Novinky zo sveta produktov #43

Tento týždeň sme si pre vás pripravili ozajstné chuťovky. Doslova. Japonskí vedci totiž prišli s nekonečnou žuvačkou, ktorá vytvára v ústach elektrický náboj a simuluje chuť. 

Prestaňte neustále hľadať peňaženku, teraz ju môžete prezvoniť a poľahky nájsť. Alebo ňou môžete, naopak, prezvoniť svoj mobil.

A napokon, prečítajte si aj o novom svetle na bicykel, ktoré vás zachráni pred nehodami spôsobenými mŕtvym uhlom vodičov áut.

Samozrejme nechýbajú ani skvelé akcie z našich eshopov.

1. Nekonečná elektronická žuvačka, ktorá simuluje chuť 

Zariadenie, ktoré nabije váš jazyk elektrickým prúdom, znie skôr ako nejaká krutá a nezvyčajná metóda mučenia. Nie ako niečo, čo by ľudia robili pre zábavu. Ale mýlili by ste sa - japonskí výskumníci na Univerzite Meiji vymysleli technológiu, ktorú nazývajú "neobmedzená elektronická žuvačka".

Je schopná elektronicky simulovať pocity vône a chuti, keď ju človek žuje v ústach.

To sa dosiahne pomocou niečoho, čo sa nazýva tzv. piezoelektrický efekt, fenomén, v ktorom určité materiály vytvárajú elektrický náboj v reakcii na mechanické napätie. V tomto prípade to znamená, že keď žujete kúsok gumy (v skutočnosti piezoelektrický prvok a elektródy, zabalené do tenkého plastu film), vytvára sa malý prúd. To potom na jazyku navodzuje pocit rôznych chutí.

Elektronická žuvačka sľubuje nikdy nekončiacu chuť na jazyku.

Elektronická žuvačka sľubuje nikdy nekončiacu chuť na jazyku.

Nemali by ste však zatiaľ očakávať, chuť Hubba Bubba alebo Mentosiek. Keď bolo zariadenie v Japonsku začiatkom tohto roka testované, subjekty oznámili, že guma mala slanú alebo horkú chuť. Prirovnali ju k skúsenosti s žuvaním niboshi, sušených sardiniek, ktoré sa často jedia buď ako občerstvenie, alebo sa používajú na ochutenie v polievkach. To neznie veľmi príťažlivo, ale určite sa ponúka priestor na ďalšie rozšírenie chutí.

Vedci dúfajú, že nakoniec budú schopní vyvolať kyslé, sladké a pikantné chute. Žuvačka bola prezentovaná na inovátorskom fóre User Interface Software and Technology Symposium v Berlíne tento mesiac.

2. Najtenšiu inteligentnú peňaženku na svete už nikdy nestratíte - môžete ju nájsť pomocou vášho smartfónu

Značka Ekster si už niekoľko rokov buduje vlastné meno, no jej najnovšia vrecková peňaženka sľubuje, že je najtenšia, smart a praktická. Ekster 3.0, najnovší výstrelok spoločnosti, je postavený na bezpečnostnej technológii - vysokofrekvenčnej identifikácii RFID. Nielenže je tenšia ako kedykoľvek predtým, je k dispozícii v nových farbách a je vybavená novým mechanizmom na vydávanie kariet. Cieľom je tiež vyriešiť problém "stratených peňaženiek". Ak sa vám nedarí nájsť vašu peňaženku, môžete ju teraz pomocou svojho smartfónu lokalizovať.

"Naša technológia sledovania vám umožňuje prezvoniť peňaženku z telefónu alebo naopak," povedal spoluzakladateľ Olivier Momma. "Umožňuje vám nájsť vašu peňaženku na mape. Táto hlasom ovládaná peňaženka je tiež prvou inteligentnou peňaženkou poháňanou solárnou energiou, čo znamená, že ju musíte dať pod lampu alebo na slnko po dobu 2 až 3 hodín. Batéria má vydržať dva mesiace."

Ekster 3.0 začína na cene $40, môžete si ju predobjednať na stránke Kickstarter. Po skončení kampane si budete môcť vybrať svoju farbu a doručená by vám mala byť v marci 2019.

3. Najbezpečnejšie bicyklovanie s Laserlight Core

Navrhnuté ako svetovo najbezpečnejšie svetlo na bicykel, Laserlight Core od spoločnosti Beryl rieši problematiku viditeľnosti cyklistov v mŕtvych uhloch vozidla. Dokáže premietať svetelný obraz cyklistu až 6 metrov pred bicyklom.

Buďte si istí, že na cestách uvidíte a budete videní. Biele svetlo má denný režim blesku a tak vám dáva optimálnu viditeľnosť po celý deň, a to aj počas dňa. Môžete ho nabiť kdekoľvek a kedykoľvek pomocou štandardného micro USB kábla.

Laserlight Core váži iba 100 g s držiakom a 91 g bez. Meria 10,6 cm, je 3,3 cm široké a 3,9 cm vysoké.

Ak chcete podporiť túto, podľa nás zmysluplnú kampaň, a predobjednať si Laserlight Core svetlo na bicykel za $75, môžete tak urobiť na na www.kickstarter.com.


Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Halloweenska akcia na Market24

Na eshope Market24 to žije Halloweenskymi zľavami. Využite dodatočnú zľavu vo výške 9% na všetok tovar, ktorý je označený štítkom Skladom. A že si máte z čoho vyberať! Naskladnených je viac ako 8000 produktov.

Vianočná akcia na Hej.sk

Obľúbený internetový obchod hej.sk rozdáva 180€ na vianočné darčeky. Vyberte si niektorý z produktov a spravte svojim blízkym radosť pod stromčekom.

Dr.Max lekáreň akcia

Známa internetová lekáreň Dr.Max nás tento týždeň zaujala špeciálnou zľavou na nákup produktov značky Eucerin. Získajte najlacnejší z vami vybraných produktov zdarma. A nezabudnite si pozrieť aj ostatné výhodné akcie, ktoré práve Dr.Max ponúka.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora