Recenzia Luli Chef Midi: mladší brat MioMatu rozhodne nestojí v jeho tieni

Luli Chef Midi recenzia a skúsenosti
 • 6 programov na prípravu teplých i studených pokrmov
 • praktické rozmery
 • dve farebné prevedenia
 • cena 139 

Testovať produkt na varenie, keď túto činnosť vnímate ako nevyhnutnú povinnosť, sa spočiatku môže zdať ako nasmerovať k sebe dva rovnaké póly magnetu. S odhodlaním a zvedavosťou som však preberala od kuriéra krabicu s Luli Chef Midi a pustila sa do testovania.

Luli Chef Midi balenie

Luli Chef Midi dorazil v menšej krabici

Luli Chef Midi obsah balenia

Balenie obsahu Luli Chef Midi, prívodný kábel, kefku na čistenie, 20 ml odmeru a slovenský návod na použitie. 

 Luli Chef Midi, zoznámte sa

Mladší brat populárneho MioMatu je prírastkom do rodiny „hrnčekov var“ slovenského e-shopu mamigo.sk. Stoja za ním podnikavé Slovenky - Alica Reháková, Simona Vargová a Zuzana Čačková. 

Testovala som Luli Chef Midi oblečený do mentolovej farby (na výber aj v bielej). Tá ma po rozbalení z krabice ihneď zaujala. Jeho zovňajšok je plastový, v spodnej časti má nožičky, aby na doske dobre držal.

V prednej časti je dotykový displej s dvoma ciframi na odpočítavanie zostatku času. 

Vrchnák s tesnením má mriežku na odvod pary pri varení a malý výbežok, na ktorom je naznačené otváranie. Program sa spustí iba vtedy, keď je vrchnák správne zatvorený. Dovtedy na displeji svieti upozornenie E2. 

Nerezová nádoba má v spodnej časti mixovacie nože. Na bokoch sú naznačené rysky MIN a MAX pre tekuté ingrediencie. 

Oceňujem aj kompaktné rozmery 25 cm x 14 cm. Nielen, že na kuchynskej linke nezaberá veľa miesta, ale svojím dizajnom je pôsobí ako pekný doplnok.

Obsah balenia

 • Luli Chef Midi
 • prívodný kábel
 • kefka na čistenie
 • 20 ml odmerka
 • návod na použitie

Technické parametre

 • objem: 450 - 600 ml
 • napätie: 220 V
 • frekvencia: 50 Hz
 • výkon ohrevu / výkon mixovania: 650 W / 150 W
 • otáčky: 20 000 +/- 15 %
 • materiály: nerez, plast
 • farebné verzie: biela, mentolová
Luli Chef Midi vybaľovanie

Okrem mentolovej farby je na výber aj biela.

Luli Chef Midi zatvorený vrchnák

Vrchnák má mriežku pre odvod pary. V tejto pozícii je zatvorený a pripravený na spustenie programu. 

Luli Chef Midi vybaľovanie

Luli Chef Midi má praktické rozmery. 

Luli Chef Midi otvorený vrchnák

V tejto pozícii je vrchnák otvorený a program sa nespustí. 

Luli Chef Midi recept mixovacie nože

Nože naspodu nerezovej nádoby. 

 Programy Luli Chef Midi

PlantMilk

27 minútový program, s ktorým si pripravíte akékoľvek rastlinné mlieko z orechov (mandle, kešu, kokos, lieskovce a pod)., ovsa, špaldy, ryže či sóje. Ohrev dosiahne 100 °C a je sprevádzaný mixovaním.

Soup / Puree

20 minútový program na prípravu krémových mixovaných polievok, kaší, detských výživ a príkrmov. Ohrev dosiahne 100 °C a počas programu sú suroviny priebežne mixované.

Cook

10 minútový program s ohrevom 100 °C na prípravu nemixovaných polievok s kúskami zeleniny.

Warm

Šikovný program udrží teplotu uvareného jedla na 60 °C po dobu 2 hodín. Funkcia Warm sa zapne automaticky po skončení programov PlantMilk, Soup/Puree a Cook. 

Smoothie

2 minútový program, ktorý rozmixuje ingrediencie do ovocného alebo zeleninového smoothie.  Tento program ako jediný nevarí ani nezohrieva, iba mixuje. 

Clean

1 minútový čistiaci program Luli Chefa Midi, aby bol opäť pripravený na ďalšie varenie. 

Luli Chef Midi zapnutý

Po zapojení do elektriky sa ihneď zapne displej. Zo 6 programov si vyberáte stlačením tlačidla na dotykovom displeji.  

Luli Chef Midi zapínanie

Napájanie Luli Chef Midi. 

Luli Chef Midi vs. MioMat

Hoci oba produkty majú mnoho spoločných čŕt, predsalen sme pri ich používaní našli rozdiely.

Luli Chef Midi má menšie rozmery i objem. Pripravíte v ňom 450 až 600 ml jedla, čo môžete rozdeliť na jednu väčšiu alebo dve menšie porcie. Preto sa hodí do domácností jednotlivcov, mladé dvojice, pre mamičky na prípravu príkrmov pre ich malé ratolesti, ale i seniorov, pre študentov na internát, na chatu či cestovateľské dobrodružstvá. 

Luli Chef Midi pripraví aj polievky s celými kúskami, jednoducho sa ovláda na dotykovom displeji, má šikovnú funkciu „odložený štart”, program na udržiavanie teploty jedla až dve hodiny po uvarení a čistiaci program.

MioMat je rozmermi i objemom väčší. Jeho nádoba má objem až 1 liter. V porovnaní s Luli Chef Midi disponuje funkciou raw na prípravu surovej stravy. Hodiť sa bude najmä do viacčlenných rodín, ktoré majú v obľube mixované jedlá. 

Luli Chef Midi má mixovacie nože naspodu nerezovej nádoby. MioMat ich má zasa na vrchnom uzávere.

NÁŠ TIP: Mali sme možnosť vyskúšať aj vlajkovú loď e-shopu Mamigo.sk, legendárny MioMat. Podrobnú recenziu nájdete tu

Aké suroviny sú vhodné do Luli Chefa Midi?

Čerstvá zelenina a ovocie bez tepelného spracovania. Ideálne je nakrájať ich na menšie kocky alebo kolieska. Na dochutenie môžete použiť soľ, korenie, bylinky i med, no pridávajte ich až po skončení programu, alebo pred varením až na záver po všetkých ingredienciách.

Luli Chef Midi je ten správny parťák, s ktorým si odvyknete pridávať do polievok múku. Spolu s krupicou i polentou nie je ich používanie vhodné, keďže by sa mohli počas varenia pripáliť a poškodiť produkt. 

Z rovnakého dôvodu, s výnimkou programu Smoothie, ktorý je jediný bez ohrevu, nie je vhodné používať ovsené vločky, kravské či rastlinné mlieko. 

Deň s Luli Chefom Midi

Jeden z najväčších benefitov je úspora času a bezstarostnosť. Rozhodla som sa jednu sobotu pripravovať jedlá iba s Luli Chefom Midi. Bola sme zvedavá na časovú úsporu, obsluhu prístroja, výsledné jedlá i čistenie. Ešte dodávam, že denné menu som doplnila o hlavné jedlo pripravené v rúre. 

Raňajkové smoothie

Niektoré dni nám preletia medzi prsty ani sa nenazdáme a ocenili by sme aj viac než 24 hodín. Vtedy je jednou z najrýchlejších foriem raňajok príprava smoothie. Stačí vziať akékoľvek ovocie, ktoré máte doma, nakrájať ho na menšie kúsky, vhodiť do prístroja a s programom Smoothie je o 2 minúty pripravené. 

Použila som banán, jablko, kúsok zázvoru, zaliala vodou. Nestihla som si ani dočistiť zuby a voilá, osobný kuchár už pípal, že moje smoothie je hotové. Preliala som ho do pohára a prisypala odmerku proteínu. Viem si predstaviť, že cez pracovné dni si smoothie prelejem do fľaše a vezmem so sebou. 

Luli Chef Midi recept smoothie

Smoothie je hotové za 2 minúty. 

Krémová polievka z brokolice a karfiolu

K jedeniu polievok som bola vedená odmalička. V našej rodine nikdy nechýbala a niektoré husté polievky nám dokonca nahradili aj hlavné jedlo (napríklad poctivá fazuľovica môjho otca). Nepoznám nikoho, kto dokáže zjesť toľko polievok ako ja. Trochu som sa preto obávala, či bude Luli Chef Midi stíhať môjmu polievkovému apetítu. Počas testovacieho dňa si viedol viac než dobre. 

Brokolicu, karfiol a zemiaky u mňa nájdete takmer vždy, preto som si ich vybrala prípravu krémovej polievky. Zemiaky som nakrájala na kocky, brokolicu a karfiol rozdelila na menšie ružičky. Všetko som zaliala rozmrazeným vývarom po rysku MAX (môžete použiť aj vodu). Soľ ani korenie som nepridávala, pretože vývar mal už svoju chuť. Zapla som 20 minútový program Soup / Puree. Dôležité je neprehnať to s množstvom surovín a tekutou zložkou, aby neprihoreli. Vždy sa držte rysiek a nepridávajte menej ani viac tekutej zložky.

Zatiaľ čo Luli Chef Midi pracoval, vyvesila som opratú bielizeň a pustila sa do vysávania bytu. Pri odkladaní vysávača som počula známy signál, že je dovarené. Polievka bola precízne rozmixovaná, mala som pocit, že ešte lepšie, ako keď ju pripravujem klasicky a mixujem tyčovým mixérom (zdá sa, že Luli Chef Midi je dôslednejší v mixovaní ako ja). Naliala som ju do misky, ochutila soľou a korením, posypala sušeným petržlenom a sezamovými semienkami. 

Druhú porciu som si odložila na večeru. 

Viem si predstaviť, aká pomoc je to pre mamičky s malými deťmi. Nemusia stáť pri sporáku a dávať pozor, aby polievka nevykypela. Stačí vložiť suroviny do nádoby a zapnúť program, ktorý sa v priebehu pár minút postará o všetko. 

Mamigo.sk má v e-shope samostatnú sekciu, kde priebežné pribúdajú nové recepty na prípravu v Luli Chef Midi. Majú ich prehľadne zoradené v kategóriách, a tak si rýchlo vyhľadáte, na čo práve máte chuť. 

Luli Chef Midi recept polievka

Príprava krémovej brokolicovo karfiolovej polievky trvá s programom Soup/Puree 20 minút.

Luli Chef Midi recept brokolicová polievka

Suroviny stačí nakrájať na menšie kúsky a vložiť do nádoby.

Luli Chef Midi recept brokolicová polievka

Zaliala som ich vývarom po rysku MAX. 

Luli Chef Midi program Soup/Puree

Luli Chef Midi ukazuje zostávajúci čas varenia. V priebehu programu už nie je možné pridávať ingrediencie.

Luli Chef Midi polievka hotová

Hotová polievka, ktorú stačí servírovať. 

Luli Chef Midi polievka

Luli Chef Midi uvarí 450 až 600 ml polievky. Z tohto množstva vyšle dve porcie.

Koľko stojí Luli Chef Midi?

V mojom okolí sa o mne vie, že sa nerada zapratávam zbytočnosťami a skôr, ako si niečo kúpim, premýšľam nad tým, či to naozaj potrebujem. Rovnako sa pozerám na pomer cena a výkon.

Cena 139 eur za Luli Chef Midi sa oplatí pre úsporu času, obmedzenie plytvania jedlom, praktické funkcie a pomerne široké možnosti využitia aj mimo domácnosti. Subjektívne mi produkt vyhovuje z dôvodu, že nerada varím a minimálne o jeden chod sa vždy postará tento mentolový šéfkuchár. Podčiarknuté a spočítané, napokon sa investícia v pomerne krátkom čase vráti. 

Výhody a nevýhody Luli Chef Midi

Výhody

 • pestrá paleta programov na varenie teplých i studených pokrmov
 • pripravuje aj nemixované jedlá
 • funkcia odloženého štartu
 • funkcia pre udržanie teplého jedla až dve hodiny
 • ak radi jete každý deň niečo iné, má ideálnu veľkosť porcie
 • čistiaci program
 • zvuková signalizácia
 • štýlový dizajn
 • kompaktné rozmery (vhodný aj na cesty)

Nevýhody

 • trošku ťažšie ovládanie dotykového displeja
 • po začatí programu sa nedá otvoriť a pridať ďalšie ingrediencie

Skúsenosti zákazníkov

„Používam ho denne pre seba, aj pre malú. Ľutujem, že som si ho nezaobstarala už skôr. Dôležité je dodržiavať mierku a pravidlo ,,menej je viac” . Potom nič neprihorí ani nevykypí.“  Terka

„S Luli Chef Midi má najviac baví príprava kaší. Len nemôžu byť príliš husté, potom počuť, ako sa motor trápi.“ Alena

„Varím si s ním na dva dni, mám ho mesiac a som veľmi spokojná. Už sa nebojím zapnúť ani odložený štart a ten umývací program je super bonus.“ Antónia


Luli Chef Midi vybalený

 Naše hodnotenie

Mentolový pomocník hravo zapadol do mojej kuchyne. Používanie Luli Chef Midi je zábava aj pre niekoho, kto varenie nemá medzi obľúbenými činnosťami. Zapáčilo sa mi nahádzať ingrediencie do nádoby a o nič viac sa nestarať. Jednak ušetríte čas strávený kontrolovaním hrncov a 20 minút môžete venovať iným činnostiam alebo príprave druhého chodu. Nezdá sa to, ale ak použijete produkt päťkrát týždenne, ušetríte minimálne hodinu času. Výhodou je, že si môžete pripraviť aj klasické polievky s kúskami zeleniny, nie iba mixované. 

Obmedzí tiež plytvanie jedlom. Niekomu to nevadí, iní zasa nemajú chuť jesť 4 dni po sebe to isté. V Luli Chefovi Midi si pripravíte porciu, ktorú určite zjete a zároveň využijete zvyšky ovocia a zeleniny z prípravy iných jedál. Je to skvelá možnosť najmä pre ľudí žijúcich osamote a vedia, že variť pre jedného je niekedy náročné. 

Nepriamo zmení vaše premýšľanie nad jedlom, prirodzene sa postará o viac čerstvých surovín v jedálničku. 

Môžete si ho vziať na chatu, viem si predstaviť pripraviť v ňom príkrm alebo polievku aj počas cestovania (jeho rozmery v batožine nezaberú veľa miesta), hodiť sa bude na internát.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar