Funguje prírodné bielenie zubov Brilliantcoco? Recenzia

Brilliantcoco recenzie skúsenosti

Jednou z prvých vecí, ktoré si pri stretnutí s druhými všímame sú zuby. Tie do veľkej miery dotvárajú náš celkový vzhľad a to, ako nás ostatní vidia a vnímajú. 

Aj práve preto zvykneme zubom často venovať zvýšenú pozornosť. Pravidelne absolvujeme preventívne prehliadky či dentálnu hygienu. Mnohí si pravidelne doprajú aj profesionálne bielenie zubov, to však nemusí byť najšetrnejšie nielen k vášmu chrupu, ale ani k peňaženke. 

Pokiaľ hľadáte prijateľnejšiu alternatívu, máme pre vás tip v podobe Brilliantcoco - prírodnej ceste k belšiemu a zdravšiemu úsmevu. 

Uplynulý mesiac sme strávili testovaním zubnej pasty Brilliantcoco, oil pulling metódy i zubnej kefky a čističa jazyka a dnes vám prinášame naše skúsenosti. Ako dokážu Brilliantcoco produkty vybieliť zuby? Oplatí sa do nich investovať? 

Brilliantcoco recenzia

Set Brilliantcoco je dodávaný v krásnom, ekologickom balení. 

Čo je Brilliantcoco?

Brilliantcoco predstavuje prírodnú cestu k bielemu a žiarivému úsmevu. 

Pod touto značkou sa ukrýva celý rad výrobkov pre kompletnú starostlivosť o zuby a ústnu dutinu, ktorá chytí za srdce každého vyznávača ekologického spôsobu života. Všetky Brilliantcoco produkty sú totiž vyrobené v súlade s prírodou a zo zdrojov z nej získaných, čo je zrejmé hneď na prvý pohľad. 

Ak si z Brilliantcoco objednáte nejaký produkt, či už zubnú pastu, ústnu vodu, pulling alebo stavíte na kompletnú starostlivosť v podobe setu, všetko k vám domov príde nielen krásne, ale najmä ekologicky zabalené. 

Výrobca totiž stavia na ekologickosti a udržateľnosti a pri výrobe, ale aj balení využíva udržateľné materiály, ako napríklad čoraz viac obľúbenejší bambus či sklo. 

Prečo sa rozhodnúť práve pre Brilliantcoco? 

 • Šetrne bieli zuby prírodnou cestou
 • Čistí zuby
 • Odstraňuje povlak a pomáha predchádzať nepríjemnému zápachu
 • Podporuje celkové zdravie ústnej dutiny
 • Znižuje citlivosť zubov
 • 100% vegánske produkty
 • Vyrobené z recyklovateľných a udržateľných materiálov

Spomedzi všetkých produktov Brilliantcoco sme sa rozhodli vyskúšať bieliaci set, ktorý zahŕňa komplexnú starostlivosť o celú ústnu dutinu. 

Čo naň takmer po mesačnom testovaní hovoríme? Aké sú výsledky? 

Recenzia Brilliantcoco

Všetky produkty Brilliantcoco sú vyrábané s láskou, a to nielen k prírode. 🙂 

Brilliantcoco balenie

Set Brilliantcoco predstavuje kompletnú starostlivosť pre krásny a zdravý chrup. 

Čo obsahuje set Brilliantcoco?

Set Brilliantoco je dodávaný v krabici z recyklovateľného materiálu. Čo všetko obsahuje?

 • 14 sáčkov kokosového oleja na oil pulling
 • Zubná pasta (120 ml) spolu s naberačkou
 • Bambusová zubná kefka
 • Bambusový čistič jazyka

Kokosový olej na oil pulling

V balení setu nájdete 14 sáčkov 100% prírodného kokosového oleja s výťažkom mäty, určeného na metódu oil pulling. Táto metóda predstavuje vyplachovanie úst kokosovým olejom a má pozitívny vplyv na zuby a celú ústnu dutinu.

Kokosový olej má totiž vynikajúce antibakteriálne vlastnosti, čistí zuby, zbavuje ich baktérií a podieľa sa na odstraňovaní povlaku. Pomáha tiež predchádzať zápachu. 

Metóda oil pulling funguje tak, že baktérie sú počas vyplachovania úst kokosovým olejom priťahované k jeho lipidovej štruktúre, kde sa prilepia a následne pri vypľunutí oleja odchádzajú z úst spolu s ním. 

Navyše, táto staroveká, ajurvédska metóda, pri ktorej sa vyplachujú ústa kokosovým olejom pozitívne pôsobí nielen na zuby a dutinu úst, ale aj na celé telo.

Zdravie celého organizmu je totiž veľmi úzko prepojené so zdravím ústnej dutiny. Práve v ústach možno spozorovať príznaky rôznych začínajúcich či pokročilých ochorení. 

Oil pulling Brilliantcoco recenzie skúsenosti

Súčasťou setu je aj tuba so sáčkami s kokosovým olejom na metódu oil pulling. 

Brilliantcoco oil pulling skúsenosti

V tube sa nachádza 14 sáčkov, ktoré vystačia na dva týždne. 

Zubná pasta Brilliantcoco

Zubná pasta Brilliantcoco v sebe kombinuje silu čierneho uhlia a kokosového oleja. Táto vydarená kombinácia pozitívne vplýva na zdravie zubov, preventívne pôsobí proti zápalu ďasien a šetrne bieli zuby. 

Je 100% vegánska, prírodná, veľmi dobre chutí a osviežuje. Je dostupná v udržateľnom balení - sklenenej fľaštičke. Sklo je veľmi vďačný materiál, môže sa recyklovať v podstate donekonečna, vďaka čomu má neobmedzenú životnosť. 

Pasta má prírodné zloženie, neobsahuje PEG, ani SLS - škodlivé látky využívané v kozmetike pre dosiahnutie penivosti či hladkej štruktúry. Obsahuje však esenciálne oleje, pri ktorých treba zbystriť pozornosť v prípade, že trpíte alergiami. 

Brilliantcoco zubná pasta skúsenosti

Brilliantcoco je 100% prírodná zubná pasta, vhodná aj pre vegánov. 

Brilliantcoco zubná pasta skúsenosti

Je balená v skle, ktoré možno v podstate donekonečna recyklovať. 

Skúsenosti zubná pasta Brilliantcoco

Na naberanie zubnej pasty slúži priložená bambusová špachtlička. 

Bambusová zubná kefka

Zubná kefka Brilliantcoco s mäkkými štetinami je vyrobená z bambusu, ktorý je považovaný za skvelý ekologický a trvalo udržateľný materiál.

Je najrýchlejšie rastúcou drevinou na svete a v priebehu dňa môže narásť až o neuveriteľný jeden meter. Možno ho tiež kompostovať. V zemi sa dokáže úplne rozložiť v priebehu dvoch rokov. 

Brilliant zubná kefka skúsenosti

Bambusová zubná kefka má mäkké štetinky, pre čo najpohodlnejšie umývanie zubov. 

Bambusový čistič jazyka

Na starostlivosť o ústnu dutinu nestačí iba zubná kefka a medzizubná kefka, ale samozrejmosťou by mala byť aj kefka na jazyk.

Práve na jazyku sa totiž nachádza množstvo baktérií, ktoré vytvárajú povlak a stoja nielen za nepríjemným zápachom z úst, ale aj za vznikom zubného kazu.  

K ďalším výhodám čistenia jazyka patrí napríklad aj podpora imunitného systému, podpora trávenia či zlepšenie vnímania chuti.

Súčasťou setu Brilliantcoco je preto aj čistič jazyka, ktorý je taktiež vyrobený z udržateľného bambusu a má mäkké štetiny.

Brilliantcoco kefka na jazyk

Čistič jazyka by mal byť neodmysliteľnou súčasťou každodennej starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. 

Brilliantcoco kefky

Čistič jazyka i zubná kefka sú vyrobené z bambusu, ktorý sa v zemi úplne rozloží už v priebehu dvoch rokov. 

Ako sa Brilliantcoco set používa?

Použitie setu Brilliantcoco spočíva v 4 jednoduchých krokoch. 


1. Vyčistenie jazyka čističom Brilliantcoco

Ráno, ešte predtým, ako sa naraňajkujete, si vyčistite jazyk čističom. Tým odstránite baktérie a povlak a nakopnete tiež vaše trávenie. 


2. Vypláchnutie úst Brilliantcoco olejom - oil pulling

V druhom kroku si vypláchnite ústa kokosovým olejom.

Olej je potrebné nechať v ústach prevaľovať aspoň 5 až 20 minút, čo pre niekoho nemusí byť práve najpríjemnejšie. Ja osobne s tým mám trošku problém a som rada, keď sa mi podarí ponechať si olej v ústach aspoň 5 minút. 

Po vypláchnutí olej vypľujte (neprehĺtajte) a vypláchnite si ústa teplou vodou. 


3. Umytie zubov

Nasleduje umytie zubov pastou Brilliantcoco, aspoň po dobu 2 minút.  

Tu vidím ako nevýhodu trochu nepraktické naberanie pasty pomocou malej špachtličky. Vytláčanie pasty z klasickej tuby je určite pohodlnejšie. Prihliadnuc však na to, že ide o ekologické riešenie, si pomaly, ale isto zvykám. 🙂

Po umytí zubov by ste si nakoniec mali ústa vypláchnuť ústnou vodou Brilliantcoco. Tá sa však v samotnom sete nenachádza, no možno si ju na stránke predajcu dokúpiť samostatne. Cena sa pohybuje okolo sumy 10 € (momentálne je však vypredaná).


4. Večerné umytie zubov

Večer si umyte zuby zubnou pastou Brilliantcoco a potom použite ústnu vodu. 

Tento rituál by sa mal stať vašou každodennou rutinou, aby ste sa z krásneho a zdravého úsmevu mohli tešiť neustále. 

recenzie skúsenosti brilliantcoco

Zubná pasta Brilliantcoco nie je balená v plastovej tube ako klasická pasta, ale v skle. 

Cena setu Brilliantcoco

Cena celého setu Brilliantcoco sa momentálne pohybuje okolo sumy 32 €, čo je vzhľadom na to, čo všetko balenie obsahuje, prijateľná cena. 

V ponuke je aj set bez kokosového oleja na oil pulling. Jeho cena je približne 30 €. 

Všetky produkty si môžete na stránke zakúpiť aj zvlášť. Ako to už ale býva zvykom, pri samostatnej kúpe vás budú stáť o niečo viac. 

Aké sú naše skúsenosti s Brilliantcoco? 

Set Brilliantcoco ma zaujal nielen svojim dizajnom v prírodnom šate, ale predovšetkým svojou myšlienkou vniesť do každodenného života viac udržateľnosti, a to aj pri takých činnostiach, ako je umývanie zubov.

Navyše, som veľkou milovníčkou kokosového oleja a veľmi rada ho využívam v starostlivosti o telo, ale aj zuby. Tým, že môj chrup je citlivý, profesionálne čistenie či akákoľvek chémia neprichádza do úvahy. Pravidelne si teda zvyknem zuby po umytí prechádzať kokosovým olejom. Aj z tohto dôvodu som neváhala Brilliantcoco vyskúšať a moje očakávania boli veruže veľké.  

Dennú rutinu som si osvojila takmer okamžite. Ráno po prebudení si vyčistím jazyk čističom. Nasleduje oil pulling, na ktorý si tak trochu ešte zvykám. Potom si už len umyjem zuby pastou, ktorá mimochodom skvele chutí a osvieži dych, a nakoniec vypláchnem ústa ústnou vodou. 

Zatiaľ ústnu vodu od Brilliantcoco nepoužívam, nakoľko sa v sete nenachádzala a na stránke je aktuálne vypredaná. 


Výsledky používania Brilliantcoco po jednom mesiaci

Na Brilliantcoco mám najradšej ten svieži pocit, ktorý mi po umytí zubov zostáva v ústach. Vyhovuje mi tiež kokosovo mentolová aróma i jemná chuť pasty.

A čo bieliaci účinok, pre ktorý je Brilliantcoco najčastejšie vyhľadávaný?

Po mesiaci užívania už pozorujem isté viditeľné zmeny vo sfarbení zubov, a to najmä bezprostredne po ich umytí. Nejde však o nejaké intenzívne výsledky. 

Je ale dôležité uvedomiť si, že ide jednak o prírodnú cestu bielenia zubov, čo môže nejaký ten čas trvať a zároveň od nej nemožno očakávať tak intenzívne výsledky, ako pri profesionálnom bielení, za použitia chémie. 

Bielenie zubov Brilliantcoco skúsenosti
Bielenie zubov Brilliantcoco

Výsledky po mesiaci používania setu Brilliantcoco.


A čo hovoria zákazníci, ktorí si bielaci účinok Brilliantcoco taktiež vyskúšali na vlastných zuboch? 

"Začala som si Brilliantcoco aplikovať na zuby a zatiaľ mi to vyhovuje. Chuť je príjemná a aplikácia je jednoduchá. Odporúčam!:)." Dagmar, Facebook Brilliantcoco SK/CZ

"Vynikajúce produkty, veľmi som si ich obľúbila. Už ich dlhšiu dobu používam a vďaka tomu mám aj krajšie zuby. Vyhovuje mi veľmi chuť a to, že tieto produkty sú ekologické. Tlieskam a zároveň odporúčam." Klára, Facebook Brilliantcoco SK/CZ

"Brilliant Coco sáčky, zubná kefka a aj zubná pasta - to sú 3 TOP produkty, ktoré používam a som s nimi nesmierne spokojná. Moje zúbky konečne vyzerajú krajšie, konečne sa viac usmievam a mám aj vyššie sebavedomie. Ďakujem" Alexandra, Facebook Brilliantcoco SK/CZ

"Objednala som si tento produkt na dva týždne, nič som od neho neočakávala a asi preto ma milo prekvapil. Zuby mam výrazne belšie. Za tie peniaze to ozaj stojí. Odporúčam." Hana, Facebook Brilliantcoco SK/CZ

"Už som si ho objednala druhýkrát, lebo mi vyhovuje. Po prvej kúre vidím malé výsledky a to ma utvrdilo v tom, že to nie je len marketingový ťah, ale že ozaj brilliant coco bieli zúbky. Teším sa aj na novú zubnú pastu, ktorú som si tiež objednala." Ľudmila, Facebook Brilliantcoco SK/CZ

Video

Výhody a nevýhody setu Brilliantcoco

Výhody

 • 100% prírodné, vegánske produkty
 • vyrobené z recyklovateľných, udržateľných materiálov
 • šetrné bielenie zubov
 • odstránenie povlaku, prevencia proti zápachu z úst
 • celková detoxikácia ústnej dutiny

Nevýhody

 • na výsledky je potrebné počkať si
 • naberanie pasty špachtličkou
Brillianntcoco recenzie

Naše celkové hodnotenie Brilliantcoco

Set Brilliantcoco je ideálnym riešením pre každého, kto uprednostňuje prírodne, šetrné bielenie zubov pred akoukoľvek chémiou.

Všetky produkty značky Brilliantcoco sú navrhnuté v súlade s prírodou a vyrobené z toho, čo samotná príroda ponúka. Samozrejmosťou je preto čisté zloženie, ktoré využíva silu kokosového oleja a čierneho uhlia.

Táto kombinácia nielenže šetrne bieli zuby, ale zároveň priaznivo vplýva aj na zdravie zubov a celej ústnej dutiny.

Čo sa týka bieliacich účinkov Briliantcoco, nečakajte zázraky na počkanie. Namiesto toho sa vyzbrojte trpezlivosťou a dôslednosťou, a prvé výsledky budete môcť pozorovať približne už po mesiaci pravidelného používania.

Brilliantcoco má od nás palec hore aj pre svoje ekologické zmýšľanie. Všetko, čo u nich v eshope nájdete je vyrobené z udržateľných materiálov, ako bambus či sklo, čo pomáha domácnostiam žiť ekologicky a odbremeňovať od odpadu nielen seba, ale aj našu planétu. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar