Recenzia: Ako chutí Proteínový puding z GymBeam.sk?

Proteínový puding
 • proteínový puding
 • 25 g bielkovín / 402 kcal v 100 g 
 • chutný dezert bez pridaného cukru
 • cena od 8,95

Už niekoľkokrát som sa vám priznala, že sladké zbožňujem. Bez hanby. Zároveň je však pre mňa dôležitá kvalita a zloženie potravín. Často a veľa cvičím, ale musím dodať, že aj keď sa stravujem zdravo, podiel bielkovín v mojej strave je nízky. Nemám príliš v obľube mäso, avšak viem, aké sú proteíny dôležité. Snažím sa ich preto dopĺňať alternatívnymi spôsobmi - proteínovým shakeom, maslami, tyčinkami, proteínovými palacinkami. Kombinácia sladkej mňamky, rýchlej prípravy a skvelého zloženia, vrátane vysokého podielu bielkovín, je niečo, čo veru môžem.

Keď mi do cesty prišiel ďalší proteínový snack od Gymbeam.sk, musela som ho vyskúšať. Navyše, ešte radšej ako torty a koláče, mám rôzne pudingy, dezerty, ryžu v mlieku... Protein Pudding až s 50 % podielom bielkovín s príchuťou čokolády ma preto hneď oslovil. 

A ako mi teda chutil?

Proteínový puding od Gymbeam.sk

Protein Pudding od Gymbeamu má krémovú chuť a ľahkú konzistenciu. V jednej porcii (35g) obsahuje 17,5 g bielkovín, ktoré skvele doplnia potrebnú dennú dávku proteínov.

Pre vylepšenie nutričnej hodnoty boli ako zdroje bielkovín použité: srvátkový koncentrát, srvátkový izolát a hydrolyzované srvátkové peptidy. Sladký dezert teda podporí rast a zároveň udržanie svalovej hmoty. Čo ma tiež potešilo je, že puding neobsahuje žiaden pridaný cukor.

Môžete si vybrať z 2 príchutí: vanilla blueberries a double chocolate chunk.

Aké sú výhody proteínového pudingu?

 • 17,5 g bielkovín v jednej dávke
 • doplní dennú dávku proteínov
 • podporuje rast a udržanie svalovej hmoty
 • neobsahuje pridaný cukor
 • má formu ľahkého a chutného dezertu

  Chuť a konzistencia: 8 / 10

Keď testujete produkt, ktorý je určený na konzumáciu, prvé, na čo sa sústredíte, je chuť. U mňa to samozrejme nie je inak. Výrobok by mohol mať najlepšie zloženie na svete, perfektnú konzistenciu, ale ak by mi nechutil, skončil by v koši. Poznám sa. Bola som mierne skeptická, predsalen, produkty z prášku doplnené o poriadnu dávku bielkovín môžu chutiť aj veľmi umelo. Našťastie v prípade tohto pudingu to bolo presne opačne. 

Chuť Protein Puddingu ma úprimne veľmi potešila. Vybrala som si príchuť čokoláda a musím uznať, že sa im vydarila. Puding je naozaj čokoládový, nie príliš sladký, nie je ani umelý. Bez akýchkoľvek ďalších slov by som za dala 10 bodov z 10.

Avšak čo ma zastavilo bola konzistencia pudingu - lepkavá a ťahavá. Nie som prekvapená, väčšinou sa to v prípade proteínových maškŕt stáva, a mne to nevadilo. Niekomu to ale nemusí úplne vyhovovať.

Proteínový puding od Gymbeam.sk

Konzistencia pudingu je trochu lepkavá, avšak chutí perfektne.

   Zloženie: 8 / 10

Príchuť Double Chocolate Chunk obsahuje: Srvátková Proteínová zmes (Srvátkový koncentrát, Srvátkový izolát, Hydrolyzované srvátkové peptidy), Vaječné bielka, Odtučnený kakaový prášok, WaxyMaize TM, maltodextrín, Kúsky horkej čokolády (2%), MCT z kokosového oleja, arómy, emulgátor (karboxymetylcelulóza), inulín (z čakanky) Sladidlo (sukralóza), soľ, vanilkové kryštály.

Informácie pre alergikov: Môže obsahovať stopy sóje, orieškov a vajec.

Puding teda v preklade obsahuje zmes kvalitných zdrojov bielkovín, kakaový prášok, sukralózu - náhradné sladidlo - je vyrábaná z prírodného cukru, nemá žiadne preukázateľné vedľajšie účinky, neničí zubnú sklovinu. Do pudingu teda nie je pridaný žiaden cukor.

A možno ste sa pozastavili nad MCT z kokosového oleja. Ak ste o MCT ešte nepočuli, je čas to zmeniť. MCT je skratka pre „Medium Chain Triglycerides”Je to jedinečná forma tukov so stredne dlhým reťazcom. Zaženú hlad a vytvoria rýchlu energiu pre mozog a svaly. 

Čo sa týka nutričných hodnôt, 100g výrobku obsahuje:

 • Energia: 1697 kJ / 402 kcal
 • Tuky: 8,2 g (z toho nasýtené tuky 2,8 g)
 • Sacharidy: 31 g (z toho cukry 14 g)
 • Bielkoviny: 50 g
 • Soľ: 0,25 g

Proteínový puding od Gymbeam.sk

V jednej dávke (35g) získate až 17,5 g bielkovín.

   Príprava: 8 / 10

 1. Nasypte do shakera 1 kopcovitú naberačku (35 g) prášku a pridajte 150 ml studeného nízkotučného mlieka alebo vody. 
 2. Poriadne rozmiešajte po dobu 30 sekúnd.
 3. A môžete si pochutnávať na pudingu.

Vyjadrím sa hneď k prvému bodu. Rozhodne by som puding nemiešala v shakeri, spravila som to prvý a poslednýkrát. Konzistencia pudingu je mierne lepkavá a ťahavá a ak si chcete ušetriť 10 minút čistenia shakera, odporúčam rozmixovať mixérom. 

Inak je príprava naozaj veľmi jednoduchá, po 30 sekundách máte hotovú plnohodnotnú pochúťku. Ja si ho miešam s vodou a navrch ešte rada pridám drobné ovocie alebo oriešky.

Proteínový puding od Gymbeam.sk

Jednu odmerku prášku nasypte do 150ml mlieka alebo vody.

Proteínový puding od Gymbeam.sk

Prášok zamiešajte 30 sekúnd v shakeri.

Proteínový puding od Gymbeam.sk

Neodporúčam puding miešať v shakeri, pretože sa vám prilepí a veľmi ťažko sa umýva. 

  Cena: 10 / 10

Cena za 500g balenie, z ktorého by vám malo vyjsť približne 13-14 porcií je 8,95€. Ak si to prepočítate, za 1 porciu tak zaplatíte necelých 0,70€, čo je podľa mňa fakt bomba. Ak si kúpite v obchode hocijaký proteínový či neproteínový dezert, zaplatíte ďaleko viac.

Videorecenzia

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • skvelá chuť
 • jednoduchá príprava
 • až 50% podiel kvalitných bielkovín
 • žiadny pridaný cukor
 • náhrada presladených dezertov
 • cena

Nepáči sa nám

 • lepkavá konzistencia pudingu
 • neodporúčame mixovať v shakeri práve kvôli lepkavej konzistencii

Na puding si rada navyše pridám ovocie alebo oriešky.

  Môj celkový dojem a výsledok: 9 / 10

Čokoládový proteínový puding od Gymbeamu je podľa mňa naozaj vý-bor-ný! Chutí mi, nie je príliš sladký, ani umelý. Samozrejme, nečakajte mliečny tučný puding od babičky. Ide predsalen o fit zdravú pochúťku. Avšak obohatenú o 17,5 g bielkovín v jednej porcii a žiadny pridaný cukor. Doplníte ním dennú dávku proteínov zdravo a hlavne chutne.

Dávajte si však pozor na množstvo. Aj napriek tomu, že sa jedná o proteínový puding a môže sa vám zdať, že ho môžete zjesť ''na kilá'' a nepriberiete, nenechajte sa oklamať. Všetko s mierou. Určite ním však môžete nahradiť presladené maškrty. Za mňa veľká spokojnosť aj čo sa chuti aj zloženia týka. Jediné malé mínus vidím v lepkavej konzistencii pudingu.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar