Shop Roku 2017 - Ktoré eshopy sú najlepšie?

shop roku anketa

Tak ako aj posledných osem rokov, aj tento rok sa spomedzi všetkých e-shopov vyberali tie najkvalitnejšie a najpopulárnejšie. Okrem odbornej poroty o nich rozhodovali aj samotní zákazníci. Počas rozhodovania o umiestnení jednotlivých e-shopov sa sledovali dôležité kritéria, ktoré im víťazstvo mohli priniesť. 

Pri Cene popularity to bola najmä návštevnosť a využívanie e-shopu. Hľadelo sa na počet objednávok.

Pri Cene kvality boli kritériá prísnejšie, pretože išlo o spokojnosť zákazníkov.  My sme pre vás vybrali tých najzaujímavejších víťazov v jednotlivých kategóriách.

Cenu Heureky získali tieto tri e-shopy

vnimavehracky eshop logo

Vnimavehracky.sk

Jedná sa o e-shop, ktorý ponúka sortiment pre deti rôznych vekových kategórií. V ponuke nájdete hračky rôznych typov, napríklad hračky pre batoľatá, pre deti v predškolskom veku, no aj pre školákov. Všetky produkty sú starostlivo vyberané odborníkmi a kladú dôraz na vzdelanie. Produkty sú kvalitné a trvácne, a plastové hračky neobsahujú škodlivé ftaláty.

laupet eshop logo

Lavpet.sk

Eshop, ktorý je určený pre milovníkov a chovateľov zvierat. V ponuke je možné nájsť doplnky pre psy, mačky, ryby, vtáky a hlodavce, užitočné rady pre chovateľov a rôzne súťaže. Web spolupracuje s útulkami po celom Slovensku, pretože tie môžu na webe zdieľať svojich zverencov a pomôcť im nájsť si nový domov. Veľká pozornosť je venovaná aj krmivám tých najlepších značiek.

enikibeniki eshop logo

Enikibeniki.sk

Eshop je určený mamičkám a ženám, ktoré sa na túto rolu pripravujú. Výhodou nakupovania v tomto e-shope je jednoznačne pomer ceny a kvality. V ponuke nájdete tovar nie len od zahraničných výrobcov, no aj od Slovákov. Sortiment je skutočne široký, e-shop ponúka nie len oblečenie pre tehotné a deti, ale aj hračky, nábytok, dekorácie, kuchynské pomôcky a rôzne BIO produkty, ktoré sú čoraz viac vyhľadávanejšie.

Cena popularity

Cena popularity - kategória

Eshop

Absolútny víťaz

Elektro

Výpočtová a telekomunikačná technika

Móda a doplnky

Krása a zdravie

Detský tovar

Auto-moto

Šport a fitness

Hobby

Erotický tovar

Absolútny víťaz mohol byť len jeden, a cenu popularity mohol vyhrať len jeden e-shop, a tento rok sa ním stal Mall.sk. E-shop je známy väčšine z nás. Funguje už od roku 2005 a v ponuke nájdete približne 40-tisíc produktov rôznych kategórií. V e-shope nájdete nie len elektro, ale aj oblečenie, hračky, drogériu a produkty určené na starostlivosť o dieťa. E-shop je otvorený 24 hodín denne, každý deň v roku a pôsobí nie len na Slovensku, ale aj v Česku, Poľsku, Maďarsku a Slovinsku.

Kategóriu popularity v oblasti elektro vyhral známy e-shop Datart. Jedná sa o maloobchodného predajcu, ktorý je zameraný na elektroniku a na našom trhu pôsobí od roku 1990. Spokojnosť zákazníkov potvrdzujú aj ocenenia Obchodník roka v kategórii elektro z roku 2003 a Najobľúbenejší obchodník roka 2004. V ponuke e-shopu nájdete množstvo produktov ako domáce spotrebiče, príslušenstvo a produkty určené na starostlivosť o telo.

V súťaži sa hodnotili aj e-shopy určené najmä pre dámy a víťazom v kategórií krása a zdravie sa stal e-shop Notino.sk. V ponuke tohto webu nájdete viac než 55-tisíc produktov rôznych značiek. Nejdená sa len o parfémy, ale aj o produkty telovej, pleťovej a vlasovej kozmetiky, dekoratívnej kozmetiky a make upov a taktiež dermokozmetiky. Notino.sk ponúka až 90 dní na vrátenie objednávky, za ktorú dostanete späť plnú sumu. Výhodné je taktiež nízke poštovné, ktoré sa pohybuje už od 1,95 EUR. V prípade, že na poštovnom chcete ušetriť, môžete si po zásielku zájsť na odberné miesto.

kondomshop.sk logo
tecoma.sk logo
notino logo
gymbeam logo
bubulakovo logo
feedo.sk
astratex.sk logo

Najpopulárnejším e-shopom v kategórií auto-moto sa stal web az-pneu.sk. E-shop neponúka iba pneumatiky na autá, ale aj na motorky. V ponuke taktiež nájdete disky a rôzne príslušenstvo ako puklice, duše, sady na opravu defektov, senzory tlaku alebo povinnú výbavu. Užitočný je taktiež blog e-shopu, na ktorom nájdete rôzne rady. E-shop bol za najlepší zvolený aj kvôli rýchlemu dodaniu, nízkym cenám a garancii kvality.

Eshop Astratex.sk vznikol v roku 2000 a tento rok sa mu podarilo vyhrať kategóriu móda a doplnky. E-shop sa môže pochváliť najväčším výberom spodnej bielizne a plaviek, ktoré sú ponúkané vo všetkých veľkostiach. Ak nakúpite nad 40 EUR, za poštovné platiť nemusíte a zaregistrovaní používatelia dostanú 8% z objednávky do „pokladničky“. V prípade, že s tovarom nie ste spokojní, môžete ho vrátiť a peniaze dostanete späť.

V kategórií zábava a voľný čas sa ocenenie dostalo k e-shopu rukahoreshop.sk. Web je známy najmä mladým ľuďom, pretože spolupracuje so slovenskými umelcami a ponúka ich CD a oblečenie. Je zameraný hlavne na rap a hip-hop, no nájdete v ňom aj iných umelcov.

Progamingshop.sk je najväčším webovým obchodom, ktorý ponúka hry a herné príslušenstvo, vďaka čomu získal ocenenie Cena popularity – výpočtová a telekomunikačná technika. Na sklade e-shopu sa nachádza viac než 5 000 druhov tovaru, ktorý sa ponúka za tú najvýhodnejšiu cenu. Okrem smartfónov a iPhonov si v e-shope dokážete nájsť ah herné konzoly, drony, počítačové príslušenstvo, knihy, oblečenie a iné.

online nakupovanie v eshopoch

Cenu popularity v kategórií detský tovar získal e-shop Feedo.sk, ktorý uľahčuje život mamičkám a deťom. Web ponúka nie len hračky a oblečenie, ale aj kozmetiku a drogériu, autosedačky a kočíky alebo nábytok na cestovanie. Predáva plienky v najlepších cenách a vo výhodných baleniach a stále v ňom nájdete akcie, ktoré vám dokážu ušetriť množstvo peňazí.

E-shop Snowboard-online.sk sa stal najpopulárnejším v kategórií Šport a fitness práve vďaka ponuke značiek ako Nike, Roxy, Adidas, New Era alebo Vans. Okrem oblečenia ponúka obuv určenú na šport a snowboardy. Produkty sú predávané v najlepšej cene a sú dodané rýchlo.

Kategóriu Hobby ovládol e-shop Bubulakovo.sk, ktorý je určený tvorivým osobám. E-shop sa môže pochváliť 100%-nou spokojnosťou zákazníkov a rýchlym dodaním. Nájdete v ňom takmer všetky možné látky a výstuže, a mnoho rád a nápadov, ako si niečo vytvoriť doma.

Hodnotila sa aj kategória Erotický tovar a tu sa víťazstvo dostalo k e-shopu Kondomshop.sk. Je hlavným dodávateľom značiek Durex, Primeros a Pasante, a okrem kondóm e-shop ponúka aj rôzne iné produkty – lubrikačné gély, masážne oleje a erotické pomôcky. Obrovskou výhodou tohto webu je diskrétne a utajené doručenie a malý darček ku každému nákupu.

Cena kvality

Cena kvality - kategória

Eshop

Absolútny víťaz

Elektro

Výpočtová a telekomunikačná technika

Móda a doplnky

Krása a zdravie

Detský tovar

Auto-moto

Šport a fitness

Hobby

Erotický tovar

Absolútnym víťazom ceny kvality sa stal e-shop Notino.sk, ktorý sme spomínali vyššie. Túto cenu získal najmä kvôli spokojnosti zákazníkom, kvality produktov a rýchlemu doručeniu. Okrem tohto ocenenia sa môže pochváliť aj cenou kvality v kategórií parfémy.

lightbulb-o

Náš tip: Zorientujte sa v ponuke parfumov. Ohodnotili sme tie najlepšie dámske a pánske vône

E-shop Armyoriginal.sk sa stal najkvalitnejším e-shopom v oblasti módy a doplnkov. Ponúka oblečenie a obuv vo vojenskom štýle, ktorá je vhodná na turistiku a kempovanie. Cenu kvality mu priniesla 100%-ná spokojnosť zákazníkov na Heureka.sk, dodanie do 24 hodín a 30 dňová doba na vrátenie a výmenu tovaru.

Kvalita e-shopov sa hodnotila aj v kategórií zdravie a v tomto prípade ocenenie putuje e-shopu Pilulka24. E-shop zabezpečuje predaj kozmetiky, voľnopredajných liekov, výživových doplnkov a zdravotníckych pomôcok. Pri objednávke nad 30 EUR máte poštovné zadarmo a všetky produkty sú garantovane originálne.

Gymbeam.sk sa stal víťazom kategórie Fitness. V ponuke nájdete športové oblečenie a obuv určené na fitness, a taktiež výživové doplnky a proteíny. Web obsahuje aj blog, ktorý obsahuje rôzne užitočné rady v oblasti cvičenia a stravovania.

Prvé miesto v kategórií Šport a Fitness zhrabol e-shop Sportisimo.sk, ktorý má po Slovenskej republike aj predajne. Zameriava sa na rôznu športovú výbavu, či sa jedná o atletiku alebo futbal. V e-shope nájdete aj produkty určené na kemping, lyžovanie a rôzne lopty a iné športové pomôcky.

vnimavehracky eshop logo
svetnapojov.sk logo
laupet eshop logo
mall.sk eshop logo
bubulakovo logo
gymbeam logo
tecoma.sk logo

Kategóriu knihy a e-čítanie vyhral kresťanský e-shop Zachej.sk. Cieľom kníhkupectva je prinášať čitateľom kvalitnú kresťanskú literatúru, ktorá im priblíži Boha. Ponúkajú tituly, ktoré nie sú v rozpore s cirkvou, no aj darčekové knihy, biografie a romány.

Vďaka širokému sortimentu sa víťazom kategórie Bývanie a Dizajn stala Tescoma.sk. E-shop ponúka kvalitné kuchynské spotrebiče na stolovanie, pečenie a varenie. Pôsobí nie len na Slovensku, ale aj v iných krajinách Európy a ocenenie Shop roku získala už tretíkrát.

Továreň na zážitky Adrop.sk ovládla kategóriu Zážitky. E-shop je veľmi obľúbený u ľudí, ktorí si nevedia poradiť, aký darček darujú blízkym. V ponuke nájdete nenamáhavé zážitky ako thajskú olejovú masáž, ale aj možnosť zúčastniť sa na psích záprahoch alebo bunjee jumping. Na darček nemusíte čakať, pretože hneď po zaplatení vám príde darčekový poukaz. Adrop.sk na Slovensku pôsobí 10 rokov a za ten čas si našiel verných fanúšikov.

lightbulb-o

Náš tip: Chceli by ste zažiť niečo nezabudnuteľné? Pozrite si aké sú najobľúbenejšie zážitky na Slovensku.

Svetnapojov.sk vyhral kategóriu Jedlo a nápoje. E-shop je zameraný na alkoholické nápoje rôznych značiek a obľúbený je hlavne kvôli bezpečnému baleniu a rýchlemu dodaniu.

Hlavnú cenu v kategórií Obchodné domy vyhral e-shop Mall.sk, ktorý tu bol taktiež spomínaný. Zvíťazil najmä kvôli širokej ponuke a množstvu produktov, ktoré ponúka. Pri nákupe nad 60 EUR je poštovné zadarmo a má odberné miesta po celom Slovensku.


Ohodnoťte túto stránku.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora