Feminox - recenzia a skúsenosti

Menopauza patrí medzi najnepríjemnejšie obdobie v živote každej ženy. Vek, kedy sa žena do menopauzy dostáva sa líši vzhľadom na životný štýl, no väčšinou začína po 45. rokoch až skorých 50. Tento strašiak u žien vzniká v dôsledku zníženej produkcie progesterónu a estrogénu vo vaječníkoch, čo v konečnom dôsledku spôsobuje zníženú chuť na sex a vzrušivosť.

Menopauza sa, samozrejme, liečiť nedá, ale existuje možnosť zmierniť jej symptómy. To sa dá dvojako – hormonálne alebo nehormonálne. Hormonálna liečba menopauzy spočíva v podávaní pohlavných hormónov (gestagény, estrogény, selektívne modulátory estrogénových receptorov, selektívne modulátory estrogénových enzýmov).

Pod pojmom nehormonálna liečba sa rozumie užívanie rôznych vitamínov a dodržiavanie zdravého životného štýlu. Pomôcť môžu aj rozličné bylinky, ktoré pomáhajú riešiť problémy s menopauzou, ako napríklad:

  • Angelika čínska – reguluje hladinu hormónov a rieši málokrvnosť
  • Srdcovník obyčajný – pôsobí ako antidepresívum a chráni srdce
  • Vitex jahňací – upravuje kŕče a akné
  • Ploštičník strapcovitý – pomocou fytoestrogénov, ktoré obsahuje, vyrovnáva hormóny v tele.

Ak sa však nechcete spoliehať na babské recepty, zoznámte sa s výživovým doplnkom Feminox.

O produkte

Feminox predstavuje prírodný prostriedok, ktorý neobsahuje žiadne hormóny. Môže sa pochváliť čistým zložením pozostávajúcim z koncentrovaných výťažkov rastlín, pomocou ktorých potláča príznaky menopauzy. Dokáže vyrovnať hladinu hormónov a zabrániť ich prudkým výkyvom. A nielen to.

Okrem uľahčenia obdobia menopauzy, Feminox pomáha aj pri nepravidelnom a problémovom menštruačnom cykle. Pomáha tiež zmierniť nepríjemné bolesti, ktorými je menštruácia často sprevádzaná.

Feminox dokáže podporiť aj zlepšenie fyzickej, ale i psychickej vitality. Bojuje s pocitom únavy či vyčerpanosti a jeho užívaním predídete pocitu preťaženia. Tieto prejavy sú často prítomné aj v jednotlivých fázach menštruačného cyklu.

Aj váš nervový systém môže pri užívaní Feminoxu získať. Pozitívne totiž pôsobí na upokojenie, čo prospieva mentálnemu zdraviu a obmedzené sú aj neželané výkyvy nálad.

Poslednou oblasťou, na ktorú vplýva užívanie Feminoxu je pohybová sústava. Vápnik, ktorý nájdete v jeho zložení pomáha proti rednutiu kostí. 

Zloženie

Zloženie prípravku Feminox je naozaj bohaté a účinné. Poďme sa teda na neho pozrieť detailnejšie.

Najväčší podiel v tabletách majú sójové izofalvonoidy, ktoré majú schopnosť čiastočne nahradiť funkcie ženských hormónov.

Jam čínsky je zdrojom diosgenínu, ktorý udržiava optimálnu hladinu progesterónu v organizme. Doplnok obsahuje už aj vyššie spomínanú angeliku lekársku, ktorá dokáže potlačiť depresie a zmierniť výkyvy nálad. Okrem týchto prísad obsahuje Feminox aj ženšen, vápnik, vitamín B6, kyselinu listovú a iné látky. Naopak, v tabletách nenájdete škodlivé chemické látky, farbivá a živočíšne zložky.

Výživový doplnok Feminox zloženie

Zdroj: feminox.sk

Dávkovanie

Dávkovanie Feminoxu nie je náročné. Počas dňa stačí užiť dve tablety, ktoré na organizmus začnú pôsobiť už v priebehu pár minút. Prvé výsledky si všimnete už po niekoľkých dňoch užívania, najneskôr však do dvoch týždňov.

Výhodou je, že liek sa môže užívať aj dlhodobo a nemá žiadne vedľajšie účinky. Dá sa kombinovať aj s inými liekmi, no v prípade užívania hormonálnych prípravkov by ste sa mali poradiť s lekárom.

Používanie sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, a taktiež malým deťom. Naopak, môžete ho používať aj keď trpíte bolestivou menštruáciou, pretože dokáže utlmiť nepríjemné bolesti, čo považujeme za plus.

Cena

V prípade, že sa rozhodnete pre užívanie tohto prípravku, 1 základné balenie obsahujúce 90 kapsúl vás bude stáť cca 25€. 

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

  • vhodné aj pre vegánov a vegetariánov
  • účinkuje takmer hneď po použití
  • prírodné zloženie
  • pozitívne vplýva aj na mentálne zdravie

Nepáči sa nám

  • riziko alergickej reakcie na nejakú zložku

Skúsenosti užívateľov

„Jedná sa o kvalitný výživový doplnok pre ženy. Maximálne splnil moje očakávania.“ Silvia

„Používam ho len týždeň, ale cítim sa lepšie. Aj návaly tepla sa zmiernili.“ Overený zákazník

„Určite kúpu neľutujem, pomer ceny a kvality je viditeľný a lepšie som sa cítila už po pár dňoch. Nevyhovuje mi akurát to, že nepredávajú menšie balenia.“ Gabriela

„Feminox odstránil pravidelné návaly tepla a cítim sa byť omnoho vitálnejšia.“ Nika


Feminox prípravok na menopauzu

Naše hodnotenie

Feminox sú tablety, ktoré dokážu pomôcť ženám prekonať nepríjemné obdobie života. Obsahujú vysoké množstvo rôznych prvkov a blahodárne pôsobia aj na iné problémy, ktoré sprevádzajú obdobie menopauzy. Pomôžu vám cítiť sa zdravo nielen po fyzickej stránke, ale aj po tej psychickej, čo je pre vyrovnaný a spokojný život veľmi dôležité. Argumentom "za" sú aj pozitívne skúsenosti veľkého množstva žien, ktoré tento prípravok už vyskúšali. 


Pri kúpe máte výživového doplnku Feminox máte na výber z viacerých balení, pričom najobľúbenejšie je balenie so 180 kapsulami. Výhodou je taktiež rýchle doručenie a diskrétne dodanie.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar