Novinky zo sveta produktov #44

Aj vás štve, že sa potraviny rýchlo kazia? Aj napriek tomu, že ich uskladníte v chladničke, nevydržia dlho. Máme pre vás riešenie. A pri jedle chvíľu ostaneme, pretože náš druhý tip sa týka šikovného spôsobu raňajkovania na cestách. Nuž a prezradíme vám aj, akú vychytávku zoženiete na zjednodušenie úpravy fotografií a videí napríklad v obľúbenom Photoshope.

Nevynechali sme ani výhodné akcie zo slovenských eshopov.

Už vás nebudeme dlhšie napínať, mrknite sa na to.

1. Silo - vákuový systém skladovania potravín vám oznámi, kedy sa jedlo pokazí

,,Ráno som zjedol polovicu avokáda a druhú polovicu som odložil do chladničky. Už ho môžem akurát tak vyhodiť! '' Tiež to poznáte? Rýchlo sa kaziace potraviny? Možno sme pre vás našli riešenie.

Či už sú to inteligentné zámky na našich dverách, inteligentné svetlá v spálni alebo inteligentné set-top boxy v našich obývačkách, naše domy sa v posledných rokoch dostali oveľa inteligentnejšie. Viete, ktorej miestnosti sa ale venuje nedostatočná pozornosť? Našej kuchyni. Zatiaľ čo existujú rôzne nové spôsoby, ako si možno potraviny vyberať, baliť a doručovať, spôsob, ako ich skladujeme, sa už dlho zásadne nezmenil. Možno až doteraz.

Novinka s názvom Silo - je vákuový skladovač, ktorý sľubuje výrazné predĺženie životnosti vášho jedla. Či už ide o skladovanie čerstvého ovocia a zeleniny, mletých kávových zŕn, surových rýb alebo rezňov od mamičky.

Tieto vákuové boxy používajú technológiu vákuového balenia, aby bolo vaše jedlo čerstvé 2-5 krát dlhšie ako zvyčajne. Krabice sú elegantne navrhnuté a proces vysávania trvá len 10 sekúnd. Stačí vložiť do nádoby jedlo, box položiť na Silo, stlačiť gombík a hotovo!

Silo však disponuje nielen schopnosťou obyčajne uskladňovať potraviny. Obsahuje tiež pôsobivú technológiu vo forme zabudovaného inteligentného reproduktora Alexa. To umožňuje používateľom automaticky sledovať spotrebu potravín a upozorní ich notifikáciou na blížiaci sa koniec garancie.

A nielen to. Do vášho smartfónu si môžete stiahnuť aplikáciu, ktorá vám hneď prezradí, akú životnosť majú vami uskladnené potraviny. Aké prehľadné a praktické!

Ceny za základnú súpravu dvoch malých a dvoch stredne veľkých nádob začínajú na $175, hoci sú k dispozícii aj ďalšie varianty. Zatiaľ sa jedná o predobjednávku, doručovať sa začne v júli 2019.

2. Cestovný prenosný pohár na cereálie - The CrunchCup

Ak raňajkujete doma, cereálie sú pravdepodobne jedny z najjednoduchších jedál, aké si môžete pripraviť. Jednoducho ich nasypete do misky, zalejete mliekom a voilà - môžete baštiť. Avšak, ak ste od rána na cestách, a raňajky doma jednoducho nestíhate, cereálie a müsli sa zrazu stanú najnevhodnejšou voľbou na konzumáciu. Okrem toho, že mlieko sa zákonite všade vyleje, musíte použiť obe ruky, aby ste dostali jedlo do úst. Nebolo by super, keby existoval lepší spôsob, ako jesť svoju raňajkovú granolu, či klasické Nesquik guličky po ceste? Nuž, vďaka podnikavému start-upu z Los Angeles, sa možno tento sen čoskoro stane skutočnosťou.

"Nemohli sme uveriť, že zatiaľ neexistuje spôsob jedenia cereálií na cestách, takže sme ho vyrobili a je to pecka," vysvetľujú autori na svojej stránke kampane na Kickstarter. "Dali sme mu názov…. tramtadadááááá…. The CrunchCup."

