Tipy na vianočné darčeky pre mužov, ženy i rodičov

vianočné darčeky

Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia a možno aj vy práve riešite tú každoročnú dilemu.

Čím obdarovať svojich blízkych na štedrý večer?

Ak vám dochádzajú nápady a nemáte práve chuť bezcieľne sa túlať po obchodoch a hľadať skvelý darček, nechajte sa inšpirovať našimi vianočnými tipmi.


Hity Vianoc 2018


Darčeky pre muža

Obdarovať manžela, partnera, brata, dospelého syna či iného, vo vašom živote dôležitého muža, zďaleka nie je jednoduché. Muži totiž veľmi málo hovoria o svojich snoch a túžbach. O to dôležitejšie je ich počúvať a čítať medzi riadkami.

Ak si nedokážete spomenúť na žiadnu nesplnenú túžbu svojho blízkeho, možno vás inšpiruje niektorý z našich tipov. Aspoň po jednom z nasledujúcich darčekov zaručene túži každý muž.

dron s kamerou

Vo všetkých mužoch sa ukrýva malý chlapec túžiaci po dobrodružstve. Ak chcete na Vianoce potešiť jeho hravú dušu, dron bude tou správnu voľbou.

Obrovský boom zažívajú v poslednom období najmä drony s integrovanou HD kamerou umožňujúce robiť jedinečné zábery z vtáčej perspektívy. Tie najmodernejšie poskytujú možnosť sledovať online zábery z kamery okamžite na smartfóne.

Ak plánujete do darčeka investovať menej, nemusíte ísť za každú cenu do najdrahších technológií. Množstvo zábavy si obdarovaný bezpochyby užije aj s klasickým RC modelom určeným na lietanie.

audioknihy

Miluje literatúru ale nechce sa mu čítať? Kúpte mu ​audioknihu.

Stačí ak poznáte jeho obľúbený žáner. Dobrodružná literatúra, romány, cestopisy, klasika, poézia, ale aj sci-fi či fantasy, to všetko dnes nájdete v podobe audionahrávok dostupné aj online. Ide zároveň o najrýchlejší nákup darčekov vôbec.

A ďalšia výhoda: pri nákupe digitálneho súboru nebudete musieť darček ani zabaliť 🙂

fitness náramky pre športovcov

Fitness náramok je výborným darčekom pre profesionálnych i začínajúcich športovcov.

Toto inteligentné zariadenie bude denne monitorovať nielen pohybovú aktivitu obdarovaného, ale napríklad aj jeho spánok či tepovú frekvenciu.

Aktivita užívateľa sa dá potom sledovať prostredníctvom špeciálnej aplikácie pre smartfón v podobe grafov a tabuliek. 

Náš tip: Bez ohľadu na to, či kupujete fitness náramok pre športovca alebo pre bežného užívateľa, dbajte aby bol odolný voči vode a nárazu. Tieto vlastnosti urobia jeho používanie komfortnejším.

zoskok padákom ako darček

Podľa niektorých mužov sú najlepšími darčekmi tie, ktoré sa dajú prežiť alebo zjesť. Ak mu teda nechcete dať pod stromček obľúbený steak, stavte na vysnívaný adrenalínový zážitok.

Skúška odvahy pri tandemovom zoskoku padákom alebo romantický let teplovzdušným balónom ho pod vianočným stromčekom iste príjemne prekvapí.

Budete, samozrejme, musieť zakúpiť darčekový poukaz, ktorý potom obdarovaný využije v dohodnutom termíne. Väčšina spoločností predávajúcich zážitky, túto možnosť ponúka.

hoverboard ako darček pre muža

Hoverboard je toho času jedným z najmodernejších dopravných prostriedkov. Elektrické približovadlo ovládané pomocou presúvania vlastnej váhy si našlo svojich priaznivcov naprieč všetkými generáciami.

Obľúbili si ho muži každého veku a preto predstavuje aj jeden z najžiadanejších vianočných darčekov vôbec. Hoverboard je vhodný na presúvanie sa do školy, do práce, na nákupy, ale aj na bezcieľne túlanie sa po meste. Existujú dokonca už aj špeciálne hoverboardy off-road do náročnejšieho terénu.

pánske hodinky

Pánske hodinky sú už klasikou pod vianočným stromčekom. Kvalitné modely obľúbených značiek ako je Casio, Citizen, Gues či Festina nikdy nesklamú.

Predstavujú vhodný darček pre blízkych, ale aj pre priateľov, známych, kolegov, či obchodných partnerov, ktorých chcete pri príležitosti Vianoc potešiť.

Ak však chcete vniesť do týchto Vianoc trochu technologického osvieženia, stavte na inteligentné smart hodinky ponúkajúce množstvo zaujímavých funkcií a v mnohom nahrádzajúce nepostrádateľné smartfóny.

lightbulb-o

Náš tip: Nevybrali ste si? Pozrite si veľkého sprievodcu darčekmi pre mužov.


Darček pre ženu

Manželky, priateľky, sestry i dospelé dcéry. Všetky sú výnimočné a preto si zaslúžia výnimočný darček. Väčšina žien sa poteší darčekom, ktorými môžu rozmaznávať svoje zmysly. Z nasledujúcich tipov by si zaručene vybrala každá dáma.

wellness pobyt ako darček pre ženu

Všetko už má? Doprajte jej oddych, ktorý si po celom roku bezpochyby zaslúži.

Wellness pobyt je najobľúbenejším zážitkovým darčekom väčšiny žien. Sladké ničnerobenie, oslobodenie sa od domácich povinností a rozmaznávanie na kozmetických kúrach a masážach si dámy jednoducho vychutnávajú.

Takýto druh pobytu je možné darovať formou darčekového poukazu na nákup pobytu. Na jeho vystavení sa môžete dohodnúť s cestovnou kanceláriou, ale tieto služby už ponúkajú aj mnohé hotely.

Voňavý darček je tým pravým pre nežnejšie pohlavie každého veku.

Mimoriadne dôležité je však trafiť vôňu. Odporúčame vám tajnú misiu do toaletného stolíka alebo nenápadný rozhovor so ženou, ktorú chcete obdarovať. Úplne ideálne je, ak sa vám podarí zistiť obľúbenú značku parfumu.

Nasmeruje vás však aj druh vône. Malou pomôckou vám môže byť vek obdarovanej. Mladé ženy a dievčatá obyčajne preferujú ľahšie, kvetinové vône. Staršie ženy dávajú zvyčajne prednosť ťažším, pižmovým parfumom a orientálnym vôňam.

erotické pomôcky ako darček pre ženu

Hľadáte darček pre partnerku a nebránite sa ani šteklivým Vianociam? V tom prípade bude príjemným spestrením pre vás i pre obdarovanú erotická pomôcka.

Nemusí ísť len o klasický vibrátor. Na trhu sú aj ďalšie drobnosti, ktoré sa stanú príjemným spestrením intímnych chvíľ. Staviť môžete napríklad na vibračné vajíčka, obľúbené Venušine guličky alebo iné pomôcky prinášajúce rozkoš nielen do partnerskej spálne.

Týmto druhom darčekov však skutočne obdarujte len ženy, ku ktorým máte veľmi blízky, ideálne partnerský vzťah.

kávovar dolce gusto

Exkluzívna káva ako z najlepšej kaviarne priamo v pohodlí domova je snom nejednej ženy. Kapsulový kávovar je tým najjednoduchším riešením, ako jej môžete dopriať presne tento luxus každé ráno.

Kávovar pod vianočným stromčekom je jedným z najžiadanejších darčekov žien každého veku. Ženy jednoducho milujú kávičkovanie. Medzi najobľúbenejšie kapsulové kávovary patria bezpochyby
modely ​Dolce Gusto a Tassimo. Jednoducho a rýchlo s nimi pripravíte kávu presne podľa svojej chuti.

Náš tip: Ak chcete do darčeka investovať viac, stavte na automatický kávovar na zrnkovú kávu. Chuť a vôňa čerstvo zomletej kávy je jednoducho nezameniteľná. Automatické kávovary navyše ponúkajú
maximálne pohodlie pri príprave obľúbeného nápoja.

knihy ako darček

Viete o nej, že si pravidelne kupuje ten istý ženský časopis? Objednajte jej ho na celý rok. Bude tak od vás dostávať drobný darček pravidelne každý mesiac.

Ak je tá vaša skôr milovníčkou kníh, stavte na literatúru podľa jej gusta. Väčšina žien nepohrdne romantickými trhákmi.

Obzvlášť obľúbené sú v súčasnosti slovenské autorky popisujúce vo svojich romancách realitu bežného života. Ide o ľahké, oddychové čítanie. Ak si vaša partnerka rada zapisuje poznámky alebo si vedie svoj denník, určite ju potešia diáre značky Paperblanks.

Náš tip: Zľavnené predplatné časopisov nájdete na zlavadna.sk.

fény a epilátory

Starostlivosť o telo je prirodzená každej dáme. Darujte jej preto niečo, čo jej tieto chvíle strávené zvyčajne medzi štyrmi stenami kúpeľne spríjemní i uľahčí.

Čo by napríklad povedala na nový fén, žehličku na vlasy alebo kvalitný epilátor? Podobným darčekom by nepohrdla žiadna z nám známych žien. Dámy jednoducho milujú darčeky pre svoju krásu.

lightbulb-o

Náš tip: Nestačilo nápadov? Tak si pozrite nášho sprievodcu darčekmi pre ženy.


Darčeky pre rodičov

Hoci ich poznáte už od narodenia, obdarovať ich vôbec nemusí byť jednoduché. Možno so svojimi rodičmi už nežijete pod jednou strechou a nepoznáte ich tajné túžby a možno máte pocit, že už všetko majú. Napriek tomu im zaiste chcete na štedrý večer vyčarovať radostný úsmev na tvári. Možno vám v tom pomôže niektorý z našich tipov.

elektrobicykel

Elektrobicykel predstavuje skvelú možnosť ako aj rodičom, ktorí už nie sú natoľko fyzicky zdatní, dopriať radosť z cyklistiky.

Je výborným dopravným prostriedkom do mesta, ale aj na výlety. Asistovaný pohon zabezpečí príjemné bicyklovanie aj v náročnejších terénoch. Elektrobicykel je totiž vybavený elektromotorom, ktorý sa pripája, keď sa na bicykli pedáluje.

Umožňuje tak dosahovať vyššie rýchlosti a podávať lepšie výkony. Veľkosť pomoci je na väčšine modelov možné regulovať.

Obdarovaní si tak budú môcť elektrobicykel prispôsobiť nielen terénu, ale aj svojim schopnostiam.

vianočné balíčky vitamínov

​​​Ak niektorý z vašich rodičov pravidelne užíva vitamíny alebo výživové doplnky, môže byť darčekové balenie jeho overeného produktu tou správnou voľbou.

V kurze bývajú najmä vitamínové balíčky, ale aj doplnky na podporu zdravia kĺbov, posilnenie imunity, vitality, pamäti, ale napríklad aj enzymatické prípravky. V predsviatočnom období mnohí výrobcovia ponúkajú svoje produkty v pripravených vianočných balíčkoch.

Náš tip: Ak si nie ste výberom vitamínov alebo liekov pre svojich rodičov istí, môžete staviť na darčekové poukážky v rôznej hodnote. V súčasnosti ich ponúkajú mnohé kamenné aj internetové lekárne.
Najmä v predvianočnom období iste nebudete mať s kúpou takéhoto darčeka problém.

Náš tip #2: V chladných, zimných večeroch sa určite budú hodiť hrejivé deky. Pozrite si fantastickú ponuku v eshope 4home.sk.

knihy pre seniorov

Najmä ak sú už vaši rodičia v dôchodkovom veku, môže byť ich najlepším spoločníkom pri krátení dlhých chvíľ práve písané slovo.

Ak poznáte žáner, ktorý ich baví, bude dobrá kniha tým najlepším prekvapením pod vianočným stromčekom. U väčšiny žien zabodujete romantickou literatúrou, u niektorých aj historickými románmi, poéziou či biografiami.

Ak sa vaša mamička rada pohybuje v kuchyni, možno je tou správnou voľbou práve kuchárska kniha. Oteckovia zas obyčajne dajú prednosť detektívkam, sci-fi či fantasy románom, ale mnohí napríklad aj vojenským dejinám či cestovateľským denníkom.

Iste poznáte záujmy svojich rodičov a tak nebude pre vás výber tej správnej knihy problém.

trekingové palice

Sú vaši rodičia stále aktívni a vysedávanie doma pred televíznou obrazovkou nie je nič pre nich?

Ak našli svoju záľubu v turistike alebo v chôdzi, môžu byť tým pravým darčekom práve trekingové palice. Poskytnú im potrebnú oporu, pomôžu pri správnom držaní tela a šetria kĺby i chrbticu. Ich chôdza môže byť vďaka nim efektívnejšia, rýchlejšia i bezpečnejšia.

Darovaním trekingových palíc podporíte svojich rodičov v zdravom aktívnom trávení voľného času.

poznávací zájazd ako darček pre rodičov

Cestovanie, poznávanie nových miest, návšteva vysnívaných destinácií či oddych ďaleko od všetkých povinností a starostí. To sú zážitky, ktoré si bezpochyby zaslúži každý rodič.

Pobytový alebo zájazdový darčekový poukaz je jeden z najobľúbenejších vianočných darčekov. Možno aj vaši rodičia si s radosťou vychutnajú relaxačný pobyt plný príjemných procedúr alebo navštívia miesta, o ktorých celý život snívali.

lightbulb-o

Náš tip: Čo kúpiť rodičom? Nechajte sa inšpirovať našimi ďalšími nápadmi.


Darčeky pre deti

Chodítko

Prvé kroky vašich najmenších sú pre celú rodinu zážitkom. Ešte zábavnejšie budú s multifunkčným chodítkom, ktoré má na stolíku pripevnené plastové hračky a tlačidlá. 

Dieťatko zabaví aj pútavými zvukmi, ktoré vydáva. 

Drevená stavebnica

Rozvoj motorických schopností hravou formou je dôležitý u väčších detí. Rozvíjajte ich kreativitu a nechajte sa prekvapiť, čo všetko dokážu postaviť z 200-dielnej drevenej stavebnice. 

Deti sa naučia rozoznávať jednotlivé tvary a spájať ich postupne do zaujímavých stavieb. 

Obojstranná tabuľa

Školáci sú unesení novým prostredím, preto sa hrajú na školu aj keď už zvonček dávno ukončil poslednú vyučovaciu hodinu. 

Magnetická tabuľa je obojstranná - na jednej strane je možné kresliť fixkami a na druhej strane kriedou. Má tiež miesto na ukladanie čistiacej hubky a ďalších pomôcok. 

herná konzola ​2. Microsoft Xbox One S 1TB

Máte doma maniaka na hry? Tak si predstavte tú radosť, keď si nájde pod stromčekom špičkovú hernú konzolu. Okrem skvelého zážitku z hrania vďaka moderným technológiám a rozlíšeniu stojí za zmienku aj skvelý zvuk. 

Je preto možné, že darček si obľúbia aj ďalší členovia rodiny. 

instantný fotoaparát FujiFilm INSTAX Mini 9

Hravé polaroidové fotografie máte s fotoaparátom Fujifilm v ruke už za 1 minútu. Mladé slečny si tak môžu zvečniť momentky so svojimi kamarátkami a vytvoriť napríklad originálnu koláž ako dekoráciu do izby. 

lightbulb-o

Náš tip: Deťom sa darček ťažko vyberá, však? Pomôcť môže náš sprievodca darčekmi pre deti.

Pre väčšinu z nás je radosť na tvári obdarovaného tým najkrajším vianočným darčekom. Prajeme vám, aby ste si ju navzájom vyčarovali v tých najsviatočnejších spoločných chvíľach.


Veríme, že naše tipy vám v tom budú užitočnou inšpiráciou. Šťastné a veselé!


5.0
07