Regína Kostolná: Spätné väzby klientov a ich opakované nákupy ma utvrdzujú v tom, že im kolagén Bionutrian pomáha

Kolagén Bionutrian


Kolagén ako výživový doplnok sa teší veľmi veľkej obľube. Ak siahnete po kvalitnom, jeho užívanie môže priniesť viacero benefitov pre zdravie, ale aj krásu

Pod značkou Bionutrian nájdete 100 % čistý morský bioaktívny kolagén, ktorý má svoj pôvod vo Švajčiarsku. Netýkajú sa ho žiadne prísady, sladidlá, príchute či konzervanty – značka garantuje a zároveň apeluje na absolútnu čistotu produktu. Je dostupný vo forme prášku alebo vo forme kapsúl

Čím je Bionutrian výnimočný? Aké účinky možno jeho užívaním spozorovať? Kto by mal všobecne zvážiť užívanie kolagénu? Aj na toto sme sa opýtali zakladateľky značky, pani Ing. Regíny Kostolnej, PhD.

Rozhovor so zakladateľkou Bionutrian, pani Ing. Regínou Kostolnou, PhD. 

Pani Regína Kostolná

Ing. Regína Kostolná, PhD.

Dobrý deň, pani Kostolná, na úvod nám, prosím, predstavte značku Bionutrian – čo bolo hlavným impulzom pre jej založenie a čo môžeme rozumieť pod uvedeným názvom?

Bionutrian je značka registrovaná na Slovensku, pod ktorou predávame 100 % švajčiarsky morský kolagén. Ten nakupujeme od úzko špecializovaného švajčiarskeho dodávateľa 100 % prírodných peptidov, pričom produkt je dodatočne obohacovaný vitamínom C a následne krabičkovaný farmaceutickou spoločnosťou na Slovensku. Bionutrian je teda slovenská značka so 100 % čistým švajčiarskym obsahom.

„Bio“ v názve Bionutrian predstavuje bioaktivitu, t.j. schopnosť kolagénu pôsobiť na tkanivá.

Čo sa týka impulzu pre založenie značky, bola za tým túžba robiť nielen niečo vlastné, ale hlavne niečo zmysluplné. Prinášať pozitívnu zmenu pre koncového užívateľa – to je to, čo ma napĺňa a motivuje nielen pracovne, ale aj ľudsky.

Vašu ponuku aktuálne tvorí morský bioaktívny kolagén pôvodom zo Švajčiarska. Môžete nám, prosím, priblížiť, prečo práve morský, čo znamená pojem bioaktívny a prečo jeho výroba prebieha práve vo Švajčiarsku?  

Možno by som len v skratke vysvetlila, že pojem „morský kolagén“ neznamená automaticky rybí kolagén. „Morský kolagén“ sa stal všeobecným pojmom na označenie kolagénu z ktoréhokoľvek oceánskeho zdroja, ktorý zahŕňa medúzy, mäkkýše a dokonca, žiaľ, aj žraloky. Takže pri výbere „morského kolagénu“ si treba preveriť, o aký zdroj sa jedná.  Rybí kolagén Bionutrian sa vyrába výhradne z kože a šupín sladkovodných rýb rodu tilapia, takže žiadne medúzy, žraloky či mäkkýše vrátane ťažkých kovov z morí v ňom nenájdete.

Práve rybí kolagén je obľúbenou voľbou v zdravotníctve a kozmetickom priemysle, pretože je bohatý na kolagén typu I, ktorý tvorí až 90 % kolagénu v ľudskom tele.  Veľmi dôležitý je poznatok štúdií, že práve kolagén typu I stimuluje produkciu vlastného kolagénu a zároveň tvorí základ pre syntézu kolagénu. Ak teda telu dodáme hydrolyzovaný kolagén typu I, naštartujeme telo k tvorbe vlastného kolagénu. Ďalšou výhodou rybieho kolagénu je, že sa môže vstrebávať až 1,5-krát efektívnejšie a jeho biologická dostupnosť je vyššia ako pri kolagénoch pochádzajúcich z iného živočíšneho zdroja. A v neposlednom rade ide aj o environmentálny aspekt. Z hľadiska vplyvu na životné prostredie má výroba rybieho kolagénu v týchto porovnaniach najlepšie umiestnenia.

A prečo sme si vybrali švajčiarskeho dodávateľa? Pretože hydrolyzuje kolagén na najnižšiu možnú váhu peptidov – len 2 000 Daltonov, čo je najmenej na trhu, takže biologická dostupnosť kolagénu je maximálna. Inými slovami to znamená, že kolagén je najlepšie vstrebateľný.

K rozhodnutiu sa pre švajčiarskeho dodávateľa nás presvedčili aj neustále zdokonaľované výrobné procesy, veľmi prísny výber suroviny, proces najkomplexnejšieho testovania a  certifikácie, rešpekt k prírode a hlavne využívanie trvalo udržateľného zdroja – ryby tilapia.  Švajčiarsky kolagén je pre nás teda nielen najčistejšia, ale aj najekologickejšia a najzodpovednejšia  voľba. 

Váš kolagén si zákazníci môžu zakúpiť vo forme prášku alebo kapsúl – môže mať forma kolagénu vplyv na jeho účinky?

Či sa zákazník rozhodne pre prášok, alebo kapsuly, záleží od jeho osobnej preferencie. Hydrolyzovaný prášok si zákazník zamieša s tekutinou raz za deň, tabletky si zase tekutinou zapije. Rozdiel je teda hlavne v spôsobe užitia, pričom samotná želatínová kapsula nemá na vstrebanie kolagénu žiadny vplyv a ani ho neblokuje. Aj samotné kapsuly (keďže ide o želatínové obaly) podporujú zdravie vlasov, pokožky, nechtov a kĺbov.

Čo by podľa vás určite nemal kvalitný kolagén obsahovať?

Klinickí biochemici aj klinickí farmakológovia Vám potvrdia, že naše telo vstrebáva najlepšie čistý hydrolyzovaný kolagén. To znamená, že kolagén by nemal obsahovať sladidlá, dochucovadlá a iné maskovače chuti. Obsahovať by nemal ani iný koktail ďalších vitamínov, ako je napríklad zinok či iné prvky.

Keď si čítam zloženie niektorých kolagénov, tak sa nestíham čudovať, že okrem spomenutých prímesí niektoré obsahujú aj činidlo proti zhrudkovaniu.

Prímesi môžu s fragmentami kolagénu reagovať tak, že sa na seba navzájom uchytia ich molekuly a znižujú tak absorpciu. Telo tak nevyužije naplno ani kolagén, ani iné vitamíny.

Veľa výrobcov dokonca napíše, že ponúka prírodný produkt, a pritom je v ňom 1 000 mg kyseliny askorbovej, čo je synteticky vyrábaná forma vitamínu C s pomerne zlým vplyvom na stenu žalúdka.

Nehovoriac o tom, že kolagén by mal byť bez stôp po geneticky modifikovaných organizmoch, tzv. GMO. To, žiaľ, nevie každý výrobca dokázať a zdokumentovať certifikátom. 

Zakladateľka Bionutrian Regína Kostolná

Pani Kostolná so svojimi produktami 🙂

Čo by, naopak, obsahovať mal a čo nájdeme v zložení toho vášho?  

Náš morský hydrolyzovaný kolagén Bionutrian je „len“ 100 % čistý kolagén s minimálnym, účinok podporujúcim, obsahom vitamínu C. Vitamín C je ale vo veľmi symbolickom množstve, len 15 mg z 5000 mg dennej dávky, takže z 99,7 % obsahu je Bionutrian čistý hydrolyzovaný rybí kolagén. 

Príprava kolagénu Biounutrian

Príprava kolagénu

Pre koho je kolagén primárne určený?

Keďže kolagén má široký záber pôsobenia, je ťažko hovoriť o „ideálnej“ cieľovej skupine pre jeho užívanie. V princípe je to ale od detí (v indikovaných prípadoch) až po dôchodcov.

Väčšinou po kolagéne siahnu ženy, lebo si ho spájajú s výživou pre pleť, vlasy a nechty, s redukciou strií, celulitídy a zosvetlením pigmentových škvŕn.

Okrem spomenutých benefitov v estetickej oblasti pomáha hydrolyzovaný rybí kolagén pri riešení problémov s pohybovým ústrojenstvom. Artróza a osteoporóza už dávno nie sú diagnózami „starcov“. Nesprávne sedenie, zlý životný štýl, málo pohybu, ale aj nesprávne cvičenie vedie k bolestivým stavom ústrojenstva aj u mladých ľudí.

Väčšina z nás počas života narazí na jeden zo spomenutých problémov. Preventívnym zaradením kolagénu po 30. roku života nič nepokazíme. Práve naopak, vieme mnohým diagnózam efektívne predchádzať.

Kolagén pomáha pri hojení zlomenín a podporuje regeneráciu v poúrazových stavoch. 

Kolagén ale nemusí byť výhradne určený len pre 30+ generáciu. Kolagén je vhodný v určitých prípadoch aj pre dospievajúce deti, ktoré majú problémy napríklad s aknóznou pleťou. Odporúča sa aj deťom, ktoré rýchlo rastú a kosti potrebujú dodatočnú výživu, prípadne vtedy, ak sa dieťa venuje profesionálne nejakému športu. 

Aké pozitívne účinky možno užívaním kolagénu spozorovať? Sú garantované?

Medzi hlavné účinky kolagénu patria hlavne zmiernenie bolesti kĺbov, zlepšenie ich činnosti, vyživovanie chrupaviek, predchádzanie osteoporóze a artróze. Kolagén zároveň podporuje svaly, šľachy a spojivové tkanivá, dodáva silu vlasom, nechtom, zubom, ďasnám, taktiež zmierňuje celulitídu a strie. Dokonca zlepšuje aj trávenie, pretože kolagén je hlavnou súčasťou buniek tvoriacich podpornú sieťovinu črevnej steny. Hydrolyzovaný morský kolagén je teda výživný kokteil látok veľmi prospešných pre naše telo, ktoré dokážu komplexne riešiť mnohé problémy.

„Garantovať účinok“ pri výživovom doplnku nám však legislatíva zakazuje, čo je aj dobré. V opačnom prípade by e-shopy a webstránky s výživovými doplnkami nasľubovali aj nemožné.

Ani lieky, za ktorými stoja drahé výskumy a medicínske tvrdenia, neprinesú zmenu „mávnutím prútika“. Ak mám ale hovoriť z vlastnej skúsenosti, väčšina mojich klientov vníma zmeny už po 2 – 3 týždňoch užívania.

Každý sme iný a rýchlosť nástupu, ako aj rozsah účinku z užívania kolagénu, závisí od veku klienta, od problému, ktorý chce riešiť, ako aj od množstva dennej dávky, ktorú užíva. Pričom platí, že účinok s vyhladením vrások dosiahneme časovo skôr, ako vyliečenie závažného problému kĺbu. Spätné väzby klientov a ich opakované nákupy ma utvrdzujú v tom, že im kolagén Bionutrian naozaj reálne pomáha.

Bionutrian v prášku

Prášková forma kolagénu

Môžu sa pozitívne zmeny objaviť aj po sporadickom užívaní alebo je v tomto prípade nevyhnutná pravidelnosť?

To závisí od toho, či kolagén berieme preventívne, alebo máme akútny problém, ktorý chceme riešiť.

Pravidelnosť sa vyžaduje vtedy, ak chceme odstrániť napríklad bolesť kĺbu, liečiť osteoporózu, zmierniť príznaky reumatizmu či dosiahnuť vyhladenie pleti. Ako pri väčšine výživových doplnkov, aj pri kolagéne naštartujeme telo 2 až 3-mesačným pravidelným užívaním, počas ktorého dôjde k dostatočnému zásobeniu tkaniva touto bielkovinou. Tekutý hydrolyzovaný kolagén sa dostáva do tkanív už 6 hodín po perorálnom užití a zotrváva v tkanivách až po dobu 6 týždňov. Z tohto pohľadu napríklad 2-dňová prestávka v kúre nehrá žiadnu úlohu. Avšak pre úspešnosť kúry má dennodenné užívanie kolagénu v prvých 2 – 3 mesiacoch svoj význam.

Hoci je kolagénová kúra pre mnohých ľudí drahšia investícia, je to 100 % prírodná výživa pre pleť, kĺby a kosti. Takže namiesto synteticky dotváraných liečiv je kolagén jeden z tých najprirodzenejších zdrojov pre zachovanie zdravej chrupavky, zdravej kosti a vypnutej pleti.

Výsledky vie klient dosiahnuť aj po mesačnom užívaní, ale štúdie dokazujú, že pre dosiahnutie úplných výsledkov sa má hydrolyzovaný rybí kolagén užívať 3 mesiace. Z dlhodobého užívania pritom neplynú žiadne riziká.

Prečo by mala osoba so záujmom užívať kolagén siahnuť práve po tom vašom? 

Zákazník chce kvalitu, čistotu a rýchly nástup účinku – a to všetko s rešpektom k prírode.

Za kvalitou stojí švajčiarska certifikovaná výroba bez GMO, ktorá garantuje, že v kolagéne nie sú ťažké kovy ani nič podobné, čo by tam nemalo byť.

Čistotu kolagénu zabezpečuje prísny výber surovín a jedinečná švajčiarska technológia spracovania a čistenia kolagénu.

Rýchly nástup účinku súvisí s najnižšou hmotnosťou kolagénových peptidov a taktiež s faktom, že absorpciu  kolagénu „neblokujú“ iné prímesi. 

Ak chce klient v neposlednom rade učiniť zodpovednú a ekologickú voľbu, siahne po kolagéne vyrábanom z trvalo udržateľného zdroja rýb. Toto všetko v sebe integruje rybí hydrolyzovaný kolagén Bionutrian.

Môžete nám, prosím, uviesť, čo v najbližšej dobe plánujete? Plánujete napr. do vašej ponuky zaradiť aj nejaké ďalšie produkty?

To si zatiaľ nechávam ako tajomstvo, ale už sa na tom pracuje. 🙂

Bol to predovšetkým impluz robiť niečo vlastné a zároveň zmysluplné, ktorý stojí za vznikom Bionutrian-u. A to sa podarilo. 🙂 Novinky a zaujímavosti zo sveta Bionutrian môžete sledovať napríklad na Instagrame alebo Facebooku.

Ďakujeme veľmi pekne za prínosný rozhovor plný užitočných informácií a tešíme sa na novinky.

O autorovi

Iveta Mencáková
 

Ivet sa zanietene venuje marketingu a písaniu, pri ktorom môže využívať svoju kreativitu. Zaujíma ju aj svet kozmetiky a módy, a vždy jej ulahodí šálka kávy, dobrá detektívka, umenie, akákoľvek sladkosť a vôňa dobrého parfému.

Pridajte komentár ku článku

avatar