Postup na použitie The CrunchCup je jednoduchý.

1. Nalejte mlieko do väčšieho pohára. 2. Nasaďte menší pohár na cereálie. 3. Pridajte svoje obľúbené cereálie. 4. Dobrú chuť!

Zdroj: www.kickstarter.com

Je to prenosný pohár, z ktorého sa nerozlieva a netrúsi. Funguje na systéme dvoch pohárikov; jeden je na cereálie a druhý na mlieko. Cereálie a mlieko sa nestretnú a nezmiešajú, kým sa nedostanú do úst.

Ak chcete túto kampaň podporiť a začať raňajkovať štýlovo, The CrunchCup si môžete teraz kúpiť za $25. Rátať však treba s tým, že vám ho doručia až v apríli budúceho roku.

3. Predstavujeme vám ovládač na zjednodušenie úpravy obrázkov vo Photoshope či Lightroome

Softvér na úpravu fotografií a videí prešiel ďalekú cestu za posledných desať rokov. To, čo dokážete robiť vo Photoshope v dnešných časoch, už nie je neuveriteľné. Ale žiaľ, aj napriek tomu, ako tieto vylepšenia pokročili, používanie je stále trochu prácne. Prečo? Pretože ak chcete zmeniť to, čo robíte s myšou, zvyčajne sa musíte pohybovať v menu, presúvať posuvné lišty, zaškrtávať a odškrtávať políčka a zvyčajne strácate čas prepínaním medzi jednotlivými úlohami a oknami. Trvá to síce len niekoľko sekúnd, ale v priebehu náročnejšej viachodinovej úpravy sa aj sekundy zrátavajú. 

Máme ale dobrú správu, TourBox tento problém vyrieši.

"TourBox je najmodernejší kreatívny ovládač pre Photoshop, Lightroom, SAI a ďalšie programy na úpravu obrázkov," vysvetľujú autori na Kickstarter. "Je špeciálne navrhnutý pre fotografov a dizajnérov, ktorí chcú zlepšiť efektivitu práce a zažiť nový moderný spôsob úpravy obsahu. Oslobodzuje používateľov od nekonečného opakovania úloh, ako sú kreslenie, editácia a retušovanie pomocou nového, intuitívneho prístupu, ktorý je ergonomický a prirodzený."

Používanie ovládača TourBox je plne prispôsobiteľné-

Tourbox má praktickú veľkosť - je vo veľkosti dlane. Zdroj: www.kickstarter.com

Okrem programov Photoshop, Lightroom alebo PaintTool SAI bude TourBox ďalej integrovať nastavenia pre ďalšie populárne softvéry, ako sú Capture One, Final Cut Pro, Premiere a mnoho ďalších. Samozrejme, môžete si tiež prispôsobiť ľubovoľný gombík, klávesu, tlačidlo alebo dokonca ich klávesovú kombináciu pre skratku, ktorá sa vám bude hodiť.

Je pripravený na použitie kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí ho pripojiť. Pracuje s operačnými systémami Windows a MacOS a kompaktný dizajn vo veľkosti dlane vám ho umožní ľahko vziať kdekoľvek.

Kúpiť si ho môžete za $89 a doručiť vám ho stihnú ešte do konca tohto roka.


Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Halloweenske zľavy v Topshop.sk

Využite hrôzostrašne veľkú akciu v eshope Topshop.sk, kde sa zľavy šplhajú až do výšky 88%. Vyberte si zo strašidelne širokej ponuky produktov už dnes.

Gymbeam Beast Pink akcia

Čo poteší športovo zamerané ženy viac, ako pre špeciálne pre ne vyrobená línia produktov? Či sa už snažíte schudnúť, spevniť si postavu, alebo si chcete udržať pevné zdravie. Dokonca si môžete kúpiť štýlové oblečenie značky Beast Pink. Klikaj na GymBeam.sk.

Bambino.sk akcia na autosedačky

Eshop, v ktorom zoženiete všetko pre bábätká Bambino.sk vám aktuálne ponúka skvelé zľavy na autosedačky Cybex. Cestujte bezpečne!

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora