Recenzia: Vákuový čistič pórov Wellneo - Funguje? 

Wellneo vákuový čistič pórov
 • vákuový čistič pórov
 • 2 stupne nastavenia intenzity satia
 • napájanie pomocou 2 AA batérií
 • cena od 40 

Za jeden z najväčších beauty trendov uplynulej doby možno jednoznačne označiť vákuové čističe pórov. Tie bývajú často označované aj za "domáce kozmetičky", pretože prostredníctvom nich možno docieliť čistenie pleti podobné tomu v kozmetickom salóne. Navyše, všetko v pohodlí domova, s minimálnou námahou a s ohľadom na peňaženku. 

Na trhu možno nájsť vákuové čističe pórov za 20, 50, ale pokojne aj za 100 €. My sme sa pozreli na strednú cenovú kategóriu, z ktorej sme vybrali a následne otestovali vákuový čistič pórov Wellneo. Ako si v našom testovaní viedol? Funguje?

Vákuový čistič pórov Wellneo recenzia skúsenosti

 Prvý dojem

Vákuový čistič pórov Wellneo je prístroj určený na vyčistenie pleti od nevzhľadne vyzerajúcich čiernych bodiek. Je vhodný tak ako pre ženy, tak aj pre mužov. Aj keď je určený primárne na tvár, keďže práve na nej možno čierne bodky pozorovať najčastejšie a pre mnohých môžu predstavovať i estetický problém, možno ho použiť pokojne aj na iné časti tela, ruky, chrbát a podobne.

Dodávaný je v malej krabici, v ktorej sa okrem samotného prístroja nachádzajú aj 4 nadstavce pre vyčistenie tých častí pleti, ktoré bývajú čiernymi bodkami postihnuté najviac. 

Veľká hlavica poskytuje najsilnejšie odsávanie a je určená pre čistenie väčšej plochy pleti. Malá hlavica ponúka jemnejšiu odsávaciu silu a je vhodná pre použitie na citlivých miestach, ako napríklad okolie nosa. Oválna hlavica zas slúži na čistenie v okolí úst a nosa.

Súčasťou čističa je aj peelingová hlavica, ktorá nielenže odstraňuje z pleti nečistoty, ale pomáha tiež s odstraňovaním odumretých častí kože. V balení sa tiež nachádza návod na použitie a plátené vrecko pre bezproblémovú úschovu či prenášanie. 

Čistič má tvar typický pre tieto typy prístrojov, je ľahký a padne presne do ruky.  

Balenie vákuový čistič pórov Wellneo

 Balenie vákuového čističa pórov Wellneo. 

 Princíp fungovania vákuového   čističa pórov Wellneo

Ako prezrádza už aj samotný názov prístroja, vákuový čistič počas svojej prevádzky využíva vákuovú technológiu, teda vytvára podtlak, resp. vákuum. Za pomoci neho sa z pleti odstraňujú čierne i biele bodky.

Vákuové čistič však ponúkajú viac benefitov, ako len zbavenie sa čiernych bodiek. Pravidelným používaním celkovo oživujú pokožku a zlepšujú jej vzhľad, masírujú ju a prekrvujú, zmierňujú vrásky, odstraňujú prebytočný maz a môžu pozitívne vplývať aj na redukciu pigmentových škvŕn.

Pri čistení pleti za pomoci vákuového čističa nedochádza ku kontaktu prstov či rúk s pleťou, čo zabraňuje prenášaniu nečistôt a následne k tvorbe ďalších čiernych bodiek, akné či iných kožných problémov. 

Intenzitu satia možno pri tomto modeli prispôsobiť v dvoch úrovniach - nízka sacia sila a silná sacia sila. 

Vákuový čistič pórov Wellneo balenie

Vákuový čistič pórov je dodávaný spolu so štyrmi nadstavcami, návodom na použitie a praktickým vreckom. 

Vákuový čistič Wellneo

Čistič má malé, kompaktné rozmery a v ruke sa drží veľmi dobre. 

Vákuový čistič pórov Wellneo nadstavce

Jednotlivé nadstavce pre čistenie pleti. 

 Ako používať vákuový čistič pórov   Wellneo?

Vákuový čistič pórov Wellneo má bezkáblovú prevádzku, teda nezapája sa do elektrickej siete, ale funguje za pomoci dvoch bateriek typu AA. Tie však nie sú súčasťou balenia, no ide o klasické baterky, ktoré bežne dostanete v obchodoch.

Predtým, než teda začnete čistič používať, je potrebné do neho vložiť dve batérie. Kryt na batérie sa nachádza vo vnútornej časti čističa a odstránite ho posunutím dolu, v smere šípky. Potom je už na rade výber správneho nadstavca. 

Nadstavec sa nasúva na hlavnú jednotku zatlačením. Vyberá sa jemným pootočením v protismere hodinových ručičiek a povytiahnutím. Teraz je už čistič pripravený na použitie. 

Pred jeho použitím však ešte odporúčam tvár (či iné ošetrované miesto) umyť tepou vodou alebo napariť, aby sa póry otvorili a čistenie tak bolo ešte viac efektívnejšie. Čistič sa zapína posunutím tlačidla smerom nahor (nachádza sa na prednej strane čističa). Posunutím o jednu úroveň čistič produkuje nízku saciu silu pre jemné čistenie pleti. Ďalšie posunutie o úroveň vyššie znamená silnú saciu silu pre intenzívne satie. Čistič sa vypína posunutím prepínača úplne nadol. 

Čistič je potrebné priložiť jemne k pleti a následne ním pomaly pohybovať po ošetrovanej oblasti. Po použití sa odporúča pleť ošetriť krémom. 

Vákuový čistič pórov Wellneo skúsenosti

Čistič funguje na dve klasické AA batérie. 

Vákuový čistič pórov Wellneo výmena nadstavcov

Jednotlivé nadstavce sa na hlavnú jednotku nasúvajú zatlačením.

Vákuový čistič pórov použitie

A takto vákuový čistič pórov saje. 

 Moje skúsenosti s vákuovým čističom   pórov Wellneo

Hneď na začiatok musím priznať, že pred prvým vyskúšaním vákuového čistia pórov Wellneo som mala isté obavy. Tie vychádzali predovšetkým z toho, že prístroj funguje na princípe vákuovej technológie a satia. Mne ako nositeľke pehavej a odjakživa citlivej, náchylnej pleti reagujúcej takmer na každý podnet, to neprišlo ako ten najlepší nápad. 

Aj preto som čistič pórov skúsila najprv na ruke. Keďže sa mi zdalo všetko v poriadku, prešla som na tvár. Zvolila som si malý nadstavec pre citlivejšie miesta, keďže som čistič chcela vyskúšať v oblasti nosa. Práve táto časť tváre býva zvyčajne najviac postihnutá čiernymi bodkami. 

Čistič som priložila na boky nosa a začala ním jemne pohybovať. Takmer okamžite som pozorovala, ako čistič vysáva z pleti nečistoty ako kožný maz či biele a čierne bodky, aj keď je pravda, že nie úplne všetky. Na úplné odstránenie by bolo potrebné prechádzať čističom po pleti viackrát za sebou, čo sa však neodporúča. Čistič by taktiež na jednom mieste nemal byť po dobu dlhšiu ako dve sekundy.

Ak by som to mala zhrnúť, s čistením nosa a jeho okolia som bola v podstate spokojná. Prešla som teda na bradu, kde som zvolila nadstavec na väčšiu plochu. Pri brade to prebiehalo podobne ako pri nose. Čistič nevysal všetky bodky, a to ani na vyššej sacej úrovni. Pri použití som skrátka mala pocit, že jeho sacia sila nie je dostatočná.

Čistenie samo o sebe však prebiehalo bezbolestne. Pleť síce bola začervenaná, no začervenanie mizlo v priebehu pár sekúnd. S odstupom cca pol hodiny po čistení som však na pleti pozorovala jemné modrinky. A tak to bolo za každým, keď som vákuový čistič pórov použila. Nevedno teda, či to bolo v dôsledku mojej precitlivenej pleti alebo nevhodným používaním (aj keď mám pocit, že som postupovala podľa návodu na použitie).

Pozrela som sa aj na skúsenosti iných používateľov s čističom a tie boli prevažne pozitívne. Aj preto som dospela k názoru, že vákuový čistič pórov pre mňa osobne asi nebude najvhodnejší, no tým nevravím, že niekomu inému čistenie pleti týmto spôsobom nebude vyhovovať. 

Toto zariadenie má však v príslušenstve aj peelingovú hlavicu. Peeling ako taký si robím pravidelne, preto som nemala obavy vyskúšať čistič s týmto nadstavcom. Po vyskúšaní som bola veľmi spokojná, a to natoľko, že čistič s peelingovým nadstavcom odvtedy používam pravidelne raz do týždňa. 

Vákuový čistič pórov Wellneo použitie skúsenosti

Čistenie pleti vákuovým čističom je bezbolestné. 

Vákuový čistič pórov skúsenosti

Vo vnútri nadstavca možno pozorovať zachytené nečistoty. 

  Cena

Cena vákuového čističa pórov Wellneo sa pohybuje okolo sumy 40 €. 

Vzhľadom na bohaté príslušenstvo je cena priaznivá, aj keď je pravdou, že od prístroja z tejto cenovej kategórie by sme čakali viac možností regulácie intenzity satia. 

Video

Výhody a nevýhody vákuového čističa pórov Wellneo

Výhody

 • kvalitné vyhotovenie
 • kompaktné rozmery
 • v rukách sa drží dobre
 • bezkáblová prevádzka
 • viacero nadstavcov v balení
 • puzdro na prenášanie

Nevýhody

 • nižšia sacia sila
 • nie je vhodný pre veľmi citlivú pleť
 • batérie nie sú súčasťou balenia
Recenzia a skúsenosti vákuový čistič pórov Wellneo

  Môj celkový dojem a hodnotenie

A aké je moje celkové hodnotenie? Odporúčam alebo neodporúčam tohto pomocníka v starostlivosti o pleť? Moja úprimná odpoveď na túto otázku znie nejednoznačne - a to áno, aj nie.

Áno preto, lebo vákuový čistič pórov Wellneo má dvojaké využitie - jednak ho možno použiť ako čistič pórov, ale tiež aj ako peelingový prístroj na tvár. A práve vďaka druhému spôsobu použitia u mňa Wellneo čistič zabodoval. Pri pravidelnom používaní dokáže výrazne zlepšiť celkový vzhľad pleti.

A prečo nie? Pretože použitie prístroja ako vákuového čističa pórov u mňa nedopadlo najšťastnejšie, a to ani pri pravidelných pokusoch s dôrazom na správnu aplikáciu. Po použití sa mi na pleti objavovali malé modrinky, a to aj napriek tomu, že som sa snažila nedržať čistič na jednom mieste po dobu dlhšiu ako 2 sekundy. Pravdou však je, že moja pleť je naozaj nesmierne citlivá a reaguje takmer na všetko, čo možno mohlo byť do istej miery dôvodom. 

Na druhej strane však to, čo "nesadlo" mne, môže niekomu inému dokonale vyhovovať, keďže každá pleť je iná. Preto tento čistič rázne nezatracujem. S čím by však prípadný záujemca mal počítať je menší sací výkon. Niektoré podobné prístroje majú nielen silnejší sací výkon, ale aj viac stupňov nastavenia intenzity satia, z ktorých si používateľ môže vybrať. 

Čo sa týka celkového vyhotovenia čističa, to je naozaj kvalitné. Prístroj má dobrý tvar, výborne sa drží v rukách a veľmi ľahko sa s ním manipuluje.

Konečné rozhodnutie, či si tento prístroj zaobstarať alebo nezaobstarať, ale ponechám na vás a na vašom uvážení. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar