Novinky zo sveta produktov #47

Budík, ktorý zobudí iba vás, ale vášho partnera nechá spať. Ako je to možné? 

Druhou novinkou potešíme fotografov a kamerových nadšencov - predstavíme vám univerzálnu krytku na objektív. Je elastická, pružná, zakryje akýkoľvek objektív a ... no veď si prečítate sami.

A a tretiu vychytávku máme pre večne zmrznutých ľudí. Mini ohrievač s ešte menším prídavným ohrievačom rúk, ktorý si môžete zobrať kamkoľvek.

A akciové šialenstvá z našich eshopov sme tiež nevynechali, vieme predsa, že idú Vianoce. 

1. Budík, ktorý vás zobudí lúčom svetla? Ale vášho partnera nie.

Určite to poznáte. Keď zazvoní budík osobe spiacej vedľa vás, zobudíte sa aj vy. A ak má tú skvelú tendenciu nastaviť si 7 budíkov po sebe v odstupe 5 minút... ani to nekomentujeme. Väčšina budíkov nemá možnosť selektívne prebudiť iba jednu osobu a druhú nechať spať. Wakē v2, inovatívny budík druhej generácie, je tu však na to, aby veci nabrali nový spád.

Tu je návod, ako to funguje.

Po namontovaní na stenu alebo na čelo postele prístroj používa infračervený snímač teploty a špeciálny softvér na rozoznanie tela. Ten rozpozná, kde leží ktorá osoba (bez kamery - hovoríme to len pre istotu). Keď je čas prebudiť jednu osobu, Wakē sa tíško nasmeruje, otočí sa do svojej polohy a nasmeruje na tvár prúd svetla a zvuku.

Aby sa druhý partner v posteli neprebral zo spánku, zariadenie používa sadu parametrických reproduktorov, ktoré dokážu zaostriť zvuk do úzkeho lúča. Predstavte si to ako lúč svetla. Ak je Wake nasmerovaný priamo na vašu hlavu, počujete to nahlas a jasne, ale ak ste mimo dosahu lúča, zvuk bude extrémne slabý.

Wakē má vlastnú aplikáciu, ktorá funguje ako pre iOs, tak pre Android. Je navrhnutá ako bežný budík. Ukáže vám aj ako nainštalovať zariadenie a ako si ho jednoducho spárujete cez WiFi so svojím smartfónom. Potom už len zadáte, na ktorej strane postele spíte a ako chcete byť prebudení. Môžete si nastaviť intenzitu svetla, hlasitosť zvuku, melódiu...

Budík Wakē v2 si môžete predobjednať v kampani na Kickstarter teraz za 157 € a od marca 2019 môžete sladko spať a zobúdzať sa s radosťou.

2. Plavecká čiapka na objektív fototaparátu

Krytky na objektív fotoaparátu sú must-have. Nevyhnutnosť. Bez nich sa drahé objektívy môžu poškriabu, ošúchajú, zaprášia. Sú tiež jednou z mála častí fotoaparátu, ktoré za pár desaťročí nedosiahli významný dizajn. Väčšina z nás stále používa tie isté krytky, ktoré chytíte, stlačíte a nasadíte. Sú štandardné pre väčšinu zrkadloviek.

Ale čo keby existoval lepší spôsob, ako chrániť šošovky? Čo keby ste sa nemuseli zapodievať tým, ktorý kryt pasuje s ktorým objektívom, alebo strachovať o prach a nečistoty?

To je presne myšlienka novej a vylepšenej univerzálnej krytky objektívu Universal Lens Cap od firmy Kuvrd. Namiesto typického plastového dizajnu sú Kurvd krytky na objektív v podstate ako plavecké čiapky pre váš fotoaparát. Sú to elastické silikónové kryty, ktoré sú navrhnuté tak, že ich jednoducho natiahnete cez šošovku. Tým pádom sa môžu prispôsobiť širokej škále tvarov, veľkostí a konfigurácií objektívov.

Vďaka tomuto dizajnu nimi môžete prekryť aj zadnú stranu objektívu a chrániť ho tak z oboch strán, ak ho nemáte práve nasadený na foťák. Nikdy sa nezošmyknú, nespadnú a vy ich tak nestratíte. A sú vode, prachu, špine odolné.

Vyrábajú sa v 2 veľkostiach - vo veľkosti Magnum (72-122 mm) a Micro (54-76 mm).

Krytky zoženiete už od 31 €, čo je podľa nás super cena. Potešte seba alebo svojho známeho - fotografa teraz, a Universal Lens Cap vám budú doručené vo februári 2019 po skončení kampane. 

3. Večne studené ruky? S mini ohrievačom Rone to môže byť minulosť.

Privítajme to obdobie, kedy je vonku už fakt zima, ale vnútri sa ešte nekúri. Vitajte studené ruky, zmrznuté nohy, skrehnuté nosy, červené líca! Dobre, žarty bokom. Keď je chladné a mrazivé počasie, jediné po čom túžime je prísť do vyhriatej miestnosti. Nie vždy a všade je to však možné.

Máme pre vás preto super vychytávku v podobe maličkého prenosného ohrievača Rone, ktorý sa dodáva aj s mini ohrievačom rúk. Okrem toho, že splní svoj účel, vyzerá super a táto dizajnová vecička rozžiari (a zohreje) váš interiér.

Rone udrží vaše ruky teplé viac ako 100 minút. Môžete ho použiť opakovane, kým budete potrebovať. Pri zahriatí na najvyššiu teplotu udržuje ohrievač 55 °C. Vyzerá ako taký malý ploský kameň, ktorý schováte do dlaní. 

Ohrievač môžete používať v kancelárii, doma, aj počas spánku. Je totiž extra tichý a môžete si zvoliť z 3 rýchlostí prúdenia teplého vzduchu. Nemusíte sa báť zaspať, po 4 hodinách sa sám vypne. A môžete si vybrať z 3 farieb.

Za 52 € môže byť tento roztomilý a praktický ohrievač váš, a dodať by vám ho mali stihnúť ešte v decembri tohto roku.


Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Black Friday Hej.sk

Black friday šialenstvo ovládlo snáď skoro každý eshop. A veru by bol hriech nevyužiť až 80% zľavy v obľúbenom Hej.sk! Tak rýchlo klikajte, aby sa všetky zásoby neminuli.

Zoot.sk black friday

Čierny piatok fičí aj na Zoot.sk. Ponúka viac ako 3000 kúskov so zľavou až 70% a to nie je všetko. Každý deň zľavňujú ďalšie a ďalšie produkty! 

Pilulka.sk vianočná akcia

Internetová lekáreň Pilulka.sk sa elegantne postará o darčeky pre všetky generácie v tomto predvianočnom zhone. Darujte zdravie, krásu a radosť a prezrite si ich vianočnú akciovú ponuku.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora