Test Xiaomi Mi PowerBank 2C 20 000 mAh - RECENZIA

Xiaomi Mi PowerBank 2C 20 000 mAh
 • powerbank
 • 2x USB výstup, výstupné napätie 12 V
 • kapacita  20 000 mAh
 • rýchlonabíjanie, LED indikácia stavu
 • cena od 23,00 

Powerbanky sú už v dnešnom elektronickom svete takmer nevyhnutnosťou. Najmä pre tých, ktorí často cestujú, chodia na festivaly alebo na miesta, kde býva klasické nabíjanie zo siete problémom. Mať po ruke spoľahlivú externú nabíjačku je alfou a omegou aj pre mňa. Nebudeme si klamať, mobil mám „prilepený“ k ruke dennodenne, instagram, facebook, whatsapp potrápia aj môj smartfón. 

Na základe čoho si však vybrať vhodnú powerbanku? Ja som sa rozhodla vyskúšať Xiaomi Mi PowerBank 2C 20 000 mAh, pretože jej kapacita sľubuje niekoľkonásobné nabitie smartfónu. A to sa mi veľmi zíde najmä pri cestovaní. 

Ako napokon v teste Xiaomi powerbanka dopadla? Splnila očakávania?

Xiaomi powerbank Mi 2C

  Technické parametre:

Xiaomi Mi 2C ma oslovila najmä vysokou kapacitou 20 000 mAh. Lákadlom však je aj podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Má dva USB porty, nie je preto problémom nabíjať až dve zariadenia súčasne. Disponuje tiež režimom nabíjania drobnej elektroniky, ako sú napríklad fitness náramky. Súčasťou balenia je micro USB nabíjací kábel dĺžky približne 20 cm.

 • Kapacita 20 000 mAh
 • Podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0
 • Určené pre: mobilné zariadenia a drobnú elektroniku
 • Počet USB výstupov: 2
 • Vstup: DC 5.0V/2.0A 9.0V/2.0A
 • Výstup: 2× DC 5.1V/2.4A 9.0V/2.0A a 12.0V/1.5A MAX 18W
 • Šírka: 6,96 cm
 • Výška: 14,95 cm
 • Hĺbka: 2,39 cm
 • Hmotnosť: 358 g
 • Funkcie: Rýchlonabíjanie, LED indikácia stavu
 • Obsah balenia: Xiaomi Powerbank 2C 20000 mAh, USB kábel
Powerbank Xiaomi Mi 2C

   Kapacita batérie: 10 / 10

Ako už samotný názov napovedá, Xiaomi 2C 20 000 mAh disponuje enormnou kapacitou lithium-polymérovej batérie 20 000 mAh a dokáže nabiť klasické smartfóny až niekoľkokrát na jedno dobitie. 

Výhodou nepochybne je, že umožňuje dobíjať aj malé prenosné zariadenia, ako sú smart hodinky, náramky či bezdrôtové slúchadlá. 

Obria kapacita mi umožila dobiť iPhone 7 plus až 5-6 krát na jedno jediné nabitie batérie. A to je vážne super. Bežné externé nabíjačky sú podstatne menej výkonné.

Výrobca sľubuje nabitie iPadu mini 3x a dokonca 1,2 x nabitie MacBooku špeciálnym USB nabíjacím káblom typu C. Ja žiaľ taký nemám, tak som to nemohla otestovať.

Xiaomi Mi 2C nabije iPhone 7 až 6krát

    Rýchlosť nabíjania: 8 / 10

Veľkou výhodou je tiež podpora funkcie Quick Charge 3.0., teda rýchleho nabíjania. Na powerbanke nájdete 3 vstupy - micro USB port podporujúci 5V2A / 9V2A quick charge, a dva USB-A porty s 5.1V2.4A / 9V2A / 12V1.5A quick charge. To znamená, že ak vaše zariadenie disponuje funkciou rýchleho nabíjania, dobijete ho naozaj rýchlo. Avšak ak nabíjate dve zariadenia súčasne, iba jeden z portov použije quick charge, druhý bude nabíjať mobil klasicky s výstupom 5 V.

Ak použijete rýchlonabíjačku, powerbanku dobijete už za 6-7 hodín. Ak takúto nabíjačku nemáte, kompletné nabitie trvá pribižne 16 hodín. Čo je na škodu, odporúčam si ju preto zadovážiť. iPhone 7 plus sa mi nabil veľmi rýchlo, približne do dvoch hodín, čo ozaj oceňujem.

Xiaomi Mi 2C 20 000 mAh

   Dizajn: 7 / 10

Xiaomi Mi 2C 20 000 ma oslovila na prvý pohľad svojím vzhľadom. Má telo kvádra, elegantný dizajn bielej farby. Výrobca použil plastové materiály PC + ABS ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Povrch powerbanky je matný a odolný voči poškriabaniu a v ruke sa nešmýka. Avšak ostávajú na ňom odtlačky prstov a veľmi ľahko sa zašpiní. 

Má hmotnosť 358 gramov, čo nie je málo. Je pomerne dosť ťažká a v taške ju pocítite. Na druhej strane je váha pochopiteľná vzhľadom na kapacitu batérie.

Na vrchnej strane nájdeme 4 LED diódy, ktoré ukazujú, ako je powerbanka nabitá. Ďalej 2 USB porty a 1 micro USB port. Tlačidlo sa nachádza na bočnej strane, čo nie je úplne najšťastnejšie riešenie, nakoľko ho pri manipulácii s powerbankou môžete omylom stlačiť. Slúži však na kontrolu nabitia powerbanky, nie na nabíjanie vášho mobilu, to sa spustí automaticky. Ak tlačidlo stlačíte dvakrát, mód powerbanky sa prepne a môžete nabíjať drobnú elektroniku.

Rozmery Xiaomi
Rozmery powerbank Xiaomi

  Cena: 7 / 10

Cena je nepochybne ďalším plus tejto powerbanky. Zoženiete ju už od 23 €, čo je pri pomere cena - kvalita fantastické.

Výhody a nevýhody

 • kapacita batérie 20 000 mAh
 • podpora rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0
 • možnosť nabíjania 2 zariadení súčasne
 • nabíjanie drobnej elektroniky
 • elegantný dizajn
 • cena
 • vyššia hmotnosť
 • ak nevlastníte rýchlonabíjačku, pomerne dlho sa dobíja
Xiaomi Powerbank Mi 2C
Špecfikácia Xiaomi

  Môj celkový dojem a výsledok: 8 / 10

Základom pri kupovaní prenosného zdroja energie je vopred si uvedomiť, čo od nej očakávame. Ja som potrebovala veľkokapacitnú nabíjačku, ktorá mi na jedno nabitie zvládne nabiť smartfón viackrát po sebe. Výber padol na Xiaomi Mi 2C 20 000 mAh, ktorá ozaj nesklamala. Veľmi ma potešilo, že mi smartfón nabila z 0 na 100 % až takmer 6 krát. Môžete nabíjať až dve zariadenia súčasne a tiež si poľahky dobijete napríklad bluetooth slúchadlá.

Nakoľko nemám rýchlonabíjací adaptér, za mínus považujem dlhú dobu nabíjania powerbanky -16 hodín. Odporúčam preto kúpiť si nabíjačku s podporou rýchleho nabíjania. Tiež ma až tak nepotešilo, že powerbanka je dosť ťažká. Očakávala som to však vzhľadom na obriu kapacitu baterky.

Xiaomi Mi 2C 20 000 mAh powerbanka predčila moje očakávania. Odporúčam ju všetkými desiatimi najmä tým, ktorí radi a veľa cestujú, pretože vás zachráni pri vybitom smartfóne na pláži, hikingu či v džungli bez elektriny. A navyše je za veľmi prijateľnú cenu.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte vašu recenziu

avatar
Klaudia
Komboš
Klaudia

Powerbanka za výbornú cenu a kvalitu

Čo sa vám na produkte páči?
prijateľná cena, dizajn, výdrž batérie, dá sa nabiť naraz dva telefóny
Čo sa vám na produkte nepáči?
nič
Tomáš
Komboš
Tomáš

nedá sa nabíjať notebooky, čo nikde nie je spomenuté ….

Čo sa vám na produkte nepáči?
nedá sa nabíjať notebooky, čo nikde nie je spomenuté ....