Novinky zo sveta produktov #49

Inteligentný vankúš? Japonci sú proste o krok vpred. Vyspite sa pekne doružova na vankúši Podoon Pillow.  Zistite ako funguje.

Kto by chcel byť aspoň nachvíľu v koži, ehmmm... „v obleku“, Iron Mana, nech zdvihne ruku! Kto si fičí na Marvelovkách určite nie raz závidel Tonymu Starkovi jeho geniálne technológie a vybavenie. Nejako podobne vyzerá motorkárska prilba od spoločnosti Jarvish. Neuveríte, čoho všetkého je schopná!

Nǐ hǎo! Predstavíme vám top systém na učenie sa čínštiny

Nevynechali sme ani zaujímavé akcie z našich e-shopov, ktoré sa oplatí využiť.

Ideme na to!

1. Prvý inteligentný vankúš, ktorý sa sám nafúkne a vyfúkne

Vankúše sú jednou z tých vecí, ktoré sú vynájdené už veky vekov a odvtedy, čo prvýkrát vstúpili na tento svet, nedosiahli významnú aktualizáciu dizajnu. Či je však vankúš v skutočnosti potrebné redizajnovať je diskutabilné. Ale bez ohľadu na váš postoj k tejto otázke, japonský start-up už začal s prehodnocovaním. Výsledkom ich úsilia je Podoon Pillow, vankúš, ktorý je skutočne skvelý.

Princíp je takýto: keď sa v spánku otáčate z chrbta na bok, vaša hlava na vankúši mení polohu a výšku. Ak vankúš nevyplní medzeru a trochu sa nenafúkne, hlava vám skončí nižšie ako telo a krk budete mať ohnutý v neprirodzenej polohe. Aby vám krk zostane perfektne vyrovnaný so zvyškom chrbtice, Podoon je navrhnutý tak, aby sa nafúkal a vyfúkol v závislosti od vašej spánkovej polohy.

Pozrite si video a uvidíte, ako to funguje!

Podoon Pillow nie je lacná záležitosť, vyjde vás na 87 €, no je na vašom zvážení, či sa rozhodnete investovať do svojho zdravia. Objednáte si ho na stránke Kickstarter, a pohodlne môžete spávať od februára 2019.

2. Ak by Tony Stark dizajnoval motorkárske prilby, vyzerali by pravdepodobne takto

Ste nadšený motorkár a žiada sa vám v živote trochu z geniálnej technológie Iron Mana? Ak áno, potom vám výrobca inteligentných prilieb Jarvish kryje chrbát. Alebo skôr hlavu. Spoločnosť Jarvish, na Kickstarter predstavila svoje prilby Jarvish X a X-AR, ktoré sa môžu pochváliť množstvom funkcií.

To, čo ich robí pravdepodobne najviac smart prilbami je, že sa pripájajú k inteligentným asistentom - k Alexe od Amazonu, Siri od Apple a ku Google Assistantu, ktoré sa dajú aktivovať hlasom. Ovládanie hlasom sa dá použiť aj na poskytovanie navigačných pokynov krok za krokom spolu s dopravnými a poveternostnými podmienkami, či už výlučne prostredníctvom zvuku alebo zvuku aj vizuálu na head-up displeji.

Okrem toho sú k dispozícii 2K kamery, ktoré dokážu nahrávať zábery na pamäťovú kartu alebo vysielať naživo prostredníctvom sociálnych sietí.

To všetko je zabalené v ochrannom plášti z čistých uhlíkových vlákien.

„Ja a môj spoločník už desiatky rokov jazdíme na motorkách. Nechceli sme, aby to bolo len o technike; chceli sme, aby bola bezpečnosť naozaj na prvom mieste,“ povedal Jeremy Lu, generálny riaditeľ spoločnosti Jarvish.

Z tohto dôvodu prilby dodatočne obsahujú špeciálnu technológiu detekcie nárazov. „Vnútri sú senzory, ktoré používajú vlastné vyvinuté algoritmy,“ pokračoval Lu. Sú schopné zistiť, kedy sa motocyklistom stane nehoda. Sú veľmi presné, takže vieme, kedy jazdca jazdí a nosí prilbu, a kedy ju len hodil doma cez celú miestnosť.“

Ak sa chcete cítiť ako superhrdina Marvelovky a zároveň čo najbezpečnejšie na cestách, prilba Jarvish X vás bude stáť 352 €. Zásielka vám bude doručená v apríli budúceho roku. Drahšia X-AR stojí 792 €, pričom doprava sa plánuje na september 2019.

3. Nǐ hǎo! Lily vás naučí po čínsky 

Zoznámte sa. Lily - prvý smart reproduktor na svete, ktorý vás naučí po čínsky. Už žiadne zbytočne vyhodené peniaze za kurzy, na ktoré aj tak prestanete po čase chodiť. Koniec hľadania partnerov na konverzáciu a kupovania kníh, ktoré skončia na poličke. Žiadne slovníky a memorovanie. Naučí vás po čínsky tou najprirodzenejšou a najefektívnejšou cestou - rozprávaním.

Lily je reproduktor ovládaný hlasom, ktorý vás bez námahy naučí po čínsky - predstavte si ho ako hlasového asistenta Alexu na učenie sa čínštiny! Najrýchlejší spôsob, ako sa naučiť jazyk, nie je čítať knihy alebo používať aplikácie v smartfóne, ale ponoriť sa do jazyka a hovoriť čo najviac.

Žiadne nahraté dialógy, ktoré si musíte zapamätať, ale reálne interaktívne konverzácie, ktoré vám pomôžu pochopiť jazyk. Lily používa systém na rozpoznávanie reči, aby pochopila, čo hovoríte a odpovedá vám ľudským hlasom.

Prekladanie nebolo nikdy jednoduchšie. Spýtajte sa Lily, čo potrebujete, a získajte okamžitú odpoveď. Každý preklad sa potom uloží do mobilnej aplikácie, aby ste ju neskôr mohli nájsť a skontrolovať. Lily vás tiež bude opravovať, aby ste dosiahli perfektnú výslovnosť.

A čo nás teší hádam najviac je, že vývojári budúci rok sľubujú príchod inteligentného reproduktora na učenie sa francúzštiny a španielčiny! Juchú! 

Lily zoženiete v 6 sviežich farbách za 114 € na Indiegogo. Po čínsky sa môžete začať učiť od marca 2019.

再见!


Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Insportline akcia kamera zadarmo

Práve prebieha fantastická akcia v obľúbenom e-shope Insportline.sk! Ak si kúpite bicykel či kolobežku, dostanete outdoorovú kameru s 4K rozlíšením v hodnote viac ako 120 € úplne zdarma. To sa fakt oplatí!

Týždne upratovania Feedo.sk

Pred Vianocami by sa patrilo vygruntovať celý byt. Aby ste si potom domácu pohodu užili v príjemnej atmosfére. Na Feedo.sk nájdete v Týždňoch upratovania všetko, čo budete potrebovať so zľavou až do 63%.

Lieky24.sk doprava zdarma

V internetovej lekárni Lieky24.sk nájdete nielen lieky, ale aj široký sortiment doplnkov výživy, športových doplnkov, kozmetiky, zdravých potravín, či zdravotníckych potrieb. A čo je najlepšie, teraz vám tovar pošlú úplne zadarmo. To by bola škoda nevyužiť.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar