Najlepšie produkty PARKSIDE® pre majstrovanie v garáži, dielni či záhradkárov

parkside najlepšie produkty

Určite to sami dobre poznáte. Krásne upravená záhrada a dom si vyžadujú nemálo práce. Údržba domu a záhrady vie byť poriadna makačka!

S kvalitným náradím a správnymi pracovnými nástrojmi sa však ľahko zmení aj nepríjemné vytrhávanie buriny, strihanie kríkov či časté kosenie trávnika na príjemnú činnosť. Nehovoriac o zložitých stavebných prácach, kde sa jednoducho nezaobídete bez náradia.  

Vďaka správnym nástrojom je celý proces o to jednoduchší.

PARKSIDE® produkty ponúkajú slušný pomer ceny, kvality a výkonu, preto sú tak veľmi obľúbené a uprednostňuje ich veľa zákazníkov. Za slušnú cenu si tak môžete zohnať rôzne náradie do dielne, domu a záhrady. Vybrali sme tie, ktoré by nemali chýbať vo vašej výbave, ak sa chystáte rekonštruovať, majstrovať alebo len udržiavať záhradu. 

Týchto 12 produktov má stovky skvelých recenzií od spokojných zákazníkov.

INFO O ZNAČKE: PARKSIDE® je najpredávanejšou značkou nástrojov a náradia pre domácich majstrov v Európe. Svoje produkty vyrábajú tak, aby vyhoveli širokej vrstve zákazníkov počnúc začiatočníkmi a končiac profesionálmi.

Zakladajú si na tom, aby mal každý možnosť pracovať v záhrade či dome svojpomocne bez ohľadu na jeho predchádzajúce skúsenosti. 

parkside logo

Krížový líniový laser so statívom

cena od 29 €

Krížový líniový laser so statívom je praktický produkt pre každého domáceho kutila, ktorý má široké využitie pri vyrovnávacích práca vo vnútri miestnosti, ale aj vonku v záhrade.

Patria sem inštalačné, stolárske, dekoračné práce a iné.

Je ideálny na domáce použitie, ale nielen pri amatérskych prácach. Za a) umožňuje jednoduchú a presnú projekciu. Za b) má univerzálne použitie vďaka 2 režimom projekcie - vodorovné a ľubovoľné nastavenie uhlu pre laser.

Pracovný rozsah laseru je až 10 metrov.

Užitočné je aj zloženie a použitie laseru na akýkoľvek statív.

Ak sa pripravujete na vyrovnávanie práce, zíde sa mať ho poruke. 

robotická kosačka Parkside

cena od 299 €

Udržať dokonalý trávnik zaberie nemálo práce, tak prečo si to neuľahčiť? 

Praktický pomocník do každej záhrady je robotická kosačka, s ktorou bude udržiavanie dokonalého trávnika zábavou. 

Robotická kosačka je vhodná na trávniky do 500 m². Má bezkefový motor, ktorý má mimoriadne vysokú životnosť. Práca s ňou je jednoduchá, pretože má plnoautomatická návrat do nabíjacej stanice a dažďový senzor, ktorý sa aktivuje hneď ako zachytí prvé kvapky dažďa.

Pri kosení si môžete nastaviť 3 režimy plochy - celkové ohraničenie, bodové kosenie alebo až  5 definovaných sekundárnych zón.

Poteší aj automatické ovládanie, integrovaný displej na konfiguráciu a ochrana pin kódom proti neželanému zapnutiu či krádeži. Zároveň umožňuje aj plynulé nastavenie výšky kosenia, aby ste mali trávnik podľa preferencií.

Rozhodne sa jej oplatí dať šancu. 

PARKSIDE® Vysokotlakový čistič PHD 135 D5

cena od 129 €

Vysokotlakový čistič PARKSIDE PHD 135 D5 má všestranné využitie v domácnosti aj mimo nej. Môžete si byť istý, že žiadna špina sa pred ním neskryje. A to myslíme doslovne!

Môžete ho použiť na čistenie fasády, terasy, vozidiel, záhradného nábytku či bicyklov. Ide o nenahraditeľného pomocníka, s ktorým sa rýchlo zbavíte nečistôt, mastnoty či extrémne zanesených povrchov. 

Má ľahkú konštrukciu a veľké kolieska, a tým je vysoko mobilný. Čistič má energeticky úsporný automatický systém spúšťania a zastavenia motora. V prevádzke je iba pri stlačení rukoväte pištole, ktorá má aj detskú poistku. 

Poteší aj zabudovaná nádržka na čistiaci prostriedok pre dosiahnutie lesku povrchov. Umývanie s vysokotlakovým čističom PARKSIDE je energeticky úsporné aj vďaka automatickému spúšťaniu a zastaveniu, a tiež nízkej spotrebe vody.

PARKSIDE® Vysávač na mokré a suché vysávanie

cena od 80 €

Vysávač na mokré a suché vysávanie je navrhnutý na vysávať nielen nečistôt, ale aj kvapalín. Praktický produkt 2 v 1 šetrí váš čas aj peniaze.

Zíde sa ako pomocník do dielne, garáže či pri renovácií domu, ale neskôr aj pri bežnom upratovaní.

Má ideálny výkon pri 240 airwattov, bohaté príslušenstvo a jednoduchú obsluhu. Upratovanie s ním je navyše príjemné vďaka nastaveniu ergonomickej výšky teleskopickej sacej hadice. Prenášanie je praktické pomocou držadla a problémy vám nenarobí ani čistenie filtra či výpust na špinavú vodu. 

Vo výsledku poteší aj pomer ceny a kvality. 

PARKSIDE® Aku kosačka na trávu + Akumulátor 20 V4 Ah + Nabíjačka na akumulátor 20 V4,5 A

cena od 119 €

Bez kosačky sa na dvore so záhradkou nezaobídete.

K upravenému trávniku je najväčším pomocníkom práve akumulátorová kosačka, s ktorou spravíte kus práce. Táto od značky PARKSIDE je dodávaná spolu s 20 V/4 Ah akumulátorom aj nabíjačkou. Má obojstranné vťahovanie okrajov trávnika, preto s ňou ľahko pokosíte aj menej dostupné miesta a dosiahnete tak vzhľad anglického trávnika. 

Pýši sa nožom zo špeciálnej ocele a 5-stupňovým nastavením výšky kosenia.

Výrobcovia udávajú, že je ideálna na trávnik do cca 200 m². Samozrejme, pre skvelé výsledky je možné aj 5-stupňové nastavenie výšky kosenia. Kosačka sa dodáva aj s akumulátorom 20 V/4 Ah PAP 20 B3 a nabíjačkou 20 V/4,5 A PLG 20 C3.

NÁŠ TIP: Prečítajte si našu recenziu benzínových kosačiek. Zistíte, ktoré modely sú najvýkonnejšie, najúspornejšie a najspoľahlivejšie pre váš trávnik.

PARKSIDE® Aku záhradné nožnice na trávnik a živý plot

Cena od 19 €

Túžite po dokonale upravenom živom plote a trávniku bez jedinej buriny?

Vybrali sme pomocníka 2 v 1, ktorý je ideálny nielen na udržiavanie spomínaného trávnika na miestach, kde sa kosačka nedostane, ale aj pri udržiavaní perfektného stavu živého plota.

Zároveň tieto záhradné nožnice môžete použiť aj pri úprave samovoľne rastúcej trávy pri bylinkách či kvetoch v skalke. Pohodlne, bez trhania a poškodenia.

Súčasťou záhradných nožníc je:

  • 1 strihací nôž na trávnik (8 cm šírka)
  • 1 strihací nôž na živý plot (dĺžka rezu 12 cm a hĺbka 8 mm).

Má integrovanú nabíjačku, ktorá má výdrž približne 1 hodinu. Práca na záhrade so záhradnými nožnicami vám pôjde kráľovsky a bez starostí. 

NÁŠ TIP: Prečítajte si náš článok so skvelými nápadmi na darčeky, ktoré potešia každého milovníka záhrady. Od praktických nástrojov po dekoratívne doplnky – inšpirujte sa výberom redakcie Kombo.

PARKSIDE PERFORMANCE® Aku reťazová píla

Cena od 119 €

Máte staré stromy na dvore či potrebujete napíliť kopu dreva do kôlne?

Silná akumulátorová reťazová píla funguje rovnako ako benzínová píla, ale oberá vás o starosti spojené s dolievaním benzínu či zápachu motorových plynov. Je skvelou alternatívou k motorovej píle a nájde svoje využitie u každého domáceho kutila, ktorý pracuje s drevom.

Samotná píla má vysoký výkon a môžete ju použiť na rezanie dreva, stínanie, odvetvovanie. Píla má bezkefkový motor s vysokou životnosťou a je doplnená o robustnú 16" polovičnú sekáčovú pílovú reťaz s 56 hnacími článkami.

Pre pohodlnú prácu s pílou má ergonomické držadlo s protišmykovým povrchom.

Parkside 
Vibračná brúska PSS 270 C3/Excentrická bruska PEXS 270 C3

cena od 28 €

Ďalší praktický nástroj pre domácich majstrov je brúska, ktorú možno použiť na brúsenie dreva, kovu a laku.

Dá sa použiť aj na odstránenie hrdze z karosérie auta a nečistôt rôznych materiálov, takže má vcelku všestranné využitie v dielni, domácnosti, pri stavbe altánkov a podobne. 

Manipulácia s brúskou nie je zložitá a je vhodná aj pre amatérov. Výmena brúsneho listu je praktická vďaka suchému zipsu. Ergonomické držadlá sú vhodné pre pravákov aj ľavákov.

K brúske je dodávané aj príslušenstvo v podobe adaptéra na externé odsávanie prachu a 2 náhradné brúsne listy.

NÁŠ TIP: Chcete obdarovať domáceho kutila? Toto je 15 tipov na darčeky pre majstrov.

PARKSIDE® Kompresor PKO

Cena od 199 €

Ďalším veľmi dobrým a užitočným strojom do dielne môže byť aj kompresor PARKSIDE, ktorý dokáže odbremeniť od únavného fúkania ručnou pumpou.

Kompaktný a šikovný kompresor od PARKSIDE je pomocník do domácnosti, dielne či garáže. 

Zjednodušte si s ním praktické úkony, ako je fúkanie pneumatík, bazénu, ale aj čistenie a odstraňovanie nečistôt, a zároveň ho môžete použiť aj pohon na striekacie pištole. 

Konkrétne tento model má motor s olejovým mazaním, nízkymi vibráciami aj hlučnosťou. Tlak dosahuje až 10 barov. Práca s ním je rýchla a praktická. 

Ak vás nebaví zahadzovať sa nekonečné minúty s ručnou pumpou a nie vždy dosiahnuť dokonalé výsledky, potom je kompresor ideálnou alternatívou. 

PARKSIDE® Aku rázový uťahovák

Cena od 38 €

Vo výbave domáceho kutila by nemal chýbať ani rázový uťahovák, ktorý použije pri stavebných prácach či montovaní. Zíde sa na skrutkovanie a uvoľňovanie skrutiek, ale aj na doťahovanie a uvoľňovanie matíc.

Má automatický príklepový mechanizmus s vysokou silou, plynulo nastaviteľné otáčky a zabudované LED svetlo, pre praktickú manipuláciu pri práci. 

Je vhodný na kovové skrutky do M8 a drevené skrutky do Ø 8 mm.

Zakúpite si ho za skvelú cenu s praktickým úschovným kufríkom. 

PARKSIDE® Ponorné čerpadlo na znečistenú vodu

cena od 50 €

Ponorné čerpadlo vie efektívne odčerpať vodu alebo prečerpať a dostať ju tam, kde ju potrebujete. 

Ak máte studňu, bazén, záhradné jazierko alebo len potrebujete prečerpať podzemnú vodu zo stavebných jám, rozhodne sa bez neho neobídete.

Na druhej strane vám pomôže pripraviť sa aj na neočakávané prasknutie potrubia či príval dažďovej vody, ktorá môže ľahko zaplaviť pivnicu.

Ponorné čerpadlo od značky PARKSIDE má 400 W motor s dlhou životnosťou a tepelnou ochranou proti preťaženiu.

Je možné ho použiť do hĺbky 7 metrov. Jeho robustné telo a keramické tesnenie sú dôkazom dobrej kvality zariadenia.

PARKSIDE® Búracie kladivo PAH

cena od 169 €

Plánujete rekonštruovať a kompletne zhodiť steny a vymurovať nové?

S búracím kladivom PARKSIDE vám pôjde práca od ruky. Je totiž prispôsobené na prerážanie otvorov v betóne, kameni či murive. Silu úderu je nastaviteľná až v 6 stupňoch, a tak si môžete korigovať jej intenzitu pre jednotlivé materiály. 

Búracie kladivo disponuje 2 nastaveniami polohy sekáča a protišmykovým držadlom pre bezpečnú manipuláciu.

Okrem spomínaného búrania stien pri stavbách s ním môžete zhodiť aj masívnu studňu čo prebúrať betónovú podlahu.


O autorovi

Dominika Ježová
 

Dominika je copywriterkou a začínajúcou blogerkou, ktorú inšpirujú témy týkajúce sa sebarozvoja. Bezodná milovníčka kávy, ktorá nepohrdne espressom ani cappuccinom. Nepoučiteľná zberateľka zápisníkov, ktorá bezprostredne vyhľadáva prostredia kaviarní. Absolventka masmediálnej komunikácie v Trnave. Okrem kávy zbožňuje cvičenie jogy, dlhé prechádzky prírodou, knihy a pohľad na lesy.

Pridajte komentár ku článku

avatar