Priletí k vám bocian? Tipy, ako originálne oznámiť tehotenstvo

Tipy ako oznámiť tehotenstvo originálne

Našli ste si na tehotenskom teste vytúžené dve čiarky a už v hlave spriadate plány, ako oznámiť, že ste tehotná?

Nepodľahnite nutkaniu poslať fotografiu pozitívneho testu svojmu partnerovi, kamarátke či mamine hneď, ako zistíte, že ste v tom. Veď takáto výnimočná udalosť si zaslúži i výnimočné oznámenie.

Prinášame vám tie najlepšie tipy, ako originálne oznámiť tehotenstvo partnerovi, rodine, kamarátom či známym na sociálnych sieťach. 

Kedy oznámiť tehotenstvo?

To, kedy sa rozhodnete oznámiť vaše tehotenstvo, je len a len na vás. Kým niektoré mamičky vyjdu so sladkou novinkou ihneď von, iné sú trocha zdržanlivejšie. 

Prvých 12 týždňov tehotenstva sa totiž ešte považuje za rizikové obdobie, preto mnoho budúcich mamičiek čaká s oznámením tejto novinky svojim príbuzným a priateľom do ukončeného tretieho mesiaca. 

Avšak, niekedy je ťažké utajiť to, že v sebe nosíte nový život, a to najmä vtedy, ak vás trápia nevoľnosti, ospalosť a začínate sa pomaly ale isto zaguľacovať.

Pokiaľ teda viete, že budete musieť ísť s pravdou von, urobte to netradične. Napríklad aj niektorým z nasledujúcich originálnych nápadov. 

Ako oznámiť tehotenstvo priateľovi či manželovi, teda oteckovi dieťaťa?

To, že sa vaša rodina onedlho rozrastie o nového člena, môžete vášmu partnerovi oznámiť mnohými spôsobmi.

Kým niektoré budúce mamičky idú rovno na vec a oteckovi to oznámia priamo po tom, čo vyjdu z kúpeľne s testom v rukách, iné zas hľadajú kreatívny a originálny spôsob, ako túto radostnú správu oznámiť tak, aby na to vaša polovička nikdy nezabudla.

Pokiaľ patríte k tej druhej skupine budúcich mamičiek, inšpirujte sa niektorým z našich nasledujúcich originálnych tipov, ako vášmu priateľovi oznámiť, že ste tehotná.

Tehotenský test ako darček

Oznámenie tehotenstva za pomoci tehotenského testu je ideálnym spôsobom pre všetky nedočkavé budúce mamičky, ktoré sa o túto novinku chcú s partnerom podeliť okamžite. 

Ak váš priateľ už dlhšie po niečom túži, môžete to využiť na oznámenie tehotenstva. Pozitívny tehotenský test môžete vložiť napríklad do krabičky od hodiniek, po ktorých už dlho pokukuje. Samozrejme, test môžete vložiť aj do klasickej darčekovej krabičky a dať ju vášmu partnerovi.

Aby ste si tento moment zvečnili navždy, skúste niekde vopred položiť váš telefón tak, aby to nebolo nápadné a zapnúť nahrávanie videa. 

Tehotenský test môžete ráno ponechať i v kúpeľni na viditeľnom mieste a na zrkadle nechať odkaz: "Budeš ocko". 

Ako originálne oznámiť tehotenstvo

Tehotenský test môžete zabaliť do krabičky a tú následne podarovať vášmu partnerovi.  


V hlavnej úlohe fotka z ultrazvuku

Pokiaľ nie ste úplne netrpezlivá, s oznámením tehotenstva môžete trošíčku vyčkať. Teda dovtedy, kým nenavštívite vášho gynekológa a v rukách nebudete držať prvú fotku vášho drobčeka. 

Fotku z ultrazvuku následne môžete vložiť do peknej darčekovej krabice, previazať stuhou a podať vášmu manželovi so slovami, že máte pre neho darček. Na jeho výraz po rozbalení krabičky určite nikdy nezabudnete.

Fotku z ultrazvuku môžete vložiť i do obálky a tú potom podstrčiť niekde na viditeľné miesto, napríklad na pracovný stôl vášho partnera, do jeho tašky alebo na jeho vankúš na posteli. 


Papučky, ponožky, detské oblečenie ...

Na oznámenie tehotenstva môžete využiť i rozkošné detské vecičky, či už topánočky, ponožky alebo dupačky, ktoré ponecháte niekde na viditeľnom miesto alebo ich vášmu milému rovno vsuniete do rúk.

Môžete pridať i oslovenie "Ocinko". 🙂 


Povedzte to tričkom, hrnčekom alebo aj stieracím oznámením

Tehotenstvo môžete vášmu priateľovi oznámiť aj originálnym tričkom či hrnčekom, na ktorom bude stáť nádherná veta, ktorá mu zmení život: "Budem tatino". K dostatiu sú aj tričká s rôznym textom, ako napríklad "Najlepší ocino". 

Dnes však už nie je žiaden problém nechať si na tričko či hrnček vytlačiť čokoľvek podľa vašich požiadaviek. 

Na rôznych portáloch s handmade tvorbou dokonca môžete natrafiť aj na kreatívne stieracie oznámenia, z ktorých sa váš partner dozvie, že bude otec.


Sladké oznámenie tehotenstva

To, že čakáte bábätko, môžete vašej láske oznámiť i sladkým spôsobom - či už muffinmi s nejakou bábätkovskou ozdobou alebo tortou s nápisom "Budeš otecko". 


Veľkolepé oznámenie alebo radšej vo dvojici?

Spôsobov, ako oznámiť tehotenstvo priateľovi je nespočetne veľa a platí tu, že fantázie sa naozaj medze nekladú.

Pokiaľ je to ale možné, nechajte si oznámenie tejto radostnej správy na chvíľu, kedy budete sami dvaja. Je to krásny intímny moment, ktorý v prvom rade patrí vám dvom. Takto osamote si ho budete môcť vychutnať so všetkým, čo k tomu patrí - s neskutočnou radosťou i slzami dojatia.

Ak ale viete, že vaše materstvo chcete oznámiť vo veľkom štýle, aj to je v poriadku. Skvelou príležitosťou môžu byť napríklad narodeniny vášho partnera, kde sa stretne celá vaša rodina i priatelia. Tento narodeninový darček zaiste netromfne žiaden iný. 

Ďalšou mimoriadne vhodnou príležitosťou môže byť i svadba. Samozrejme, tá vaša. Niektoré páry sa totiž o bábätko začnú snažiť už tesne pred plánovanou svadbou, pretože, ak by sa zadarilo, bruško ešte spod svadobných šiat nebude vykúkať. 

Nuž, a keď sa i naozaj zadarí, nemusíte ho hneď oznámiť vášmu nastávajúcemu. Urobiť tak môžete na svadbe, pred celou vašou rodinou i priateľmi. A ako to spraviť čo najoriginálnejšie? 

Balóniky naplňte héliom, priviažte na ne stuhy a na tie pripnite detské dupačky. Schovajte ich do krabice previazanej stuhou. Počas svadobnej hostiny vezmite do rúk mikrofón a povedzte vášmu manželovi, ako aj všetkým zúčastnením, že pre nich máte jedno veľké prekvapenie. Krabicu podajte manželovi, aby ju rozbalil. Po jej otvorení vyletia balóniky a každému bude jasné, že vaša rodinka sa rozrastie. 

Originálne oznámenie tehotenstva priateľovi

Oznámenie tehotenstva vášmu partnerovi môže byť veľkolepé, ale aj intímne. 

Ako oznámiť tehotenstvo rodine?

Teraz, keď už váš partner vie o vašom tehotenstve, je na čase oznámiť to i vašej rodine. 

Aj tu máte množstvo spôsobov, ako vašim blízkym povedať, že do rodiny pribudne nový prírastok. Nie každá budúca mamička však má chuť mávať tehotenským testom pred očami svojich blízkych. A preto často radšej volí fotografiu z ultrazvuku. 

Akými ďalšími spôsobmi môžete vašej rodine oznámiť, že ste tehotná? 


Spoločný obed s prekvapením

Pozvite vaše rodinu k vám na obed a pripravte trochu netradičný dezert. Na tanierik môžete ku koláčiku tekutou čokoládou napísať: "Budeš babka", "Budeš dedko", "Budeš teta" a podobne. 

Alebo túto radostnú správu môžete po tom, čo dojete, vašej rodine jednoducho povedať. 

Na rodinný obed si však môžete zvoliť i netradičné oblečenie - tričko s nápisom "Budem mama" a vášho partnera oblečte do trička "Budem otec". Takto vašim blízkym môžete prezradiť túto šťastnú správu i bez slov, a to hneď vo dverách. 


Rodinné foto

Tehotenstvo môžete oznámiť originálnym spôsobom aj tak, že si po spoločnom obede rozhodnete spraviť si rodinnú fotografiu. 

Pekne sa teda postavte alebo posaďte, nastavte samospúšť a namiesto "Povedzte syyyyyyr" zahláste "Čakáme bábätko". 

Takto sa vám podarí navždy zvečniť prekvapené a šťastné výrazy na tvári vašich milovaných. 


Nečakaná návšteva 

K vašim najbližším sa môžete vybrať i osobne, aby ste im túto novinku zvestovali z očí do očí. Použiť pritom môžete fotografiu z ultrazvuku, ktorú vložíte do obálky či do malej darčekovej krabičky.

Namiesto fotky z ultrazvuku môžete do krabičky vložiť napríklad aj malé topánočky či cumlík, ktoré prezradia tajomstvo skrývajúce sa vo vašom brušku. 

Ak žijete ďaleko od vašej rodiny, fotku bábätka z ultrazvuku môžete poslať vašim milovaným aj emailom s nejakým popisom. Staviť však môžete aj na klasický list zaslaný poštou alebo pohľadnicu s bocianom. 

Tipy ako oznámiť tehotenstvo

To, že ste tehotná môžete dať vašim blízkym vedieť aj pomocou boxu plného bábätkovských vecičiek. 


Certifikát pre babičku a deduška

Skúste zapojiť trocha fantázie a vyrobte pre nastávajúcu babičku a deduška originálny certifikát.

Môžete tak urobiť ručne alebo pomocou počítača a nezabudnite tiež pripojiť fotku budúceho vnúčatka z ultrazvuku.


Veľavravné darčeky

Vašu maminu či svokru a rovnako ako aj budúcich dedkov z oboch strán môžete obdarovať i darčekom, ktorý prezradí to, že v sebe nosíte nového človiečika. 

Takýmto darom môže byť napríklad hrnček s nápisom "Najlepšia babka" či "Najlepší dedko". Rovnako vhodné sú aj tričká s takýmto nápisom alebo čokoľvek, čo vám napadne a čo môžete dať potlačiť. 

Darovať tiež môžete špeciálne stieracie žreby, po ktorých zotretí sa vaši rodičia dozvedia, že budú starými rodičmi a vy mamou. 

Babičke a dedkovi tiež môžete darovať rozprávkovú knihu s milým venovaním, aby mali svojmu vnúčatku čo čítať. 

Oznámenie tehotenstva darčeky

Aj rozprávková kniha darovaná budúcim starým rodičom môže prezradiť vaše sladké tajomstvo. 

Ako originálne oznámiť tehotenstvo kamarátke?

Pokiaľ máte dobrú priateľku, bude zrejme medzi prvými, ktorým túto radosť správu chcete zvestovať.

Ako to urobiť čo najoriginálnejšie?

Spôsobov je veľa. Mnohé predchádzajúce inšpirácie môžete použiť aj pri oznámení tehotenstva kamarátke. 

Vašu kamarátku zaiste prekvapí fotka z ultrazvuku s milým odkazom. Možnože už teraz viete, že chcete, aby vaša priateľka bola krstnou mamou vášho drobčeka. V tom prípade do obálky pridajte odkaz s otázkou "Budeš moja krstná mama"? Takto ju prekvapíte hneď dvakrát. 

Siahnuť môžete aj už po spomínanom stieracom žrebe, kde bude po zotretí svietiť táto otázka. Takéto milé stieracie oznámenia vám presne podľa vašich požiadaviek vyrobia šikovné ruky tvorcov na handmade portáloch. 

To, že ste tehotná môžete kamarátke oznámiť aj pri spoločnej káve. Stačí, ak z kabelky nenápadne vyberiete malé ponožtičky alebo akúkoľvek drobnôstku súvisiacu s bábätkom a len tak bez slov ju položíte na stôl. 

Ak je vaša kamarátka od vás vzdialená, no s oznámením tehotenstva nechcete čakať na osobné stretnutie, môžete jej poslať fotku z ultrazvuku či foto pozitívneho tehotenského testu. Pridajte nejaký veľavravný popis alebo naopak, nepridávajte nič a len čakajte na reakciu.

Radostnú novinu vašej kamarátke môžete oznámiť aj cez videohovor, v ktorom jej len tak z ničoho nič ukážete pozitívny test.

Ak ste veselá kopa, môžete vašej kamarátke poslať tiež fotografiu fľaše vína s textom, že nasledujúcich 9 mesiacov si z nej nedáte. 

Ako originálne oznámiť tehotenstvo kamrátke

Aj vašej kamarátke môžete správu o vašom materstve oznámiť netradične. 

Ako oznámiť tehotenstvo kamarátom? 

Vaši kamaráti sú tí, ktorí znesú i naozaj kreatívne či vtipné oznámenia o vašom tehotenstve. 

Najlepšie spravíte, ak ich touto novinkou prekvapíte na osobnom stretnutí. Skúsiť môžete napríklad héliom naplnené ružové a modré balóniky, ktoré zatvoríte do krabice. Povedzte, že v krabici sa pre nich skrýva dar. Po jej otvorení vyletia balóniky. 

Aby ste to ešte viac vypeckovali, na balóniky môžete priviazať detské dupačky. Takto hneď pochopia, že sa vaša partia čoskoro rozrastie o nového člena. 

Veľmi dobrým spôsobom na oznámenie tehotenstva kamarátom môže byť tiež spoločná fotografia. Navrhnite, že sa spolu odfotíte, no namiesto "Syyyyyr" povedzte "Budeme rodičiaaaa". Tie prekvapené výrazy vašich priateľov, keď im to dôjde, určite budú stáť za to.

Pokiaľ sa spolu nemôžete stretnúť, o tejto vašej krásnej novinke ich môžete informovať aj prostredníctvom spoločného mailu, v ktorom bude fotografia z ultrazvuku a nejaké tie milé slová. 

Ak správu o vašom tehotenstve chcete vykričať do celého sveta, urobiť tak môžete prostredníctvom sociálnych sieti. 

Nápady, ako oznámiť tehotenstvo na facebooku či instagrame

Mnoho zamilovaných párov sa o svoje šťastie z príchodu nového človiečika chce podeliť aj so širším okruhom priateľov na sociálnych sieťach. 

Môžete to však urobiť aj inak, ako iba obrázkom z ultrazvuku či fotkou rastúceho bruška. Inšpirujte sa niektorým z nasledujúcich originálnych nápadov, ako oznámiť tehotenstvo na sociálnych sieťach.

Oznámenie tehotenstva na internete
Ako oznámiť tehotenstvo na facebooku

Zdroj: Pinterest

Ako oznámiť tehotenstvo na internete
Originálne oznámenie tehotenstva

Zdroj: Pinterest

Ako originálne oznámiť tehotenstvo na facebooku
Ako vtipne oznámiť že som tehotná

Zdroj: Pinterest

Nápady ako oznámiť tehotenstvo
Ako oznámiť tehotenstvo na instagrame

Zdroj: Pinterest

Darček pod stromček? Ako oznámiť tehotenstvo na Vianoce? 

Našli ste si dve čiarky na tehotenskom teste v predvianočnom období? Je to skvelá príležitosť na oznámenie radostnej noviny vašim blízkym pod vianočným stromčekom. 

Staviť môžete na fotku z ultrazvuku alebo pozitívny tehotenský test zabalený v darčekovej krabičke, previazanej stuhou. 

Budúcim starým rodičom môžete darovať čokoľvek, čo im prezradí, že sa stanú babkou a dedkom, napríklad tričko s nápisom "Najlepšia babička" a "Najlepší dedko". 

NÁŠ TIP: Očakávanie nového života je v posednej dobe čoraz častejšie už aj v našich končinách sprevádzané oslavou blížiaceho sa narodenia dieťaťa, tzv. baby shower. Poradíme vám, ako ju zorganizovať.

Nefalšovaná radosť na záver

Na záver vám prinášame dojemné video plné nefalšovanej radosti z nového života. Pripravte si vreckovku, slzám sa zrejme neubránite. 🙂 


Použité zdroje: 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar