Novinky zo sveta produktov #42

Už sa nemusíte báť nechať svojho psa doma samého, nová psia kamera ho postráži a ešte mu aj hodí maškrtu. Zdokumentovali sme pre vás tiež novinku vo svete dronov - nový objav do podmorského sveta. A keď pôjdete na prieskumy, bezdrôtový smart Eyecloud vám dá pozor na dom.

Tak čo, prečítate si naše tohtotýždňové novinky a skvelé akcie zo slovenských e-shopov?

1. Furbo Dog Camera - majte svojho psa na očiach aj mimo domova 

Furbo dog camera

Zdroj - mysmahome.com

Moderné technológie zmenili spôsob, akým žijeme, a v mnohých ohľadoch nám uľahčili život. V dnešnej dobe existujú mobilné aplikácie na všetko. Môžete ich použiť na sledovanie denného príjmu kalórií, nakupovanie oblečenia alebo potravín a komunikáciu s ľuďmi po celom svete.

Teraz už dokonca môžete používať svoj smartfón, aby ste pozorovali vášho psa, keď ste mimo domova.

A to pomocou Furbo - kamery pre psov.

Furbo Dog Camera:

  • Je vybavená obojsmerným zvukom a 1080p HD video, ako aj infračerveným nočným videním.

  • Umožňuje vám hodiť vášmu miláčikovi maškrtku iba stlačením tlačidla vo vašom smartfóne.

  • Môže vám pomôcť trénovať poslušnosť vášho psa.

  • Má indikátor, ktorý mení farbu, aby získal jeho pozornosť.

  • Keď váš psík začne štekať, môže to znamenať, že niečo doma nie je v poriadku. Furbo Dog Camera vám pošle do aplikácie upozornenie, aby ste to mohli hneď skontrolovať.

Do mobilu si jednoducho stiahnete aplikáciu, ktorú nájdete ako pre Apple aparáty, tak aj pre androidy. Softvér v mobile spárujete so zariadením.

K Furbo kamere dostanete pribalený aj snack. Zariadenie naplníte malými granulami a stlačením tlačidla v aplikácii môžete svojho domáceho miláčika odmeniť. Originálny balík však nie je nutnosťou. Ak sa cez otvor zmestia obľúbené maškrty vášho psa, smelo do toho. Nezabudnite však dávať pozor na jeho kalorický príjem.

Furbo kameru na sledovanie vášho domáceho miláčika zoženiete napríklad na stránkach Amazonu.

2. Zdokumentujte podmorský svet pomocou novej technológie

Dnes už pre ľudí nepredstavuje problém robiť krásne fotografie a videá z vtáčej perspektívy. Slúžia nám k tomu lietajúce drony, ktorých technológia sa neustále vyvíja.

Drony na dokumentovanie podmorského sveta zatiaľ nie sú samozrejmosťou. Využívajú sa výlučne ako výskumné a vývojové projekty v rámci univerzitných laboratórií.

Avšak čínsky startup Youcan Robot prišiel s novinkou s názvom BW-Space.

"Náš podvodný dron disponuje tiež inteligentnou funkciou automatického nastavenia svetla. Keď sa hĺbka ponoru prehlbuje, BW dokáže nastaviť svetlo podľa jasu vonkajšieho prostredia, aby dosiahlo optimálny efekt snímania," objasnil Jenny Pan, marketingový riaditeľ Youcan Robot.

Novinka BW-Space zrejme osloví potápačov, milovníkov rybolovu, nadšencov fotografie, a fanúšikov technológií. 

"Od vzniku BW-Space sme sa zúčastnili mnohých výstav a získali mnoho ocenení. Používatelia ho zbožňujú." dodal Jenny Pan.

Základnú výbavu podvodného drona si môžete predobjednať za $659.

3. Bezdrôtová inteligentná bezpečnostná kamera rozozná aj tváre

Eyecloud je nová smart bezpečnostná kamera vybavená umelou inteligenciou, ktorá jej umožňuje rozpoznať ľudské tváre. Bezdrôtový dizajn vám umožňuje jednoducho pripojiť bezpečnostnú kameru takmer kdekoľvek. Stačí samolepka s dvojitou lepiacou kružnicou, magnetickým držiakom a 3 extra-skrutkami. Kamera dokonca uloží zábery na miestnom úložisku bez akéhokoľvek mesačného poplatku.

Eyecloud výrobca definuje ako cenovo dostupné ľahké zariadenie s jednoduchou inštaláciou. Nemá žiadne káble, ktoré by vám domáci miláčik mohol prehrýzť. Eliminuje zbytočné falošné poplachy, šetrí náklady.

Eyecloud nespustí poplach keď nerozozná človeka.
Eyecloud spustí poplach rozoznaní ľudí.

Eyecloud Cam má vstavanú nabíjateľnú batériu. V závislosti od používateľských nastavení, používania a teploty môže batéria v pohotovostnom režime vydržať až šesť mesiacov.

A veľmi jednoducho môžete kontrolovať svoj domov prostredníctvom aplikácie na svojom smartfóne.

Predaj kamery by mal byť spustený v novembri 2018 za cenu $119 na stránke Kickstarter.

Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Akcia na Feedo.sk

Využite teraz skvelú akciu Týždne hrania na Feedo.sk! Vyberajte z ponuky obľúbených hračiek za skvelé ceny.

Výpredaj elektra v Okay.sk

Obľúbený internetový obchod Okay.sk sa už chystá na Vianoce! Využite skvelú ponuku výpredaju elektroniky už teraz a buďte na Vianoce pripravení v predstihu. Zľavy sa šplhajú až do výšky 59%.

Doma s nádchou Alza.sk

Eshop Alza.sk na vás myslí aj v jesennom nečase. Zatočte s chorobami výhodnou akciou a spríjemnite si čas strávený doma.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora