XL-S Medical – recenzia, skúsenosti a hodnotenie

XL-S Medical recenzia a skúsenosti

XL-S Medical je jedným z prírodných prípravkov na pomoc pri chudnutí. Princípom účinku je zníženie vstrebávania tukov z tráviacej sústavy, čím má pomáhať redukovať telesnú hmotnosť.

Kľúčový je špeciálny patentovaný komplex Litramine™. Ide o prípravok na chudnutie, ktorý je určený pre každého dospelého s nadváhou bez ohľadu na ich diétu.

Jeho účinky sú potvrdené klinickými štúdiami a niektorými užívateľmi. XL-S Medical vyrába spoločnosť Omega-Pharama, ktorá sa špecializuje na vývoj, výrobu a predaj zdravotníckych prostriedkov, doplnkov stravy a medikálnej kozmetiky so silnou marketingovou politikou.

prezdravie.sk

XL-S Medical 

180 tabliet + darček

TERAZ V AKCII

cena len 25,4€

Schudnite až 3x viac s XL-S Medical…

Túto formulku sa dočítate na každej stránke s produktom XL-S Medical. Tvrdenie, že schudnete až 3x viac ako len so samotnou diétou je podložené klinickým výskumom v porovnaní s placebom. Je potrebné podotknúť, že XL-S Medical nepodporuje chudnutie sám o sebe.

Je to produkt, ktorý poskytuje účinné riešenie pre kontrolu váhy spojenú s vyváženou stravou a pravidelným cvičením.

Zázračný patentovaný komplex Litramine™

Litramine™ je komplex vláknin z organického rastlinného zdroja – opuncie mexickej(Opuncia ficus indica). Opuncia mexická je známa aj pod názvom indiánske figy a radí sa medzi kaktusy. Dôležitý je plod rastliny, ktorý rastie na konci oválnych, plochých listov.

Bolo zistené, že opuncia obsahuje zlúčeniny, ktoré sa viažu na tuky v potrave a znemožňuje ich vstrebávanie, čo pomáha pri chudnutí. K týmto zlúčeninám patria gumy a slizy, ktoré okrem tukov môžu viazať aj cukry.

Výťažok ďalej obsahuje pektín, čo je druh rozpustnej vlákniny, ktorá navodzuje pocit sýtosti a tým pomáha pri procese chudnutia. Obsahuje aj aminokyseliny, ktoré zas pomáhajú znižovať pocit únavy.

Okrem toho v nej nájdeme vitamín A, vitamíny zo skupiny B a niektoré minerály.

XL-S Medical vďaka patentovanému komplexu Litramine™ viaže v žalúdku až 27 % potravinových tukov tým, že nabaľuje tukové molekuly a vytvára z nich nestráviteľný komplex, ktorý je prirodzene odvedený z tela von. Zabezpečuje optimálne viazanie tukov v prvej fáze a v druhej fáze sa do tela uvoľňujú vitamíny rozpustné v tukoch, čím sa zaistí vstrebávanie vitamínov.

Okrem toho sú tablety XL-S Medical obohatené o vitamíny A, D a E.

Litramine™ komplex sa teda zdá byť naozaj účinným prostriedkom na pomoc pri chudnutí. Vo svojej reklame však ľudí nabádajú na kombináciu prípravku aj s ďalšími produktmi radu XL-S Medical:

XL-S Medical a klinické štúdie

Klinické štúdie ukázali, že XL-S Medical má tieto účinky:

 • znižuje absorpciu tuku až o 27% bez nežiaducich vedľajších účinkov
 • znižuje hladinu LDL cholesterolu (zlý cholesterol) o 10% do 14 dní
 • obmedzuje metabolický syndróm o 39% do 42 dní
 • má preukázaný vplyv na pocit sýtosti: 80 % pacientov uviedlo, že sa cítili stredne až výrazne sýtejší
 • vám pomáha schudnúť až 3x viac než so samotnou diétou

Zloženie a dávkovanie:

Jedna tableta obsahuje:

 • Litramine™
 • Vitamín E (D-alfa-tokoferol) 1,67 mg
 • Vitamín A (retinylpalmitát, retinyl-acetát) 0,13 mg
 • Vitamín D (cholekalciferol) 0,00083 mg

Užívajú sa dve tablety 3x denne. Ideálne je užívanie tabliet ihneď po jedle a zapitie tekutinou. Neužívajte viac ako 6 tabliet denne.

Prípravky XL-S Medical môžete používať aj po tom, čo ste dosiahli požadovanú hmotnosť, napríklad po konzumácii kalorického jedla, aby ste predišli opätovnému nárastu hmotnosti.

Upozornenia pri užívaní prípravku:

Zdravotnícky prostriedok. Určené len osobám starším ako 18 rokov. Mladiství vo veku 12-18 rokov môžu liek užívať len pod odborným lekárskym dohľadom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25 ° C. Pre priaznivé účinky vlákniny na gastrointestinálny trakt je odporúčané vypiť najmenej 2 l vody denne. Obmedzený príjem tekutín môže spôsobiť miernu zápchu. Neužívajte počas tehotenstva alebo dojčenia alebo ak máte BMI nižšie ako 18,5. Neužívajte najmenej 2 hodiny po užití liekov rozpustných v tukoch (napr. perorálnej antikoncepcie). XL-S Medical obsahuje stopové množstvo kyseliny šťaveľovej, ktorá je súčasťou série zeleno sfarbené zeleniny.

Recenzie užívateľov XL-S Medical

XL-S Medical skúsenosti
 • „Urýchľuje a zlepšuje účinky diéty, ktorá vďaka XL-S Medical nemusí byť nijako drastická. Bez zmeny životosprávy tabletky však nestačia.“ (Maajina)
 • „Snížila jsem váhu o 11kg a jsem spokojena. Nemá žádné vedlejší učinky a je přírodní. Je celkem drahý“ (Anonym)
 • „S produktom som spokojná, naozaj mi pomohol bez problémov zbaviť sa niekoľkých kíl. Produkt používam prvýkrát a po pár mesiacoch by som ho použila opäť. Produkt som kúpila v akcii, cena bola veľmi výhodná.“ (Petra)
 • „XLS Medical jsem vyzkoušela a opravdu to pomáhá ... za 3 měsíce užívání jsem zhubla 9 kg. Omezila jsem jídlo a taky jsem trochu sportovala (běhání, kolo, brusle). Jsou dobré ,žádné vedlejší účinky. A není i taková chuť k jídlu.“ (Tereza)
 • „Dobrý den přeji. Jsem zklamaná ohledně užívání XLS Medical, během jeho užívání jsem během 14 dnů nabrala 3 kg. Nepřejídala jsem se a převážně jsem jedla zeleninu, libové maso, ovoce a dodržovala jsem pokyny užívání. Podle mě jsem vyhodila 860 kč. Nevím, ale svým známým bych to nedoporučovala,ale ušetřila bych jim peníze. Teď mi poradťe co s tím? Peníze pryč a kila stále neubývají.“ (Květa)
 • „Nezhubla jsem ani deko, ale nabrala jsem kila dvě., a to jsem jesdla stejně. Podle mne není tento produkt k ničemu. Už bych ho nikdy neobjednala.“ (Vlaďka)
 • „Je přírodní, dráždí žaludek, zatím nesplnuje očekávání.“ (Anonym)
 • „Ešte skúsenosti nemám žiadne. Produkt užívam prvýkrát, ale zatiaľ nemám žiadne vedľajšie účinky.“ (Anonym)

Záver

Skúsenosti užívateľov na XL-S Medical sú rôzne. Niektorým užívateľom pomohol schudnúť viac a u niekoho zas menej výrazne. U niektorých užívateliek sa dostavili negatívne vedľajšie účinky ako nevoľnosť a žalúdočné kŕče, pričom výrobca na svojich stránkach uvádza, že XL-S Medical funguje bez nežiadúcich účinkov.

Aj keď je zmyslom užívania tohto produktu zníženie telesnej hmotnosti, je lepšie na neho pozerať ako na jeden z článkov celkového redukčného plánu, ktorý zahrňuje hlavne úpravu jedálnička a pravidelný pohyb.

To, či XL-S Medical bude fungovať aj u vás, musíte posúdiť sami.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora