Samolepka na stenu od INSPIO – Recenzia a skúsenosti

Samolepka na stenu do detskej izby od INSPIO

Premýšľate nad kompletnou prerábkou detskej izby alebo očakávate nový prírastok do rodiny a chcete mu pripraviť čo najkrajšiu izbičku? Vôbec sa netrápte tým, že by ste museli minúť mesačnú výplatu, aby to u vás vyzeralo ako z časopisu o krásnom bývaní. Postačí vám čerstvá maľovka, minimalistický nábytok a nápaditá samolepka na stenu od INSPIO

Ak sa obávate, že nie ste príliš zručný typ, čo ak nálepka nebude lepiť alebo to bude proste ''prplačka'', pokúsime sa v tejto recenzii vyvrátiť vaše obavy. Vyskúšali sme nalepiť samolepku na stenu v materskej škole a okrášliť tak prostredie, v ktorom sa deti hrajú.

Ako sa nám to podarilo?

Prvý dojem zo samolepky

Samolepka Kopce a mráčiky, ktorú sme si z bohatého výberu takmer tisíca nálepiek vybrali, k nám dorazila v rekordne rýchlom čase - do 24 hodín. INSPIO je slovenská rodinná firma s dekoráciami, ktorá na trhu pôsobí už 13 rokov a máme s ňou len výborné skúsenosti

My sme si vybrali z ponuky, ktorú majú naskladnenú, ale firma vám dokáže vyrobiť samolepku aj podľa vášho želania. V takom prípade rátajte s výrobou a dodaním do 8 dní.

Samolepka bola zrolovaná v priesvitnej fólii, aby sa nepoškodila, a dorazila zabalená v krabici. Na ochrannej fólii nechýbala ani pekná nálepka s logom firmy.

Samolepka od INSPIO prišla riadne zabalená

Zásielka z e-shopu prišla riadne zabalená v ochrannej fólii a v krabici.

Samolepka od INSPIO prišla riadne zabalená

INSPIO dbá na milé malé detaily, ako nálepka s logom firmy, ktoré dotvárajú celkový dojem zákazníka.

A čo materiál?

Už na prvý pohľad nám bolo jasné, že samolepka vyzerá presne ako na internete. Má krásne sýte farby, vyzerá veľmi kvalitne. Je vyrobená z pevnej, umývateľnej a špeciálnej polyesterovej tkanej fólie, ktorá na dotyk pôsobí ako látka. Je teda hrubšia, ako by ste možno očakávali, nemusíte sa báť žiadneho roztrhnutia. INSPIO navyše svoje nálepky vyrába tak, že nie sú zdraviu škodlivé.

Samolepka je nalepená na jednom veľkom podklade, z ktorého sa veľmi ľahko odlepuje. Je v škandinávskom štýle, ladená do sivo-modrých odtieňov.

Sada Kopce a mráčiky obsahuje:

 • veľkú samolepku hôr s celkovým rozmerom 65×150cm rozdelenú na 3 časti
 • 5× samolepku mráčikov s rozmerom od 9×22cm do 16×37cm
 • a 7× samolepku stromčekov
Nálepka na stenu INSPIO

Samolepka je rozdelená do niekoľkých častí, aby sa s ňou jednoducho manipulovalo.

Lepenie samolepky na stenu - ako to prebiehalo?

Nálepku sme si najprv zamerali na stenu, pretože sme ju potrebovali nalepiť presne na stred maľby elektrického stĺpu s vtáčikmi. Začali sme s kopcami - s najväčším kusom samolepky. Najprv sme si ho obstrihali, aby sa nám s ním lepšie manipulovalo. Báli sme sa ju celú sňať dole a iba tak prilepiť, postupovali sme preto kúsok po kúsku. A postupne sme spopod nálepky vytláčali prípadné vzduchové bublinky. 

zameranie nálepky na stred

Samolepku sme najprv zamerali presne na stred a ceruzkou si naznačili body na stenu.

Obstrihanie nálepky kvôli ľahšej manipulácii

Samolepku sme si kvôli jednoduchšej manipulácii obstrihali.

Samolepka sa nám lepila jednoducho, dve ženy sme to zvládli ľavou zadnou (tretia fotila 🙂 ). Na stenu priľnula okamžite, nepotrebujete žiadne lepidlá, vodu, ani nič iné. Nálepka drží pevne, nám sa občas spodná rovná línia kopcov posunula, museli sme ju preto na kúsku odlepiť a prilepiť znova a držala rovnako silno. 

S nálepkou sa manipuluje naozaj jednoducho, najťažšia časť bola práve tá s kopcami, pretože je jednak najväčšia a jednak sme potrebovali spodnú líniu napasovať lineárne s okrajom skrinky pod nálepkou. Ostatné menšie časti - obláčiky a stromčeky išli ako po masle, zvládlo by ich nalepiť aj dieťa. 

Pomáhali sme si pri lepení suchou handrou, ktorou sme po samolepke prechádzali, aby sme odstránili prípadné vzduchové bubliny a aby sme ju poriadne pritlačili na stenu.

Lepenie samolepky na stenu

Pri samotnom lepení sme si pomáhali suchou handrou, ktoru sme vytláčali vzduchové bubliny a pritláčali sme nálepku poriadne na stenu.

Lepenie samolepky na stenuLepenie sa

Najprv sme nalepili najväčšie časti sady - kopce a postupovali sme so stromčekmi a oblakmi.

Nálepku sme mali nalepenú na stene suma sumárum do 45 minút vrátane vybalenia, zamerania, obstrihania (takýmto postupom sme sa rozhodli postupovať my, ale nie je to nevyhnutné) a samotného lepenia. 

Najväčšou výhodou je, že nemáte okolo seba počas a ani po dokončení žiaden neporiadok a nepotrebujete žiadne lepidlá. Jediné, čo vyhodíte do koša, je papier, na ktorom bola samolepka nalepená. A za krátku chvíľu máte krásne ozdobenú akúkoľvek stenu kdekoľvek v byte. 

Ešte by som podotkla, že stena, na ktorú sme nálepku lepili, nemala žiadnu špeciálnu povrchovú úpravu, bola po klasickej maľovke. Stena bola pôvodne žltá a iba sa jednoducho premaľovala na bledosivo. Aj na fotkách si môžete všimnúť nedokonalosti na stene, vôbec nebola perfektne rovná a aj napriek tomu samolepka drží bez najmenších problémov.

Náš tip: Od e-shopu INSPIO sme si objednali a vyskúšli aj personalizované tabuľky, ktoré sú vhodným darčekom pri rôznych príležitostiach. Prečítajte si našu recenziu.

Stena so samolepkou INSPIO

A takto vyzerá výsledná samolepka na stene - krása, čo poviete? 🙂 (Elektrický stĺp, vtáčiky a oranžová mačka už na  stene pôvodne boli)

Samolepka INSPIO zblízka

Môžete si všímnúť, že nálepka sa neodlepuje ani na okrajoch a perfektne drží na veľkej aj malej ploche.

Cena tejto konkrétnej samolepky Kopce a mráčiky je 36 €, čo je podľa nás výborná cena. V tomto prípade sa hodí povedať - za málo peňazí, veľa muziky. Samolepky nájdete dokonca aj lacnejšie. Jedna samolepka dokáže oživiť interiér a dodať izbe nový šat. Nebojte sa ich ani kombinovať, vyskladajte si pokojne celú stenu. Je z čoho vyberať!

Výhody

 • jednoduchá manipulácia s nálepkou
 • rýchle, jednoduché lepenie, ktoré zvládne každý
 • nepotrebujete žiadne lepidlá, vodu, ani iné pomôcky
 • kvalitný materiál, samolepka povrchom pripomína látku
 • krásne sýte farby, samolepka vyzerá presne ako v e-shope
 • vhodná pre akúkoľvek stenu
 • priaznivá cena

Nevýhody

 • firma v e-shope uvádza 8 stromčekov, na samolepke je ich však 7 

Orientačná cena

36 €

Hodnotenie

Pozrite si nalepovanie samolepky na stenu v našom videu

Veríme, že sme všetky pochybnosti s lepením, ktoré by ste mohli mať, vyvrátili. Úprimne, najprv sme sa aj my trošku báli, či to zvládneme tak hravo, ako to e-shop INSPIO prezentuje. Lepenie však bolo jednoduché, rýchle, nepotrebujete k tomu nič, nenechávate po sebe žiaden neporiadok. Do necelej hodiny sme mali samolepku na stene a interiér materskej školy sa teraz pýši krásnou dekoráciou. Takmer tým deťom až závidím 🙂 

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar