Biolampa – účinky, použitie + tipy ako vybrať tú správnu
Zdroj: Bioptron
Zdravie, krása, zdravý životný štýl, „večná“ mladosť... Trendy modernej spoločnosti. V súčasnej dobe záujem ľudí o zdravie tela a ducha narastá a novodobá technológia a vedecké poznatky nám dovoľujú zájsť v starostlivosti omnoho ďalej, ako tomu bolo niekedy. Nehovoriac o širokej dostupnosti technologických výdobytkov a kozmetických prípravkov.
Bioptronová lampa, biolampa, patrí práve medzi technológie súčasnej doby, ktoré nás dokážu liečiť a rozmaznávať zároveň. Tak ako pri mnohých výrobkoch a produktoch dostupných na trhu, aj výrobcov biolámp je mnoho a výber správnej biolampy môže nejednému človeku spôsobiť ''vrásky'' na čele.
My vám však tento svet liečivého svetla predstavíme – ako funguje, aké má učinky, na čo sa používa a pomôžeme vám aj s výberom tej správnej biolampy.
Ako biolampa funguje a aké má účinky?
Biolampa je zariadenie, ktoré sa používa pri liečbe svetlom – fototerapii – využitím elektromagnetickej energie. Bežné svetlo kmitá vo všetkých smeroch, ale biolampa dokáže koncentrovať viditeľnú (ultrafialovú) aj neviditeľnú (infračervenú) časť svetla tak, že všetky svetelné lúče smerujú jedným smerom. To prináša žiadaný liečivý efekt.
Technológia biolampy je totiž založená na vlastnostiach laseru – lineárneho polarizovaného svetla, ktoré umožňujú pôsobenie potrebnej energie na malú plochu. Polarizácia svetla má kľúčový vplyv na priebeh biostimulačných procesov a každá zo zložiek svetelného spektra má iný účinok.
Terapia svetlom bola donedávna dostupná len v medicínskych zariadeniach a kozmetických salónoch, dnes môže mať kvalitnú biolampu doma každý.
Optická sústava biolampy dokáže generovať polarizované žiarenie, ktoré obsahuje len vybranú zložku svetelného spektra. Niektoré vlny preniknú len na povrch pokožky a sú vhodné na povrchové defekty. Iné vlny cielene prenikajú do hlbších štruktúr tkanív (4,5 až 6 cm hlboko pod kožu) a liečia samotné bunky, v ktorých sa pôsobením polarizovaného svetla aktivujú samoliečebné biochemické procesy, proces regenerácie organizmu a posilňuje sa imunita.
Polarizované žiarenie dokáže preniknúť takmer do každej časti vášho tela. Biolampa je teda vynikajúcim prostriedkom nielen na prevenciu proti ochoreniam, ale aj prostriedkom na urýchlenie hojenia.
Účinky svetelnej terapie na organizmus:
- Biostimulačný účinok – pri styku so živým tkanivom pôsobí na zdravý vývoj bunkových štuktúr, podporuje a urýchľuje obnovu a regeneráciu poškodených buniek a tkanív. Cestou regenerácie buniek sa posilňuje imunitný systém.
- Protizápalový účinok – posilnením reakcie vlastného imunitného systému sa zvyšuje delenie buniek, dochádza k urýchleniu látkovej výmeny a tým pôsobí protizápalovo.
- Analgetický účinok – vynikajúci prostriedok na tíšenie bolesti.
Biolampou je možné liečiť široké spektrum ochorení a zdravotných ťažkostí:
Kožné – dermatologické ochorenia:
Postihnutie pohybového aparátu a bolestivé stavy:
Ak vás trápi ekzém, akné, svrbí vás pokožka, máte spáleniny či popáleniny - bioptronová lampa vám môže pomôcť.
Gynekologické problémy, tehotenstvo a pôrod:
Stomatologické problémy, postihnutie sliznice ústnej a nosnej dutiny:
Ostatné ťažkosti:
Ako vybrať biolampu?
Účinky biolampy a jej využitie sú naozaj širokospektrálne. Donedávna bola liečba polarizovaným svetlom doménou špecializovaných medicínskych a ambulantných zariadení a niektorých kozmetických salónov, v súčasnosti však môže vlastniť biolampu každý, kto sa pre ňu rozhodne. Načo si však pri kúpe dať pozor a ako si správne vybrať?
Kúpu a použitie biolampy je vhodné konzultovať s lekárom, pretože v niektorých prípadoch, najmä ak trpíte vážnejšími ochoreniami ako epilepsia alebo počas liečby zhubných nádorov, sa svetelná terapia neodporúča. Použitie biolampy sa neodporúča ani tehotným ženám, ktoré by si v prvej polovici tehotenstva nemali aplikovať svetlo priamo na brucho.
V ponuke predajcov nájdete viacero druhov biolámp od najjednoduchších až po špeciálne, použiteľné aj na terapiu farbami. Na trhu sú drahšie modely, bohaté na funkcie s kvalitným prevedením, ako aj biolampy so skvelým pomerom funkcií a ceny.
K biolampe si treba dokúpiť sadu farebných filtrov, každý problém ako bolesť zuba, migrény, zápaly ďasien totiž lieči iné svetlo.
Odhliadnuc od ceny, vždy siahnite po overených výrobcoch. Biolampy od renomovaných výrobcov sa pohybujú v cenách od 350 – 600 eur v závislosti od značky. Ku každej biolampe si však musíte dokúpiť sadu farebných filtrov v závislosti od ťažkostí, na ktoré sa chcete zamerať najviac.
V prípade, že sa teda neuspokojíte so základnou sadou filtrov, k prvotnej investícii si môžete prirátať približne 400 eur za kompletnú sadu a prvotná investícia sa tak neraz blíži k hranici 1 000 eur.
Samozrejme je možné ušetriť kúpou neznačkovej biolampy, ktorú možno zohnať aj za 200 eur. Postupujte ale na základe referencie od známeho alebo odporúčaní lekára, resp. venujte čas preskúmaniu parametrov.
Zoznam renomovaných výrobcov:
- Eifa (Nemecko)
- Bioptron Zepter (Švajčiarsko)
- Medilight (Maďarsko)
- Biotherapy (Slovensko)
Terapia farbami - ako na to?
Je potrebné mať na pamäti, že biolampa je investícia, ktorá sa vám bude vracať niekoľko rokov. Spomenúť treba aj to, že liečba biolampou nie je okamžitá.
Ak ste sa však rozhodli pre kúpu biolampy, rozhodli ste sa pre svoj organizmus urobiť to najlepšie.
Pridajte komentár ku článku