Funguje domáce bielenie zubov SmilePen? Recenzia a skúsenosti

SmilePen
 • SmilePen Professional Kit & Whitening Accelerator 
 • domáca sada bieliacich prípravkov na zuby
 • obsahuje 6 náplní s gélom, 2 formy na zuby, LED lampu a bieliace pero
 • vybieli zuby až o 14 odtieňov
 • cena od 140 

V rámci našich možností sa mnohí staráme o svoje zdravie, telo, športujeme, striedmo sa stravujeme a čisté a pekné zuby by nemali byť výnimkou.

Základom zdravého chrupu je samozrejme používanie vhodnej zubnej a medzizubnej kefky, pasty, ústnej vody, dentálnej nite či ústnej sprchy. Nepodceňujte pravidelné prehliadky u svojho zubára, ktorými eliminujete číhajúce zubné kazy už v zárodku. Raz či dvakrát ročne, podľa potreby, by ste si mali dopriať aj dentálnu hygienu.

Ale aj napriek tomu, že sa o svoje zuby pedantne staráte, nie sú biele ako perličky? Nezúfajte! Krásnym žiarivým úsmevom sa dnes už nepýšia iba hollywoodski herci a herečky. Bielenie zubov sa stalo finančne dostupným aj nám, bežným ľuďom s bežnou prácou. Nemusíte dokonca minúť stovky eur v zubárskom kresle. Bezpečné bielenie zubov zvládne doma aj nešika. Na trhu je množstvo bieliacich prostriedkov, pást či pásikov s menej či viac viditeľným efektom. 

My sme sa rozhodli vyskúšať produkty od SmilePen, ktoré boli vyvinuté v spolupráci so švajčiarskymi zubármi. Sľubujú vybielenie zubov v škále 8-14 odtieňov, čo veru vyzerá sľubne.

Ako testovanie dopadlo a aké sú naše dojmy? Čítajte ďalej.

SmilePen recenzia

Z ponuky eshopu Amanismile.sk, ktorá je zatiaľ jediným distribútorom švajčiarskej značky SmilePen na Slovensku, sme si na testovanie zvolili najvyššiu sadu SmilePen Professional Kit & Whitening Accelerator. Vysvetlenie je jednoduché, je najúčinnejším výrobkom z tejto rady, sľubuje vybielenie až o 14 odtieňov a balenie obsahuje viacero produktov

V sete sa nachádza 6 ''striekačiek'' s Power Bleaching gélom po 5 ml, dve formovateľné dlahy z thermosilikonu, praktický úložný box a SmilePen bieliace pero. Obsahom balenia je aj vysokoúčinná LED-lampa s 32 LED žiarovkami, ktorá funguje ako urýchľovač bielenia zubov. Konkurenčné lampy mávajú často iba 5 žiaroviek, čo robí zo SmilePen akcelerátora priekopníka na trhu. 

  Používanie: 8 / 10

  SmilePen set gél, dlahy a akcelerátor

Aplikácia by mala byť šetrná a maximálne jednoduchá. 

Postup bielenia je nasledovný:

 1. Umyte si zuby klasickým spôsobom zubnou kefkou.
 2. Ohrejte dlahy z thermosilikonu v teplej, v žiadnom prípade nie v horúcej vode, a vložte si ich do úst. Po pár minútach by mali byť dlahy prispôsobené na váš tvar zubov. Nám sa dlahy nepodarilo vyformovať na prvý pokus. Boli tvrdé a nepoddajné a jemne zmäkli a poddali sa až po vnorení do takmer vrelej vody. 
 3. Do dláh aplikujte Power Bleaching gél v striekačke (v pomere 1/3 – ½ na obe dlahy) a vložte si ich do úst. 
 4. Po vložení dláh s gélom, si vložte akcelerátor, teda LED lampu, takisto do úst, stlačte tlačidlo a čakajte od 10 do 30 minút. Doba bielenia závisí od vami zvoleného výsledku. Čím dlhšie necháte lampu zapnutú, tým viac intenzívnejšie bude bielenie. 
 5. Po uplynutí doby vyberte akcelerátor aj dlahy z úst a starostlivo ich umyte, aby sa v nich neusadili zvyšky gélu.
 6. Postup opakujte 7 dní a zuby by mali svetlejšie o 14 odtieňov.

V priloženom návode, ktorý bol síce rozsiahly, sme nenašli konkrétny návod na použitie LED lampy, ale na stránke amanismile.sk si ho viete dodatočne pozrieť. Ide o LED lampu s 32 žiarovkami, ktorá je na trhu unikátna a veľmi účinná. Lampa má až 3 USB vstupy, čo ju robí kompatibilnou s viacerými zariadeniami, ako je počítač, Iphone alebo Android. Na kábli nájdete malé tlačidlo, ktoré ju aktivuje. Funguje iba v kombinácii so SmilePen gélom.

Musíme skonštatovať, že postup podľa návodu, teda dlahy + gél + akcelerátor bol pre nás trošku nepríjemný, nakoľko nás spolu v ústach tlačili. Záleží však od veľkosti ústnej dutiny

Postup sme teda zopakovali iba s použitím LED lampy. Do akcelerátora sme naniesli Power Bleaching gél, vložili do úst a aktivovali proces bielenia na 20 minút. Táto aplikácia bola omnoho príjemnejšia a komfortnejšia a už po prvom použití sme zaznamenali, že zuby sú svetlejšie.

Postup sme opakovali 7 dní, jedenkrát do dňa, po dobu 15 - 20 minút.

  SmilePen bieliace pero

SmilePen pero sa používa veľmi jednoducho a rýchlo. Obsahuje 3ml bieliaceho gélu. Najprv si kefkou umyjete zuby a následne aplikátorom pera, ktoré má jemné štetinky, nanesiete gél na zuby.

Bielenie by malo trvať v rozmedzí od 10 do 30 minút. My sme zvolili zlatú strednú cestu, teda 20 minút, ráno aj večer, po dobu 5 dní. Po aplikácii si zuby opláchnete. 

SmilePen akcelerátor

SmilePen akcelerátor zintenzívni proces bielenia zubov

SmilePen pero

SmilePen bieliace pero sa používa veľmi jednoducho a jeho aplikácia je rýchla

   Konzistencia a chuť: 8 / 10

Power Bleaching gél je priesvitnej farby, jemne hustej konzistencie, po nanesení do dláh a po vložení do úst sa stáva viac tekutým. Má zvláštnu, trochu sladko-kyslú chuť.

Chuť je špecifická a aj keď nám nebola príliš príjemná, nie je to niečo, čo sa nedá vydržať. Za biele zúbky to naozaj stojí. Možno niekomu nebude prekážať vôbec.

Pri používaní bieliaceho pera máte gélu na zuboch podstatne menej, chuť je preto takmer úplne zanedbateľná.

SmilePen akcelerátor

LED lampa od SmilePen je unikátom na trhu. Je tvorená až 32 LED žiarovkami, ktoré znásobujú silu bielenia

Náš tip: Prečítajte si rozhovor s jedinou distribútorkou SmilePen na Slovensku a zistite o značke viac.

SmilePen gél

V 6 ''striekačkách'' sa nachádza bieliaci gél

   Účinok: 9 / 10

  SmilePen set gél, dlahy a akcelerátor

SmilePen Professional Kit s akcelerátorom je najvýkonnejším setom radu SmilePen. Pomocou neho by ste mali dosiahnuť až o 14 stupňov svetlejší odtieň zubov za 7 dní.

Set sme používali 7 dní po dobu 15-20 minút. Nevieme určiť, o koľko odtieňov sú zuby svetlejšie, avšak preukázateľne sú. S pitím kávy a čaju sme sa však neobmedzovali, bieliaci proces bol teda asi ovplyvnený týmto faktorom. Výsledky sú však jasne spozorovateľné a zúbky biele.

Zuby ani ďasná neboli po aplikácii bolestivé ani citlivé na teplo či chlad. Nespozorovali sme žiadne negatívne účinky.

Výrazne viditeľnejší efekt dosiahnete, ak si LED lampu necháte zapnutú na 30 minút a vyhnete sa pitiu kávy, čaju a červeného vína aj po skončení bielenia, aby vám zuby dlhšie ostali žiarivo biele.

  SmilePen bieliace pero

Veľkou výhodou bieliaceho pera je, že sa ním viete dostať aj na miesta, ktoré máte viac sfarbené. Zuby sú po 5 dňoch používania ráno aj večer viditeľne svetlejšie, žiarivejšie.

Pero je malé, skladné a zmestí sa vám napríklad do kabelky. Preto vám v jeho používaní nemusí zabrániť ani dovolenka, či pracovná cesta, keďže si ho môžete brat všade so sebou.

Zuby pred a po používani SmilePen

Zuby pred a po 7 dňoch používania SmilePen LED lampy s bieliacim gélom

Zuby pred a po používani SmilePen

Zuby pred a po 5 dňoch používania bieliaceho pera SmilePen

Video

  Cena setu: 7 / 10

Cena celého setu je 140€, čo nie je najmenej. Ak však zoberiete do úvahy, že v balení sa nachádzajú formovateľné dlahy, 6 ks striekačiek s gélom, úložný box, LED lampa a dokonca aj bieliace pero, nemyslíme si, že je to príliš veľa. 

Produkty sú naozaj účinné, neminiete ich za týždeň a efekt je viditeľný. Cena sa nedá porovnať s profesionálnym bielením zubov v zubnej ambulancii.

Výhody

 • zuby sú po bielení výrazne svetlejšie
 • praktický úložný box
 • počas bielenia môžete pozerať televízor, pracovať či hrať sa na mobile
 • rýchle a efektívne bielenie zubov v pohodlí domova aj na cestách 
 • používanie SmilePen pera je veľmi jednoduché
 • zuby ani ďasná nie sú po používaní citlivé
 • celý set vám vydrží na veľa použití
 • set si môžete rozdeliť napr. s priateľom, jeden používa akcelerátor a jeden pero

Nevýhody

 • špecifická chuť gélu
 • kombinácia dláh s LED lampou je v ústach nepríjemná
 • vyššia cena

Orientačná cena

140 €

Hodnotenie

SmilePen recenzia

Používanie produktov SmilePen je rýchle a efektívne a zvládnete ho v pohodlí domova

  Náš celkový dojem a výsledok: 8 / 10

Aj keď niekoho možno na prvý pohľad odradí cena setu, SmilePen Professional Kit & Whitening Accelerator za to rozhodne stojí. Na trhu je mnoho bieliacich prípravkov a ak by ste mali do niektorého investovať, tak do tohto. 

Zuby sú po domácom bielení výrazne svetlejšie, celý proces zvládnete pri pozeraní seriálu. Set obsahuje nielen dlahy s gélom a LED lampou, ktoré sú najefektívnejšie z celého radu. Ale aj bieliace pero, ktoré je výbornou alternatívou na dovolenku či pracovnú cestu. Schováte ho ľahko do kabelky. 

Za mínus považujeme chuť gélu a tiež, že ak máte menšiu ústnu dutinu, ťažko do nej vložíte dlahy v kombinácii s LED lampou. To v konečnom dôsledku až taký problém nerobí, pretože do samotnej lampy môžete aplikovať gél a proces bielenia je rovnako účinný.

Za nás odporúčame.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Michaela
Komboš
Michaela

Super recenzia

Čo sa vám na produkte páči?
- cena
- funkčnosť
Čo sa vám na produkte nepáči?
- menšie balenie
3jjj
Komboš
3jjj

– už dvakrát som musel bieliacu procedúru prerušiť a v podstate dávka gelu vyšla nazmar.
– teraz systém používam počas dlhších jázd autom, kde mám súkromie a nepríde návšteva. 😀

Čo sa vám na produkte páči?
- v mojom prípade cenovka. v zľave cca 100€
- účinok celkom dobrý.
Čo sa vám na produkte nepáči?
- návod je skôr reklamný leták ako návod
- plastový obal, v ktorom je uložená sada je hrozný. niečo drží, niečo vypadáva, aj tak sa to stále rozsype. najlepšie je všetko vysypať do krabice.
- ako najzávažnejší nedostatok hodnotím nemožnosť použitia silikónových dláh s LED akcelerátorom. používam bez dláh.