 2 čajové lyžičky. Aj pri tomto doplnku však nájdete na vrchu uzáveru fľaše praktickú odmerku. 

Doplnok nezabudnite pred každým užitím dôkladne pretrepať. 

A čo hovorím na chuť a vôňu?

KolagenDrink lipozomálna kyselina hyalurónová má vanilkovú príchuť, čo je jasné hneď na prvé ovoňanie. Vonia naozaj krásne. 

Trochu horšie je na tom chuť. Z prípravku síce cítiť vanilku, avšak má taký horkastý nádych, osobne mi pripomína sirup od kašľu.

Vnímanie chuti však môže byť individuálne – kým pre mňa nie je práve najpríjemnejšia, niekomu inému zas môže vyhovovať.

To sa aj potvrdilo, keď som ju dala ochutnať iným ľuďom, ktorí chuť považovali za veľmi dobrú.

ako chutí KolagenDrink kyselina hyaluronová

Kyselina hyalurónová od KolagenDrink má vanilkovú príchuť. 

Kto môže užívať KolagenDrink kyselinu hyalurónovú?

Užívanie kyseliny hyalurónovej je vhodné tak ako pre ženy, tak aj pre mužov, keďže vrásky sa nevyhýbajú nikomu z nás. 

Užívať ho však nesmú deti. Tehotné či dojčiace ženy by sa o prípadnom užívaní tohto doplnku mali poradiť s lekárom. 

Náš názor

Výživový doplnok lipozomálna kyselina hyalurónová je jeden skvelý prípravok nemeckej kvality. Ponúka čisté, prírodné zloženie, bez akýchkoľvek nežiadúcich látok či alergénov. Môže byť preto vhodnou voľbou aj pre vegánov. 

V jednej dennej dávke ponúka až 100 mg kyseliny hyalurónovej.

Veľmi pohodlne sa užíva, nakoľko ju stačí iba naliať do priloženej odmerky a vypiť, bez akéhokoľvek ďalšieho rozrábania a podobne. 

Okrem priaznivého vplyvu na pokožku, zjemnenie vrások či zvýšenú hydratáciu možno pri pravidelnom užívaní doplnku očakávať aj priaznivý vplyv na pohybový aparát. Ani tu však nečakajte zázraky zo dňa na deň, ale nechajte prípravku čas na zafungovanie. 

Výhody

 • príjemná, vanilková vôňa
 • jednoduché dávkovanie
 • lipozomálna forma
 • priložená odmerka
 • priaznivý vplyv na pokožku - spevnenie pleti, zmiernenie vrások
 • zmiernenie bolestí kĺbov
 • produkt nemeckej kvality

Nevýhody

 • horkastá chuť

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

Výživové doplnky KolagenDrink recenzie a skúsenosti

Naše celkové hodnotenie KolagenDrink výživových doplnkov

Aj napriek tomu, že kyselina hyalurónová i kolagén sa hojne využívajú v estetickej medicíne, odborníci sa zhodujú na tom, že ich prvotná úloha nie je estetická, ale zdravotná. 

Tieto dve zázračné látky totiž dokážu v prvom rade zmierniť bolesti pohybového aparátu a podporiť jeho funkčnosť. Navonok sa však ich účinkovanie prejavuje práve zlepšením stavu pleti, vlasov i nechtov. 

A tak je to aj pri nami testovaných produktoch od KolagenDrink. Oba prípravky účinkujú veľmi dobre, vyžadujú si však istý čas na prejavenie svojich účinkov. 

Pozitívne vnímame ich čisté, kvalitné, transparentné zloženie. Výhodou je aj tekutá forma a jednoduché, pohodlné užívanie či pridanie alternatívneho sladidla a arómy na zlepšenie chuti. 

V neposlednom rade je to aj prijateľná cena, ktorú sa do zdravia rozhodne oplatí investovať. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar