Veľké porovnanie ketogénnych diét. Ktorá je najlepšia? 


Autor: Lenka Riganová | Aktualizované: 03. 11. 2023

Tieto keto diéty odporúčame

Ochutnávací balíček KetoMix

Jednotka na trhu

Jedna z najpopulárnejších ketogénnych diét na trhu. 

od 40 €/balík na 1 týždeň

KetoDiet 2-týždenný balíček BASIC

Široká ponuka jedál

Diéta s množstvom proteínových jedál a nápojov. 

od 65 €/balík na 1 týždeň

Diétny balíček na 4 týždne Chia Shake

Rýchle chudnutie

Diéta prinášajúca v prvej fáze rýchle výsledky.

od 57 €/balík na 1 týždeň

Recenzie ketogénnych diét

Po tom, čo sme na vlastnej koži u nás v redakcii vyskúšali chudnutie s jednou z najpopulárnejších ketogénnych diét, rozhodli sme sa pozrieť aj na iné keto diéty, ktoré aktuálne kraľujú nášmu i českému trhu. 

20 hodín sme strávili porovnávaním, hľadaním a hodnotením tých najlepších keto diét, aby sme vám dnes mohli priniesť naše veľké porovnanie. Dozviete sa v ňom, ktoré diéty patria k tým najúčinnejším, aké plusy, ale i mínusy jednotlivé diéty majú a pozrieme sa tiež na skúsenosti ľudí, ktorí diéty vyskúšali.

Ako sme hodnotili

Pri hodnotení ketogénnych diét sme sa zamerali na viacero dôležitých kritérií, ktorým by výber tej správnej keto diéty mal podliehať. 

V prvom rade sú to možnosti konkrétnej diéty a to, pre koho je určená. Zisťovali sme, či s touto diétou môžu chudnúť i osoby, ktoré chcú zhodiť len pár kilogramov alebo je určená iba ľudom s nadváhou. Pozreli sme sa tiež na jednotlivé chudnúce plány a ich podmienky. 

Ďalej sme sa zamerali aj na ponuku jedál a stravovanie počas dňa. Skúmali sme, aké jedlá možno konzumovať, koľko porcií denne si možno dopriať a či je nutné jesť len jedlá z konkrétnej diéty. 

Dôležitá by však nemala byť len ponuka jedál, ale aj ich výživové hodnoty či zloženie. Opatrnosť vo výbere je na mieste aj v prípade, že trpíte laktózovou intoleranciou alebo potravinovými alergiami. 

Počas nášho hodnotenia keto diét sme vo veľkej miere vychádzali aj zo skúseností používateľov, ktorí jednotlivé diéty vyskúšali. Vďaka nim sme sa dozvedeli viac nielen o účinnosti samotnej diéty, ale tiež aj o chuti daných jedál či o ich schopnosti zasýtiť. 

A keďže ketogénne diéty nie sú práve tou najlacnejšou záležitosťou, pozreli sme aj na cenu a na výhodnosť. Pri každej diéte sme stanovili cenu za balík na jeden týždeň (či už na základe ceny uvedenej na webe predajcu alebo prepočtom, keďže nie každá diéta má v ponuke balík na týždeň). 

Keto diéta, ktorá v našom hodnotení obstála najlepšie a odporúčame ju, od nás získala odznak Náš tip.


Porovnanie ketogénnych diét

KetoMix-diéta

#1

Ketodiét diéta

#2

Chia Shake diéta

#3

Prodietix

#4

Nutri food plan diéta

#5

Profidiet diéta

#6

Hodnotenie

Plusy

+ široká ponuka jedál + nenáročná a rýchla príprava pokrmov

+ budovanie sebadisciplíny

množstvo spokojných zákazníkov

online podpora pre chudnúcich

+ bohatá ponuka jedál

+ rýchle dostavenie prvých výsledkov 

časovo nenáročná príprava pokrmov

v ponuke aj ochutnávkový balíček na 3 dni

+ online podpora

+ rýchle chudnutie

+ na chudnutie nie je nutná fyzická aktivita

pravidelná strava

zníženie chuti do jedla

s obsahom chia semienok

+ množstvo diétnych balíkov

+ diétny program na mieru

online podpora pre chudnúcich

web s podrobnými informáciami, receptami, jedálničkami

+ bezlepkové a bezlaktózové produkty

+ slané i sladké pokrmy

online podpora

vysokobielkovinové potraviny s minimom cukrov

+ potraviny s kvalitnými bielkovinami z vaječného bielka, mlieka a sóje

+ sladké i slané jedlá

rýchla príprava

možná konzultácia s výživovými poradcami

Mínusy

- chuť jedál nemusí vyhovovať každému

- vyššia cena

chuť

- menšia ponuka jedál

- pri programe S v balíku iba 4 jedlá na deň

chuť

- chuť

- porcie nemusia dostatočne zasýtiť

- cena

- chuť

- málo skúseností používateľov

- horšia orientácia na stránke

Cena

40 €/balík na 1 týždeň

65 €/balík na 1 týždeň

57 €/balík na 1 týždeň

42 €/balík na 1 týždeň

78 €/balík na 1 týždeň

57 €/balík na 1 týždeň

Recenzie ketogénnych diét

1. KetoMix - Jednotka na trhu

KetoMix-diéta
Ochutnávací balíček KetoMix

Prvé miesto v našom výbere najlepších ketogénnych diét patrí KetoMixu, ktorý predstavuje jednu z najuznávanejších a najobľúbenejších diét tohto typu. 

Rovnako ako iné ketogénne diéty aj táto diéta využíva na svoje fungovanie biochemickú reakciu tela, tzv. ketózu, počas ktorej organizmus začína využívať ketolátky získavané z tukových zásob tela, čím dochádza k chudnutiu. 

Táto diéta je obľúbená aj kvôli tomu, že na to, aby ste zhodili prebytočné kilogramy, nie je nutná fyzická aktivita (aj keď, samozrejme, naďalej zostáva odporúčaná). Diéta je preto ideálna pre uponáhľaných ľudí s nedostatkom času na pravidelný tréning. 

KetoMix diéta ponúka komplexné riešenie pre všetkých - bez ohľadu na to, či chcete zhodiť iba pár kilogramov alebo vás trápi ťažká nadváha. Pri KetoMix diéte totiž máte na výber z viacerých diétnych plánov určených pre: ľahkú nadváhu, strednú nadváhu, vyššiu nadváhu a veľmi vysokú nadváhu. 

V začiatkoch KetoMix diéty konzumujete iba KetoMix stravu a povolené druhy zeleniny, neskôr možno pridať nízkosacharidové pokrmy. 

Výhodou KetoMix diéty je široká ponúka jedál, na svoje si prídu milovníci sladkého, ale aj slaného. V ponuke sú polievky, omelety, palacinky, kokteily, kaše, cestoviny, pudingy, ale napríklad aj proteínové chipsy, čokolády a rôzne sladkosti, pečivo či nápoje, ako džúsy, víno alebo instantná káva. 

Príprava všetkých KetoMix jedál je veľmi jednoduchá, nenáročná a skutočne rýchla. Navyše, jedlá dokážu výborne zasýtiť, vďaka čomu osoba držiaca KetoMix diétu nemusí bojovať s pocitom hladu. 

Na druhej strane však stojí už spomínaná ketóza, ktorá môže byť sprevádzaná nepríjemnými prejavmi podobajúcimi sa symptómom chrípky, ako bolesti hlavy, únava, slabosť či nervozita. Ani samotná chuť KetoMix pokrmov nemusí vyhovovať každému. Diétu si ale možno vyskúšať. K dostatiu je totiž ochutnávací balíček na jeden týždeň. 

Skúsenosti ľudí a ich pozitívne výsledky pri redukcii hmotnosti s KetoMix diétou však hovoria jasne. Ak túto diétu budete svedomito dodržiavať, dosiahnete váš vytúžený cieľ. 

Skúsenosti užívateľov s KetoMix

„Kto má problém s chudnutím, určite by som to doporučila. Skúšala som rôzne diéty, ale nič mi nepomohlo. Hneď v prvý týždeň som schudla 2,70 kg, vôbec nemám hlad a dobre sa cítim. Takže ďalej pokračujem.“ Eva, Heureka.sk

„Po štyroch týždňoch diéty som schudla 7,6 kg. Diétu držím poctivo, pridávam len zeleninu a tvaroh. Je to občas náročné, najmä keď takmer denne varím pre rodinu a veľmi rada pečiem. Nesadla mi syrová polievka a omeleta so slaninovou príchuťou. Ostatné produkty sú chuťovo výborné. Využívam aj recepty uvedené v brožúre. Ak chcete začať s chudnutím a nebavia Vás jednotvárne diéty, určite odporúčam KetoMix. Doobjednala som si aj ďalšie produkty a všetky boli výborné. Sušené mäsko ako rýchly snack si zamilovala aj moja rodina.“ Overený zákazník, Heureka.sk

„Som veľmi vďačná za tých 7kg dole za 4 týždeň a ide sa ďalej.“ Mária, Heureka.sk

Výhody

 • široká ponuka jedál - sladké aj slané
 • nenáročná a rýchla príprava pokrmov
 • budovanie sebadisciplíny
 • množstvo spokojných zákazníkov
 • online podpora pre chudnúcich

Nevýhody

 • chuť jedál nemusí vyhovovať každému

Orientačná cena

40 €/balík na 1 týždeň

Hodnotenie

NÁŠ TIP: KetoMix diétu testovala aj naša redaktorka. Ako jej jednotlivé jedlá chutili, aká bola ich príprava a vôbec, koľko sa jej počas držania KetoMix diéty podarilo schudnúť? Pozrite si jej osobné skúsenosti v podrobnej recenzii KetoMix diéty. Ak sa neviete rozhodnúť, či je diéta pre vás tá pravá, vyskúšali sme si aj týždňový balíček

2. KetoDiét - Široká ponuka jedál

Ketodiét diéta
KetoDiet 2-týždenný balíček BASIC

Ďalšou populárnou ketogénnou diétou je i KetoDiét

Aj táto diéta má znížený obsah sacharidov, no zvýšený obsah bielkovín, čím v organizme spôsobuje zmenu fungovania metabolizmu a prispieva tak k prirodzenému spaľovaniu tukov. 

Ponúka tri diétne plány rozdelené na BASIC, MEDIUM a INTENSE, ktorých výber sa má v prvom rade odvíjať od hmotnosti osoby, ktorá chce s KetoDiet začať.

BASIC plán je určený pre ľudí s nízkou nadváhou, trvá 3x2 týždne a v kompletnom balíku ponúka až 154 porcií jedál.

Plán MEDIUM je zas určený pre ľudí so strednou nadváhou, trvá 3x3 týždne a pozostáva z 231 porcií jedál.

Po diétnom pláne INTENSE by mali siahnuť ľudia s vysokou nadváhou, dodržiavať ho 3x4 týždne a počas tejto doby si dožičiť 308 porcií KetoDiet jedál. 

V ponuke je aj ochutnávkový balíček na 3 dni, vhodný na vyskúšanie pre tých, ktorí váhajú, či im chuť KetoDiet produktov bude vyhovovať. 

Jedlá sú nutrične vyvážené a veľmi ľahko a rýchlo sa pripravujú. Pri držaní KetoDiety konzumujete KetoDiet jedlá, ktoré možno kombinovať s KetoLife Low Carb potravinami a tiež so zeleninou, vybranými druhmi ovocia či zdravými tukmi.

KetoDiet pozostáva z rôznych polievok, proteínových kokteilov vo viacerých príchutiach, omeliet, cestovín, smoothie, pudingov, palaciniek či snackov. Samozrejmosťou sú aj nápoje, ako sirupy či drinky, na dopĺňanie pitného režimu. 

Práve pitný režim je pri držaní KetoDiety nesmierne dôležitý. Denne je potrebné vypiť 2 až 3 litre tekutín. Táto diéta na rozdiel od prvej diéty KetoMix neláka na to, že pri nej hravo schudnete aj bez pohybu, ale práve naopak - odporúča pravidelný, aktívny pohyb. Vďaka nemu sa vám nielenže podarí ľahšie a rýchlejšie zhadzovať nadbytočné kilogramy, ale zároveň vám pomôže udržať si vašu hmotnosť i dlhodobo. 

Čo sa týka chutí jednotlivých KetoDiet pokrmov, aj tu to môže byť do veľkej miery individuálne. Pravdou však je, že nie všetko sadne každému, o čom svedčia aj skúsenosti používateľov. Medzi nevýhodami totiž býva často zmieňovaná umelá chuť.

Problémom je však často nielen chuť, ale aj pomerne vysoká cena. Kým za KetoMix diétny balík na 2 týždne pre nízku nadváhu zaplatíte aktuálne 91 € v zľave (bežná cena 124 €), balík MEDIUM KetoDiet na 2 týždne vás vyjde na cca 107 € v zľave (bežná cena 152 €).

Skúsenosti užívateľov s KetoDiet

„Zatiaľ som super spokojný. Nie som hladný a konečne mám pravidelný príjem.“ Overený zákazník, Heureka.sk

„Chutné a podľa skúseností z minulosti aj účinné. Oceňujem jednoduchosť prípravy všetkých jedál.“ Overený zákazník, Heureka.sk

„Produkt som si vybral, pretože som sa dozvedel, že vraj účinkuje veľmi dobre a potrebujem zhodiť pár kíl. Používam len pár dní a zatiaľ mám pocit že je všetko v poriadku a že asi aj bude účinný. Nechám sa prekvapiť.“ Dušan, Heureka.sk

Výhody

 • bohatá ponuka jedál
 • rýchle dostavenie prvých výsledkov
 • časovo nenáročná príprava pokrmov
 • v ponuke aj ochutnávkový balíček na 3 dni
 • online podpora

Nevýhody

 • vyššia cena
 • chuť

Orientačná cena

65 €/balík na 1 týždeň

Hodnotenie

3. Chia Shake keto diéta - Rýchle chudnutie

Chia Shake diéta
Diétny balíček na 8 týždňov

Aj Chia Shake ketogénna diéta funguje na podobnom princípe ako iné ketogénne diéty. 

Základom je strava bohatá na bielkoviny, no zároveň chudobná na sacharidy. Telo získava energiu z tukových zásob, čím dochádza k rýchlemu chudnutiu a k stavu známemu aj pod označením ketóza. 

Výhodou je stravovanie až 5-krát počas dňa, teda netreba sa obávať pocitu hladu či nedostatku energie.

Tieto jedlá dokážu plnohodnotne nahradiť klasickú stravu, pretože majú vysoký podiel minerálov, vitamínov, vlákniny i bielkovín. Ich hlavnú zložku (ako napovedá už samotný názov) tvoria chia semienka, ktoré sú jednak výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín, no tiež veľmi dobre zasýtia.

Pri tejto diéte je dôležité prvé dva týždne konzumovať iba Chia Shake jedlá - koktejl, pudingy, polievky či omeletu. Jedlá dostanete vo zvýhodnenom balíčku na 2 týždne. Pri jeho objednávaní si sami môžete navoliť príchute jednotlivých pokrmov. 

Cena takéhoto balíčku je aktuálne 99 € a pozostáva zo 70 porcií jedál. S týmto balíčkom môžete očakávať prvé výsledky už v priebehu 7 dní, pričom orientačný úbytok na váhe môže tvoriť 3 až 6 kg. 

Po uplynutí dvoch týždňov možno ku Chia Shake jedlám pridať i rôzne zdravé tuky (avokádo, oriešky) a tiež zeleninu. Samozrejme, všetko s mierou. 

Okrem diétneho balíka na 2 týždne určeného pre ľudí so strednou nadváhou sú dostupné aj balíky na 4 týždne (pri vysokej nadváhe) a na 8 týždňov (pri veľmi vysokej nadváhe). Nechýba ani tzv. ochutnávací balík na jeden týždeň, ktorí je vhodný aj pre tých, ktorých trápi nízka nadváha. 

Pri porovnaní ponuky jedál s konkurenčnými ketogénnymi diétami musíme konštatovať, že ponuka Chia Shake je o niečo skromnejšia. Pod touto značkou nenájdete žiadne pečivo, bez ktorého si mnoho ľudí nevie predstaviť svoje stravovanie. Na druhej strane sú však v ponuke Chia Shake muffiny, ktoré môžu byť vynikajúcou náhradou dezertu vo chvíľach, keď vás prepadne chuť na sladké. 

Medzi Chia Shake produktmi tiež nájdete spaľovače tukov i denný a večerný čaj, ktorý pomôže s dodržiavaním pitného režimu. 

Aj drvivá väčšina Chia Shake jedál je vo forme prášku, ktorý sa rozrába vo vode. Príprava jedál je tak veľmi rýchla, nenáročná a ušetrí vám kopec času, ktorý môžete venovať svojim aktivitám. 

Chia Shake diétne produkty sú vhodné nielen pre ketogénnu diétu, ale tiež aj pre proteínovú, Dukanovu, Atkinsonovu, nízkosacharidovú diétu či diétu z Cambridgeshire. 

Skúsenosti užívateľov s Chia Shake

„Bomba! Konečne som našiel produkt, ktorý nechutí ako umelá hmota.. Výborné všetky chute, odporúčam!.“ Overený zákazník, Heureka.sk

„Jedlá sú veľmi chutné, až na tie polievky. Pudingy, kaše a tyčinky sú priam famózne. Chýba mi väčšia pestrosť, ako u iných predajcov: cestovinky, chlebík, mäsko...“ Overený zákazník, Heureka.sk

 „Odporúčam všetkým, produkty prišli rýchlo a v poriadku, komunikácia úplne TOP, ďakujem.“ Overený zákazník, Heureka.sk

Výhody

 • rýchle chudnutie
 • na chudnutie nie je nutná fyzická aktivita
 • pravidelná strava
 • zníženie chuti do jedla
 • s obsahom chia semienok

Nevýhody

 • menšia ponuka jedál

Orientačná cena

57 €/balík na 1 týždeň

Hodnotenie

NÁŠ TIP: Zaujíma vás, ako chutia Chia Shake jedlá? Pozrite si naše skúsenosti s ochutnávacím diétnym balíčkom Chia Shake.

4. Prodietix - Diétny program na mieru

Prodietix
Diéta "M" na 3 týždne

Síce menej známou, no stále veľmi účinnou ketogénnou diétou je aj vo Francúzsku vyrábaná Prodietix.

Aj táto diéta patrí ku ketogénnym dietám, ktoré možno tiež poznať pod názvom proteínová, bielkovinová či ketónová diéta.

K jej výhodám patrí chudnutie bez neželaného jojo efektu či spaľovanie tukov bez toho, aby ste museli dodržiavať intenzívny, pravidelný tréning. Veľmi dobre tiež dokáže zasýtiť, znížiť chuť na sladké, ale tiež i znížiť cholesterol. 

Diétu Prodietix tvoria proteínové jedlá, ktoré nahrádzajú bežnú stravu. Na výber sú sladké, ale aj slané jedlá - omelety, polievky, cestoviny, palacinky, studené, ale i teplé jedlá, smoothie a rôzne nápoje. 

Prodietix je rozdelená do niekoľkých diétnych programov, ktoré sa od seba navzájom odlišujú najmä cieľom v chudnutí. Výber konkrétneho diétneho programu však závisí aj od pohlavia, veku a v neposlednom rade aj od aktuálnej hmotnosti osoby, ktorá chce s Prodietix začať. 

Na webovej stránke eshopu nájdete online kalkulačku, vďaka ktorej ľahko a rýchlo zistíte konkrétny diétny program, ktorý potrebujete. 

Základ tvoria tri diétne programy - S, M a L. Programy sú v ponuke vo viacerých variantoch na 15 dní, 3 týždne, 30 dní, 6, 9 a 12 týždňov. 

Bez ohľadu na to, pre ktorý program sa rozhodnete, každý má tri fázy, ktoré sa líšia počtom proteínových jedál počas dňa. 

Počas prvej fázy, tzv. váhovej redukcie, sú bežné jedlá kompletne nahrádzané proteínovými Prodietix jedlami a vybranými druhmi zeleninami. Počas tejto fázy sa telo dostáva do ketózy. 

Druhá stabilizačná a tretia fixačná fáza slúžia ako prevencia pred jo-jo efektom a tiež ako príprava na návrat k bežnému stravovaniu. Počas týchto fáz sú do jedálnička postupne pridávané sacharidy a tuky. 

Aj pri tejto diéte je dôležitá disciplína i pravidelný pitný režim. Je potrebné dávať si pozor na striktné dodržiavanie stanoveného jedálnička a určite nezhrešiť. 

Tých, ktorí nemajú času na zvyš určite poteší jednoduchá a rýchla príprava jedál, ale tiež aj fakt, že ani pri tejto diéte nie je nutná fyzická aktivita a výsledky sa dostavia aj tak. Samozrejme, šport ako taký je však pre telo, ako aj proces chudnutia a spaľovania tukov, naozaj prínosný. 

Skúsenosti užívateľov s Prodietix

„Diéta je účinná, je však náročná. Pre ľudí so slabou vôľou absolútne nevhodná. Avšak po jej dodržaní, sa človek naučí inak stravovať, prehodnocuje kalorickú a sacharidovú hodnotu jedál. Kvalitu jedál neviem posúdiť v súvislosti s konkurenciou. Mne chutilo všetko, treba si však zvyknúť na chuť "proteínu" v jednotlivých jedlách. Uvítala by som viac receptov na zeleninové jedlá v prvej fáze, nakoľko vlastná fantázia dôjde po prvom týždni. :-.“ Overený zákazník

„Prodietix naozaj funguje presne podľa toho, čo sľubuje. Potešila ma jeho rýchla príprava a celkom chutné jedlá. Nepociťovala som hlad. Odporúčam“ Lucia, Heureka.sk

„Diétne balíčky, ktoré som si nakombinovala boli chutné, okrem paradajkovej polievky. Tá mi vôbec nechutila. V porovnaní s inými predajcami keto diet je celkom fajn, že si balíček v akcii môžete zostaviť sám podľa chuti." Zuzana, Heureka.sk

Výhody

 • množstvo diétnych balíkov
 • diétny program na mieru
 • online podpora pre chudnúcich
 • web s podrobnými informáciami, receptami, jedálničkami

Nevýhody

 • pri programe S v balíku iba 4 jedlá na deň
 • chuť

Orientačná cena

42 €/balík na 1 týždeň

Hodnotenie

5. NutriFood - Vysokobielkovinové potraviny s minimom cukrov

Nutri food plan diéta
Proteínový balíček s maškrtami NUTRIFOOD Keto

Podobne ako prechádzajúca diéta, aj diéty NutriFood Plan a NutriFood Keto pochádzajú z Francúzska. 

Ide o nízkosacharidové diéty založené na konzumácii obmedzeného príjmu sacharidov a na zvýšenej konzumácii bielkovín. Vďaka tomuto typu stravovania dochádza k už známej ketóze, teda stavu, kedy organizmus čerpá energiu zo svojich tukových zásob a začína tak chudnutie.

Diéta NutriFood Plan sa od NutriFood Keto diéty líši tým, že celý proces chudnutia začína návštevou certifikovaného výživového poradcu. Ten vám na základe celkovej diagnostiky, s prihliadnutím na váš zdravotný stav, vyberie vhodný diétny plán. Zároveň bude pre vás oporou počas celej doby chudnutia a celé zhadzovanie kilogramov tak prebieha pod odbornou kontrolou.

Potraviny z diétneho programu NutriFood Plan si môžete zakúpiť až po vstupnej konzultácii, nie je ich teda možné dostať na internete či prostredníctvom tretej osoby. 

Táto diéta a začatie chudnutia za pomoci výživového poradcu sa odporúča najmä tým ľuďom, ktorí trpia výraznou obezitou, prípadne majú nejaké ochorenie.

Chudnutie je však možné aj bez návštevy redukčného centra, a to za pomoci diéty NutriFood Keto. Tá je vhodná pre osoby s dobrým zdravotným stavom, ktoré chcú zhodiť nejaké to prebytočné kilo. 

Diétu NutriFodd Keto tvoria vysokobielkovinové kvalitné potraviny, obohatené o dôležité vitamíny a minerály. Výrobca však zároveň upozorňuje na to, že nejde (tak ako pri iných ketogénnych dietách) o úplnú náhradu jedla. Odporúča preto i súčasné užívanie doplnku Multi C, s ktorým možno následne jedlami NutriFood Keto plne nahradiť celý váš jedálniček. 

Všetky potraviny z diéty NutriFood Keto - smoothie, pudingy, kaše, polievky, kokteily a ďalšie, zoženiete voľne v eshope NutriFood. 

Ten správny program pre vás zistíte za pomoci online kalkulačky na webe, do ktorej zadáte váš vek, výšku, aktuálnu, ale i cieľovú váhu a problémové partie. 

Táto diéta má 4 základné fázy redukcie hmotnosti, a to prípravnú fázu, fázu chudnutia, fázu stabilizácie a udržiavaciu fázu. 

Skúsenosti ľudí, ktorí NutriFood vyskúšali, sú rôzne. Samozrejme, najlepšie výsledky dosahujú tí, ktorí sa vydajú cestou chudnutia za pomoci výživového poradcu. Pri držaní NutriFood Keto je pre dosiahnutie želaných výsledkov potrebná veľká sebadisciplína a zapretie. 

Medzi negatívami tejto diéty býva veľmi často zmieňovaná chuť jednotlivých jedál. Viacerí poukazujú tiež na to, že ich jednotlivé dávky nie vždy dokážu dobre zasýtiť a hlad musia zaháňať vodou. 

Skúsenosti užívateľov s NutriFood

„Ja sa stravujem s NutriFood šiesty den. Váha na začiatku 66,6kg, dnes 62,2kg.. Celkom fajn za týždeň takmer 5 kg. Strava je chuťovo dobrá, porcie mi však nestačia - som stále hladná. Treba vela piť. Neobmedzene môžete jest bielu a zelenú zeleninu. Tým, ktoré sú zvyknuté veľa jesť, by som poradila - zmenšuje svoje porcie a až potom sa dajte na Nutrifood. Žalúdok najprv zmenšite. Kríza: tú som mala tretí den.. Jedla by som všetko..ale na šťastie mam disciplínu a vyriešila som to kalerábom a vodou.. Krízu mam vždy, ked vidím niekoho jest, takže vtedy sa radšej vytratím...“ Dirgni, Modrykonik.sk

„Ja som pred časom skúsila, ale teda vôbec som sa nenašla... Nedokázala som fungovať na tej strave... Ale na povzbudenie ,moja mamina sa zaprela, cca pol roka fungovala na tom, zhodila cca 20 kg, možno trochu viac... Už sú to dva roky, váhu si drží a je všetko, len sa kontroluje v zmysle, že je 5x denne menšie porcie a neprejedá sa...“ Mariet, Modrykonik.sk

Výhody

 • bezlepkové a bezlaktózové produkty
 • slané i sladké pokrmy
 • vysokobielkovinové potraviny s minimom cukrov
 • online podpora

Nevýhody

 • chuť
 • porcie nemusia dostatočne zasýtiť
 • cena

Orientačná cena

78 €/balík na 1 týždeň

Hodnotenie

6. Profidiet - Diéta bez hladovania

Profidiet diéta
Proteínová diéta Profidiet na 3 týždne

Výber tých najlepších ketogénnych diét uzatvárame diétou Profidiet

Diéta je postavená na obmedzení príjmu sacharidov na minimálne, nevyhnutné množstvo a ich nahradenie vysokým podielom bielkovín. Telo sa dostáva do ketózy a začína spaľovanie tukov.

Zdrojom kvalitných bielkovín počas držania Profidiet sú jednotlivé pokrmy, ktoré tvoria bielkoviny z vaječného bielka, mlieka či sóje. Produkty sú dostupné vo zvýhodnených komplexných balíkoch, ale tiež i samostatne. 

Ak s diétou začínate, môže sa ľahko stať to, že si nebudete vedieť vybrať vhodný program. Na webovej stránke Profidiet totiž nájdete množstvo balíkov - 14. dňový balík pre prvú fázu, 14. dňový balík pre druhú fázu, 28. dňový balík pre tretiu fázu, proteínovú diétu na jeden týždeň, proteínovú diétu na dva, tri či štyri týždne a ďalšie.

Je toho toľko, že po nahliadnutí do tohto eshopu sme sa nevedeli zorientovať. Chýba tu nejaká online kalkulačka, ktorá by poradila s výberom vhodného programu alebo jasné rozdelenie programov na základe cieľu, ktorý chce chudnúca osoba dosiahnuť, tak ako je to napríklad pri KetoMixe či pri KetoDiete. 

Ak si teda nebudete vedieť vybrať, určite odporúčame kontaktovať priamo Profidiet, či už online pomocou chatu na ich webovej stránke, mailom alebo telefonicky. 

Aj táto diéta pozostáva z viacerých fáz, konkrétne štyroch, ktoré sa líšia počtom jedál a tiež svojím trvaním.

Prvá je fáza intenzívneho chudnutia, kedy možno pozorovať najvýraznejšie výsledky. Denne sa konzumujú 4 Profidiet jedlá, doplnené o ľubovoľné množstvo zeleniny. Veľmi dôležité je dodržiavať dostatočný pitný režim.

Druhá stabilizačná fáza má trvať dvakrát toľko ako prvá fáza. Chudnutie už nie je také výrazné, no za pomoci fyzickej aktivity možno naďalej zhadzovať prebytočné kilogramy. V tejto fáza sa denne konzumujú tri Profidiet jedlá a jedno vaše hlavné jedlo, ktoré by malo mať nízky podiel sacharidov a vysoký obsah bielkovín. 

V tretej fixačnej fáze denne jete už iba 2 Profidiet jedlá a dve vlastné jedlá. V poslednej fáze životného štýlu je to už iba jedno Profidiet jedlo denne a ďalšie 3 vlastné jedlá. Postupne už možno pridávať aj sacharidové prílohy. 

Táto diéta preto môže byť vhodná pre osoby, ktoré nechcú konzumovať iba jedlá zo sáčkov či zeleninu, ale chcú si pripravovať i vlastnú, vyváženú stravu. 

Na internetových fórach nenájdete veľa skúseností ľudí s Profidiet, no príbehy tých, ktorí pomocou tejto diéty schudli si môžete prečítať na stránke predajcu.

Skúsenosti užívateľov s Profidiet

„Popravde som nečakala žiadne zázraky,ale povedala som si, že za skúšku nič nedám. Keď som po dvoch týždňoch mala o 6 kíl menej a to bez hladu či námahy,tak už mi to ako zázrak pripadalo. Teraz, po polroku je to už skoro 20 kíl dolu, pridala som k strave aj trochu pohybu a cítim sa úžasne. Takže určite odporúčam“ Stanislava, Profidiet Slovensko, Facebook

"S Profidiet sa mi konečne podarilo schudnúť. Za mesiac išlo dole 10 kg a 10 cm z pása. Mám za sebou prvú fázu, vôbec netrpím hladom, dokonca som sa naučila pravidelne jesť, čo som dovtedy nerobila. Už sa teším na druhú fázu, kde môžem vyskúšať nové chute. Určite odporúčam...A ak má niekto otázky je tu skvelá poradkyňa Zlatka. Ja som s ňou v neustálom kontakte, rada poradí..za čo jej veľmi pekne ďakujem" Anna, Profidiet Slovensko, Facebook

Výhody

 • potraviny s kvalitnými bielkovinami z vaječného bielka, mlieka a sóje
 • sladké i slané jedlá
 • rýchla príprava
 • možná konzultácia s výživovými poradcami

Nevýhody

 • chuť
 • málo skúseností používateľov
 • horšia orientácia na stránke

Orientačná cena

57 €/balík na 1 týždeň

Hodnotenie

Ako si vybrať ketogénnu diétu?

Ako vybrať ketogénnu diétu

O žiadnej inej diéte sa v uplynulej dobe nehovorí toľko, ako o ketogénnej diéte, nazývanej tiež proteínová či nízkosacharidová diéta. 

Zovšadiaľ sa na nás valia reklamy na tú a tú keto diétu, vďaka ktorej zaručene schudnete aj bez hladovania či fyzickej aktivity. 

Ako táto tak veľmi ospevovaná diéta funguje? Kedy vlastne vznikla? Pre koho je vhodná a naopak, kto by sa jej mal vyhnúť? 

Kde sa keto diéta vzala?

Aj keď by sa mohlo zdať, že keto diéta je "vynálezom" posledných rokov, nie je tomu tak. Funkčné princípy ketogénnej diéty totiž poznali už starovekí Gréci, ktorí vnímali vplyv jedla na rôzne mozgové ochorenia, vrátane epilepsie. 

Neskôr, v roku 1921 endokrinologický výskumník Dr. Woodyatt prišiel na veľmi zaujímavú skutočnosť, a to, že hladovanie, ako aj strava bohatá na tuky a chudobná na sacharidy, sú takmer identické s chemickým prostredím vyvolaným v mozgu. V tomto roku sa zároveň objavilo i pomenovanie keto diéta. 

Princípy ketogénnej diéty neskôr sformuloval pediater Mynie Gustav Peterman. Ten stanovil ideálny denný pomer prijatých kalórií: 

1 g bielkovín na 1 kg telesnej váhy, menej než 15 g sacharidov a zvyšok tukov 

Ketogénna diéta bola medicínskou obcou oficiálne uznaná v roku 1940 a následne bol tento typ stravovania vo veľkom využívaní pri pacientoch s Parkinsonom, Alzheimerom či roztrieštenou sklerózou. (1)

Čo je ketogénna diéta? Na akom princípe funguje? 

Keto diéta je typ diéty postavenej na príjme nízkeho obsahu sacharidov a vysokého podielu bielkovín a tukov. 

Kým počas bežného stravovania prijmeme 45 až 55% sacharidov, do 30% tukov a 15 až 20% bielkovín, pri držaní keto diéty to môže byť len do 5% sacharidov, no až 75% tukov z celkového energetického príjmu. 

Keďže sa v tele nachádza malé množstvo sacharidov, ktoré sa prestávajú štiepiť na energiu, organizmus je nútený využívať ako náhradný zdroj energie tuky, čím dochádza k ich spaľovaniu. 

Ide o proces zvaný tiež ketóza, teda prirodzený fyziologický stav organizmu, kedy telo uprednostňuje pri spaľovaní tuky. (2)

Dosiahnutie ketózy nastáva už do dvoch až troch dní od začatia stravovania formou keto diéty. To, že sa vaše telo dostalo do ketózy spoznáte podľa nadmerného močenia, atypického zápachu z úst, zníženého pocitu hladu, povznesenej nálade, ale aj kŕčov či zápchy. 

Objaviť sa môže aj tzv. keto chrípka, ktorá mí príznaky podobajúce sa klasickému prechladnutiu. Po pár dňoch však sama odznie. 

Veľkým lákadlom keto diéty je, že vďaka viacfázovému chudnutiu sľubuje rýchly úbytok hmotnosti bez neželaného jojo efektu. Viacfázové chudnutie zvyčajne pozostáva z troch fáz, a to: 

 1. redukčná fáza - nutnosťou je pravidelný pitný režim, striktné stravovanie s minimom sacharidov.
 2. stabilizačná fáza - počas nej už možno nahradiť jedno jedlo denne z jedálnička bežným jedlom.
 3. prechodná fáza - do jedálnička už možno zaradiť dve bežné jedlá denne.

V prvej fáze je chudnutie najintenzívnejšie. Úlohou druhej a tretej fázy je telo postupne pripraviť na prechod na klasickú stravu, bez hrozby vzniku jojo efektu.

Tip od experta

"Nízkosacharidové alebo ketogénne stravovanie sa cenovo môže vyrovnať aktuálnym výdavkom jednotlivca či rodiny na stravu. Len s tým rozdielom, že sa konzumuje zhruba o tretinu až polovicu objemu jedla menej ako doteraz."


Vlado Zlatoš, špecialista na zdravú výživu, motivátor, športovec a tréner

Aké výhody má ketogénna diéta?

Ketogénna diéta sa teší veľkej popularite aj vďaka pozitívam, ktoré prináša. Ide najmä o tieto výhody:

 • účinné chudnutie (3),
 • minimálne riziko neželaného jojo efektu,
 • nakopnutie metabolizmu,
 • príval energie,
 • budovanie sebadisciplíny,
 • dotoxikačné účinky na organizmus,
 • priaznivý vplyv na zdravie - zníženie cholesterolu a tiež hladiny cukru v krvi, zníženie epileptických záchvatov u epileptikov. (4)

Keto diéta a jej negatíva

Držanie keto diéty so sebou môže priniesť aj isté riziká. O ktoré ide?

 • počiatočný stav ketózy je zväčša sprevádzaný príznakmi podobajúcimi sa chrípke,
 • snížená schopnosť budovania svalstva,
 • zápach z úst, ktorým je sprevádzané obdobie ketózy,
 • nadmerný úbytok vody z tela v začiatkoch držania keto diéty,
 • keto diéta nemusí u ľudí s vysokým kalorickým príjmom dostatočne pokrývať ich dennú kalorickú potrebu.

Pre koho je ketogénna diéta (ne)vhodná?

Keto diéta je veľmi dobrým spôsobom, ako zhodiť prebytočné kilogramy rýchlo a účinne.

Je vhodná pre osoby s priaznivým zdravotným stavom, ktoré nemajú žiadne závažnejšie ochorenia, prípadne neužívajú nejaké lieky.

Opatrní by však mali byť ľudia s metabolickými poruchami, ako napríklad diabetes mellitus 2, u ktorých by keto diéta taktiež mohla účinkovať, no jej držanie sa odporúča iba pod odborným dohľadom. 

Keto diéta nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a rovnako aj pre športovcov, keďže telo počas držania keto diéty nemusí byť schopné tvoriť svalovú hmotu. 

Ketogénna diéta tiež nie je práve najvhodnejšou voľbou v prípade, že chcete svoju váhu redukovať z dlhodobejšieho hľadiska.

Keto diéta a povolené potraviny

Väčšina ketogénnych diét nachádzajúca sa našom trhu je postavená tak, že počas prvých týždňov ich držania človek konzumuje len jedlá z konkrétnej diéty a zeleninu.

Neskôr už možno pridávať i vlastné jedlá, ktoré by však mali mať nižší. resp. normálny (nie vysoký) podiel sacharidov. 

Medzi potraviny povolené počas držania ketogénnej diéty patria:


Zelenina

Zeleninu s nízkym obsahom sacharidov možno konzumovať hneď od začiatku držania ketogénnej diéty. Najlepšou voľbou je brokolica, karfiol, kapusta, ružičkový kel či paprika. 


Mäso

Počas ketogénnej diéty možno konzumovať i všetky druhy mäsa, keďže mäso ako také má nízky obsah sacharidov. Predsa si ale treba dať pozor na obsah tuku, ktorý sa u jednotlivých druhov mäsa líši. Napríklad také morčacie mäso má viac tuku ako mäso kuracie. 


Plnotučné mliečne výrobky

Z mliečnych výrobkov sú vhodné tvrdé druhy syra, maslo smotana, tvaroh, jogurt či cottage cheese. 


Pre vegánov

Zdroje bielkovín môžu pochádzať aj z vegánskych zdrojov. Siahnuť môžete po tofu, arašidovom masle, chia semienkach či vlašských orechoch. 

Tip od experta

"Tento typ stravovania bol doteraz málo chápaný a podceňovaný. Každým rokom však pribúda viac odbornej verejnosti (aj z radov lekárov), ktorá nízkosacharidové stravovanie používa ako terapeutický a intervenčný nástroj na riešenie mnohých metabolických problémov a zdravotných komplikácií (epilepsia, diabetes, metabolický syndróm, rakovina, skleróza multiplex a hlavne nadváha či obezita)."Vlado Zlatoš, špecialista na zdravú výživu, motivátor, športovec a tréner

Ako si vybrať vhodnú keto diétu?

Ketogénnych diét je na našom trhu naozaj dosť a tento trend bude vzhľadom na ich popularitu zrejme iba stúpať. Ako si medzi tým množstvom keto diét vybrať tú najlepšiu pre vás? 

V prvom rade je dôležité uistiť sa, že je pre vás ketogénna diéta skutočne vhodná. Máte nejaký zdravotný problém? Užívate nejaké lieky? Pokiaľ áno, o držaní keto diéty je nutné poradiť sa s vašim lekárom. 

Do držania keto diéty by ste sa nemali púšťať ani vtedy, ak ste športovec alebo fitness nadšenec. Existuje totiž viacero výskumov, ktoré poukazujú na to, že počas keto diéty telo nie je schopné budovať svalstvo, keďže na to potrebuje sacharidy. (2)

Všímajte si tiež, z čoho pozostáva jedálniček konkrétnej diéty, s ktorou by ste radi začali. Musíte počas diéty v prvej fáze konzumovať iba zakúpené jedlá z diéty a zeleninu alebo môžete do jedálnička pridať aj vlastné nízkosacharidové jedlo? 

Myslite aj na denný kalorický príjem počas vášho diétovania. Platí totiž, že príjem kalórií v rozmedzí od 1500 do 2000 kJ je bezpečným spôsobom chudnutia. Pri príjme kalórií pod 1500 kJ telo nemusí mať dostatok potrebných nutričných hodnôt. 

Máte v stravovaní nejaké obmedzenia, alergie či intolerancie? Potom pri výbere vhodnej keto diéty určite nezabudnite aj na toto kritérium.

Najčastejšie kladené otázky pri výbere keto diéty

1. Ako funguje keto diéta a prečo je tak účinná? 

Hlavným zdrojom energie pre organizmus sú za bežných okolností sacharidy, ktoré sú štiepené na glukózu a vďaka inzulínu rozvádzané do celého tela. Prebytočná glukóza je ukladaná v podobe dobre známeho tukového tkanina.

Pri držaní keto diéty je tento systém narúšaný. Keďže obmedzením sacharidov telo nemá dostatok zdrojov na vytváranie energie, siahne po uloženom tuku. Ten sa začne spaľovať a telo získava potrebnú energiu. 2. Aké má keto diéta výhody?

Najväčšou výhodou keto diéty je bezpochyby rýchle chudnutie. Mnohí, predovšetkým tí vyťaženejší, si ju však obľúbili aj kvôli tomu, že pri nej nie je nutná fyzická aktivita a telo i napriek tomu zhadzuje nadbytočné kilogramy. 

Pozitívami keto diéty je aj znížená chuť na jedlo, teda nehrozí žiadne hladovanie a aj riziko vzniku jojo efektu po skončení ketogénnej diéty je minimálne. 


3. Aké má keto diéta negatíva?

Nevýhodou keto diéty je stav ketózy, ktorému sa s najväčšou pravdepodobnosťou v začiatkoch držania tohto typu diéty jednoducho nevyhnete. A to najmä v prípade, že keto diétu držíte prvýkrát. 

Ketóza je sprevádzaná príznakmi podobajúcimi sa na chrípku či atypickým zápachom z úst. 

Negatívom ale tiež môže byť vyššia cena.


4. Čo možno pri keto diéte jesť a čomu sa vyhýbať?

Keto diéta je postavená na príjme vysokého obsahu bielkovín, ktoré nahrádzajú sacharidy. Konzumovať teda možno jedlá bohaté na bielkoviny a zdravé tuky, ako mäso, ryby, morské plody, vajíčka, olejnaté semienka a orechy.

Počas držania keto diéty sa oblúkom vyhýbajte klasickému pečivu či cestovinám, sladkostiam, strukovinám, ale i ovociu. 


5. Aké nápoje možno piť počas keto diéty?

Základom by mala byť voda. Tá je totiž alfou a omegou každej diéty. 

Dopriať si však môžete aj nesladený bylinkový, zelený či čierny čaj i nesladené minerálne vody.


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
janka
Komboš
janka

Ja som rada pila vodu s horčíkom a na raňajky som si rada dávala proteinové nápoje. Celkovo som diét vyskúšala dosť, ale najlepšie chudnutie pre mňa bolo s ketogénnou diétou a stravovaním s KetoDiet. Majú chutný systém stravovania a naozaj veľa jedál s minimom kalórií a chudnutie s nimi mi išlo ozaj pekne a akosi prirodzene.

Čo sa vám na produkte páči?
chut, efekt
Čo sa vám na produkte nepáči?
cena