Rajnica a set panvíc Delimano Stone Legend CopperLUX - Recenzia

Rajnica a set panvíc Delimano Stone Legend CopperLUX - Recenzia

V našich kuchyniach trávime podstatnú čas života, veď jesť sa predsa musí. Kým pre niekoho je varenie príjemným oddychom, nepochybne sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí ho majú v obľube už o niečo menej.  

Pokiaľ patríte k prvej skupine milovníkov varenia, určite pri práci preferujte a oceníte šikovných pomocníkov. Ak varenie považujete za menej príjemnú činnosť, hodia sa vám zas pomocníci, ktorí dokážu skrátiť čas prípravy jedla, aby ste sa čo najskôr mohli venovať vašim záľubám.

Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, v oboch prípadoch vám v kuchyni môžu poslúžiť panvice Delimano Stone legend CopperLUX a set panvíc Delimano Stone Legend CopperLUX, ktoré sme v uplynulých dňoch testovali.

Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako toto naše testovanie dopadlo.

Univerzálna rajnica Delimano Stone legend CopperLUX

Ako prvá sa nám do rúk dostala univerzálna rajnica Delimano Stone legend CopperLUX, ktorú môžete poznať aj z televíznych obrazoviek. Keďže v reklame je panvica zahrnutá samými pozitívami, zaujímalo nás, či je aj v skutočnosti taká dobrá. 

Všestranné využitie 

Delimano Stone legend

Rajnica - originálne balenie.

Rajnica láka najmä prívlastkom "univerzálna", ktorý značí, že v tejto panvici môžete pripraviť čokoľvek - či už sladké koláče alebo chrumkavé kura. Rajnicu môžete použiť na pečenie, ale aj varenie, čo oceníte najmä v prípade, že vami uvarené jedlo zvyknete ešte zapekať v rúre. Nemusíte ho teda vyberať z hrnca, ale rajnicu môžete zo sporáka vložiť priamo do rúry

Táto rajnica vás tak ušetrí od množstva zbytočného riadu a zároveň získate vo vašej kuchyni viac miesta. 

Unikátny povrch QuanTanium

Delimano Stone legend povrch

Povrch rajnice je naozaj unikátny. 

Tajomstvo všestranného využitia i vynikajúcej funkčnosti tejto panvice tkvie v prvotriednom povrchu Quan Tanium, ktorý pozostáva z medených, kamenných i titánových častíc. A aké sú ich úlohy? 

Medené častice sa starajú o lepší rozvod tepla, počas varenia šetria energiu a v neposlednom rade zabezpečujú aj rýchlejšiu prípravu samotného jedla.

Úlohou kamenných častíc je postupné uvoľňovanie tepla do pokrmov. To má za následok zachovávanie ich prirodzenej chuti i živín.

Kombinácia medených, kamenných a titánových častíc sa stará o odolnosť a výbornú neprilňavosť. Pri varení tak nemusíte použiť žiaden tuk, resp. len minimum oleja.

Bezchybné vyváženie

Rajnica pozostáva okrem už spomínaných čiastočiek aj z ocele a smaltu.

O tom, že oceľ je trvácny a mimoriadne tvrdý, odolný kov niet pochýb. Riady s obsahom ocele disponujú dobrou vyváženosťou, no na druhej strane je ich hmotnosť vyššia. A tak je to aj pri rajnici Delimano, ktorá si svoju stabilitu, bez ohľadu na obsah, držala uložená na akomkoľvek povrchu. 

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou ocele je aj jej schopnosť udržania tepla.

Delimano Stone legend spodok

Spodná časť rajnice.

Aj tak silný materiál ako oceľ si však pre čo najlepšiu funkčnosť vyžaduje ochranu. Pri tejto rajnici je oceľ chránená pred chemikáliami smaltom. Pre ten je charakteristická vysoká trvácnosť, rýchle nahriatie a nepriľňavosť povrchu.

Koniec pripálenému jedlu

Delimano Stone legend nápisy

Rajnica je vhodná pre všetky typy sporákov, ťažko sa poškriabe a dá sa na nej variť aj bez oleja.

Okrem univerzálneho využitia rajnica sľubuje vďaka už spomínanému špičkovému povrchu aj to, že sa vám na nej nikdy nič nepripáli. A my po jej otestovaní musíme konštatovať, že tento sľub naozaj plní. Okrem našich skúsenosti o tom svedčí i množstvo pozitívnych skúsenosti používateľov. O tých ale neskôr. 

Za zmienku nepochybne stojí aj jednoduché použitie a následné rovnako ľahké čistenie. Rajnicu môžete umývať aj v umývačke riadu

Cena rajnice Delimano Stone legend CopperLUX

Ak vás zaujala univerzálna rajnica Delimano, pri jej kúpe máte na výber z dvoch veľkostí. 

Menšia rajnica má priemer 24 cm a objem 2,5 l. Jej cenovka sa pohybuje okolo 25 €. Rajnica väčších rozmerov dosahuje objem 4 l a jej priemer je 28 cm. Vyjde vás približne na 30 €.

Vzhľadom na to, že rajnica dokáže nahradiť viacero riadov a ušetriť vám miesto v kuchyni, ide o skutočne príjemný kompromis. 

Výhody

 • kvalitný povrch
 • vhodná na varenie aj pečenie
 • neprilňavosť
 • jednoduché použitie i údržba
 • možnosť umývania v umývačke riadu
 • šetrenie energie

Nevýhody

 • vyššia hmotnosť

Skúsenosti užívateľov

„Táto rajnica je skvelá, veľkostne stačí a ľahko sa umýva. Nič sa mi v nej nepripieklo." Dana

„Rýchle a hlavne nepriľnavé varenie, nič sa nepripáli, nepripečie." Peter

Výborný, nepriľnavý povrch, dobre, rovnomerne rozvádza teplo po celom povrchu. Spĺňa vlastnosti presne podľa reklamy na produkt." Overený zákazník

Naše hodnotenie

odznak Náš tip

Rajnica Delimano Stone legend CopperLUX je fantastický pomocník do každej kuchyne. Už na prvý pohľad vidno, že ide o kvalitný riad.

Dôkazom kvality je prvotriedny povrch, ktorý zaručí, že sa vami pripravované jedlo nikdy nepripáli a vy následne nebudete musieť zvádzať boj pri umývaní riadu. Rajnica sa čistí veľmi ľahko a pokiaľ máte v domácnosti umývačku riadu, môžete čistenie nechať i na ňu.

Ďalším plusom rajnice je aj jej všestranné využitie. Je vhodná na varenie, ale i pečenie, a tak dokáže nahradiť viacero riadov.

Na rajnici sa nám pieklo i varilo naozaj dobre. Všetky pripravené jedlá mali perfektnú chuť a nič sa nepripálilo. Túto rajnicu vám odporúčame všetkými desiatimi. 🙂 

Set panvíc Delimano Stone Legend CopperLUX

Druhým testovaným produktom značky Delimano je set panvíc Stone Legend. Tento set pozostáva z dvoch panvíc - menšej a väčšej. Menšia panvica disponuje priemerom 24 cm a väčšia dostala priemer 28 cm. 

A aké sú?

Delimano Stone legend set

Obľúbený set panvíc Delimano.

Kvalita na prvom mieste

Delimano si na kvalite svojich výrobkov dáva vskutku záležať. Obe panvice sú zhotovené z kvalitných materiálov, obohatených o medené, titánové a kamenné častice. 

Delimano Stone legend panvica

Panvica je ťažšia, ale dobre vyvážená.

Tie sa starajú o udržiavanie tepla, zdravé varenie, výnimočnú chuť jedla, ale i rýchle zohriatie panvíc a teda aj šetrenie energie pri varení. Navyše, majú výborné hygienické vlastnosti, teda panvice sú odolné voči vstrebávaniu pachov z potravín i proti rôznym baktériám.  

Delimano Stone legend 2 ročná záruka

2 ročná záruka je samozrejmosť.

Zdravé varenie

Ak sa rozhodnete pre panvice Delimano, môžete si byť istí, že používate zdravotne nezávadné riady.

Materiály použité pri výrobe tohto setu, ako napríklad smalt, sú šetrné k životnému prostrediu, ale aj k vášmu zdraviu, keďže sú netoxické. Nenájdete v nich ani PFOA, teda syntetickú kyselinu s nepriaznivými účinkami. Zároveň tieto materiály neuvoľňujú do pripravovaného jedla žiadne chemikálie.

Vynikajúca chuť

Snáď ani niet lepšej kombinácie ako zdravá a k tomu ešte aj chutná strava. A práve to vám ponúka set panvíc Delimano. 

Ich súčasťou sú totiž už spomínané kamenné častice, ktoré do jedla postupne uvoľňujú teplo, čím si zachováva svoju tradičnú chuť. Presne tak, ako pri varení na naozajstnom kameni.

Delimano Stone legend upozornenie

Výrobca odporúča variť na strednom plameni (kvôli životnosti).

Extrémna neprilňavosť

Rovnako ako pri rajnici Delimano, tak aj pri panviciach, sa môžete spoľahnúť na neprilňavý povrch, na ktorom sa nepripáli skutočne žiadne jedlo. A to dokonca aj v tom prípade, že ho necháte na panvici dlhšie, ako ste pôvodne zamýšľali. 

Delimano Stone legend sa len ťažko poškriabe

Panvica ma špeciálny povrch, ktorý je veľmi odolný. 

Aj pri tomto riade sa o neprilňavosť stará povrch QuanTanium. Ten má množstvo praktických vlastností, ako napríklad rýchle nahrievanie, možnosť umývania v umývačke riadu či možnosť varenia len s minimálnym množstvom oleja.

Ďalšou skvelou správou je nepochybne aj to, že tento povrch je vhodný aj pre všetky typy sporákov.  

Delimano Stone legend vyrobené v Španielsku

Panvice sú vyrobené v Španielsku. 

Cena setu panvíc Delimano Stone Legend CopperLUX

Na trhu nájdete veľké množstvo panvíc, v rôznych cenových kategóriách, pričom sa cena neraz zvykne odvíjať aj od kvality produktu.

Týchto dvoch pomocníkov v podobe praktických panvíc získate už za cenu pohybujúca sa okolo 50 €. Navyše, môžete si byť istí ich kvalitou. 

Výhody

 • nepriľňavý povrch
 • zdravé varenie
 • vynikajúca chuť pripraveného jedla
 • panvice v dvoch rozmeroch
 • vhodné pre všetky typy sporákov

Nevýhody

 • trochu vyššia hmotnosť

Skúsenosti užívateľov

„Tú veľkú panvicu používam skoro každý deň, bez tuku, trochu vo vnútri stmavla." Silvia

 „Sú úžasné, moderné, krásne. Reklama neklame, očakávania splnilo." Igor

„Totálna nelepivosť. Vyčistiť panvicu po praženici je detská hračka." Maja

Naše hodnotenie

Ani set panvíc Delimano nás pri testovaní nesklamal, ale práve naopak, príjemne prekvapil.

Obe panvice sa vyznačujú výbornou neprilňavosťou, a to bez ohľadu na to, aký pokrm na nich pripravujete. Panvice sú dobre vyvážené a sedia na akomkoľvek type sporáka. V porovnaní s klasickými panvicami však majú o niečo vyššiu hmotnosť. Tá je ale výsledkom odolnej ocele, použitej pri ich výrobe.  

To, že set pozostáva z dvoch panvíc má taktiež svoje opodstatnenie a veruže naozaj praktické. Malá panvica vám totiž skvele poslúži pri príprave menšieho počtu porcií. Naopak, veľká panvica je zas ideálna napríklad na varenie nedeľného obedu či v prípade, že čakáte návštevu. 

Pokiaľ uvažujete nad kúpou tohto setu panvíc, smelo do toho. 🙂

Na záver

Aby ste sa z vášho nového riadu mohli tešiť čo najdlhšie, nezabudnite mu venovať potrebnú starostlivosť. A ako na to?

 • Skôr ako riad prvýkrát použijete, umyte ho a zvnútra jemne vymastite kvapkou rastlinného oleja.
 • Aby ste zachovali hladký vzhľad riadu, bez škrabancov, nepoužívajte kovové nože či naberačky.
 • Rovnako by ste nemali ani prehrievať prázdny riad. Mohli by ste poškodiť jeho neprilňavosť.
 • Pri varení na indukčnej doske voľte strednú teplotu. Skrátite tak čas prípravy jedla a zároveň predĺžite životnosť riadu.

Ak už budete mať doma kvalitný riad, vyskúšať môžete aj nasledujúce recepty. Prajeme dobrú chuť. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar