Novinky zo sveta produktov #50

Poznáte origami? Určite áno. Je to staré japonské umenie skladať rôzne tvary, modely, zvieratká a kadečo iné z papiera. Ale viete o tom, že si môžete poskladať origami kanoe, na ktorom môžete brázdiť vodné toky? 

Dnes je už všetko smart, od telefónov, vankúšov až po tabule na písanie. Práve o nich vám dnes povieme viac.

A ak čítate s otvorenými ústami a rovno vám vysmädlo, dozviete sa, ako a čím si môžete vyrobiť pitnú vodu len za 8 sekúnd. Stavíme sa, že o tom ste ešte nepočuli.

Tradične máme pre vás aj výber tých najlepších akcií z našich e-shopov.

1. Origami kanoe

Pár rokov dozadu sa Oru Kayak stal miláčikom scény crowdfundingu, keď predstavil ľahkú, skladateľnú loď, ktorá bola ľahko uskladniteľná a prepraviteľná do vody. Teraz sa zdá, že Oru má konkurenciu v origami-inšpirovanom plavidle, predstavenom ako Onak 2.0Ach, tí Japonci.

Kanoe sa nedávno objavilo na stránke Kickstarter a na prvý pohľad sa v mnohých ohľadoch podobá kajaku Oru. Oba sú vyrobené z priesvitného bieleho plastu s podobným tvarom a dizajnom. Vplyv origami je evidentný pri oboch lodiach, avšak Onak 2.0 má vzhľad klasického kanoe. Vrátane vyvýšených sedadiel, ktoré pomáhajú kanoistovi sedieť nad vodnou hladinou.

Onak 2.0

"Kanoe pre každého", Onak 2.0 je navrhnuté tak, aby bolo ľahké, ľahko sa prepravuje a ešte ľahšie sa skladá. Váži iba 15 kg, jednoducho ho prepravíte v kufri auta alebo schováte pod posteľ, keď sa vrátite domov.

Trvá iba pár minút, kým Onak 2.0 rozložíte. Rozmery kanoe majú poskytnúť vysokú úroveň stability pri rôznych vodných podmienkach, zatiaľ čo polypropylénový materiál, ktorý sa používa pri výrobe lodných trupov, uľahčí plavidlám jazdiť na vode

Pozrite si video, ako origami plavidlo vyzerá v praxi.

Tím za spoločnosťou Onak 2.0 dúfa, že získa 56.738 dolárov, aby dostal kanoe do výroby. Ak budú úspešní, očakávajú, že začnú s doručovaním skladacieho člna v apríli 2019 za cenu približne 1695 €.

V závislosti od balíčka, ktorý si vyberiete, môžete teraz ušetriť niekoľko stoviek eur tým, že si rezervujete vlastné kanoe.

2. Vitajte v digitálnom vesmíre popisovacích tabúľ

Whiteboards - po našom tie veľké biele tabule, na ktoré píšete svoje nápady a komunikujete ich s ostatnými ľuďmi napríklad na poradách v práci, sú neuveriteľne užitočné, ale nie sú dokonalé. Ak vaše čmáranice stoja za záchranu, jedinou možnosťou je ich odfotografovať predtým, ako tabuľu zotrie ďalšia osoba. 

Ale čo ak vám už klasicky ponúkneme lepšiu cestu? Čo ak by existovala tabuľa, ktorá vám umožní uložiť všetky diagramy, poznámky a zoznamy na úložisku, kde ich neskôr môžete zdieľať s ostatnými ľuďmi?

Tramtadadááááááá... taká tabuľa už existuje a volá sa Rocketboard. Raketové, nie?

Rocketboard - je vlastne sada 4 samolepiek, ktoré použijete (spolu so sprievodnou aplikáciou Rocketbook pre smartfóny), aby ste transformovali vašu analógovú tabuľu na zázračnú smart tabuľu napojenú na úložisko (cloud). Stačí umiestniť samolepky do rohov vašej tabule, zachytiť ju pomocou aplikácie a všetko, čo je na nej sa začne okamžite skenovať, digitalizovať, upravovať farbu a ukladať do úložiska podľa vášho výberu.

Rocketboard dokonca umožňuje streamovať vaše zápisky na tabuli v reálnom čase. Prepnete sa do režimu "vysielanie", zdieľate jedinečnú URL adresu a môžete spolupracovať s tímom kdekoľvek na svete.

Aplikácia Rocketbook vám tiež umožňuje priradiť 7 symbolov, kam chcete svoje zápisky hneď odoslať. Napríklad do Dropbox, Evernote, Google Docs, Slack, e-mailová adresa a mnoho ďalších obľúbených.

Ak chcete byť totálny frajer na porade, v triede alebo hoci doma, Rocketboard si môžete predobjednať už teraz iba od 11 €  a "vysielať z rakety" od mája 2019.

3. Pitná voda za 8 sekúnd

Nech ste kdekoľvek vo svete, v prírode, dnes už existuje množstvo spôsobov, ako si vyrobiť pitnú vodu z akéhokoľvek vodného zdroja. Môžete použiť chemické kvapky, rôzne filtre, gravitačné filtračné vrecká, čerpadlá, a dokonca aj filtračné slamky, ktoré vám umožnia piť priamo zo zdroja. Každý z nich má svoj vlastný súbor výhod a nevýhod. Kvapky, čerpadlá a gravitačné vrecia sú napríklad pomerne pomalé. Slamky, na druhej strane, sú rýchlejšie, ale nedovolia vám piť rýchlo veľké množstvá. Bolo by super, keby existoval spôsob, ako získať to najlepšie z oboch svetov.

A ono to, predstavte si, existuje. Ako to?

Zoznámte sa s najrýchlejším a najuniverzálnejším čističom vody na svete. Žiadny iný prenosný čistič nie je tak rýchly, jednoduchý a účinný ako GRAYL® GEOPRESS.

Len za 8 sekúnd vyrobí pitnú vodu - kdekoľvek na svete. Je určený na cestovanie a poskytuje kompletnú ochranu tým, že odstraňuje všetky vodné patogény (vírus, baktérie, cysty prvokov) a filtruje chemikálie a ťažké kovy. Vymakané, že?

Môžete si ho zadovážiť od 60 €, čo sa podľa nás oplatí, ak ste vášnivý cestovateľ. Nikdy neviete, kedy sa vám táto vecička môže zísť.


Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Delimano akcia na nutribullet

Skvelú pomôcku do každej domácnosti - supermixér Nutribullet - teraz nájdete na Delimano.sk za bezkonkurenčnú cenu 59,90 €! Darujte si dávku vitamínov a zdravia každý deň!

Výpredaj Skvelydarcek.sk

Obľúbený e-shop s darčekmi pre každého Skvelydarcek.sk ponúka teraz až 50 % zľavy na vybrané produkty. Šup na ich stránku, to si nemôžete nechať ujsť! 

Yves Rocher vianočná akcia

Ak teraz nakúpite 3 voňavé produkty značky Yves Rocher z ich vianočnej kolekcie, získate náhrdelník zdarma. To sa oplatí, čo poviete? 

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar