Novinky zo sveta produktov #48

Tento týždeň sme sa zamerali na športové vychytávky a predstavíme vám tiež prístroj, ktorý znie celkom šialene.

Neutrácajte za členstvá v posilňovniach, keď ruku na srdce, aj tak tam chodíte raz za týždeň. Akože "veď od pondelka". Cvičte pred smart zrkadlom Mirror

Nafúkate do malého prístroja (nie, nemyslíme ten, keď vás zastavia policajti) a on vám pomôže schudnúť. Hlúposť?

A treťou záležitosťou potešíme snowboardistov a hikerov. Prečítajte si o novinke trailboard Mundo.

Samozrejme sme si pripravili aj výhodné akcie z našich internetových obchodov.

Ste ready?

1. Fitko v zrkadle?

Žijeme rýchly a hektický život. Po dlhých dňoch strávených v kancelárii, čase venovanom rodine, priateľom, nákupom, nuž, ťažko si hľadať čas pre seba. A aké je to lákavé prísť domov a zvaliť sa na gauč pred obľúbený seriál, miesto toho aby ste sa hecli išli si zacvičiť, však? Ale s Mirror môžete mať telocvičňu priamo doma: čiastočne zrkadlo, čiastočne LCD obrazovka, v ktorej sú nainštalované rôzne cvičenia a workouty.

Pravdepodobne si pomyslíte, že na trhu je veľa domáceho fitness vybavenia, ale toto je trošku iná káva. Na rozdiel od stacionárneho bicykla alebo bežiaceho pásu vám prináša obrovskú škálu cvičení, od jogy až po barre, a dokonca aj silový tréning. Ale za 1500 dolárov je  Mirror investíciou, ktorú si chcete byť istí. 

Za toľko peňazí by sme dúfali, že výrobok nielen funguje, ale aj vyzerá dobre - najmä ak visí napríklad vo vašej obývačke. Vyzerá. Na prvý pohľad sa zdá, že je normálne zrkadlo s extrémne elegantným vzhľadom.

V hornej časti je 5-megapixelová predná kamera, ktorú však môžete vypnúť, ak sa obávate o svoje súkromie, a sú tu aj dva 10-wattové reproduktory. Bola by hlúposť, keby ste obrazovku ovládali dotykom, keďže si asi viete predstaviť všetky tie šmuhy a odtlačky na zrkadle. Všetko ovládate cez svoj smartfón.

Pred každým tréningom môžete skontrolovať, ako dlho trvá, a aký je level obtiažnosti. Väčšinou sa cvičenia pohybujú v rozmedzí od 15 do 30 minút, čo je super, ak nemáte veľa času. Stačí sa iba prezliecť do športového oblečenia a ide sa na to. Celým cvičením vás bude sprevádzať certifikovaný inštruktor. Na výber máte kardio, box, yogu, pilates, barre, alebo silový tréning. Tak čo, stojí za to, aby ste zrušili svoje členstvo v posilňovni?

2. Táto vecička vám pomôže schudnúť... pomocou dychu.

Ľudia sú vždy na pozore, akú ďalšiu veľkú vec fitness priemysel prinesie. A spoločnosti sa predháňajú, čo nové a účinnejšie vymyslia. Takže, prosím, teraz privítajte Lumen! Názov je síce zhodný s jedným slovenským rádiom, ale ubezpečujeme vás, nemajú spoločné vôbec nič.

Lumen vytvorila izraelská spoločnosť a je to zariadenie, ktoré sleduje váš metabolizmus prostredníctvom vášho ... ehm ... dychu. Áno, tiež sa nám to zdalo zo začiatku ako úplná hlúposť, ale pozorne čítajte ďalej.

Takzvaný respiračný kvocient (RQ) analyzuje, koľko CO2 spaľujete. Ak je množstvo tohto plynu, ktorý vydychujete, nad určitú úroveň (1,0 na stupnici RQ), získavate energiu hlavne zo sacharidov vo vašom tele. Ak je to pod hodnotou 0,7 RQ, budete spaľovať viac tukov.

Tieto informácie potom používa aplikácia Lumen, aby vám odporučila, aké potraviny by ste mali jesť po celý deň. Viac sa dozviete v tomto videu:

"Metabolizmus každého človeka je iný," hovorí Dror Ceder, zakladateľ spoločnosti Lumen. "Možno si myslíte, že máte rýchly alebo pomalý metabolizmus, ale v skutočnosti sa mení každý deň na základe vašej stravy, spánku a aktivity. S Lumenom zistíte, či máte v tele dosť energie na beh, alebo čo by ste mali zjesť na večeru, aby ste splnili svoje ciele. "

Nuž, chudnutie môže byť pre mnohých ľudí zložité. Avšak svätým grálom asi vždy bolo, je a bude, konzumovať nespracované potraviny a spaľovať viac kalórií ako prijímať. Aj napriek niektorým menším pochybnostiam, či by mohol byť Lumen užitočný, minimálne vás môže pozitívne nakopnúť k cvičeniu, zamerať sa na to, čo jesť a cítiť sa lepšie. Nemusí to byť zlá vec.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o Lumene, navštívte stránku Indiegogo, kde si ho môžete predobjednať za $249.

3. Mundo: prvý snowboard určený na hiking

Čo je viac, ako brázdenie čerstvo zasneženého svahu, ktorý ste iba pred niekoľkými minútami sami vyšľapali? Iste, lyžiarske vleky sú oveľa pohodlnejším spôsobom, ako sa dostať na kopec - ale niečo na tom je, užiť si celú cestu po svojich a za odmenu sa spustiť na doske. Jediným, a celkom veľkým problémom je, že vláčiť snowboard na chrbte by dosť bolelo. A aj keď si odmyslíme tú námahu, musíte mať snowboardové topánky na celý výstup, čo teda nie je terno. Nebolo by pekné, keby existoval lepší spôsob v backcountry snowboardingu?

Predstavujeme vám trailboard Mundo. Je to v podstate ľahký snowboard bez viazania určený špeciálne pre backcountry. Je všestranný a bezzávitový. Zimné turistické chodníky sa práve stali nekonečnou príležitosťou na jazdu. Znie to zábavne, však?

Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo profík. Ak ste nováčik, bude pre vás ľahšie naučiť sa jazdiť na trailboarde, pretože nie ste viazaní na dosku. Cítite sa neisto? Jednoducho zostúpte. Mundovodítko, ktoré sa dá pripevniť k zápästiu, členku alebo opasku. Zabraňuje tomu, aby od vás doska dostala príliš ďaleko.

Samozrejme nezabúdajte na bezpečnosť, odporúčame nosiť prilbu a ak si nie ste niečím istý, nerobte to. Zostaňte na ceste, poznajte svoje limity a používajte zdravý rozum. A užite si zábavu! 

Za 281 € si môžete Mundo predobjednať na stránke Kickstarter a dodať by vám ho mali v marci 2019.


Akcie v eshopoch, ktoré nás zaujali

Nádielka pre vašu kuchyňu akcia Alza.sk

Vianoce nie sú iba o darčekoch, často na to zabúdame. Sú o sviatočnej atmosfére, vôni domova a čerstvého vianočného pečiva, koláčikoch a dobrotách. A Alza.sk má pre vás skvelú akciu na vianočné pečenie, nezmeškajte ju!

Hravá zima s Martinus.sk

Zažite hravú zimu plnú zábavy s rodinou! Využite predvianočnú špeciálnu akciu v obľúbenom internetovom kníhkupectve Martinus.sk.

Cashback akcia Prolaika.sk

Získaj viac za menej! Tak znie heslo akcie na stránkach e-shopu Prolaika.sk. Kúpte si niektorý z vybraných fotoaparátov a objektívov Fujifilm X a získajte cashback až do výšky 300€

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora